• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
Mondjuk ha másikat veszel attól még az alap problémád fenn áll;)
Ez így van. Tehát kidobni nem szeretném, mert nem akarok magyarázkodni a mamának. Költeni nem akarok rá, mert nem érdemes... Na de offoljuk tovább a témát, majd lesz valahogy :)
 
Ez így van. Tehát kidobni nem szeretném, mert nem akarok magyarázkodni a mamának. Költeni nem akarok rá, mert nem érdemes... Na de offoljuk tovább a témát, majd lesz valahogy :)
Csinálj belőle valami minimált magasabb ággal, vagy gyökérrel annak a tetejére meg kötözöl mohát. A tövéhez meg anubiast. Szép is lessz meg olcsó is.
 
Ez így van. Tehát kidobni nem szeretném, mert nem akarok magyarázkodni a mamának. Költeni nem akarok rá, mert nem érdemes... Na de offoljuk tovább a témát, majd lesz valahogy :)
Esetleg dobj még a tető alá két sor 6000 K s ledszalagot. Annak már elég kellene, hogy legyen. :)
Jó minőségű vizállo ledszalag 2000 forint per méter. kb 14watt. Egy 20w-os stabil táprol meg lehet hajtani gond nélkül.
 
Esetleg dobj még a tető alá két sor 6000 K s ledszalagot. Annak már elég kellene, hogy legyen. :)
Jó minőségű vizállo ledszalag 2000 forint per méter. kb 14watt. Egy 20w-os stabil táprol meg lehet hajtani gond nélkül.
Az ötleted jó csak az a gond vele ,hogy @Staki 0Ft-ot akar rákölteni;)
Majd megoldja ügyesen...
 
0 forintból biztosan nem indítom el, 2-3-5 max 10 ezer forint azért belefér :) van 2 használaton kívüli belső szűrőm is.
0Ft ot konkrétan az akváriumra gondoltam ,nem az elindításra:whistle: Nekem ez jött le. Azért is ajánlottam a minimált.
 
Az 54 literesemet 2db Tungsram daylight 20W-os kompakt fénycsővel világítom a vízfelszín felett kb. 3cm-rel. A HC szépen elfekszik és gyepesedik. Alga nincsen.
 
Okozhat ecsetesedést az elhasználódott fénycső, mert úgy veszem észre az osram 865 18 w fénycső által bevilágított területen burjánzik. Amásik 18w fénycsövem 4000 K színhőmérsékletű.
 
sziasztok! egy gyors kérdésem lenne, nemrég vettem egy odyssea 2x24w T5 lámpát, jelenleg a gyári csövekkel használom, egy 6500k és egy növényes ugye, a növényes csövet kicseréljem sima 6500k-ra? két csőből kell hogy egyik növényes legyen vagy inkább több csöveseknél jó ha van egy? most tervezek egy nagy átalakítást új talaj új növények amiatt kérdezem csak :) ja az akvárium 115literes (45cm magas) netto olyan 95-100l víz lehet benne, a felső 5 centiben nincs víz!
 
a legtöbb hal így viselkedik fényerő változásnál. nem írtad hogy mikor cserélted le, de valószínűleg nem régen. idővel megszokják, nálam pl úgy védekeznek hogy a nap egy részét árnyékosabb helyen töltik. de egyébként úszkálnak rendesen.
Ha nem teszek bele kifejezetten növényfénycsőt csak 6000K(2db) az jo lesz?
 
Egy kis szakértői segítséget szeretnék kérni.
Gyári, műanyag tetős, ívelt akváriumom van, benne 2 db GE Polylux XL FT8/18W/840 Cool White 4000K fénycső, plusz egy 58CM 33 LED-es vízhatlan cső rátapasztva az akvárium belső oldalára. Néha kicserélem az egyik fénycsövet Osram Fluora csőre.
Az akvárium mérete: 80 cm széles, 43 cm magas, és 33 cm mély.
Kérdésem: vajon elég ez? Jó ez így?
Levegyem a műanyag tetőt, csináltassak üvegtetőt és arra tegyek nagyobb világítást?
 
Egy kis szakértői segítséget szeretnék kérni.
Gyári, műanyag tetős, ívelt akváriumom van, benne 2 db GE Polylux XL FT8/18W/840 Cool White 4000K fénycső, plusz egy 58CM 33 LED-es vízhatlan cső rátapasztva az akvárium belső oldalára. Néha kicserélem az egyik fénycsövet Osram Fluora csőre.
Az akvárium mérete: 80 cm széles, 43 cm magas, és 33 cm mély.
Kérdésem: vajon elég ez? Jó ez így?
Levegyem a műanyag tetőt, csináltassak üvegtetőt és arra tegyek nagyobb világítást?
A fénycsöveket mindenképp cseréld 865-ösökre (6500K daylight), de a 2*18W nem sok, legalább egy 2*24W T5-ös világítást meg kéne célozni egy szép low-techhez.
 
A fénycsöveket mindenképp cseréld 865-ösökre (6500K daylight), de a 2*18W nem sok, legalább egy 2*24W T5-ös világítást meg kéne célozni egy szép low-techhez.
Namármost nőből vagyok...vagy mi :D
1. Van-e egyáltalán nagyobb Watt számú ebből a típusú fénycsőből?
2. Nem lesz nagyon meleg a műanyag tető? Értem ez alatt, hogy ezeknek a gyári tetőknek nincs határ megszabva, hogy mennyi a legmagasabb teljesítményű cső, amit még biztonsággal bele is tehetek?
3. A T8 az a vékonykább, a T5 a vastagabb fénycső? szerk. megnéztem,a T5 a vékonyabb.
4. Ha nem ugyan az a méret, hogy a manóba teszem bele a foglalatába? Nem tudok szerelni, egy villanykapcsolót átszerelek simán, de ehhez nem értek.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére