• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Naspolya

A háló lecsomózásához a múltkor láttam valahol, hogy barkácsboltban kapható kis méretű műanyag kábelkötözőt használnak. Lecsippentik a végeit. Nem kell csomózni és szenvedni. Ügyetlenebbeknek, mint én kincs lehet. ;)
 
Sziasztok!

viktorlantos said:
A háló lecsomózásához a múltkor láttam valahol, hogy barkácsboltban kapható kis méretű műanyag kábelkötözőt használnak. Lecsippentik a végeit. Nem kell csomózni és szenvedni. Ügyetlenebbeknek, mint én kincs lehet. ;)

A csomó ebben az esetben "kézenfekvőbnek" tűnt, miután a háló rugalmas műszál egy kötöző nem tudom hogy fogja meg
(meg ugye van benne feszültség is, lehet látni a kezdeti állapothoz képest mennyit nyújtottam).

Külön újság papírba csomagoltam egyenként a köveket, nehogy elpattanjanak a szálak!

Jó volt ez a száraz próba, most láttam meg mekkora helyet kell beültetni és bőven lesz növény, bár még egy kevés Sagitáriával szeretném megtörni a Crypto egyeduralmat az első sorokban.

Az eddigi munka:
aljzat mosás, savazás: 4 óra
növény kötözés a gyökerekre: 1óra
láva kő darabolás: 2 óra
behálózás: 1 óra
 
Sziasztok!

Tegnap csináltam Fissidensel egy kis próba fűzöcskézést, ugy látom menni fog!

Beszereztem a Sagitariát, így már teljes a növénylista.

Ma este csinálok egy feles vízcserét az összes akváriumomon (kb 50l), azt viszem az indításhoz.
Viszek még 40l ozmózis vizet.
Van az akváriumban is, abból is meg hagyok 50l-t, a maradék lesz csapról feltöltve.

Meg vannak az új csövek is (Osram 865).

Ha nem lesz meg a szűrő anyag holnapra, akkor elindítom perlon, szivacs, lávakő töltettel és amint tudom a szivacsot kiváltom.

Fényképezőgép akku töltés, pakolás marad még mára.

Holnap reggel kezdődik a móka, adok a melónak!
 
A. Kavicsos said:
Sziasztok!

Tegnap csináltam Fissidensel egy kis próba fűzöcskézést, ugy látom menni fog!

Beszereztem a Sagitariát, így már teljes a növénylista.

Ma este csinálok egy feles vízcserét az összes akváriumomon (kb 50l), azt viszem az indításhoz.
Viszek még 40l ozmózis vizet.
Van az akváriumban is, abból is meg hagyok 50l-t, a maradék lesz csapról feltöltve.

Meg vannak az új csövek is (Osram 865).

Ha nem lesz meg a szűrő anyag holnapra, akkor elindítom perlon, szivacs, lávakő töltettel és amint tudom a szivacsot kiváltom.

Fényképezőgép akku töltés, pakolás marad még mára.

Holnap reggel kezdődik a móka, adok a melónak!


Várjuk a képeket! Kíváncsi vagyok hogy sikerült felkötni a mohát. :) :thumbup:
 
Sziasztok!

Végeztem!

Terv: 10-12 óra alatt lazán összedobom!
Tény: 20 óra tömény meló!
Első nap délig csak a takarítással és a háttérrel végeztem.
Estig a lávakő dekorálásával.
Ma délig meg volt a további növényesítés.
Dél után pedig a technika összerakása, elpakolás.

Ha nem egy hétszemélyes egyterűnk lenne, nem is tudom hogy férne be ennyi cucc az autóba:
IMG


Hálóval választottam el a táptalajt a nagyszemű (1-2cm)kavicstól, ami az emeléshez kellett:
IMG



IMG


Eddig jutottam estig:
IMG


IMG



IMG


IMG


IMG


Amit korábban felkötöztem:
IMG


Itt már kezdtem ideges lenni, azt igértem egy nap lesz (ma de. 10óra), én is ilyen homály voltam:
IMG


IMG


Növénylista helyett (egy Crypto kimaradt a kapkodásban):
IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


IMG


A Végeredmény:
IMG


IMG


Ami még közbejött:
a tetőt ki kellett vágni, mert nem fért el a két külső csövezése!
nem tudtam elsőre beindítani a szűrőt (be kellett vallanom hogy most csinálok először ilyet)!
A tetőbe nem akart beragadni a tükör fólia!

Ami kimaradt:
35kg homok

A háttér a gyerekek miatt lett ilyen színű!

Bekerült teszt élőlénynek 5 db Rc, 2db Anci, néhány csiga.

Kezdésnek a szűrőkben fele szivacs fele láva kő került.
Jövő hétre lesz rendes szűrő anyag.
 
Anci nem volt túl jó ötlet. Ki fogják túrni a növényeidet. Azért sok sikert.
A hálóval mi lesz, ami kilóg a kövek mögül? Az is a dekoráció része? :)
 
Szia Zoli!

Nekem még nem túrtak ki növényt, remélem náluk sem fognak (ha mégis majd vissza jöhetnek valamelyik nanómba- ha a nagyot nem becsülik)!
Milyen jó szemed van!
A Pteridophyta benövi pár hónap alatt a szunyog hálót (vagy ha még sem, majd levágom, most nagyon szorított az idő)!

Egyébként a koncepció milyen?

Köszönet a hozzászólásért!
A.ttila
 
Micsoda változások! Nekem tetszik ez a folyómeder motívum, talán még több apróbb szemű kavicsot szórnék, hogy még természetesebb legyen. Ezt így picit mesterkéltnek érzem.
Az anciügyben, én is amellett vagyok, hogy nem okoznak nagy gondot, ha vannak, tapasztalat. ;)
A bal sarokba tervezel még valamit? Most még üresnek érzem, elég sötét ott a kép, esetleg van növény, csak nem látszik?

Így tovább Atti! ;)
 
Koncepció?

Hát nem is tudom. A köves ívek túl szabályosak nekem, bár ez mást fog mutatni, ha megnő a Fissidens.
A kavicsokat lehet nem tettem volna a középső részbe, inkább néhány hosszúkásabb követ nyomkodtam volna bele.
Egybe még nem látom magam előtt, de majd idővel kiderül.
 
Köszönöm István!

Van még kavics BŐVEN, csak nem akartam vele az időt húzni!
A bal sarok full Valisnéria (kb 3 négyzetcentiméterenként ültettem)!
Csak a 2x89cm-es cső kevés a 120cm hosszú akváriumra.
Ezért is választottam alacsony fényigényű növényeket.

Nyugodtan írjátok még az észrevételeiteket!

Végre egy akvárium amiben nem kell attól félnem hogy ha benyúlok egy növényt megigazítani, másik hármat rántok ki (van hely rendesen)!
 
Szia Zoli!

HoZee said:
A kavicsokat lehet nem tettem volna a középső részbe, inkább néhány hosszúkásabb követ nyomkodtam volna bele

Pontosan mit értesz középső részen?

HoZee said:
A köves ívek túl szabályosak nekem, bár ez mást fog mutatni, ha megnő a Fissidens.

A növény egy páfrány féle, inkább a Monosoleniumra hasonlít!
Arra gondoltam, hogy mikor megnő úgy formázom, mint amikor a folyó parton benövi a vad sóska a parti növényeket.
 
Sziasztok!

Talachi két JBL Kristal Profi szűrője nagyon halkan üzemel.
Annyit módosítottam rajta, hogy az esőztetőből le kellet vágnom nyolc centit, hogy oldalra rakhassam.

Bár ritkán fordul elő, hogy a szűrő ereszt, és leüríti az akváriumot, mégis milyen megoldással lehet egyszerűen megelőzni
ezt a problémát?
Olvastam a beszívó ág vízszint alatti megfúrását, van ezzel kapcsolatosan valakinek tapasztalata (ellenvetése)?

Ez a külső szűrés még új nekem, hiába olvastam végig teljes topikokat, azért élőben mégis más.

Előre is köszönöm!
A.ttila
 
Szerintem a megfúrással a legnagyobb probléma, hogy hosszabb távon nem hagyható magára az aki. Elutazol nyaralni, elpárolog a víz és megáll a szűrés.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Szia Sanyi!

Centinként 4 liter víz van benne.
Fedett, vagyis ha mondjuk három centivel lejjebb megfúrom akkor van 12-13l felette.
Menyi párolgás lehet nyáron hetente, ha csak a négy csőnek kellett kivágnom a tetőből két-két újnyit?

Minden esetre köszönöm az észrevételt!
Várom a további javaslatokat!

Köszönettel!
A.ttila
 
Nekem ezzel a módszerrel leginkább az a bajom, hogy így kevesebbet szív alulról a szűrő. Pedig a mechanikai szennyeződések lent vannak.
 
Nálam is meg volt fúrva, nem számottevő a veszteség.Nem 10 mm-es lyukat kell fúrni.... :!: ;) :)
 
Köszönöm szépen!


Akkor fúrom!
Abból is gondoltam, hogy nem lehet nagy veszteség a víz áramlásban mivel az itthoni nanoimban az esőztető végét is ki- lyukasztottam hátha kevesebbet nyom, még sem volt túl nagy a külömbség!

A.ttila
 
Sziasztok!

Egy hét után ránéztem Naspolyára!

Ragasztottam egy fekete fóliát a felső szélére, hogy ne világítson ki a lámpa a tető alatt.

Lejjebb fúrtam a polc tartó pöcköket, hogy legyen egy kis rakodó felület alul.

Kicseréltem mindkét szűrőben egy-egy rekeszben a lávakövet filterlihtre.
A sorrend így alulról: filterlith, lávakő, két szivacs (ebből az eggyik majd perlon lesz).
Könnyedén tudtam a szűrőt újra indítani!

A növények rendben vannak, minden a helyén, egy-egy Crypto levél esett csak szét.

Az algaevők, Rc-k is láthatóan jól érzik magukat!

Öntöztem be egy kevés micro tápot.

Ha minden rendben megy két hét múlva halasítok!

Szemből:
IMG.jpg

Jobb oldal:
IMG.jpg

Közepe:
IMG.jpg

Bal oldal:
IMG.jpg

Jobbról:
IMG.jpg

IMG.jpg

Balról:
IMG.jpg

IMG.jpg
 
Sziasztok!

A folyó és patak meder kavicsozásával nem vagyok még megelégedve!
A lávakövek közötti kavicsok majd kikerülnek amint kezdenek összenőni a növények eltüntetve a szunyog hálót!

A meder kövezését tudom sűríteni, ritkítani, a méretekkel variálni, más színűre, méretűre cseréni!
Az jutott az eszembe, hogy a meder általában úgy néz ki, hogy a nagyobb kövek vannak a sodrásban, apróbbak a szélén.

Nektek mi a véleményetek erről?

Előre is köszönöm!
A.ttila
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére