• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes The lonely path

Szóval az volt még, hogy kedden hazaertunk nyaralásból párommal(1hét), mindeközben anyu vállalta az élőközösség kétnaponta történő meglátogatását és az etetést/tápozást. Mindent rendben megoldott ;)
Hazaérve arra lettem figyelmes hogy full kék a DC. Először nem társítottam neki nagy figyelemet. Második nekifutásra ranéztem a reduktor mérőóráira és minden mutató nullát jelzett. Co2 elfogyott[emoji106][emoji35] és kitudja mióta. Mármint max a nyaralás alatt fogyhatott ki, előtte még üzemelt. Gond az volt, hogy itt helyben eddig nem tudtam megoldani a töltést. Mindig Pesten cseréltem a palackot. Szerencsére még egy korábban kapott telefonszámot felhívva sikerült elintézni tegnap a dolgot egy kis autózást követően. Újra pöfög a rendszer cirka 3 bubi/sec-en. Talán az élőlények is újra hozzászoknak.
Jövőben ha jo áron találok egy kis 2kgos palackot akkor lehet beruházok rá, igy mindig lenne tartalék.
Amúgy a növényzet nem sínylette meg a dolgot. HC is jol tűrte. Zöld pontalga előjött de ezt normálisnak tartom ugyanis a fényből nem lett visszavéve ezidő alatt.
Tegnap gyors lőttem egy képet. Az akva előtti törölköző tükröződik és nyírás előtti a kep, sőt mobilos szóval elenezst a nem túl tökéletes minőségért :)
726fff482b0a96f4bc5bfd551d8775ae.jpg
Takarításokat nagyon szeretem. Alig kell valamit csinálni :) Az előző köves összeállításhoz képest nem megy el heti egy óra a kövek tisztításával. Viszont az ágak miatt elég nehezen férek be pár helyre, még hosszú csipesszel/ollóval is alig. Na de annyi baj legyen :)
A Myrio néha bejön néha nem. Elég sűrűn kell nyírnom. Szerintetek cseréljem valami másra vagy maradjon?

Köszi hogy benéztél ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nekem tetszik a myrio. Olyan semmilyen, átlátható, mégis ad egy plusz színvilágot az összképnek, ez tetszik benne.
A CO2 tartalék palackra létezik ILYEN megoldás is. Kicsi, kompakt, és garantáltan nem fogod elsunnyogni a fő palack töltését, hiszen ezzel mégsem félévre tervez az ember. Csak egy ötlet...
 
Nekem tetszik a myrio. Olyan semmilyen, átlátható, mégis ad egy plusz színvilágot az összképnek, ez tetszik benne.
A CO2 tartalék palackra létezik ILYEN megoldás is. Kicsi, kompakt, és garantáltan nem fogod elsunnyogni a fő palack töltését, hiszen ezzel mégsem félévre tervez az ember. Csak egy ötlet...

Konkrét bajom nekem sincs vele. Néha érzem csak kicsit nagynak a 64 literhez. Mert amire pont belejönne és pompáznak arra mindig nyesnem kell mert túlságosan megnő és ezzel az áramlást is blokkolja egy kicsit.
A közgyűrűs tipped meg nem is rossz. Anno a nagynyomású beállításakor gondolkodtam még a SodaStream palackos megoldáson, mivel nálam elég kevés a hely. De a 2kg-os palacknak még épp sikerült helyet szorítani. Ami azért jo döntés volt mert igy ritkábban kell a palackhoz nyúlnom.
Viszont átmeneti idoszakra teljesen jo az ötleted. Észben tartom. Köszi ;)


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Ha már igy este irogatós kedvem van, akkor a naplóm sem maradhat ki a sorból :)
Panaszra nincs okom, egy kis zöldalga mellett mindenki szépen növekszik. Igaz a meleg nálam is megtette a hatását. A két venti már nem bírta megfelelő hőmérsékleten tartani a vizet, még folyamatos működés mellett sem. Sokszor volt 26-27 között a hőfok. Riccardia illetve a HC rothadt es barnult be egy kicsit. De mióta volt egy kis lehűlés, kezdenek rendben jönni a dolgok. Ezért remélem nagy meleg már nem lesz idén...
Mivel ilyen jol beállt a rendszer ezért tervezek egy kis átmozgatást :):) Anubiasok és a párfányok kijönnek egy kis carbos áztatásra. Talán bírni fogják. Szerencsére nincsenek kötözve igy könnyen kivehetők es visszarakhatók.
Valószínűleg a kisebb fákat is mozgatom egy kicsit valamint bekerül néhány újabb.
Növény téren Gratiola és HC kerül bele pótlásként, valamint pluszba talán pinnatifida. Illetve a háttérnövényzet átalakítása még kérdéses. Rotala nagyon tetszik, de nehéz a döntés...[emoji3]
Hamarosan hozok képeket is ;)



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

Sajnos a naplózás továbbra sem az erősségem, de most egy hozzászólással igyekszem az elmúlt egy hónap eseményeit leírni [emoji4]
Volt egy kis átépítés. A Myrio nem hozta azt a formát amit szerettem volna ezért cseréltem Rotala-ra. Perpill még a bokrosodási stádiumban van. Pár visszavágott tövet még le kell ültetnem, hogy jobban tömörödjön.
Nah de akkor gyorsan egy kép:
4e9b57fd6755b1ae579f4ca1c773eede.jpg
A kis apró gallyakat kérlek ne nézzétek. Takarításnál mindig máshova teszem őket. Keresem a megfelelő helyet.
Sajna jobb elől benőtte a HC-t a moha ezért kiszedtem és ültettem egy új adagot.
9a803333561b940f2574ad7c946420c6.jpg
Nem bírta sokáig. Szerintem kevés Co2 jutott oda. Az áramlás ott jobb lent nem túl tökéletes. Sok az árnyékoló tényező. Ezért a mohás verzió mellett döntöttem és egy kis mix formájában került be Flame, Christmas és Fissi.
6b4567162b4de30bc1aed9aefde1149a.jpg

Itt már kicsit kezd összeérni a moha
82d5d2006be78454b143400e8dc554c6.jpg
A kavicsos sávot hétvégén kicsit frissítem, mert igy éretten már nagyon barna. Amikor tiszta, sokkal világosabb es jobban mutat. Jobb szélen az egyik ágat kivettem es cseréltem rajta a mohát, mert ami rajt volt nem tetszett. Vastag ágakból többet nem tervezek bele, inkább vékonyabbakkal próbálom majd kiegészíteni a képet, valamint lehet még pár apró lávakő is bekerül.
Kb egy hete igy nézett ki, kicsit bubisan
1946395a518a4a8284ad7d339c7d1447.jpg
Letöltöttem mobilra a tegnapi Viktoros előadáson használt Lightroom-ot és kicsit tekergettem szórakozásból a képen [emoji3] Egynek megteszi [emoji4]
Ma felhoztam a régi két csöves világításomat is, úgyhogy majd plusz fényerővel is igyekszem képet készíteni, akkor már fényképezőgéppel. Valamint a növényes csövet lehet kiveszem es csak a sima fehéreket használom.
Jöhetnek az észrevételek [emoji4]

De ha már itt jártatok, akkor kérdeznék tőletek. Bal elől is cseréljem a HC-t mohára? Most valahogy a jobb oldal tetszetősebben hat.
A Trident levelei elkezdtek néhol málani. Ez lehet attól, hogy sűrűn van és az ágak között kicsit szorosan nem érzi jol magát?

Válaszokat előre is köszönöm [emoji6]


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szia Péter!

Nagyon szépen alakul.
Valóban jobb lenne a bal oldali előtér is vegyes mohákkal.
A jobb oldali első fa gyökerei természetesebben álltak a második képen.

Hogyan csináltad a fa fonatot?

AmegA
 
Szia Péter!

Nagyon szépen alakul.
Valóban jobb lenne a bal oldali előtér is vegyes mohákkal.
A jobb oldali első fa gyökerei természetesebben álltak a második képen.

Hogyan csináltad a fa fonatot?

AmegA

Szia!

Köszi az észrevételt. Én is nagyon afelé hajlok hogy kukázom a HC-t és egy kis moha mixxel töltöm fel a bal oldalt is. Ugy talán természetesebben hat. A gyökerek elhelyezésével mindig gondban vagyok :( nehezen találom meg a helyüket. De akkor próbálom a második kép alapján visszaállítani a helyzetet ;)

A fonat alapanyagát természetben tett séta alkalmával sikerült megszereznem. Ez egy ilyen futó növény féleség. Volt olyan ahol már eleve így csavarodtak a szálak. Ahol meg nem ott egy hetes áztatást követően annyira megpuhultak, hogy én magam is tudtam formázni. Viszont a puhasága miatt így már könnyen szakad úgyhogy óvatosan kell vele bánnom.

Üdv
Péter


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Csináltam pár részlet fotó, csak hogy én is beálljak a sorba :)
Íme;
cbce4be44f77c0fdaac563c33a884471.jpg
Egy kicsi sötétben:
372a910573b791491665609cc82618f0.jpg
Majd ismét világosabb
7ab36656cfb505cd622cf66352709cf8.jpg
Aztan jöhetnek a teljes alakosak. Először középre koncentrálva
cf4b462159d47c21aedecd5a66dbdaf7.jpg
Majd teljes pompában :)
095bdb197756bd20aa73fd9274906577.jpg
Aztan volt egy próbálkozás fényképezővel kb másfél hete. De a minőség csapnivaló lett. Igaz a technikát legalább nem tartalmazza...
82911e7e7bdb7ff1d8ce02f3fae7234c.jpg
Amúgy sok esemény nincs. Hétvégén tervezem megbontani a maradék HC-t es valamilyen moha mix kerül a helyére, hogy harmonizáljon a jobb oldallal. Pár napja visszavágtam a rotalát mert már fent feküdt a víz felszínén. Naná hogy képet nem akkor készítek amikor bozontosabb a háttér. Most sarjadjon még majd ismét egy vágás es talán utana lesz szép dús. Addig meg lesz ideje a mohának is összeérnie az előtérben ;)
Köszonom, hogy benéztél.
További szép estét mindenkinek!



Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Szerintem nagyon frankó a fotód technika nélkül. (y)
Nekem eladja a történetet. :)

Nagyon szépen köszönöm. Igyekeztem figyelni pár hete az oktatásodon[emoji3].
Ettől függetlenül még van hová fejlődni. De legalább van az embernek egy akváriuma amin gyakorolhat.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Sziasztok!

Egy kis update. Az akvárium nagyon jol ketyeg. Mondhatni algamentesen. Csak zöld pont van itt-ott az üvegen, de ez nem probléma, valamint könnyen el lehet tüntetni.
Az előteret most már teljesen moha alkotja. Igy szerintem harmonikusabb, mint ha az egyik felén Cuba a másikon meg moha lenne. A háttérben a Rotala szépen bedúsult, igaz kicsit nagynak tűnnek a levelei. Ezért hamarosan kiszedem egy részét és HM kerül a helyére. Igy talán nem lesz annyira kontrasztos az átmenet.
Kerültek bele még fák, ágak kiegészítésként. Valamint pár hete volt egy kis “verseny” fotózás. Nem ebből az apropóból épült az akvárium de lehet nevezek majd vele.
Én elfogult vagyok es nekem nagyon tetszik :) illetve nem mellékesen könnyen karbantartható.
Ha január végéig beérik a HM akkor fotózok mégegyet aztan meglátom melyikkel nevezek.
Ezért most csak a fenti szögből dobok egy régebbi még nem kibővített képet ;)
b21332d8021db2dffbd9220f875f7f16.jpg


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Nem chihiros lámpád volt? Hogyhogy megint az Odyval pirítasz?

Nem-nem, nekem mindig is Odym volt. Az elején még a két csöves aztán utana váltottam a nagytestvérre. Jelenleg is az van üzemben, viszont a négy helyett csak három csövet használok.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Egy kis helyzetjelentés. Az akva szépen ketyeg. Igaz a korábban összeszedett agancsalga nyomai még látszanak, főként a Trident pár levelén, de nem igazán vészes. Kis algexit-et azért kapott a történet. Amanokat is igyekszem még beszerezni, de ha jol sejtem erre az algára nem igazán hatásosak.
Hétvégi takarítást követően észrevettem hogy egy picit ereszt a szűrő. A probléma ott kezdődött hogy vasárnap takarítottam, de az észrevétel csupán hétfőn reggel következett be :( Cirka 2-3 centivel lejjebb volt a vízállás. A csőcsatlakozót szedtem le hétvégén mivel a csöveket takarítottam, de nem is ott engedett hanem ahol a fej(teteje) es a vödör kapcsolódik egymáshoz. Apránként csepegett. Reggel nagy lendülettel törölhettem fel a vizet :) Hamár elővettem a szűrőt akkor egy gyors perlon csere is megvolt. Összeszereltem és működött is. Nem ertem miért volt ez de lényeg hogy most remdben van.
Mivel a HM nem nő olyan ütemben mint ahogy en azt szerettem volna ezért sanszos hogy a HAC-os kep marad a korábban készített.
Tridentet hétvégén kipakolom. Nyírást követően megy vissza, nagyon elnőtte magát :) @Luigi13 tól kapott mohák szépen fejlődnek, az egyik a jelenlegi nagy kedvenc ;)
Kép most nincs, majd legközelebb.
Szép napot mindenkinek!


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Back
Oldal tetejére