• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

A Loctite Super Bond Power Flex gél is jó e célra ,én régóta ezt használom;)

Ez szamomra annyira hihetetlen, hogy nem okoz semmilyen szennyezest a vizben, nem oldodik ki belole semmi?

Es akkor hogy biztosan jol ertem? Veszek egy agat, es mondjuk a christmas mohat raragasztom? Varok valamennyi idot mig szarad a ragaszto es utana mehet be a vizbe?
 
Ez szamomra annyira hihetetlen, hogy nem okoz semmilyen szennyezest a vizben, nem oldodik ki belole semmi?

Es akkor hogy biztosan jol ertem? Veszek egy agat, es mondjuk a christmas mohat raragasztom? Varok valamennyi idot mig szarad a ragaszto es utana mehet be a vizbe?
A víz alatt is tudsz ragasztani vele.Rányomsz egy kis pötty ragasztót a mohára még akváriumon kívül,és a víz alatt rányomod finoman a dekorra.
szerk: @Etele megelőzőtt.
Amugy kezekre vigyázni ragasztáskor;)
 
Sracok, koszonom!

Megmondom oszinten, az allam leesett ahogy olvastam ezekez a posztokat. Bar egy kicsit tartok attol, hogy valami karos anyag kiazik a ragacsbol, de ha nalatok nem tortent rak halal, akkor csak nem lesz gond [emoji85]

Hetfon teszek egy probat.

Es ha megsem a ragasztast valasztanam, tudtok olyan novenyt ajanlani ami lassabban novo, de megis fara megkapaszkodo?
 
Én az összes bucephalandra és anubias növényemet ezzel a Loctite géllel ragasztottam, az ipari mennyiségű garnéla nem panaszkodott.
Annyi, hogy ha kicsit sokat nyomsz a növényre, akkor a megszilárdult ragasztó fehér színe látszani fog - nekem egy-két növénynél megszaladt a kezem. :D
 
Sracok, koszonom!

Megmondom oszinten, az allam leesett ahogy olvastam ezekez a posztokat. Bar egy kicsit tartok attol, hogy valami karos anyag kiazik a ragacsbol, de ha nalatok nem tortent rak halal, akkor csak nem lesz gond [emoji85]

Hetfon teszek egy probat.

Es ha megsem a ragasztast valasztanam, tudtok olyan novenyt ajanlani ami lassabban novo, de megis fara megkapaszkodo?
A ragasztás csak a telepítést segíti, utána már megkapaszkodik a növény, nem kell mindig ragasztgatni ahogy növekszik. Magától semmi nem tud megkapaszkodni, mert akkor fogni kellene egy ideig vagy idomítani, hogy hova kapaszkodjon.:)
 
A ragasztás csak a telepítést segíti, utána már megkapaszkodik a növény, nem kell mindig ragasztgatni ahogy növekszik. Magától semmi nem tud megkapaszkodni, mert akkor fogni kellene egy ideig vagy idomítani, hogy hova kapaszkodjon.:)

Persze ezt azert en is tudom. De pl a Ricciat hiaba ragasztanam, vagy kotozom, nem kapaszkodik meg a faagakon. Ezert erdeklodom, hogy pl a karacsonyi moha megkapaszkodik?
 
Persze ezt azert en is tudom. De pl a Ricciat hiaba ragasztanam, vagy kotozom, nem kapaszkodik meg a faagakon. Ezert erdeklodom, hogy pl a karacsonyi moha megkapaszkodik?

Nagyon kevés növény az ami gyorsan megtapad a fán. Fissidens, Riccardia, Jávai moha ilyen.
Az említett Christmas moss nem fog megtapadni sosem.

A ragasztással kapcsolatban már van egy külön topik ahol elég sok infó van ezzel kapcsolatban. Érdemes átfutni.
 
Nagyon kevés növény az ami gyorsan megtapad a fán. Fissidens, Riccardia, Jávai moha ilyen.
Az említett Christmas moss nem fog megtapadni sosem.

A ragasztással kapcsolatban már van egy külön topik ahol elég sok infó van ezzel kapcsolatban. Érdemes átfutni.

Koszonom a karacsonyi tippeket! [emoji6]

A ragasztos topikot pedig atfutom mindenkeppen.
Ennyi infoval mar biztosan sikerul a tervem. Majd posztolok kepet ha elkeszultem [emoji6]
 
Sziasztok!
Vivariumba szednek mohat (persze csak a kertunkbol), es nyilmeregbekakat is tartanek mellette. Nem tudok valami betegseget/fertozest/parazitat bevinni a setupba? Es ha igen ki mit csinalna elotte a mohaval, elovigyazatossagbol?
 
Sziasztok!
Vivariumba szednek mohat (persze csak a kertunkbol), es nyilmeregbekakat is tartanek mellette. Nem tudok valami betegseget/fertozest/parazitat bevinni a setupba? Es ha igen ki mit csinalna elotte a mohaval, elovigyazatossagbol?
Minimum egy szódásfürdő, esetleg egy kis h2o2 rövid áztatás de nagyon rövid...
 
Ez szamomra annyira hihetetlen, hogy nem okoz semmilyen szennyezest a vizben, nem oldodik ki belole semmi?

Es akkor hogy biztosan jol ertem? Veszek egy agat, es mondjuk a christmas mohat raragasztom? Varok valamennyi idot mig szarad a ragaszto es utana mehet be a vizbe?
Eredetileg vérzés csillapításra találták ki az amerikaiak, Vietnámi háborúban. Rányomták a sebre, s elállt a vérzés. Persze nem 1 g-os kiszerelést alkalmaztak.
Sima cián-tetraklorid, ártalmatlan, csak szembe, légutakba ne jusson.
 
Back
Oldal tetejére