• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Naspolya

A. Kavicsos

Legenda
Sziasztok!

Karácsonyig alakul át az alábbi akvárium:

Naplókép:
IMG


120x30/40x55cm-es íves akvárium szett, bútorral, tetővel.
Eredetileg egy Fluval 203 külső szűrte, de nekem kicsinek tűnik (bár ehez nem értek)!
A világítás 2xT8 30W-os lámpa a tetőben (ez is kevés, de nem szívesen barkácsolnék bele mást).
Fűtés: 200W-os állítható.
HÁTTÉR (szerencsére nincs beragasztva).
Dekorként mészkövek voltak benne.
Aljzat 1-2cm átmérőjű kavics.
Növényzet: műanyag (ez már szerencsére nincs benne).
Halak: Két hete adta meg magát az utolsó Aranyhal.

Terv:

Nagyobb külső szűrő (még nem tudom mi lenne jó - valami használtra gondoltam).
A világításnál beragasztok tükörfóliát a csövek fölé és a régi csöveket lecserélem 6500K-esekre.
A fűtés maradhat.
A háttér eladó, helyette fekete öntapadós fóliát ragasztok!
Az aljzat 1-2mm-es kvarc kavics.
Táptalajnak a mostanában általam kipróbált Compo Sana tóföld, natur tőzeg keverékét teszem.
Dekorációs elemként növényesített lávakövet, szavannafákat és az elmaradhatatlan saját gyüjtésű kvarcit kavicsokat rakok be .
Növények közül alacsony fényigényűeket tervezek - Anubias, Bolbitis, Cryptocoryne,Valisneria fajokból, esetleg valamilyen alacsonyabb igényű stremeket (ha van egyáltalán olyan), Pteridophyta sp-t.
Halaknak pontylazacokat, algázókat telepítek és biztos lesz benne Cseresznye garnéla.

A jelen:
IMG


Várom ötleteiteket!
Köszönöm! A.ttila
 
Nekem nem szoktak tetszeni a hátteres (növényes) akváriumok, de ez valahogy nem rossz, az algától picit megpatinásodva simán vállalható :) Ajánlom HoZee naplóját, akinél szintén hasonló háttér van, kövekkel operálva nagyon komoly kis növényes akváriumot hozott össze. ;)
 
Köszi stevo!

A háttérrel nem reszkíroznék havi karbantartással, ha kéri valaki megegyezhetünk (118x45cm)!
 
Sziasztok!

Pörögnek az események!

Meg van a háttér új tulajdonosa, remélem látunk naplót is belőle!

A szűrést pedig talachi kolléga két JBL Cristalprofi-ja fogja ellátni, gondolom elég lesz!

Köszönet a gyors reakcióért!

Várom a további észrevételeket, javaslatokat, ötleteket!

A.ttila
 
Sziasztok!

A két szűrőhöz megkapom a szivacsot.
Egy-egy rekeszbe lávakövet teszek (mert az van itthon).
Van purigenem (abból mennyit tegyek?).
A maradék két-két rekeszbe mit javasoltok?

Végre eljött az idő hogy kérdezhetek!

Előre is köszönöm a segítséget!

A.ttila
 
Nekem két százas Seachem Purigen volt bent egy egy mindegyikben! 220literre bőven elég volt!
Mivel nem olyan oriási mennyiség megy bele én valami jobb minőségű szűrő cuccut tennék! (matrix, substrat pro, bio rio)
Alulra egy kis kerámiagyűrűt.
 
Köszönöm Laci!

A következő kérdésem az hogy a rekeszeket tele kell rakni, vagy elég részben (1,2l-es rekeszbe 1l szűrő anyag elég?)?
Lehet-e keverni a különböző anyagokat, vagy érdemesebb egy-egy rekeszbe csak egy félét?
Vagy ez is egyén függő, mint az egyik távoli rokonunk mindíg összeöntötte az ebéd különböző fogásait, hogy
"Úgy is egy helyre megy!" (húsleves-mákostésztával).

Köszönettel! A.ttila
 
Ha szivacsot is raksz bele egy literrel számolj rekeszenként.
Én nem keverném a szűrőanyagokat.
 
Sziasztok!

Köszönöm Laci, a többit majd vasárnap!

A héten felkötöztem a mangróve tuskókra a zöldet (Anubias bartei, -var. nana, Bolbitis).

Ma kimostam, savaztam az aljzatot (sóskuti homok- 0,5-0,8mm 5kg, 1-2mm 20kg, 1,6-3mm 30kg).

Vettem nagy szemű necc combfixet.

Holnap kiveszem a hátteret, (még jó hogy nem ragasztották be) már valakik nagyon várják!

A hétvégén ha minden igaz meglesznek a lávakövek is és akkor felhálózom őket.

Vettem egy magas Cryptót is, talán ciliata, de még nem sikerült egyértelműen beazonosítani.

Megálmodtam az elrendezést is- előtérben folyó meder kvarcit kavicsokkal, jobb harmadban befut egy balos patak. a partoldalt a lávakövek adják ránövesztett Pteridophytával, bal odalon kis növésű Kryptók a parton hátrafelé növekvő növényzettel, leghátul Valisnéria sorfallal, jobb oldalt a parton u.a., hátul a tuskókkal.

Szóval alakul, legkésőbb Karácsonyra kell összeraknom!

A.ttila
 
Szerencséd volt, hogy nem volt a háttér beragasztva, sokkal nagyobb nyűg lett volna kioperálni. :D az biztos. Az akvárium miért kapta a "Naspolya" nevet? Kíváncsi vagyok hogy alakul majd. ;)
 
Szia stevo!

A név a címre utal ahol leledzik.
Két hét múlva kényeztetem képekkel a függőket és vizuál rabszolgákat (én is közéjük tartozom lassan)!
 
Sziasztok!

Végre sikerült lávakövet kapnom!
Gyorsan vettem is 27kg-ot.
Holnap délelőtt kezdem a letakarításukat, majd a behálózó hadműveletbe kezdek!

A.ttila
 
Sziasztok!


A. Kavicsos said:
Ma kimostam, savaztam az aljzatot (sóskuti homok- 0,5-0,8mm 5kg, 1-2mm 20kg, 1,6-3mm 30kg)
Kevésnek tűnt az apró, amihez vettem még 10kg-ot.
Ezen rajta volt a méret, utólag helyesbítek: 0,7-1,2mm a pontos mérete.
A savazás eredménye: pezseg!
Egy liter sósav ment el a 60kg homokra (250Ft).
Remélem így jobban tetszik a növényeknek (tudom hogy nem agyag talaj, de az majd egy következő szint)!
Jövő héten rendezem!

A lávakő hálózásról csinálok majd képet!
Egyenlőre még darabolnom is kell!
 
Sziasztok!

Ma megjöttek a szűrők (mégegyszer köszönöm talachi kollégának, pontos és gyors volt)!
Már csak a szűrőanyagra várok!

A lávakő darabolás és hálózás a hétvégére húzódik, kicsi összetorlódott a munka.

A háttér fólia világos kék lesz (a gyermekek kérése).

Még a folyó- és patak mederbe tervezet kavicsok színét nem találtam ki (fekete, fekete fehér csíkokkal, fekete sárga csíkokkal, szürke, szürke fehér csíkokkal, szürke márványos?).

A.ttila
 
Szerintem szürke márványos, ügyesen úgy forgatva, hogy minél jobban hasonlítson egy patak fodrozódásához.
 
Köszönöm Zoli!

Nem tele raknám a medret (nem mintha nem lenne annyi) mert könnyen megül közte a mulm (bár lehet hogy a két kilencszáz liter/órás szűrő nem engedi - ebben még nincs tapasztalatom).
Imkább a legfinomabb homokba benyomkodva gondoltam.
A front üveghez közel nagyobbakat, a patak mederbe hátra felé egyre kissebbeket téve.
 
Sziasztok!

HoZee said:
Az sem rossz, csak figyelj az arányokra, fotózz és módosíts ha szükséges.

Így könyebb, hogy tudom valaki figyel, talán nem fogom elrontani!
Köszönöm Zoli a törődést, sokáig voltam magányos farkas(bőrbe bújt bárány), még át kell szoknom a közösségi gondolkozásra!

Ma feldaraboltam a láva köveket.
A vasfűrész lapot választottam a daraboláshoz, kettőt ki is simítottam, így viszont egyenes felszínekkel építkezhetek!
Holnap csinálok egy próbát a nappaliban a lávakövekkel a partoldalról (30x20-as a járólap - ideális)!
Majd felhálózom őket hogy azzal már ne keljen foglalkoznom a helyszínen!

Elkezdtem a növény beszerzést is (eddig 13 cseréppel), főleg Cryptókat vettem.
A Valisnériából van vagy két maréknyi.
A Bolbitisek, Anubiasok egyenlőre jól érzik magukat, bár a bolbitis levélszélei kötözés közben megszáradtak (ott elbarnult), de már jönnek az új sarjak.

Vettem szunyog hálót is, azzal fogom elválasztani a nagyobb szemű aljzatokat a táptalajtól és a lávakövek mögötti részt is elszeparálni, hogy ne keveredjen a két féle szemcse méretű aljzat.

Kell új lyukat is vágnom a bútorba, mert eddig egy szűrővel üzemelt az akvárium (ehez a művelethez is vettem célszerszámot)!

Holnap teszek fel képeket a "kövezésről"!

A meder kavicsok végül is feketék lesznek, a börzsönyben láttam ilyen fekete kövezetű patakot.
 
Sziasztok!


Megtörtént a behálózás!

Egy kis beállítás szárazon (az ugrókötél nem lesz benne, az imitálja a front üveget):

IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


Így elkopott a vasfűrész:
IMG


IMG


IMG


Harisnyák:
IMG


IMG


IMG


Behálózott lávakő:
IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


Amit bele szövök, Pteridophyta sp.:
IMG


IMG


Kedden folytatás!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére