• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

Sziasztok egy régóta garnélatenyésztéssel foglakozó emberke írta valahol hogy egyes mohafajták nem igényelnek tápozást:
Taxiphyllum barbieri (jávai moha)
Vesicularia ferriei Weeping
Vesicularia dubyana Christmas (karácsony moha)
Monosolenium tenerum (a Lomariopsis lineata-val könnyen összetéveszthető)
Fissidens fontanus
Fontinalis sp. Willow
most üzemelnék 100literes garnélást 0 halal (egyelőre)na mármost akkor miből fognak a mohák tápanyagot nyerni? A garnélák adnának annyi tápanyagot amitől a mohák szépen fejlődnének?
 
Sziasztok egy régóta garnélatenyésztéssel foglakozó emberke írta valahol hogy egyes mohafajták nem igényelnek tápozást:
Taxiphyllum barbieri (jávai moha)
Vesicularia ferriei Weeping
Vesicularia dubyana Christmas (karácsony moha)
Monosolenium tenerum (a Lomariopsis lineata-val könnyen összetéveszthető)
Fissidens fontanus
Fontinalis sp. Willow
most üzemelnék 100literes garnélást 0 halal (egyelőre)na mármost akkor miből fognak a mohák tápanyagot nyerni? A garnélák adnának annyi tápanyagot amitől a mohák szépen fejlődnének?
Írtunk Pü-t...
 
Sziasztok egy régóta garnélatenyésztéssel foglakozó emberke írta valahol hogy egyes mohafajták nem igényelnek tápozást:
Taxiphyllum barbieri (jávai moha)
Vesicularia ferriei Weeping
Vesicularia dubyana Christmas (karácsony moha)
Monosolenium tenerum (a Lomariopsis lineata-val könnyen összetéveszthető)
Fissidens fontanus
Fontinalis sp. Willow
most üzemelnék 100literes garnélást 0 halal (egyelőre)na mármost akkor miből fognak a mohák tápanyagot nyerni? A garnélák adnának annyi tápanyagot amitől a mohák szépen fejlődnének?
Biztos kevesebbet fogyaszt egy moha 100-on, mint egy Crypto, de azért valami csak kell nekik is.
 
Weeping mohát kötöztem, az egyszerű volt.
Viszont hozzá jutottam egy kis adag Riccardia növényhez.Több helyre szeretném szét rakni. Ez kisebb "részekből" áll össze, szerintem ezt nem tudnám kötözni.
Ha jól olvastam gél állagú pillanatragasztó alkalmas lenne a rögzítésre.?
 
Weeping mohát kötöztem, az egyszerű volt.
Viszont hozzá jutottam egy kis adag Riccardia növényhez.Több helyre szeretném szét rakni. Ez kisebb "részekből" áll össze, szerintem ezt nem tudnám kötözni.
Ha jól olvastam gél állagú pillanatragasztó alkalmas lenne a rögzítésre.?
Ez így igaz
 
Weeping mohát kötöztem, az egyszerű volt.
Viszont hozzá jutottam egy kis adag Riccardia növényhez.Több helyre szeretném szét rakni. Ez kisebb "részekből" áll össze, szerintem ezt nem tudnám kötözni.
Ha jól olvastam gél állagú pillanatragasztó alkalmas lenne a rögzítésre.?
Nekem is tokeletesen bevallt a gel alapu pill ragaszto... [emoji106]
 
Weeping mohát kötöztem, az egyszerű volt.
Viszont hozzá jutottam egy kis adag Riccardia növényhez.Több helyre szeretném szét rakni. Ez kisebb "részekből" áll össze, szerintem ezt nem tudnám kötözni.
Ha jól olvastam gél állagú pillanatragasztó alkalmas lenne a rögzítésre.?

nagyon vékony horgászzsinórral szépen lehet kötözni, nekem legalább is sikerül
 
nagyon vékony horgászzsinórral szépen lehet kötözni, nekem legalább is sikerül

Illetve legújabb "felfedezésem" a rosszmen-ben vásárolt hajháló. Egyik nap éppen Solenostoma tetragonum-ot "csomagoltam" vele lávakőre, illetve acélhálóra. Gyönyörűen megtartja, és egyáltalán nem látszik.
 
Sziasztok! jávai moha vágásával víz alattra mi a jótanács? nem jön fel a felszínre hanem lesüllyed és mindenhol moha szálakkal van tele a nanom :/
 
Sziasztok! jávai moha vágásával víz alattra mi a jótanács? nem jön fel a felszínre hanem lesüllyed és mindenhol moha szálakkal van tele a nanom :/
Sajnos ez alap, hogy lesüllyed a levágott moha, de azért vannak módszerek:
1. Víz leszívás közbeni vágás, a leszívócsővel a levágott részeket egyből ki is szívod két kezes művelet.
2. Nem vágod, hanem csipesszel megfogod és tépegeted és csak akin kívül ereszted el.
3. Ha kivehető a dekor, amin a moha van, akin kívül nyírod, vagy vödörben.
4. Beletörődsz. :)
 
Sajnos ez alap, hogy lesüllyed a levágott moha, de azért vannak módszerek:
1. Víz leszívás közbeni vágás, a leszívócsővel a levágott részeket egyből ki is szívod két kezes művelet.
2. Nem vágod, hanem csipesszel megfogod és tépegeted és csak akin kívül ereszted el.
3. Ha kivehető a dekor, amin a moha van, akin kívül nyírod, vagy vödörben.
4. Beletörődsz. :)

rendben köszi a tippeket :)
 
Sziasztok!
A jávai mohával mit kell tenni hogy szépen felfele nöjjön? Mennyire kell vissza nyírni vagy tépkedni?
 
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.
54 literes mohás akváriumot indítottam. Az aljzat és a háttér rácsra kötözött újszó májmoha. Középen pedig egy fára rákötöztem egy kis karácsonymohát. A kérdésem az, hogy mennyit kellene szerintetek őket világítani? 2x 24 w fénycső világít nekik ( egy növényes meg egy hideg fehér) Mivel az akvárium az ablak mellett kapott helyet így nemtudom a természetes fény mennyiben segít vagy árt...?
 
Sziasztok. Egy kis segítséget szeretnék kérni.
54 literes mohás akváriumot indítottam. Az aljzat és a háttér rácsra kötözött újszó májmoha. Középen pedig egy fára rákötöztem egy kis karácsonymohát. A kérdésem az, hogy mennyit kellene szerintetek őket világítani? 2x 24 w fénycső világít nekik ( egy növényes meg egy hideg fehér) Mivel az akvárium az ablak mellett kapott helyet így nemtudom a természetes fény mennyiben segít vagy árt...?
Ezeknek a moháknak ez a fény bőven elég, talán sok is, főleg az ablak mellett! A ricciaval nem lesz sok gondod? Úgy tudom azt sűrűn kell újrakötözni, és ha ekkora felületen van...nem kis meló lesz.

Illetve a növényes cső szerintem felesleges, cseréld 6500 Kelvinesre (Ke(l)vin nélkül nincs karácsony:D:banghead:).
Ha az ablak mellett rásüt a nap, akkor kalkuláld be a világítási időbe azt is!
 
Back
Oldal tetejére