• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Így, hogy leírtad mit szeretnél már egyszerűbb is választ találni a kérdésedre. Elég jól kezdesz ezt már ebből is meg lehet ítélni. Co rendszered is van, ne feledkezz meg tűszelepről gondoskodni, ha még nincs esetleg mert fontos része a rendszernek, sok múlik rajta.
A csöveket venném figyelembe ami benne van, vagy ha nincs akkor amit veszel bele. Gondolom már körbe néztél lámpa ügyben lehet egyszerűbb lenne ha választott típusokat írnál és azt megvizsgálnánk.. a lényeg az égőnek,vagy csőnek az össz lumen értéke 3300-4000 lumen legyen. 6500 Kelvin színhőmérsékletű legyen. Ezzel szépen el tudsz indulni és tartósan szép egészséges állapotba tartani a növényeidet. Írj egy vízoszlop magasságot is légyszíves. Van itt is eladó topik szokott lenni olcsón lámpa.
 
Így, hogy leírtad mit szeretnél már egyszerűbb is választ találni a kérdésedre. Elég jól kezdesz ezt már ebből is meg lehet ítélni. Co rendszered is van, ne feledkezz meg tűszelepről gondoskodni, ha még nincs esetleg mert fontos része a rendszernek, sok múlik rajta.
A csöveket venném figyelembe ami benne van, vagy ha nincs akkor amit veszel bele. Gondolom már körbe néztél lámpa ügyben lehet egyszerűbb lenne ha választott típusokat írnál és azt megvizsgálnánk.. a lényeg az égőnek,vagy csőnek az össz lumen értéke 3300-4000 lumen legyen. 6500 Kelvin színhőmérsékletű legyen. Ezzel szépen el tudsz indulni és tartósan szép egészséges állapotba tartani a növényeidet. Írj egy vízoszlop magasságot is légyszíves. Van itt is eladó topik szokott lenni olcsón lámpa.
 
Való igaz. Az egész rendszer részét képezi a mágnesszelep és a tűszelep is. ezeket elfelejtettem leírni... a teljes magassága az üvegnek szintén 40 cm, a vízoszlop kb ebből mínusz 3 cm. tehát 37cm. Az első amit találtam a GA oldalán, és tetszik is, viszont nem találok adatot csak azt hogy 24W és 6500K ebből ugye az jön nekem hogy a Watt kevés, de lehet hogy a lumen elég lenne. Ennek a lámpának vannak drágább változatai, illetve nagyobb teljesítményű/Wattszámú változatai is. Ezek közül választanék.
http://www.greenaqua.hu/hu/odyssea-t5-compact-lampa-24w-6500k-plant.html

Aztán találtam több armatúrát 40cm-től, azt most nem linkelném, mivel a jófogáson vannak, amibe belegondoltam a kimondottan akvarisztikai t5 illetve t8 csöveket, amik ugye a szabvány méretben megtalálhatóak. Ez lenne a másik variáció.
 
Sziasztok!
Szüleimnek van egy kb 400 literes akváriuma, egyedi, kb 130 cm-es tetővel, amiben már jó ideje csak egy 60 cm-es, 20W-os, T8-as 10000K -s cső világított. Az akváriumban főleg guppik és xiphok laknak, valamint élő növények, amiknek a fajtáját sajnos nem tudom. A jelenlegi világítással is látszólag boldogan éltek és szaporodtak a halak és a növények is, csak sajnos tönkrement a világítás. Mivel a lámpatest is már elég rossz állapotban van, így szeretnénk teljesen lecserélni egy olyan világításra, ami egy ekkora akváriumhoz való. Ezt a világítást néztem ki: http://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-2-54-watt.html?nosto=nosto-page-product-similar, szerintetek ez jó lehet bele? Nem lesz sokkoló változás a halaknak az előző világításhoz képest?
 
Sziasztok!

Mielőtt megrendelem, kéne egy hozzáértőtől megerősítés: 65 literes akváriumhoz 2db "OSRAM Lumilux T5 HO 24W/865 (11) G5 549mm" fénycső, illetve 1db "OSRAM QTP-OPTIMAL 2x18-40 T5-T8 Univerzális Professional ECG" előtét jó lesz? :)
 
Sziasztok!

Mielőtt megrendelem, kéne egy hozzáértőtől megerősítés: 65 literes akváriumhoz 2db "OSRAM Lumilux T5 HO 24W/865 (11) G5 549mm" fénycső, illetve 1db "OSRAM QTP-OPTIMAL 2x18-40 T5-T8 Univerzális Professional ECG" előtét jó lesz? :)
A fény mennyisége biztosan elegendő lesz, bár nem írtál itt arról, hogy milyen növényeket akarsz bele... Nálam 112 liter fölött van ennek a duplája, és szinte minden növény megél.
A fénycsöveket évente cserélni kell majd, mert érezhetően lecsökken a fényerő.
A másik dolog, hogy a páramentesítésről és érintésvédelemről is gondoskodni kell. Nyitott akvárium esetén is rengeteg lecsapódó párára kell számítani, a fénycső foglalatnál és az armatúra tervezésénél erre gondolj!
Ha nem vagy gyakorlott ezekben, akkor inkább egy "Odyssea Dual Pro 2x24 W T5" vásáslást javaslok. Pont ugyenezt tudja, csak benne van minden ami az akávriumhoz még kell. (Nekem is ebből van 2 db).
 
A fény mennyisége biztosan elegendő lesz, bár nem írtál itt arról, hogy milyen növényeket akarsz bele... Nálam 112 liter fölött van ennek a duplája, és szinte minden növény megél.
A fénycsöveket évente cserélni kell majd, mert érezhetően lecsökken a fényerő.
A másik dolog, hogy a páramentesítésről és érintésvédelemről is gondoskodni kell. Nyitott akvárium esetén is rengeteg lecsapódó párára kell számítani, a fénycső foglalatnál és az armatúra tervezésénél erre gondolj!
Ha nem vagy gyakorlott ezekben, akkor inkább egy "Odyssea Dual Pro 2x24 W T5" vásáslást javaslok. Pont ugyenezt tudja, csak benne van minden ami az akávriumhoz még kell. (Nekem is ebből van 2 db).
Köszönöm szépen! Nem lesz gond az armatúra építéssel, sok-sok évig ment az akváriumom felett egy fénycsöves armatúra, csak nem elektronikus előtéttel.
 
Sziasztok! 40literes low tech akvahoz gondolkodom világításban, jo-ar érték aránnyal. Első körben ledeket nézegettem, de elég sok ellentétes infót olvastam, illetve, hogy meg keves a tapasztalat velük. Van, aki pl a leecomot/chihirost dicséri, van, aki a DIYre szavaz (az nálam csak megrendeltkent jöhet szóba), de pl láttam a naplok kozott nagyon szép akvat odyssea leddel, amit viszont elég sokan lehúznak. A sok ellentétes tapasztalat után a jelölt az odyssea 24w-os fénycsöves világítása most épp, ahogy olvasgattam bevált, kb 0,5w/literre jön ki. Szerintetek kezdokent ez jó választás? Vagy inkább próbálkozzak leddel?
 
Szerintem nincs baj a ledekkel. Ellentetes velemenyeket sem hallottam nagyon, max annyi, hogy mindenki a sajat tapasztalatat ossza meg. Kinek milyen van. A ledeke a jovo es nem melegiti a vizet.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Sziasztok! 40literes low tech akvahoz gondolkodom világításban, jo-ar érték aránnyal. Első körben ledeket nézegettem, de elég sok ellentétes infót olvastam, illetve, hogy meg keves a tapasztalat velük. Van, aki pl a leecomot/chihirost dicséri, van, aki a DIYre szavaz (az nálam csak megrendeltkent jöhet szóba), de pl láttam a naplok kozott nagyon szép akvat odyssea leddel, amit viszont elég sokan lehúznak. A sok ellentétes tapasztalat után a jelölt az odyssea 24w-os fénycsöves világítása most épp, ahogy olvasgattam bevált, kb 0,5w/literre jön ki. Szerintetek kezdokent ez jó választás? Vagy inkább próbálkozzak leddel?
Az Odyssea szerintem jó választás.
De jó a Dennerle világítása is. Az Eheimnak is van felcsiptethető lámpája. Hasznàltan is keresgethetsz.
 
Sziszatok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek, tervben van egy 450 L-es low tech akvárium és nem tudom, hogy milyen lámpát vegyek rá.

Szűrés már adott EHEIM 2080 Eheim Professionel 3, tápozásban még nem vagyok 100%ig biztos, de valószínűleg TF tápokat fogok adagolni. Növények listája még nem teljes sőt most kezdek el nézegetni, de ami eddig biztos az anubias fajok, crypto-k, talán rotala , parvula mini, limnophila sessiliflora, hydrocotyle tripartita, és valami microsorum faj és 1-2 fajta moha

Elég lenne az Odyssea Quad 4x54w vagy inkább a 4x80W-ot javasolnátok (Igen tudom a 4x54w-al 0,48w/liter fényerőm lenne, viszont ezzel csak az a bajom, hogy az akvárium alapterülete 150x50 és ez a lámpa meg csak 120cm hosszúságú. A 4x80al viszont már 0,7 w/l fényerőm lenne, itt viszont már félek kicsit, hogy erős lenne a fény a low tech akihoz.
Illetve még az is érdekelne, hogy ezek a lámpák, ha jól tudom akkor a GA-ban gyárilag csövekkel együtt vannak ezeket érdemes esetleg esetleg lecserélni? Ha igen akkor mire?
Köszi a segítséget:)
És bocsi ha már kb 1000szer elhangzott hasonló kérdés, de most tényleg tanácstalan vagyok...
 
Odyssea gyári csövei elég szarok, cserélni szokták azonnal itt a srácok.
És szerintem menj rá a nagyobb pilácsra, max. emelsz rajta többet, de a kisebbik lehet már kicsi. :)
És ha az egyik csövet a négyből növényesre cseréled, akkor az össz. lumened még kevesebb lesz.
 
Odyssea gyári csövei elég szarok, cserélni szokták azonnal itt a srácok.
És szerintem menj rá a nagyobb pilácsra, max. emelsz rajta többet, de a kisebbik lehet már kicsi. :)
És ha az egyik csövet a négyből növényesre cseréled, akkor az össz. lumened még kevesebb lesz.

Köszönöm a gyors választ, árban amúgy sincs nagy különbség a két lámpa között :)
Akkor gondolom valami hasonló csere lenne a megfelelő:
1db http://www.greenaqua.hu/hu/sylvania-grolux-t5-fenycso-80w.html
3db osram-lumilux-t5-ho-80w-865-g5-high-output
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!
Tervezett akvám világításához szeretnék segítséget,tanácsot kérni.60 cm hosszú,ezért t5-ösön gondolkozok.40 cm széles,25 magas.low tech jellegű lenne a növények miatt.anubias,microsorum,buce(tehát csak kötözős).Szűrés eheim 2422.
A szélessége miatt vagyok kicsit gondban.A 2x24w ideális lenne a teljesítmény miatt,de lehet nem lenne elég a bevilágítás miatt,keskeny a lámpa.Sok hely maradna szerintem sötétebb.Ezért lehet jobb a 4x24w(20 centi széles a lámpatest),és a két szélső csövet használnám.
Valami tippetek van?
Létezik esetleg 2x24-esben szélesebb lámpatest az odysseián kívül?
 
Sziasztok!
Tervezett akvám világításához szeretnék segítséget,tanácsot kérni.60 cm hosszú,ezért t5-ösön gondolkozok.40 cm széles,25 magas.low tech jellegű lenne a növények miatt.anubias,microsorum,buce(tehát csak kötözős).Szűrés eheim 2422.
A szélessége miatt vagyok kicsit gondban.A 2x24w ideális lenne a teljesítmény miatt,de lehet nem lenne elég a bevilágítás miatt,keskeny a lámpa.Sok hely maradna szerintem sötétebb.Ezért lehet jobb a 4x24w(20 centi széles a lámpatest),és a két szélső csövet használnám.
Valami tippetek van?
Létezik esetleg 2x24-esben szélesebb lámpatest az odysseián kívül?
Szerintem a 4x24es lámpatest is keskeny, pont ebbe futottam bele, ezért is cserélem két ledes lámpára. Nézzél utána a Chihiros A lámpáknak.
 
Szerintem a 4x24es lámpatest is keskeny, pont ebbe futottam bele, ezért is cserélem két ledes lámpára. Nézzél utána a Chihiros A lámpáknak.
Megnéztem,de kicsit soknak tűnik az 5800 lumen.És ez kétszer??
Vagy keresztbe rakjak két 40 centist?
 
Back
Oldal tetejére