• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Naspolya

Nekem nagyon tetszik a maga elvadult dzsungeles módján. Viszont én lehet csak szumikat tartanék benne, a többi hal valahogy beleolvad a scape-be, szerintem. Bár én elvakult minimalista vagyok :D
 
Sziasztok!

Nos Naspolyát is meglátogattam!

Tíz perces plasztikolás után, háromnegyed órás Valisneria ritkítás és Najas begyüjtés következett (frissiben be is dobtam őket az ingyen elvihető topicba)!
A Valisnériák az oldalsó üvegnél centiméterenként voltak, szinte egymásba kapaszkodva!
Minden jól néz ki, a kevés pont algán kívül mással nem is találkoztam!
Vittem 5 Amano, meg 10 Rc garnélát és 1 Helenát!
A halak gyönyörűek, nem látok létszám fogyást!

Csak egy kép, fél vödör növény kiszedése után:

K%25C3%25A9p%2520002.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Nos Naspolyát is meglátogattam!

Tíz perces plasztikolás után, háromnegyed órás Valisneria ritkítás és Najas begyüjtés következett (frissiben be is dobtam őket az ingyen elvihető topicba)!
A Valisnériák az oldalsó üvegnél centiméterenként voltak, szinte egymásba kapaszkodva!
Minden jól néz ki, a kevés pont algán kívül mással nem is találkoztam!
Vittem 5 Amano, meg 10 Rc garnélát és 1 Helenát!
A halak gyönyörűek, nem látok létszám fogyást!

Csak egy kép, fél vödör növény kiszedése után:

K%25C3%25A9p%2520002.jpg


A.ttila
Nos, nekem akkor tetszett jobban, amikor nem volt ennyire tömör hátul a valisneria, pedig ez már ritkítás után van, ha jól értettem.
Akkor volt igazán mutatós, amikor csak a bal szélről "folyt be" a képbe, mint egy felső ív.
A legjobban pedig a talajon elszórt kavicsok jönnek be nekem, bár arra is egyre jobban ránő a vadon!

Ha legközelebb ritkítod Naspolyát, akkor a fölös Najast, szívesen elboltolnám Veled pár garnélára vagy helenára.
Amúgy valóban káprázatos az összkép!
Csilla
 
Szia Csilla!

Nos, nekem akkor tetszett jobban, amikor nem volt ennyire tömör hátul a valisneria, pedig ez már ritkítás után van, ha jól értettem.
Akkor volt igazán mutatós, amikor csak a bal szélről "folyt be" a képbe, mint egy felső ív.
A legjobban pedig a talajon elszórt kavicsok jönnek be nekem, bár arra is egyre jobban ránő a vadon!

Ha legközelebb ritkítod Naspolyát, akkor a fölös Najast, szívesen elboltolnám Veled pár garnélára vagy helenára.
Amúgy valóban káprázatos az összkép!
Csilla

Köszönöm!
Én is látom hogy a Valisneria túl sok, szenvedek is vele rendesen!
Minen alkalommal egyre többet szedek ki belőle, hogy csak a bal hátsó felében legyen (a jobb oldali kis szigetet is rendszeresen betámadja)!
Amikor lesz egy kicsit több időm tervezem a teles kipucolását, csak nem tudom mit csináljak a 2-300 tő növénnyel?!
Valami lassabb növésű stem kellene oda ami bírja a 0,25W/l sötétséget!
Erre vonatkozó ötleteket szívesen fogadok!

Csilla most is tudok neked Najast adni, majd privátban megbeszéljük!

A.ttila
 
Kedves Attila!

Szerintem a valiznériát teljesen eltávolítani nagy kár lenne, mert balról ívben belógva nagyon jó keretet ad az összképnek. Visszanézve az indulást, hihetetlen ősvadon lett belőle ilyen "sötétség" mellett.
Szerintem sokan adnák a fél karjukat, hogy az legyen a legnagyobb gondjuk, hogy így burjánzik náluk a low-tech akiban a növényzet! Valld be, Te tudsz valami titkos receptet!:sneaky:
A 2-300 tő növényre biztosan lesz jelentkező, és cserébe más növény vagy halkaja is szóba jöhet (legalább jut a soványka kis neonoknak is pár falat).
Talán jó lehet még a foxtail, bár az is nagyon szapora, de a fény közelében vöröses a vége, ami talán színesíthetne egy csöppet a zöld dzsungelen.
A kertész szakik biztosan tudják, létezik-e olyan vöröses árnyalatú háttérnövény, ami bírná ezeket a körülményeket.

Csilla
 
Sziasztok!

Tegnap bedobáltam a rőzsét!
Az egyenes partvonalat szépen megbontja.
De a kavicsokon még fogok változtatni!
A hátsó részre öntöttem még egy kis homokot, mert onnan felöltéskor kicsit lemostam (hiába a locsolókanna sem tökéletes).

A növények szépen begyökeresedtek.
Levágtam a Bolbitis régi leveleit.
Algát csak egy fonál pamacsot találtam.
Az Ancik nem túrtak ki semmit, viszont az üveg szép tiszta:
A Redek szaporodtak, láttam kis garnikat.

A szűrők csendben végzik a dolgukat!

Pumpáltam bele 10 nyomásnyi Green Aqua Macro, majd hétvégén rakok micrót is - megkezdődik a teszt!

Kiegészült az algaevő brigád: 5db Otocinklus, 2db Sziámi, 5db Amanó garnéla.
Bekerült a mélyhűtőbe egy kis Holland zöld eleség is, miután nincs sok ennivaló alga (nehogy éhezzenek).

Totál kép:
IMG


Remélem még sötétednek a gallyak:
IMG


IMG


Hétvégén meglesz az első vízcsere, majd halasítunk (figyelem low-tech, igazi növényesben ki ne próbáld!!!) !

A.ttila
Hät te aztän pörögsz 1000-rel.mindig vannak uj ötleteid,es meg is valositod öket.most olvasom a naplod,es minden elismeresem.szerintem a fissivel befutatot kövek tul egyformäk,lehetne egy kicsit vältoztatni.egy kicsit megvariälni,a mederbe levö apro kavicsokbol kicsit kiszednek belöle,mert ez mär sok.nem olvastam meg egy ilyen reszletes naplot,mindent megtudni belöle.(y)
 
Sziasztok!

Valisneriátlanítottam a medencét.
15l-nyi került ki belőle, meg 4 maréknyi Najas.

A helyére Sagitaria subulata és Rotala indika került.

Képet nem csináltam, mert nagyon elment az idő (majdnem 2 óráig csak a gazt szedtem).

Legközelebb szűrőpucolás is lesz.

A.ttila
 
Sziasztok!

Másfél hónapos szünet után ismét megejtettem a karbantartást kedden, az egyik szűrőtakarításával egybekötve.
Más lett a medence a Valisnériák nélkül.
Nekem tetszik.
A halak több mint egy éve kerültek bele.
Pótlás nélkül 20% körüli volt a létszám fogyás különösebb betegség nélkül.

Totál:
K%25C3%25A9p%2520052.jpg


K%25C3%25A9p%2520054.jpg


K%25C3%25A9p%2520056.jpg


A.ttila
 
A halak színe baromi jól kiegészíti "színesíti" az akváriumot, jól választottál! Nélkülük picit egyhangú lenne, így viszont nagyon tetszik! (y)
 
Sziasztok!

Kicsit hanyagolva volt mostanában a napló (kicsit az akvárium is)!
Ennek ellenére nem mutatott elhanyagolt képet (amiről a fényképező gép híján csak elbeszélés után tudok tájékoztatást adni).
Megcsináltam a másik szűrő takarítást is.
Az élőlények jó formában vannak, szerencsére a legutóbbi Rc betelepítés sikeresnek bizonyult, mert láttam több példányt is!
A dzsungel hatás Valisnéria nélkül is meg van.
Bár három fiatal tövet most is találtam.
Minden növény küzd az egyre kevesebb helyért, nagyon dús a középső része a vízoszlopnak, alul pár helyen azért látszik a kavics aljzat.
A Lomariopsis egész apró sarjakkal terjeszkedik, alig lehet rá ismerni.
A két Sziámi algázónak köszönhetően a zöld pont algán kívül más nincs az akváriumban.

Legközelebb mindenféleképpen viszek fotó masinát!

A.ttila
 
Sziasztok!

Megint másfélhavira csúszott a karbantartási ciklus.
Egy vödörnyi növényt termeltem ki a dzsungelből.
Csináltam 80l vízcserét.
A zöld pont algán kívűl más nincs.
A Sziámik hatására a mohák kicsit megkoptak.

A lényeg hogy csináltam fényképeket is!

takarítás előtt még világosban:
IMG_6009.jpg


utána:
IMG_6011.jpg


IMG_6012.jpg


IMG_6013.jpg


IMG_6015.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Sikerült a hónapos intervallumot tartani, megcsináltam a vízcserét, lenyesegettem az öreg leveleket.
Megszámoltam a halakat, 15db Szumátrai (-5db), 15db Serpa (-5db), 12db Neon (-8db), 4db Zebra- (-6db), 6db Leopárd dánió (-4db).
A Rotala gyönyörű piros levelekkel pompázott a vízfelszínen.
A Lomariopsis viszont nagyon elkopott.
Elpusztult a Helena, csak a házát találtam meg üresen, igaz egy maréknyi más csigahéjjal.
Vittem bele Rc-ket, de az a gyanúm hogy eleség lesz belőlük.

Amikor fényképezni akartam, ez a felirat fogadott: "Cseréljen akkumulátort".

A.ttila
 
Sziasztok!

Kicsit megint megcsúsztam a havi karbantartással.
Az üvegen elég sok alga volt, barna, zöld vegyesen.
Volt pár sárga Crypto levél, de nem volt vészes.
A Lomariopsis szinte teljesen kikopott érthetetlen okból kifolyólag.
Nagyon kéne már egy átrendezés.
Egyébként minden egészségesnek néz ki, de már nagyon túlnőtték magukat a növények (Pl: a Bolbitis levelei a frontüvegnél hajolnak vissza a vízfelszínről és kisujjnyi gyöktörzsük van).

A fénycsöveket a következő hónapban cserélni kell, mert most lesznek 2 évesek és ezzel együtt a tükörfóliát is le kell törölni, mert szürkés, matt bevonat képződött rajta, ami kendővel lejön.

Láttam Rc-ket, ezek szerint vannak túlélők.

Bocsánat, fénykép most nincs.

A.ttila
 
Sziasztok!

Két hetes csúszással voltam Naspolyánál.
Kitakarítottam az egyik szűrőt (amelyik hangosabb volt), megfordítottam a kerámia tengelyt és elhalkult :cool: !
A halak kicsit soványak, de ígéretet kaptam, hogy változatosan fogják etetni őket a síszezon után.
Kiszedtem 20 tő Csavart levelű Valisnériát.
Levágtam 30 Crypto levelet a háttérből.
A Bolbitis szárak újnyi vastagok, begyökeresedtek a talajba és 50cm-es leveleket növesztenek :eek: .

Csináltam fényképeket csak úgy futtában (bocsánat):

IMG_6581.JPG


IMG_6582.JPG


IMG_6584.JPG


A.ttila
 
Sziasztok!

Azt tegnap elfelejtettem írni hogy a csőcsere következményeként eltünt a zöld pont alga.
A Rotala indica emers életbe kezdett a felszínen, 10 centis kerek levelű hajtások is voltak.
Ismét feldobtam az átalakítás ötletét, mert a halak csak libasorban tudnak úszni a növénymasszában lévő ösvényeken.

A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére