• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Peti erről a növényes csőről is volt már szó hogy azok igazából olyan helyre van kitalálva mondjuk egy iroda folyosó ahova nem süt a nap. Amúgy a sera növényes csövéről csak annyit hogy vettem használtam majd lecseréltem olyanra ami nem növényes (6500K) és annak ellenére hogy első 2 hétben jött egy kis alga, de a növények sokkal jobban nőnek azóta és az alga is eltűnt.
 
Bocsi akkor, hogy olyanról beszélek ami már megbeszélt téma de ezen nagyon megdöbbentem és le kellett írnom... :)
 
A következő link segítséget nyújt a növényválasztásban, ha esetleg nem akarunk (vagy tudunk) fotontorpedót használni.
A növényekre kattintva a Tropica oldalára dob, ahol bővebben olvashatunk az adott növény igényeiről.
 
Helló!
Vettem egy Dulux L fénycsövet, hozzá elektronikus gyújtót, a rajz alapján be is kötöttem. Bekapcsoláskor a fénycső elkezd gyújtani, villan 2-t, majd kikapcsol. A gyújtó 2x39W-os, a cső 36W.
Mi lehet a gond?
 
Tud a 2x39W-os gyújtó egy csővel működni?
Az is baj lehet ha 1m-nél hosszabb kábeleket használsz a gyújtó és a cső között.
A bekötést nagyon pontosan kell követni.

tuvi said:
Helló!
Vettem egy Dulux L fénycsövet, hozzá elektronikus gyújtót, a rajz alapján be is kötöttem. Bekapcsoláskor a fénycső elkezd gyújtani, villan 2-t, majd kikapcsol. A gyújtó 2x39W-os, a cső 36W.
Mi lehet a gond?
 
Tud. Találtam egy bekötési módot, ahogy a fénycső működik, viszont így másikat mellé már nem lehet rakni, és köszönő viszonyban sincs a bekötési rajzzal. Mivel a cső 1-1 végén levő csapok rövidzárak, így a 8-ból csak 4 kimenet van kihasználva két csőnél, azaz 1 csőnél csak 2. A bekötési rajz szerint 2 csőnél mind a 8 kimenetet be kéne kötni, de úgy nem működik. Azaz 2 csővel sehogy sem, 1 csőnél meg csak egy féleképpen. Tesztvezetékek, 8-10 centisek. A gyújtón a kimeneti feszültségek teljesen összevissza vannak, így nem tudtam kimérni, hogy a gyújtó lehet-e a hibás.
 
Én úgy tudom, hogy a 2 fénycsöves gyújtók csak 2 fénycső együttes bekötése esetén üzemelnek. Honnan van az 1 fénycsöves bekötési rajz?

A 39W és 36W esetén más az előtét által leadott / a fénycső által igényelt áramerősség.
 
Sehonnan, puszta logika. :D

Ha 39W teljesítményig bírja (ráadásul 2x), akkor nyilvánvaló, hogy 1x36W-ot elbír. Csak nem tudom a kimenetek hogy bírják. Sajnos 1 fénycsöves (e-)gyújtót nem találtam sehol, de későbbre úgyis tervezek mellé egy másik csövet.
 
Lehet, hogy hülye kérdést teszek most fel, de nézzétek el nekem... ;) Van egy Dymax Hi-5ös armatúrám amibe 4 24wattos cső megy bele. A nettó 65-70 literes akváriumba ez egy kicsit sok szerintem. Tehát azt meg lehet csinálni, hogy a 4 fénycső helyett csak 2-3 fénycsövet teszek bele? Akkor a maradék egy-kettő üres hely miatt tönkre menne? Ez az armatúra sajnos nem olyan aminél a csöveket külön lehet kapcsolni, tehát azt nem tudom megcsinálni, hogy simán kikapcsolok 1-2 csövet... :/

Remélem jó helyre írtam... :roll:
 
peti44!

Az elektronikus előtétek amik az armaturádban vannak valószínűleg 2 fénycsövet vezérelnek egyszerre, tehát párban működnek. Próbálgatással meg tudod állapítani, hogy ki kivel van párban. Csavarj ki 1 db fénycsövet, ha csak 2 ég akkor már meg is van, a párja.

Szerintem vagy 2 fénycső ég vagy 4 fénycső ég. Ezek a variációk lehetnek szerintem.

Ha 1 fénycsövet kicsavarva egy sem ég akkor bukta, mert 4 fénycsöves előtét van benne. Ilyet még nem láttam, de nem kizárt, hogy létezik.
 
Köszi Emperor a gyors válasz!
De ha 4 fénycsöves előtét van benne, és egyet kicsavarok, akkor tönkre megy?
 
peti44 said:
Köszi Emperor a gyors válasz!
De ha 4 fénycsöves előtét van benne, és egyet kicsavarok, akkor tönkre megy?

Nem megy tönkre.
Ha 4 fénycsöves előtét van benne és egyet kicsavarsz, akkor a többi vagy nem fog világítani (tisztességes elektronikus előtét esetén).

Vagy villogni fog, esetleg halványabban világít.
Az előtétnek ettől sem lesz baja, de a fénycsöveknek néhány óra után már igen. Konkrétan elkezd feketedni a végük.
 
Na kipróbáltam... Kivettem az egyik csövet és úgy a többi se égett. Akkor ezek szerint 4 fénycsöves előtét...
 
Back
Oldal tetejére