• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohakötözés:)

AQViktor

Kertész szaki
sziasztok!

A következő lenne kérdésem:

jávai mohát szeretnék "gyepként használni".
azt gondoltam, hogy átlátszó műanyag lapot(pl.:dosszié-k fedőlapja) kisebb darabokra vágok és erre kötözöm a mohát pamutfonallal.
Ez így ok? Vagy inkább használjak normál cérnát kötözésre?

előre is köszönöm a segítséget:)
 
Füst.
A cérna-pamutfonál idő előtt szétmálik. Használj inkább horgászdamilt.
 
Szerintem használj lapos köveket! Arra egy idő után ránő a moha és tök mindegy mivel kötözöd!

Amúgy szerintem gyepként nem fog működni. Hamar telemegy mulmal és alga lesz a vége! De ez csak az én véleményem, egy próbát megér!
 
  • Like
Reactions: TZ
Köszönöm:)

Lapos követ honnan tudnék szerinted szerezni?

Félek, hogy rossz követ teszek be....
 
AQViktor said:
Köszönöm:)

Lapos követ honnan tudnék szerinted szerezni?

Félek, hogy rossz követ teszek be....


Én valószínű, hogy palakövet használnék, de bepróbálkoznék térkövekkel, bár nem tudom, hogy azok valamilyen anyagot eresztenek-e a vízben, de akár csempére is rá lehet tenni szerintem, és az véknyabb is
 
nem utolsó sorba fillérekbe kerül,nem egy vagyonba.amúgy a fentebb belinkelt spec kő megszólalásig hasonlít az uszodákban használt 10x10 centis "csempe" összetört darabjaira. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: persze biztos van benne ada , do! vagy hasonló márkajelzés.persze az a legfontosabb! :wave: :wave: :wave: :wave:
 
trewa said:
nem utolsó sorba fillérekbe kerül,nem egy vagyonba.amúgy a fentebb belinkelt spec kő megszólalásig hasonlít az uszodákban használt 10x10 centis "csempe" összetört darabjaira. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: persze biztos van benne ada , do! vagy hasonló márkajelzés.persze az a legfontosabb! :wave: :wave: :wave: :wave:

Sima palakő! Semmi köze a csempéhez. 1650ft egy vagyon? Kibontod ,rákötözöd ,beteszed ennyi! Pont megfelelő méretű.
Nincs mosogatás fertötlenítés szórakozás!
Szerintem simán megéri!
 
Itt a szabálytalan formájú minimális vastagságú lapka a lényeg. Ha ezt meg tudod oldani gyorsba fillérekből akkor ok. Ha nem akkor van egy polcról levehető termék. :angel:

Jobban belegondolva ez a legolcsóbb eleme egy növényes akinak. Tehát annyira az ára sem kibírhatatlan.
 
igen,valóban ez filléres dolog,ez a jéghegy csúcsa.rengeteg hasonló van a kínálatban,de erről már sok vita volt.én nem vitát akartam csak sok cuccnak nem látom értelmét.de ez az én privát véleményem. :D :D :D
 
talachi said:
Sima palakő! Semmi köze a csempéhez. 1650ft egy vagyon? Kibontod ,rákötözöd ,beteszed ennyi! Pont megfelelő méretű.
Nincs mosogatás fertötlenítés szórakozás!
Szerintem simán megéri!

Szerintem relatív kinek mi az olcsó.
Hiszen 1650 Ft-ból 1m2 csempét veszel.
Ez meg ráadásul palakő, nem valami speciális anyag.
Persze nem azt mondom, hogy ennyi pénz csődbe viszi az embert, de akinek úgy mond nem telik high-tech felszerelésre annak ez lehet luxus termék.
De, a fater mondja mindig, hogy a hobbi sosem volt olcsó.
 
Sziasztok!
Kicsit elavult a téma, de hátha tud valaki segíteni. Hogyan tudok tereptárgyra (3D akvárium háttérre) mohát rögzíteni? Van egy kéregszerű, dorozmás része és nagyon jól nézne ki rajta...
 
Olyat vegyél, amire rá van írva, hogy GEL vagy GÉL. Ez lassabban köt meg valamivel és akvarisztikai célra is jó.
 
Back
Oldal tetejére