• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok, 60x45x40-es akváriumhoz milyen világítást ajánlotok? Viszonylag sok növényt szeretnék belerakni, de túl drágát sem akarok venni(kb 30körül,ha megoldható).
 
Akkor kettőt ajánlasz 40 cm szélességhez?
Emelni hogyan tudom?Nem fixek a lábai?Vagy függeszthető?
Létezik hozzá szimpla és dupla függesztőkészlet is. @Trappista kollégát kérdezd, ő két ilyennel pirít.

Sziasztok, 60x45x40-es akváriumhoz milyen világítást ajánlotok? Viszonylag sok növényt szeretnék belerakni, de túl drágát sem akarok venni(kb 30körül,ha megoldható).

Nézzél utána a Chihiros A lámpáknak.
 
Akkor kettőt ajánlasz 40 cm szélességhez?
Emelni hogyan tudom?Nem fixek a lábai?Vagy függeszthető?

Úgy-úgy, ahogy @BlackOut mondja. Van hozzá fix láb, állítható magasságú láb, egyes, páros függesztő szett, akváriumra szerelhető állvány...
Minden, mi szem-szájnak ingere.
Amúgy én már 30 centin is két lámpát használtam, mert a több fény mellet az sem elhanyagolható, hogy egyrészt ezek a lámpák 100% fényerőn igen melegednek, így érdemes ezt pár fokozattal csökkenteni, (gyárilag van hozzájuk mini dimmer) másrészt a lámpa elég keskeny sávban világít odafent, így két lámpával a fénnyel is könnyebben lehet játszani, ha valami árnyékot vetne... ;)
 
Úgy-úgy, ahogy @BlackOut mondja. Van hozzá fix láb, állítható magasságú láb, egyes, páros függesztő szett, akváriumra szerelhető állvány...
Minden, mi szem-szájnak ingere.
Amúgy én már 30 centin is két lámpát használtam, mert a több fény mellet az sem elhanyagolható, hogy egyrészt ezek a lámpák 100% fényerőn igen melegednek, így érdemes ezt pár fokozattal csökkenteni, (gyárilag van hozzájuk mini dimmer) másrészt a lámpa elég keskeny sávban világít odafent, így két lámpával a fénnyel is könnyebben lehet játszani, ha valami árnyékot vetne... ;)
Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!
 
Akkor kettőt ajánlasz 40 cm szélességhez?
Emelni hogyan tudom?Nem fixek a lábai?Vagy függeszthető?

Lehet rendelni hozzá fém lábakat, amikkel akár 30 centit is emelhetsz a lámpán.
Nekem így világít az egyik 35 mély akva fölött egy A szériás 45 centis, és mivel magasan van a lámpa, tökéletesen bevilágítja az akvát.
Low tech garnisba (2422-ból gondolom, hogy az lesz) két lámpa rohadt sok, minimumra dimmelheted és akkor kb. feleslegesen vettél kettőt.
 
Szi
Szerintem a 4x24es lámpatest is keskeny, pont ebbe futottam bele, ezért is cserélem két ledes lámpára. Nézzél utána a Chihiros A lámpáknak.
Szia. szoval akkor neked most 4x24w lámpád van amit cserélnél két ledesre....és akkor eladó lesz a 4x24w lámpád?:rolleyes:
 
Sziasztok!

A jelenlegi 112 literes akváriumomat 2 db. 2x24 Wattos Odyssea Dual Pro-val világítom, Eheim Classic 2217-el szűröm + nagy nyomású CO2 is van.
Az akvárium 80x35x40-es, amit le fogok cserélni egy 80x40x40 opti akváriumra (ami már meg is van).

A világítást szeretném némileg fejleszteni: vagy egy ATI 4x24 Wattra vagy 2 db. Chihiros A801-re.
Jelenleg Cryptocoryne parva (pár kicsi sziget), Cryptocoryne wendtii Brown és green, Echinodorus Ozelot, Vallisneria spiralis, Rotala van.
Nem tervezek ezeknél jelentősen fényigényesebb növényeket telepíteni, sem full gyepet (max. parvulát vagy HM-et).
A fénycső szimpatikusabb mint a led, elegendő lehet az ATI?
Esetleg "banán" az egész elképzelés és maradjak a jelenlegi megvilágításnál (mert az ATI sokat nem javít)?
 
Lehet rendelni hozzá fém lábakat, amikkel akár 30 centit is emelhetsz a lámpán.
Nekem így világít az egyik 35 mély akva fölött egy A szériás 45 centis, és mivel magasan van a lámpa, tökéletesen bevilágítja az akvát.
Low tech garnisba (2422-ból gondolom, hogy az lesz) két lámpa rohadt sok, minimumra dimmelheted és akkor kb. feleslegesen vettél kettőt.
Első körben úgyis egyet rendeltem.Azután kiderül,kell-e másik.Nem bánnám,ha elég lenne egy...
 
Akkor tudunk segíteni ha elmondod mit szeretnél a lámpa alá rakni. Low tech? High tech? Gyep? Hardscape hangsúlyos? CO2 van? Nincs?

Ez így olyan mintha bemennél a henteshez és azt mondanád adjon 1 kiló húst. :D

Addig Henrik megadta a lehető legtöbb segítséget. :)
 
Jolvan még nem vagyok guru :)))
Most állítom össze több év után újra halazok!
Régi kissebb volt jóval 60l
Meg ez az átlagnál alacsonyabb 30cm
Egyszerű növények gyep az lessz!!
Eheim pick up 2010 szürövel!!
De szerintem plussz pumpát is raknom kell bele az áramlás miatt.
Xilong 100w-os fűtö
 
A gyep feltételez egy minimum 30-40 lumen/liter fényt, ehhez a szűrő nagyon karcsú. (Már ha a PickUp160-ra gondoltál.) Nem lesz elég, közel sem.
Lámpa... érdemes átolvasni a Világítás szekció specifikus topikjait, Chihiros, és társaik. Sok infót össze tudsz gyűjteni. Ökölszabály, hogy ár/értékben a Chihiros lámpák az erősen ajánlott kategória.
Abból indulj ki hogy dimmelhető legyen a lámpa mindenképpen, főleg, ha a technika nem lesz khm... túlméretezve alatta. :D
 
Helló!
A jelenlegi 80*35*40-es high tech (CO2 stb.) akváriumomhoz 4*24-es ody lámpát használók. Télen szeretném újraindítani, még nem tudom pontosan mi lesz benne, de valami gyepszőnyeg mindenképp a célok közt lesz. Jól gondolom, hogy ez a lámpa csak névlegesen teljesítményében megfelelő ehhez a technikához? Egyszer láttam egy másik növényes akváriumot valami ledes lámpával és elképesztő élénk színekben fénylett, az enyém meg mintha mindig kicsit "árnyékos" lenne :)

Másik bajom, hogy nem igazán találom a középkategóriát, egy ATI 6*24-es (de gondolom még a 4*24-es is) fantasztikus lenne, viszont a 100k nagyon sok pénz, még valami 50-60k-t el tudnék képzelni, de ebben a sávban meg nem találok világítást. A LED-es verziókat meg még kicsit fenntartással kezelem.
 
Helló!
A jelenlegi 80*35*40-es high tech (CO2 stb.) akváriumomhoz 4*24-es ody lámpát használók. Télen szeretném újraindítani, még nem tudom pontosan mi lesz benne, de valami gyepszőnyeg mindenképp a célok közt lesz. Jól gondolom, hogy ez a lámpa csak névlegesen teljesítményében megfelelő ehhez a technikához? Egyszer láttam egy másik növényes akváriumot valami ledes lámpával és elképesztő élénk színekben fénylett, az enyém meg mintha mindig kicsit "árnyékos" lenne :)

Másik bajom, hogy nem igazán találom a középkategóriát, egy ATI 6*24-es (de gondolom még a 4*24-es is) fantasztikus lenne, viszont a 100k nagyon sok pénz, még valami 50-60k-t el tudnék képzelni, de ebben a sávban meg nem találok világítást. A LED-es verziókat meg még kicsit fenntartással kezelem.
Nem akarlak elkeseríteni, de jó minden meglátásod. Szerintem a 80 cm egy eléggé elfuserált méret, ha világítást kell fölé találni, legalább is a fénycsövek vagy nagyon rövidek vagy pont túllógnak. Ha gondolod, tudok adni 4 darab 90es T8 armaturát :)
 
Nem akarlak elkeseríteni, de jó minden meglátásod. Szerintem a 80 cm egy eléggé elfuserált méret, ha világítást kell fölé találni, legalább is a fénycsövek vagy nagyon rövidek vagy pont túllógnak. Ha gondolod, tudok adni 4 darab 90es T8 armaturát :)

Köszi, egyelőre még a 4*39-es odyn gondolkozom, mint alternatíva, csak most mértem és a szekrény útban van az egyik oldalon (mondjuk ez minden 80+os készülékre igaz). Szóval elakadtam vele, mondjuk van időm még kitalálni. Ha valakinek lenne bármi egyéb ötlete, vagy tudna valaki egy hosszban kisebb (60-80cm), de nagyon erős világítást, az ne tartsa magában :)
 
Back
Oldal tetejére