• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Naspolya

Sziasztok!

Múlt héten kedden a szokásos vízcsere mellet végül a jobb oldali szűrőt takarítottam ki.
A balt majd legközelebb.
Kép nem lett.

A.ttila
 
Sziasztok!

Tegnap csináltam egy mulmozással egybekötött vízcserét, front üveg algátlanítást, Hm mentesítést (durván elszaporodott), kiszedtem 20 tő Csavart levelű valisnériát az előtérből a mohák alól (a növények az ingyenesen elvihető topicban!) kicsit nyomottak, kócosak, de új leveleik már szépek lesznek, ha lesz terük.
Csak 3 hal maradt, 2 xifó, egy matuzsálem serpa lazac (7 éves).
Az Anubias barteri var. nana tövek alkar hosszúságúak, uralják az akvárium felét.
4 éves a berendezés, már átépíteném, de a gazdáiknak így is tetszik, így marad még egy ideig.

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma megvolt az idei utolsó karbantartás.
Egy hónapja vittem halakat is bele: 3db Ancitrust, 20db Neont, 20db Ékfoltos razbórát, 20db Rézlazacot, 20db Rizspontyot.
Vagy az Ancik miatt, vagy mert csak egy cső működik egy ideje (vagy mindkettő) nem kellett plasztikolni az üveget.
... ééééés vittem fényképezőgépet!!!

_SAM6007.JPG_SAM6008.JPG_SAM6009.JPG

A berendezés márciusban lesz 4 éves.

A.ttila
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Megcsináltam az őszi karbantartást.
Növények jól vannak a lecsökkent fajszámban.
Ecsetalga minimális a vasfán.
A rizspontyokból csak 1 maradt, a neonokból 3db, a többi halból meg van az összes.
A lámpában gyújtót kellett cserélni, most már világít mindkét cső.

Az összkép jó, de a következő átrendezéskor finomabb (kisebb méretű) növényekkel telepítem, mert az Anubias nana is brutális méreteket ölt.

A.ttila
 
Sziasztok!

Bontottam az akváriumot (12 óra).
Kiszedtem mindent és az aljzat, bazaltok egy kevés kicsi anubias ment vissza a halakon, garnélákon kívül.
Az itthoni akváriumból ( https://akvakertesz.hu/threads/entek-tanca-120x67x50cm-400l.7538/ ) elvittem a nagyobb akácokat, meg mindenféle növényt, amit később részletezek.
Képet menet közben nem csináltam, mert szűk volt így is az idő, el ment vele 3 egész nap.
Cseréltem a beszívókat, kifolyókat, a szűrőcsöveket, tapadókorongokat.
A jobb oldali szűrőt átöblítettem.
Még a háttétbe kell stem növényeket ültetni.
Ismét Bolbitis túlsúlyos lett a medence.
Pontylazacokkal lesz kb 2 hét múlva dekorálva, akkor kitakarítom a másik szűrőt is.

Üdv!

Attila
 
Sziasztok!

Tengernyi más elfoglaltságom miatt a nyár karbantartás nélkül telt.
A múlt héten tudtam ránézni, miután azt kérték, hogy szüntessük meg ("rezsicsökkentés").
Volt fonal és pont alga is.
A halak jól néztek ki, élénkek, virgoncak.
A növényzet erősen megkopott, több minden teljesen eltűnt.

Nincs elképzelésem sem mennyit lehet kérni az akváriumért (kb 15 éves a szett) bútorostól-szűrőstűl-műanyag tetővilágítással, élőlényekkel együtt- amennyiben segítek a szétszedésben, esetleg szállításban?

A.ttila
 

Attachments

  • 310012618_826021575308300_8588731491315923504_n.jpg
    310012618_826021575308300_8588731491315923504_n.jpg
    110.1 KB · Megtekintések: 29

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére