• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes monkey rock

Hosszas várakozás és egy kidobott akvárium után másodszorra már majdnem sikerült egy olyan akváriumot készítenie az üvegesnek, amilyent kértem tőle... Igaz, hogy én nem fekete ragasztással rendeltem, de mivel az idő már nagyon sürgetett, végül elhoztam... :(
Az biztos, hogy a következő akváriumnál először megrendelem az üveget és csak az után szedem szét az előzőt, miután az új megjött ... ;)
Időközben az eredeti tervben szinte minden megváltozott :banghead: Volt időm gondolkodni :happy:
Az elképzelt scape nem vált be (mármint a tükörkép változat), így maradtam az eredetinél. A növények is cserélődtek hála a jó tanácsoknak és @Luigi13-éknak, akiktől gyönyörű növényeket kaptam (y) Ez úton is köszönöm Nekik még egyszer!

A beültetett növények az alábbiak lettek:
-MC
-Riccardia
-Microsorum pteropus 'Needle Leaf'
-Pogostemon helferi

A nagy kő mögé a sarokba, korábban terveztem Eleocharis vivipara-t, de lehet, hogy mégsem teszem bele...

És most a képek: Kicsit még opálos, buborékos és csapzott, de az enyém :)

View attachment 17038 View attachment 17039
Üdv. Kíváncsi leszek milyen lesz, ha megnőnek a növények.
 
Ma 9 napos az akvárium. Szerdáig mentek a napi vízcserék, onnantól pedig már csak 2 naponta cserélek. Szerencsére, algát eddig nem láttam.
Az MC jól érezheti magát, mert beindult ;)

MC.jpg

Kényszerűségből, vasárnap költözött néhány sakura az akváriumba, mert a kisebb garnélásba új lakók érkeztek: Blue Dream :) Mindenki jól van!
Ma dobtam néhány helenát is a sakurák mellé. Ha ők is bírják, néhány nap múlva költöznek az amanók is.
A világítás eddig 5 órában ment 2*24w-tal. Azt hiszem a hétvégén emelek rajta 30 percet...

Helena.jpg



Blue Dream garnéla.jpg
 
Üdv.
Milyen jó,hogy indítottad ezt a naplót. Nekem is van olyan növényem, mint neked csak én nem tudtam mi a neve. A növény leírásában azt írták,hogy kötözni kell,én még elültettem. Most már tudom mi a baja.
Köszi
 
Üdv.
Milyen jó,hogy indítottad ezt a naplót. Nekem is van olyan növényem, mint neked csak én nem tudtam mi a neve. A növény leírásában azt írták,hogy kötözni kell,én még elültettem. Most már tudom mi a baja.
Köszi
Ezért jó, hogy sokan naplóznak! Mindenkitől lehet tanulni valamit... ezek szerint még tőlem is ;) :)
 
18 napos az akvárium. Minden szépen növöget, alga szerencsére még mindig nincs :)
Igazából két dolog van, ami zavar:
1. Az Amanok mindent széttúrnak, így a dekor kavicson állandóan talajszemcsék vannak :(
2. Tegnap észrevettem két planáriát. Az egyiket sikerült kifognom, de a másik még szabadlábon van. Pedig ahol egy van.... ott több is van :cry:
 
Túl sok minden nem történt mostanában az akváriummal, de mivel már régen jelentkeztem, gondoltam adok egy kis helyzetjelentést.
Az alga szerencsére, még mindig kerül. (Ez alól, csak a köveken lévő minimális alga a kivétel, de ezt rendszeresen fogkefézem.)
Sajnos nem sok időm van mostanában az akváriumra, és ez sajnos meg is látszik :(
Az MC már koránt sem olyan szép, mint a kezdeti időben, de ezt a CO hiányának is betudom. (Sokkal kisebbek a levelei. Terjedni terjed, de mintha már nem olyan ütemben tenné ezt, mint az ültetés után.)
A Microsorum és a pogo is jól fejlődik ... :) (Lassan le is kellene csípnem az aljából egy keveset.)
Riccardia se szó se beszéd eltűnt. Nem tudom, hogy lehetséges-e, de az amanok nekem felettébb gyanúsak! :D Néha láttam 1-2 amanot, amint éppen riccardiat rág, míg végül a növény teljesen felszívódott...:whistle:

közeli.jpg
sakura.jpg
 
1,5 hónapja nem jelentkeztem már... Sajnos sok jót nem tudok elmondani az akva alakulásáról. Sajnálatos módon az MC egyre kisebb leveleket hoz és azok is elég hamar elkezdenek algásodni. Olyan mintha minden visszafelé fejlődne. Gondolkodtam azon, hogy újra ültetem az egészet, de adok neki még egy esélyt.
Radikális lépéseket tettem: Mivel úgy gondolom, hogy a fénycsöveim már elég jól kiszolgálták az idejüket, rendeltem 4 vadi új fénycsövet. Amíg ezek nem jönnek meg a 2 fénycső helyett most 4 világít. A táp mennyiségét is megemeltem kétszeresére.
Az eltelt 1,5 hét alatt is észrevenni némi javulást. (Több új hajtás is kialakult, amik már közel olyanok, mint amilyennek lenniük kellene.)


Számomra az a legbosszantóbb, hogy amíg a nagy akváriumban mindent megkapnak a növények (jó szűrést, tápot, odafigyelést) és csak vegetálnak, addig a kicsi garnélás akvában két nyomorult 6 w-os led izzó világít be 30 litert, 1 db szivacsszűrővel és minden gyönyörű.
Akkora pogok vannak benne... és annyira szépek tápozás nélkül is, hogy már komolyan gondolkodom kell a ritkításon, hogy látszódjon az aljzat.Nem nőnek az égig, hanem szépen dúsulnak, terjednek.
A blue dream-eknek az elején még próbáltam shirakura ebi damat és egyéb más tápot is adni, de nem kellett nekik, így nem erőltetem. Viszont szépen fejlődnek és szaporodnak. :)
Azon kívül, hogy 2 hetente löttyintek némi csapvizet az akváriumba semmi mást nem csinálok vele és 1 db algám sincs. Még a lámpa alatt, a köveken sem! Egy teljesen önellátó ökoszisztéma jött létre. ;):)(y)
 
Azt hiszem sajnos itt az akva vége... A kevés ráfordított idő miatt elborított az ecset + az MC sem jött rendbe teljesen, így inkább borítom a medencét.
Szeretnék megkérni egy modit, hogy tegye az akváriumot a befejezettek közé...
 
Back
Oldal tetejére