• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Mohák

...ha már moha...
14301255619_5920c6eb19_b.jpg

...meg még közé kicsi ez meg az...
14271364957_b9dca1f29f_b.jpg

...meg víz...
14961453524_c0ed8ffa02_b.jpg

...több víz, kevesebb moha...
15396412210_11379a5487_b.jpg

Bocsi az offolásért:)
 
Sziasztok.Természetben található mohák használhatóak számunkra?És kell e kezelni mielőtt beköltöztetném?
 
Sziasztok! Eddig kb. 5 mm-es vastagságig nyírtam a jávai mohámat, ami 8 hónapig elvolt így, aztán egy vízcserénél az egész levált... Látszik, hogy az alja megrohadt. Mennyire szabad vastagra megnöveszteni a kötözött mohát? Lehet, hogy vékonyabbra kellene nyírnom?
 
Valaki, valahol, valamikor azt írta, hogy "foszfátot a mohák miatt adagolunk [GA mic/mac mellett]".

Létezik, vagy városi legenda csupán, hogy a moháknak nagyobb a foszfát igénye?

Konkrétan fontinalisról és garnélás/halas akváriumról van szó... Minimálisan tápozok csak TF táppal (gyártói ajánlás harmada), macrot nem adok, fény 0,5 W/l (33 lm/l). A nitrát 5 illetve 12 mg/l vízcsere előtt, foszfát kimutathatatlan. Az egyik akváriumban (első kép) nem hajt új hajtásokat, szürkés, barnás, mély zöld a színe, a levelei vékonyak, látszik, hogy nem érzi jól magát. A másik akváriumban meg tele van zöld algával, de csak a moha, az üveg, fa, kő nem, tehát a moha szenved. Nem növényes akvárium, de azért szeretném, ha minimalista elven üzemeltethető lenne a moha örömére is.

20150607_172218_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


20150607_172231_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Ahol kap bőven makrot, ott ilyen szálakat lehet elcsípni (0,675 W/l, 2*4100 lm + 54 W növényes cső):

20150607_172303_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Kérdés: foszfát hiány lehet az oka, és tápozzak némi foszfáttal, vagy más lehet a probléma?
 
Én most otthon is kipróbáltam megint :) Rendszeresen ki szoktam próbálni, hogy egy jól működő akváriumot elengedek. Megnézem hogyan viselkednek a növények, ha nincs tápozás, elmaradnak a vízcserék stb.
Ezt leginkább otthon lehet.

Így megint látom, hogy sötétzöldek lettek a mohák. Sokkal kevésbé dúsak. Fénykorukhoz képest kb 30%-os forma....

Pár napja kezdtem el tápozni megint és jönnek a friss hajtások. Szép zöldek. Szóval látszólag gyorsan visszafordítható ha megkapják ami jár :)
 
Sziasztok, vettem gel alapú pillanat ragasztót. Karácsony mohát szeretnék ragasztani faágakra. Ezeket eddig áztattam, és itt vagyok gondban. Ragaszthatom-e így a nedves felületre a mohát?
 
Sziasztok, vettem gel alapú pillanat ragasztót. Karácsony mohát szeretnék ragasztani faágakra. Ezeket eddig áztattam, és itt vagyok gondban. Ragaszthatom-e így a nedves felületre a mohát?

Igen,sőt a géllel még víz alatt is.
 
Mennyi ido mig a javai moha szepen megindul? Postaval rendeltem 3 darab 10x15cm darabot, mire ideertrk termeszetesen kisse elbarnultak.
Kb 3 hete van az aksiban, a racsot (amiben kuldtek) erosen atmostam es rakotoztem a kore amire szerettem volna.
Most ugy all a dolog, hogy kicsit latszik rajat, hogy zoldul, de az elvarasokkal szemben jo ha 3mm-t nolt ezido alatt.
Co2 szint dropchecker szerint jo, naponta teszem at az akvarium sarkaiba
Tapozas easy life profito es carbo
Profito 1ml/nap
Carbo 2ml/nap
akvárium 60l
Vilagitas 6500k led 5x900lumen azaz 4500lumen +-10%

Esetleg kene neki foszfat tapozas is? Ezen kivul esetleg meg massal is ki lehetne egesziteni a tapozast?
Ga termekekhez sajnos nem jutok hozza, Nemetorszagban nem arusitjak, legalabbis en sem interneten sem boltokban nem talalkoztam vele.
 
Back
Oldal tetejére