• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Napi film

Huh,jönnek ám ki a jobbnál jobb trailerek a filmről.Szerintem ez moziban nézős lesz:eek::)
Csak aztán nehogy akkora zakó legyen, mint a Prométeusz. :p Én max akkor nézem meg, ha több helyen is jó kritikákat olvasok, mint most a Logan esetében is. :)
Ja és kijött a Guardians of the Galaxy új előzetese is, nagyon atom! :D
 
Laca ez a zakó tudod milyen szubjektív .Nekem például tetszett.:)

Nekem is tetszett. De már nem is emlékszem rá, míg az első részekre meg....mmm :love:

Éna nagyon vártam, aztán értetlenül álltam az egész előtt. Sok rejtély volt benne, de nulla megfejtés. Nálam ezt Blöffnek hívják. :D Ami meg elég olcsó fogás a játékidő meghosszabbítására. Aztán ott voltak az igen komikus esetek, pl a föld alatt eltévedő geológusok. Az idegen lényt egyből dédelgetni akaró biológus...
És aztán jött a végén a kegyelemdöfés, a jelenet, amit kb a Tom and Jerryben láthattunk, hogy a guruló űrhajó elől fut a csaj, pedig kb csak kettőt kellene oldalra lépnie. :D
Rottenen sincs valami jó értékelése, meg pénzügyileg sem hozott túl sokat, nem is véletlen, hogy nem ezt folytatják most.

Amit sajnálok, hogy Blompamptól elvette Scott ezt a projektet, pedig az sokkal jobb lett volna a tervek alapján. :(
 
Sok rejtély volt benne, de nulla megfejtés. Nálam ezt Blöffnek hívják. :D Ami meg elég olcsó fogás a játékidő meghosszabbítására. Aztán ott voltak az igen komikus esetek, pl a föld alatt eltévedő geológusok. Az idegen lényt egyből dédelgetni akaró biológus...
És aztán jött a végén a kegyelemdöfés, a jelenet, amit kb a Tom and Jerryben láthattunk, hogy a guruló űrhajó elől fut a csaj, pedig kb csak kettőt kellene oldalra lépnie. :D
Mondom hogy nem emlékszem rá :)
Lehet azért nem úgy gondolok rá, mint csalódásra, mert nem voltak elvárásaim.
Más műfaj ugyan (amibe beleférnek a komikus jelenetek), de ott van pl az Indiana Jones. Imádom a trilógiát, sokszor láttam mindegyiket. De semennyire nem volt rá igényem, hogy feltámasszák nekem a sztorit. Így a kristálykoponyás új résznél hiába hördültem fel a hűtőnél vagy a majmokkal-suhanásnál :) és sorolhatnám, kellően szórakoztatott a film. Bár itt is kb ennyire emlékszem és nem valószínű hogy valaha újranézem, mégsem sajnálom a ráfordított időt.

Szerk: mindez talán azért van, mert jó érzés a régi nagyokat új köntösben látni (legyen az a színész/karakter, vagy sztori, vagy csupán hangulatvilág), ad egy pluszt az egésznek. És igen, sajnos a filmkészítők pont ezt lovagolják meg, ált. a minőség rovására.
 
Utoljára módosított:
Mondom hogy nem emlékszem rá :)
Lehet azért nem úgy gondolok rá, mint csalódásra, mert nem voltak elvárásaim.
Más műfaj ugyan (amibe beleférnek a komikus jelenetek), de ott van pl az Indiana Jones. Imádom a trilógiát, sokszor láttam mindegyiket. De semennyire nem volt rá igényem, hogy feltámasszák nekem a sztorit. Így a kristálykoponyás új résznél hiába hördültem fel a hűtőnél vagy a majmokkal-suhanásnál :) és sorolhatnám, kellően szórakoztatott a film. Bár itt is kb ennyire emlékszem és nem valószínű hogy valaha újranézem, mégsem sajnálom a ráfordított időt.

Szerk: mindez talán azért van, mert jó érzés a régi nagyokat új köntösben látni (legyen az a színész, vagy sztori, vagy csupán hangulatvilág), ad egy pluszt az egésznek. És igen, sajnos a filmkészítők pont ezt lovagolják meg, ált. a minőség rovására.
Vannak erre jó és rossz példák is, persze. A prométeusszal az volt a legnagyobb gond, hogy egyszerre szeretett volna egy okos sci-fi lenni, miközben kőkemény horror is, és - nálam legalábbis - a két szék közé s padlóra tipikus esete volt. Ment is utána a mosakodás, hogy a Prométeusz nem Alien film, semmi köze hozzá, stb... Ezt az egészet persze főként az okozta, hogy volt ott forgatókönyv író csere közben, és egyéb tipikusan olyan menetközbeni változtatások, amik szinte mindig a film minőségének a rovására mennek. Én emlékszem, hogy mennyit promózták az előzetesben Weylandot, aki aztán végül alig szerepelt a filmben.
Nekem nagyon nagy elvárásaim voltak a filmmel szemben, és a mai napig nagyon haragszom érte, hogy ilyenre sikerült. Pozitívumként csak Fassbendert és Idris Elbát tudom felhozni, no meg a tényleg pazar látványt.
De amúgy tényleg nagyon örülnék, ha ismét csinálnának egy jó Alien filmet, de szerintem Scott már nem alkalmas erre a feladatra, én nem is tudom, mikor csinált utóljára igazán jó filmet. Ami miatt meg pláne haragszom rá, hogy elvette Neil Blomkamptól a lehetőséget, hogy egy igazán jó filmet csináljon Weaver és Biehn szereplésével kvázi az Aliens folytatásaként. Kb akkora hiányzó darab lett ezzel, mint a Jodorowsky féle Dűne.
 
Nekem elsőre nem volt nagy áttörés, de megnéztem mégegyszer, és azóta azt mondom, hogy tetszik az a film. Tisztában vagyok a hibáival, de a lassú ritmusa, és a stílusok aránya (kevésbé horror, mint scifi) kifejezetten bejött. Nem éreztem, hogy kőkemény akart volna lenni. Mire utalsz? Megvan a helye az Alien kánonban, és várom a folytatást. Az mondjuk izlés dolga, ki mennyire bírja a magyarázat nélküli hagyott kérdéseket. Zenében (is) jól tud ez működni, értő kézben. Nekem kifejezetten fellélegzés a mai filmesek szájbarágós eszközkészletén túl újra lyukacsos narratívát látni. Amúgy igen, ez néha akár bosszantó is tud lenni, de legalább nincs meg utána az a végtelem üresség, amit a blockbusterektől érzek.

Az viszont tényleg kár, hogy Blomkamp végül nem rúghatott labdába... Scottnak pedig már csak egy húzása van (nálam), a most következő darab :)
 
Kb akkora hiányzó darab lett ezzel, mint a Jodorowsky féle Dűne.
őő a micsoda? Szeretem a Dűnét. Láttam vagy két verziót (vagy csak éppen ennyi verzió készült?) És könyvben csak a szigorúan vett sztorit olvastam, hanem az előzmény köteteket is. :bookworm:
 
őő a micsoda? Szeretem a Dűnét. Láttam vagy két verziót (vagy csak éppen ennyi verzió készült?) És könyvben csak a szigorúan vett sztorit olvastam, hanem az előzmény köteteket is. :bookworm:

Van róla egy dokumentumfilm, nézd meg: Jodorofsy's Dune. Sajnos soha nem készült el, pedig nagyon ígéretes volt. A látványtervező pl nem más volt, mint az Alient meg (rém)álmodó H. R. Giger
 
Van róla egy dokumentumfilm, nézd meg: Jodorofsy's Dune. Sajnos soha nem készült el, pedig nagyon ígéretes volt. A látványtervező pl nem más volt, mint az Alient meg (rém)álmodó H. R. Giger
Sajnos már nincs köztünk az Oscar-díjas művész:(.Pedig nagyot húzott amikor megalkotta az Alient
 
Mellette pedig iszonyatosan berántott bennünket az Aranyélet második évada. Tök jó volt az első is, de itt emelték a tétet és bevált. Az 5. részben az utcai lövöldözés nagyon szuper megvalósítást kapott. GERONIMO jók a szinészek, jó a sztori, és mai kiváltképpen tetszik, azok a 80-as évek beli visszaemlékezések a fiatalkori dolgaikról. Szerintem jelenleg a legjobb magyar sorozat évad ever! Totális HBO minőség, ha kimaradt, akkor érdemes pótolni, tényleg bátran ajánlom!
Múlt héten végre elkezdtem bedarálni, már csak a 2. évad zárórésze van hátra. A 2/5-nél én is dobtam egy hátast, hogy "mi a büdös franc történik itt" és ezt a lehető legjobb értelemben.
A sorozat számomra legjobb momentumai a magyar lét apró részletei, amik a régi jó magyar filmeket is magyarrá tették, de itt most ezt egy új szintre tudták emelni. Ahogy a zöldségmérésnél rádob még egy paradicsomot, vagy a nagyi dugja a kétezrest és mikor a gyerekek az életükön aggódnak, neki akkor is az a legnagyobb probléma, hogy vajon betették-e a lecsót a hűtőbe stb. Na meg a korrupció állandó jelenléte. Zseniális. Főleg, hogy ezek csak apró részletek, a fő sztorivonal az, ahogy egyre nő a tét, és akármennyire is "csak film", elhiszem neki hogy ez itt megtörténhet, megtörténik. A magyar ember Breaking Bad-je :)
 
Logan - Aki kicsit ismeri az X-Men képregényeket és eddig kb az összes film adaptációban csalódott, vagy csak simán szeretne megnézni egy kemény akció filmet, vagy tetszett a Nincs bocsánat, vagy csak szeretne egy kicsit elpityeredni, annak bátran ajánlom. Nem hittem a sok magas értékelésnek, de ez a film valóban messze kimagaslik a szuperhősfilmek közül. Nálam simán veri Nolan Batman filmjeit is. Valójában így kellene hozzáállni ezekheza feldolgozásokhoz. És itt most nem arra gondolok, hogy legyen véres és káromkodós az összes, hanem hogy legyen ennyire hű az eredeti anyaghoz. Méltó búcsú Hugh Jackmantől 17 elfecsérelt év után.
 
@nebula Atti és mindenki más, aki szereti Edgar Writght munkáit, vagy csak szereti az igazán jó filmeket:
Ez bizony egy elég jól összerakott tempós és hangulatos előzetes, minden a helyén van, remélem a film is ennyire egyben lesz. :)
 
Back
Oldal tetejére