• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The lonely path

Azt kell mondjam, ez az akva továbbra is egy szerencsés összeállítás, mármint ami a karbantartásokat illeti. Fél évente általában átrendezem az akvát, de ezt most annyira megkedveltem, hogy még egy darabig igy fog maradni :) Pedig már a tervek megvannak...
A mohák nagyon jo formában vannak. Egy ág van amit kicsit jobban megnyírtam legutóbb ezért lehet hogy dobok rá friss mohát és újrakötözöm. A HM egész lassan nő. Kicsit lehet hogy fel kellett volna töltenem a hátteret talajjal, hogy közelebb legyen a fényhez, de most már marad minden ahogy van. Kapott egy kis JBL tápgolyót a történet, hátha jót tesz nekik. Valamint az eredetileg használt Eheim fénycső is visszakerült.
Volt egy kis agancsalgám, de sikerült visszaszorítani. Igaz három-négy hetes algexit-es kúrát is beiktattam. Valamint a növények ritkításával a keringés is jobb lett.
Egy hónapja jártam a GA-ban és az egyik teknőben nagyon megtetszett a Rotala sp. Green. Szép üdezöld volt. Hátteret lehet kiegészítem vele. Korábban már volt illetve most is van pár szál Rotundifolia, de az kicsit nagyra nőtt.
Szerintetek ugyanolyan körülmények között megeshet hogy a sp. Green kompaktabb marad?
Na de addig is jöjjön pár telos kép ;)
Riccardia [emoji7]
e42cfd22f3b8311254aa15590860e67a.jpg
Az egyedül úszás nem rossz...
113e335c1cfd326c819c7c419084d96e.jpg
Na de a szinkron úszás mégjobb :)
557137e33ec80a7ef655744af249d00d.jpg
Egy nem túl jol sikerült távoli látkép
34f1cb4de1e2ed698e4890d129cae223.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Elérkezett az idő, hogy búcsút mondjak ennek az összeállításnak. Nagyon a szívemhez nőtt, ennek ellenére meg kell hogy váljak tőle. Újraültetésre, valamint nagymértékű moha frissítésre lett volna szükség. Ezt jobbnak láttam hanyagolni es inkább átformálni valami újjá.
Karbantartások felettébb egyszerűek voltak. A nyírás viszont sokszor nehézkesen ment, mert még a többméretű többfelé hajlított ollókkal is nehéz volt kerülgetni az ágakat, úgy hogy ne akadjak bele semmibe :):)
Több arcát is sikerült kipróbálnom. Háttérnövényként szerepelt Myrio, Rotala, HM. Talán a másodikkal volt a legszebb. Előtérben kezdetben HC volt, majd lecseréltem moha szőnyegre. Nálam ez utóbbi nyerte el a tetszésem.
Szóval nincs okom panaszra :)
De jön valami új és kell a hely.

A naplóban szereplő akvariumot neveztem a HAC-ra, ezért a szervezők utólagos engedélyével megosztom a beküldött fotót. Lezárásaként megérdemli a napló ezt a képet ;) Köszönöm mindenkinek aki követte a naplómat. Szép estét mindenkinek.
910e04d985fbec2a418f11beb4955c93.jpg
 
A like a fotónak szól, nem a hírnek, hogy bontásra kerül.:(
Természetesen szorítok egy jó eredményért a HAC-on és várjuk mielőbb a folytatást.
 
A like a fotónak szól, nem a hírnek, hogy bontásra kerül.:(
Természetesen szorítok egy jó eredményért a HAC-on és várjuk mielőbb a folytatást.

Köszi szépen ;)
A HAC-ra meg már én is kiváncsi vagyok. Nem kifejezetten a saját készítményem miatt, hanem hogy kik lesznek az idei befutók :)
 
Elérkezett az idő, hogy búcsút mondjak ennek az összeállításnak. Nagyon a szívemhez nőtt, ennek ellenére meg kell hogy váljak tőle. Újraültetésre, valamint nagymértékű moha frissítésre lett volna szükség. Ezt jobbnak láttam hanyagolni es inkább átformálni valami újjá.
Karbantartások felettébb egyszerűek voltak. A nyírás viszont sokszor nehézkesen ment, mert még a többméretű többfelé hajlított ollókkal is nehéz volt kerülgetni az ágakat, úgy hogy ne akadjak bele semmibe :):)
Több arcát is sikerült kipróbálnom. Háttérnövényként szerepelt Myrio, Rotala, HM. Talán a másodikkal volt a legszebb. Előtérben kezdetben HC volt, majd lecseréltem moha szőnyegre. Nálam ez utóbbi nyerte el a tetszésem.
Szóval nincs okom panaszra :)
De jön valami új és kell a hely.

A naplóban szereplő akvariumot neveztem a HAC-ra, ezért a szervezők utólagos engedélyével megosztom a beküldött fotót. Lezárásaként megérdemli a napló ezt a képet ;) Köszönöm mindenkinek aki követte a naplómat. Szép estét mindenkinek.
View attachment 51306
Nagyon szep!(y)
Csak ket kerdes: azok a vekony agacskak-fonatok, kesöbb kerültek bele, vagy kezdettöl benne voltak?
Milyen agak ezek egyebkent? Mert ezekhez hasonlot nagyon gyakran latni az "örült" azsiaiak berendezeseiben, es nagyon termeszetes hatasuak a legtöbbször.
 
Nagyon szep!(y)
Csak ket kerdes: azok a vekony agacskak-fonatok, kesöbb kerültek bele, vagy kezdettöl benne voltak?
Milyen agak ezek egyebkent? Mert ezekhez hasonlot nagyon gyakran latni az "örült" azsiaiak berendezeseiben, es nagyon termeszetes hatasuak a legtöbbször.

Később kerültek bele. Az akva életének cirka második harmadában szolgáltak(3 hónapot). Kezdetkor még nem voltak meg az ágak. Végére meg mar azért nem hagytam bent mivel szétáztak es a legkisebb mozgatásra is szétfoszlottak. Fotózáskor, karbantartáskor sokszor ki is vettem és átpakoltam. De ha jól emlékszem akkor volt egy vagy két olyan gally is ami kifejezetten a “versenyfoto” idejére került bele. Végül viszont kivettem nagyjából mindet, hogy ne rontsa tovább a vizet.
En is láttam mar hasonlót ázsiai építésekben. Ők tuti tartósabb anyagból dolgoznak. Nekem ez volt kéznél :):) Amúgy folyó/patak part mellett volt ez a növény. Ezek az ágai már el voltak száradva, de az élők szépen kúsztak és csavarodtak ahova csak értek. Sajnos a növény fajtáját nem tudom megmondani :(
 
Első ránézésre az a hűba érzés kapott el - ugye erre adják a bírák a legtöbb pontot.
Aztán elragadta a szemem a bal oldali, talán túlságosan szabályos félkör fonat. Ezután a jobb oldali durván 45 fokos társaság, végül pedig a középső kiégett résznél a 3 vékony ágacska. Szerintem ezek nélkül, vagy nem ebben az elrendezésben még többet lehetett volna belőle kihozni. Persze csak okoskodom, mert én negyed ilyen jót nem tudtam volna kihozni belőle.
Kíváncsi vagyok nagyon a bírák hogyan látják mindezt.
 
Első ránézésre az a hűba érzés kapott el - ugye erre adják a bírák a legtöbb pontot.
Aztán elragadta a szemem a bal oldali, talán túlságosan szabályos félkör fonat. Ezután a jobb oldali durván 45 fokos társaság, végül pedig a középső kiégett résznél a 3 vékony ágacska. Szerintem ezek nélkül, vagy nem ebben az elrendezésben még többet lehetett volna belőle kihozni. Persze csak okoskodom, mert én negyed ilyen jót nem tudtam volna kihozni belőle.
Kíváncsi vagyok nagyon a bírák hogyan látják mindezt.
Szia, elnézést a megkésett reakcióval. Először is meg kell hogy cáfoljalak, ilyet te is simán össze tudsz hozni ;) Láttam már pár munkásságod, úgyhogy ebben biztos vagyok.
Visszatérve az én kreálmányomra, van némi igazság abban amit mondasz. Az ágacskák utólag engem is zavartak, de nem álltam már neki újra a fotózásnak. Ami engem például így utólag zavar, az a középen legfelül lévő mohacsomó. Teljesen függőlegesnek tűnik a jobb oldalán a nyírás, lehetett volna kicsit jobban formázni. A jobb oldalról belógó két "45" fokos ágat, amit említettél is, most már kicsit lehet feljebb emelném, vagy odaraknék még valamit, hogy ne váljon el annyira a többi ágtól.
Mindenesetre le a kalappal azok előtt akik össze tudnak dobni egy jófajta versenyfotót. Mindent úgy összerakni, formázni ahogy az egésznek jól áll, az nem egy egyszerű feladat és akkor még az élőlények megfelelő helyre terelgetéséről nem is beszéltem.
Mindenesetre kíváncsi vagyok már a nagyméretű képekre a többi nevezővel kapcsolatban is :)
 
Back
Oldal tetejére