• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen világítást használjunk?

Sziasztok, 120x40x49-es akváriumhoz milyen világítást ajánlotok? Viszonylag sok növényt szeretnék belerakni .
Most jelenleg 3 db 18 w os 90cm hosszú led sor van benne , ami a t5 ős fénycső foglalatába van berakva. A elektronikus előtét 3 db 39 w os. De azokat lecserélem a általatok ajánlót w számra . Amúgy is újakat vennék beleértve a régi t5 ős foglalatokat újakra .
A led sorokat majd úgy is eladom .
előre is köszi!
 
Sziasztok, 120x40x49-es akváriumhoz milyen világítást ajánlotok? Viszonylag sok növényt szeretnék belerakni .
Most jelenleg 3 db 18 w os 90cm hosszú led sor van benne , ami a t5 ős fénycső foglalatába van berakva. A elektronikus előtét 3 db 39 w os. De azokat lecserélem a általatok ajánlót w számra . Amúgy is újakat vennék beleértve a régi t5 ős foglalatokat újakra .
A led sorokat majd úgy is eladom .
előre is köszi!
minimum 4x54W T5
 
HQI
View attachment 42131Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
View attachment 42132Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
View attachment 42133Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
View attachment 42134Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr
Fénycső
View attachment 42135Green Aqua Showroom by Viktor Lantos, on Flickr

Ha színes akváriumot akarsz akkor csak fénycső

Köszönöm a segítő szándékot, de a dilemmám csak méginkább fokozódik. :) Mindkét hatás tetszik uh a képek alapján nem kerültem közelebb a döntéshez. Annyit kérdeznék még h a piros növények egyáltalán nem lesznek olyan szépek a HQI alatt, vagy csak a fénycső alatt jobban kijön a színük? Nem tudom egyenlőre h mennyire akarnék színes akvát, de egyszer biztosan tennék egy próbát...
 
Köszönöm a segítő szándékot, de a dilemmám csak méginkább fokozódik. :) Mindkét hatás tetszik uh a képek alapján nem kerültem közelebb a döntéshez. Annyit kérdeznék még h a piros növények egyáltalán nem lesznek olyan szépek a HQI alatt, vagy csak a fénycső alatt jobban kijön a színük? Nem tudom egyenlőre h mennyire akarnék színes akvát, de egyszer biztosan tennék egy próbát...

Amit a képene is látsz. Wallichi van például a 3. Solaros képen és az alsóban is. Nekem mindig olyan a látvány, mint ha sápadt lenne az összes piros növény. Nekem ez a legnagyobb bajom vele, hogy limitálva vagy milyen akváriumot építhetsz. Egy mohás-páfrányos dzsungelnek brutál hangulata van Solar alatt, de mást nehéz csinálni benne. Jah és előtéri növényeket sem nagyon tudsz tartani 180l-ben, ha csak egy Solarral világítasz.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Van egy 30l-es akváriumom jelenleg egy 15w Hagen sunglo 4700k cső van menne,de van egy 15w-os sylvania grolux 8500k csövem is. Mivel ez növényes cső nincs akkora lux fényereje mint a nappali fénynek de a növényeknek jobb lenne és a halak színét is kiemeli.A kérdésem használhatom csak a grolux-ot magában vagy maradjak a nappali fénynél? Köszönönöm előre is.
 
Sziasztok!

Van egy 30l-es akváriumom jelenleg egy 15w Hagen sunglo 4700k cső van menne,de van egy 15w-os sylvania grolux 8500k csövem is. Mivel ez növényes cső nincs akkora lux fényereje mint a nappali fénynek de a növényeknek jobb lenne és a halak színét is kiemeli.A kérdésem használhatom csak a grolux-ot magában vagy maradjak a nappali fénynél? Köszönönöm előre is.
A "nappali" fény sem az igazi, 6500k-es az akváriumhoz való fénycső színhőmérséklete a 4700 az túl sárga, a groluxos csövet kiegészítésnek szokták rakni, magába ne használd. Négycsöves lámpáknál szoktuk az egyik csövet cserélni groluxra.
 
A "nappali" fény sem az igazi, 6500k-es az akváriumhoz való fénycső színhőmérséklete a 4700 az túl sárga, a groluxos csövet kiegészítésnek szokták rakni, magába ne használd. Négycsöves lámpáknál szoktuk az egyik csövet cserélni groluxra.

Értem öszönöm:). Milyen 6500k csövet ajánlanál és hol lehet kapni?
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy 54L-es akvába 2*24W-os Odyssea lámpa (kb 5 centire a vízfelszíntől) mellett létezik-e olyan fára kötözhető növény (mohaféléken túl), ami nem ég el elevenen ennyi fénynél? Úszónövénnyel lehet árnyékolni esetleg (kell-e?), vagy áramlat miatt úgyis egy kupacba tömörülnének és nem lenne hatékony megoldás?
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy 54L-es akvába 2*24W-os Odyssea lámpa (kb 5 centire a vízfelszíntől) mellett létezik-e olyan fára kötözhető növény (mohaféléken túl), ami nem ég el elevenen ennyi fénynél? Úszónövénnyel lehet árnyékolni esetleg (kell-e?), vagy áramlat miatt úgyis egy kupacba tömörülnének és nem lenne hatékony megoldás?

Szerintem ha feljebb emeled úgy 15 centire akkor nem nagyon okozhat gondot. Nekem a 45 literes felett 36 W volt kb 25 centi magasan és nem volt komolyabb problémám, de az 5 centi szerintem túl közel van.
 
Sziasztok! Kezdem az adatokkal...
250 literes akvárium (100*50*50), Eheim 2076 3e 450 szűrő, napi micro, macro, Excel és palackos CO2. A jelenlegi világítást egy Odyssea Quad 4*39 látja el.
Azt olvastam ezen a fórumon, hogy évente illik cserélni a fénycsöveket. Mit ajánlotok, hogy mi az, ami kompatibilis ezzel a Quaddal (gondolom szabványos csatlakozók vannak, szóval kb minden 39 watt-os fénycső jó lesz, ugye?)
A Green Aqua webshopban a Sylvania fénycsövek szimpatikusnak tűnnek. Abból kellene 2 db sima 39 W fénycső és 2db Grolux 39 W? Vagy milyen más variációk (és márkák) jöhetnek szóba?
 
Sziasztok! Kezdem az adatokkal...
250 literes akvárium (100*50*50), Eheim 2076 3e 450 szűrő, napi micro, macro, Excel és palackos CO2. A jelenlegi világítást egy Odyssea Quad 4*39 látja el.
Azt olvastam ezen a fórumon, hogy évente illik cserélni a fénycsöveket. Mit ajánlotok, hogy mi az, ami kompatibilis ezzel a Quaddal (gondolom szabványos csatlakozók vannak, szóval kb minden 39 watt-os fénycső jó lesz, ugye?)
A Green Aqua webshopban a Sylvania fénycsövek szimpatikusnak tűnnek. Abból kellene 2 db sima 39 W fénycső és 2db Grolux 39 W? Vagy milyen más variációk (és márkák) jöhetnek szóba?
Szia! Persze a csatlakozás mindegyiknek egyforma . De 3 sima daylight és 1növényes freshpower fénycső kel . Én Eihem fénycsöveket használlók . De a sylvania is egy jó cső.
 
Sziasztok !
Most sikerült beszereznem fénycsövet az akiba 30l/15w sylvania luxline plus F15w/865 daylight . Ugye ez az ami jó az akiba? Eddig csak akvárium fénycsöveket használtam (Hagen sunglo 4700k).
 
Helló!


Találtam egy profi gyártó céget amelynél meglehet építeni DIY megoldással a lámpatestet,
ahogy nézegettem szerintem meg lehet rendelni minden alkatrészt hozzá!
Na ebben kellene nekem segítség, hogy mint teljesen laikusként mit kell rendelnem hozzá,
megvallom, teljesen tanácstalan vagyok hozzá...
 
Back
Oldal tetejére