• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Mennyi ido mig a javai moha szepen megindul? Postaval rendeltem 3 darab 10x15cm darabot, mire ideertrk termeszetesen kisse elbarnultak.
Kb 3 hete van az aksiban, a racsot (amiben kuldtek) erosen atmostam es rakotoztem a kore amire szerettem volna.
Most ugy all a dolog, hogy kicsit latszik rajat, hogy zoldul, de az elvarasokkal szemben jo ha 3mm-t nolt ezido alatt.
Co2 szint dropchecker szerint jo, naponta teszem at az akvarium sarkaiba
Tapozas easy life profito es carbo
Profito 1ml/nap
Carbo 2ml/nap
akvárium 60l
Vilagitas 6500k led 5x900lumen azaz 4500lumen +-10%

Esetleg kene neki foszfat tapozas is? Ezen kivul esetleg meg massal is ki lehetne egesziteni a tapozast?
Ga termekekhez sajnos nem jutok hozza, Nemetorszagban nem arusitjak, legalabbis en sem interneten sem boltokban nem talalkoztam vele.
Picit kevésnek tűnik a tápozás. A többi növényen nincs hiánytünet?
 
Mennyi ido mig a javai moha szepen megindul? Postaval rendeltem 3 darab 10x15cm darabot, mire ideertrk termeszetesen kisse elbarnultak.
Kb 3 hete van az aksiban, a racsot (amiben kuldtek) erosen atmostam es rakotoztem a kore amire szerettem volna.
Most ugy all a dolog, hogy kicsit latszik rajat, hogy zoldul, de az elvarasokkal szemben jo ha 3mm-t nolt ezido alatt.
Co2 szint dropchecker szerint jo, naponta teszem at az akvarium sarkaiba
Tapozas easy life profito es carbo
Profito 1ml/nap
Carbo 2ml/nap
akvárium 60l
Vilagitas 6500k led 5x900lumen azaz 4500lumen +-10%

Esetleg kene neki foszfat tapozas is? Ezen kivul esetleg meg massal is ki lehetne egesziteni a tapozast?
Ga termekekhez sajnos nem jutok hozza, Nemetorszagban nem arusitjak, legalabbis en sem interneten sem boltokban nem talalkoztam vele.

Nitrát meg foszfát nem ártana a profito mellé!Lehet hogy nagyon megsínylette a moha a szállítást,de ha már látszik,hogy zöldül és fejlődik,akkor majd csak helyre jön!
Ga csapatot meg szerintem kérdezd meg a rendelésről,nem hiszem,hogy ne tudnák Németországig elpostázni,ha rendelsz valamit!
 
Picit kevésnek tűnik a tápozás. A többi növényen nincs hiánytünet?
Hat az teny, hogy meg csak kiserletezgetek a tapozassal. Mennyi lenne a napi adag amire gondolsz? En az ajanlott maximumot adom most. Duplazzam? Profito 2ml carbo 4/nap?

Zack:
Az utobbi problemara sajnos meg nem erkezett meg az EasyLife ferro, mikor rendeltem sajnos elfelejtettek postazni a tobbivel igy az holnaputan lesz, de gyanakodtam az olvasottak utan.
A Nitrat szintem eleg alacsony, ha jolsejtem a foszfat is hasonlokepp lehet.
Erdekes amugy, hogy a ricciak elnek es virulnak, meg tapozas es co2 nelkul is gyonyoruen bubizott, most, hogy mar tapozok, co2 is van mar csak ritkan bubizik :(
Lehet az sem segit rajta, hogy a mollyk sokszor megcincaljak, bar ez korabban is megvolt :)
 
Hat az teny, hogy meg csak kiserletezgetek a tapozassal. Mennyi lenne a napi adag amire gondolsz? En az ajanlott maximumot adom most. Duplazzam? Profito 2ml carbo 4/nap?
A profito nem ennyi fényhez és CO2-höz van belőve, egy pörgetett akváriumban a gyári adagolás édes kevés. Próbáld meg a napi 1,5 ml-t, ha nem hoz változást, akkor menjen 2 ml.
A carbo nem klasszikus értelemben vett növénytáp! Túladagolva káros az élővilágra, 3 ml-nél többet semmiképp se adagolj! Sőt, a mohák nem is igazán szeretik, fejletlen felépítésük miatt nagyon hamar károsítja azokat, úgyhogy nagyon óvatosan, a moháktól a lehető legmesszebb öntsd az akváriumba!
A profitoban nincs foszfát és nitrát. Ennyi fény mellett könnyen ezek hiánya alakulhat ki, a helyedben elgondolkodnék nitro és fosfo használatáról is a profito mellé...
 
A profito nem ennyi fényhez és CO2-höz van belőve, egy pörgetett akváriumban a gyári adagolás édes kevés. Próbáld meg a napi 1,5 ml-t, ha nem hoz változást, akkor menjen 2 ml.
A carbo nem klasszikus értelemben vett növénytáp! Túladagolva káros az élővilágra, 3 ml-nél többet semmiképp se adagolj! Sőt, a mohák nem is igazán szeretik, fejletlen felépítésük miatt nagyon hamar károsítja azokat, úgyhogy nagyon óvatosan, a moháktól a lehető legmesszebb öntsd az akváriumba!
A profitoban nincs foszfát és nitrát. Ennyi fény mellett könnyen ezek hiánya alakulhat ki, a helyedben elgondolkodnék nitro és fosfo használatáról is a profito mellé...
Fentebb elirtam, osszekevertem a ferrot a foszfoval. Tehat egy csomagban rendeltem a profitot, carbot, ferrot, foszfot es a nitrot.
Ebbol csak az elso 3 jott meg a tobbit holnapra igertek.
A tapozason addigis tudok segiteni annyit, hogy akkor novelem a profito adagjat.
A carbot hagyom 2 ml/nap egyenlore, mivel az akvariumban eleg sok a javai mellett a riccia is, ok nagyon szepen kifejlodtek es nem szeretnem elrontani vele :)

Meg egy kerdes: a szuroterfogatot is beleszamoljatok a tapozas szamolasanal?
Csak mert akkor inkab kb 75 liter mint 60 amivel szamolnom kene.
 
Utoljára módosított:
Az az ötletem támadt, hogy jávai mohát felkötöm damillal a belső szivacsszűrőre. Az elmélet: folyamatosan biztosított vízmozgás révén minden tápanyagot egyenletesen kap. A közéjük tapadt/rakott koszt a garnélák kiszedik. A szivacs egy nagyobb, stabil felületet képez, amin megtapadhatnak a szálak. Ha nagyon megnőne, egyszerűen levágom.
Működhet a történet? :cautious:
 
Nem tudom. Nekem a kulsoszuro szivo aga mellett van, de csak nagyon lassan nol. Hiaba. Mar nem tudok tobbet tenni erte.
A riccia gyonyoruenn nol miota kapja az easy life csaladot de a javai nagyon nehezen akar nolni.
Mostmar ott tartok, hogy 2ml/nap a profitobol 1ml/nap a ferro, foszfo es nitrobol illetve 2ml/nap a carbobol de ezzel csak annyit ertem el, hogy a riccia megvadult es marha gyorsan nol, a tobbi novenyen csak a szinjavulast latom, bubizni egyik sem akar csak a riccia a javai meg csak van. 1 het alatt kb 1mm-t nolt mig a riccia kb 2 centit o_O
Mindez persze jo co2 szint mellett. (Legalabbis a tartosteszt szerint allandoan jo a szint.) Anitratra gyanakszom meg hogy keves mert az csak elenyeszo mertekben van a vizben, meg azutan is, hogy az 1ml belerakom. Nem mertem vele kiserletezgetni, merthat ugye mergezo a halakra nezve.
 
Sziasztok!
Valaki légy szíves meg tudná mondani,hogy spiky moha megtapad magától a dekoráción,mert a weeping mohával sajna befürödtem.
Előre is köszönöm!
Üdv,
 
Back
Oldal tetejére