• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Üdvözlök mindenkit

Elkészült végre a teljes technika, az akvárium berendezésre vár . Világításnak vettem fél éve 1 gyári kétcsöves tetőt, aztán olvasva sokat..... használatlanul lecseréltem, és csináltattam egy olyat, amibe 4x120cm-es T8, és 1x150cm T5 és 3x115cm T5 csőnek van foglalat, tehát lehet variálni bőven. mindet használva 400W körül van. Az akvárium 350literes.
ami eddig csővet vettem: 1 db AquaMedic 150cm-es T5 80W-os növényes cső, és 4 db Osram Biolux 965 12cm 36W (6500 Kelvin) cső.
Az AquaMedic 80Wattos T5-ösnek elképesztő fényereje van, méterekről is csak hunyorogva lehet belenézni, majd percekig csak pislox és mikor átmész a másik szobába, a feleségedtől megijedsz olyan színekben látod. A haja zöld, a bőre lila, szeme sárga. Percek kellenek míg a retinád visszarendezi magát.

A kérdésem az Osram Biolux 965 T8 (6500 K) kapcsolatban lenne, hogy ez a viszonylag hideg „Cool Daylight” 5 spektrumos cső jó aksihoz? Nem nagyon olvastam, hogy valaki használná.
 
beeex said:
Üdvözlök mindenkit

Elkészült végre a teljes technika, az akvárium berendezésre vár . Világításnak vettem fél éve 1 gyári kétcsöves tetőt, aztán olvasva sokat..... használatlanul lecseréltem, és csináltattam egy olyat, amibe 4x120cm-es T8, és 1x150cm T5 és 3x115cm T5 csőnek van foglalat, tehát lehet variálni bőven. mindet használva 400W körül van. Az akvárium 350literes.
ami eddig csővet vettem: 1 db AquaMedic 150cm-es T5 80W-os növényes cső, és 4 db Osram Biolux 965 12cm 36W (6500 Kelvin) cső.
Az AquaMedic 80Wattos T5-ösnek elképesztő fényereje van, méterekről is csak hunyorogva lehet belenézni, majd percekig csak pislox és mikor átmész a másik szobába, a feleségedtől megijedsz olyan színekben látod. A haja zöld, a bőre lila, szeme sárga. Percek kellenek míg a retinád visszarendezi magát.

A kérdésem az Osram Biolux 965 T8 (6500 K) kapcsolatban lenne, hogy ez a viszonylag hideg „Cool Daylight” 5 spektrumos cső jó aksihoz? Nem nagyon olvastam, hogy valaki használná.

Szia Beeex

Hát az a helyzet, hogy a kicsit lesarkosított W/l törvény nálad teljesítve, de ennyire nem egyszerű a dolog. Bár nem ismerem az akváriumaid méreteit, de feltételezésem szerint, ha ez egy szabványos (arányos) akvárium, akkor úgy saccolom, hogy vagy 60cm magas. Itt nem pusztán a teljesítményre van szűkség, hanem a megfelelő fényerősségre, fényáramra. Ekkora vízoszlopot fénycsövekkel elég nehéz átvilágítani. Ekkora akvakertész akváriumok elég ritkák, mert nagyon nehéz a megfelelő technikai eszközök kivitelezése, ill. óriás költségeket jelent ha azt szeretnéd, hogy ne legyenek nagy problémák.

Az általad említett fénycső nem igazán hideg, inkább a hideg és a meleg között van félúton. Az egyik legjobb kelvinszámmal és színvisszaadási indexel rendelkezik. Tökéletes a célra, ilyen szempontból!
 
"Ekkora akvakertész akváriumok elég ritkák, mert nagyon nehéz a megfelelő technikai eszközök kivitelezése, ill. óriás költségeket jelent ha azt szeretnéd, hogy ne legyenek nagy problémák"

Mert mikor elkezdtem és megvettem az akváriumot, a két külső szűrőt, állványt, stb még nem is tudtam a kertészetről. Ez valóban nem egy micro vilg lesz, majd meglátom, hogyan bírom.
Igen 60cm, de igen vastag aljazatot tervezek alján agyaggolyókkal megemelve sok helyen, szóval sz.tm a víz olyan 45cm lesz.

a pénzről meg ne is beszéljünk...
 
beeex said:
"Ekkora akvakertész akváriumok elég ritkák, mert nagyon nehéz a megfelelő technikai eszközök kivitelezése, ill. óriás költségeket jelent ha azt szeretnéd, hogy ne legyenek nagy problémák"

Mert mikor elkezdtem és megvettem az akváriumot, a két külső szűrőt, állványt, stb még nem is tudtam a kertészetről. Ez valóban nem egy micro vilg lesz, majd meglátom, hogyan bírom.
Igen 60cm, de igen vastag aljazatot tervezek alján agyaggolyókkal megemelve sok helyen, szóval sz.tm a víz olyan 45cm lesz.

a pénzről meg ne is beszéljünk...

Nekem is 60 cm magas az akváriumom, 320 literrre 170w fényerő jut T8 és PowerCompact csövekkel.Az aljzat elől6-8 hátul 10-12 cm és a glosso gyönyörűen nő.
Nem hiszem, hogy 350 literre 400w ne lenne elég, még akkor sem, ha "csak" T8 és T5-ös csövek vannak benne, azért nem kell a fél akváriumot aljzattal föltöltened Beeex!

Üdvözlettel: Zigur
 
T5 csövekhez használt elektronikus előtéttel próbáltatok már Osram Dulux L / Power Compact csöveket használni?
http://webshop link moderálva/tungsram/id/00906_Tr ... 24W_T5_Pro

Itt a 78. oldalon 1 sorban említik a kettőt:
QT-FQ 1x24/230-240 DIM 573069 1xFQ24, DL24
QT-FQ 1x39/230-240 DIM 533186 1xFQ39, DL40
QT-FQ 1x49/230-240 DIM2) 626659 1xFQ49
QT-FQ 1x54/230-240 DIM 533148 1xFQ54, DL55
QT-FQ 1x80/230-240 DIM 573106 1xFQ80

QT-FQ 2x24/230-240 DIM 573083 2xFQ24, DL24
QT-FQ 2x39/230-240 DIM 571164 2xFQ39, DL40
QT-FQ 2x49/230-240 DIM2) 641652 2xFQ49
QT-FQ 2x54/230-240 DIM 571188 2xFQ54, DL55

A DL gondolum a Dulux L-t jelenti, mert azok érhetők el ilyen wattban.

Van itthon egy alig használt 2x24-es előtét + 2db t5 cső, melyeket leváltanám nagyobbra. 80 cm hosszú akváriumba viszont 24W-nál nincs nagyobb, igy talán beválna az osram dulux L.
 
Hali!
Fénycsöveket szeretnék cserélni, 50 literhez 2*24 w t5 van, de nem tudom, milyen kelvinnel, és most megérett a csere, kaptam egy philips 6500 k es akvárium fénycsövet, teljesen új, e mellé milyen másik csövet válasszak? Nézetm, elég sok akváriumban(pl N-dee bemutatójában is) 2 6500 kelvines van.
Nem fogalmaztam a legérthetőbben, de várom a segítséget, köszönöm!
 
tibicuk said:
Tehát nem feltétlen kell növényes cső?

Valahol erről már volt szó hogy a növényes csövek nem is annyira az akvárium fölé való hanem inkább irodákba ahol nincs napfény. Nekem volt fent csak növényes, vegyesen is most nincs fent és ugyan úgy nőnek a növények.
 
Növényes csövekkel ugyanúgy nőnek a növények. Viszont van egy kellemetlen tulajdonságuk ami miatt kevesebbet használják. Ez a kicsit nem természetes fényük. Nálam ami van Arcadia Plant Pro lámpának pl rózsaszínes hatása van amit szokni kell. Most emiatt az új csöveim már nekem is Osramok.
 
Néha ezeknek a "növényes csöveknek" a kapcsán úgy érzem magam, hogy itt száguldunk a növényes akvarisztika gyorsvonatán, oszt' még itt maradt egy darab múlt. Valami olyami, mint a nitrát-megkötő gyanta (még a rendes nevét sem tudom annyira kerülöm a gondolatát). :)
 
viktorlantos said:
Növényes csövekkel ugyanúgy nőnek a növények. Viszont van egy kellemetlen tulajdonságuk ami miatt kevesebbet használják. Ez a kicsit nem természetes fényük. Nálam ami van Arcadia Plant Pro lámpának pl rózsaszínes hatása van amit szokni kell. Most emiatt az új csöveim már nekem is Osramok.

Ez egyébkét tényleg idegesítő egy csöppet, pláne, hogy nálam egy fotón például az akvárium mögötti fal valami csodás lilára színeződik, akárha egy babaházban lenne az ember, ha az Arcadia lámpájával világítok a fotóhoz...

Key: :D :D :D
 
Luna a nanon is 2 arcadia volt az aki felett és nagyon szép színe volt az akinak, jól fog kinézni a tiéden is, a neonok gyönyörűek voltak alatta.
 
Sziasztok!

A napokban olvastam világításokról és ugye a T5 csövek 40%-al több fényt tudnak leadni mint a T8-asok. Az jutott eszembe hogy ha egy mondjuk 100literes akihoz kell 100w világítás, de T5-ös csöveket használva csak 70wattnyi kéne?
 
Labirintkopoltyus said:
Sziasztok!

A napokban olvastam világításokról és ugye a T5 csövek 40%-al több fényt tudnak leadni mint a T8-asok. Az jutott eszembe hogy ha egy mondjuk 100literes akihoz kell 100w világítás, de T5-ös csöveket használva csak 70wattnyi kéne?

Sajnos nem teljesn igaz. T5-ből kell 100 watt :D
De kevesebbel is működhet ha olyan növényeket válogatsz.
 
Back
Oldal tetejére