• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

Milyen fényerőt használtok az akváriumban?

  • 0-0,5 Watt/liter

    Votes: 93 20.0%
  • 0,5-0,75 Watt/liter

    Votes: 128 27.5%
  • 0,75-1 Watt/liter

    Votes: 163 35.0%
  • 1 Watt/liter fölött

    Votes: 82 17.6%

  • Total voters
    466
Namármost nőből vagyok...vagy mi :D
1. Van-e egyáltalán nagyobb Watt számú ebből a típusú fénycsőből?
2. Nem lesz nagyon meleg a műanyag tető? Értem ez alatt, hogy ezeknek a gyári tetőknek nincs határ megszabva, hogy mennyi a legmagasabb teljesítményű cső, amit még biztonsággal bele is tehetek?
3. A T8 az a vékonykább, a T5 a vastagabb fénycső? szerk. megnéztem,a T5 a vékonyabb.
4. Ha nem ugyan az a méret, hogy a manóba teszem bele a foglalatába? Nem tudok szerelni, egy villanykapcsolót átszerelek simán, de ehhez nem értek.
Minden kérdésedre az a válasz, hogy kidobod/félrerakod/eladod a tetőt, és ráteszel egy ilyet:
http://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-2-24-watt.html
Ha erősen világított ú.n. High-tech akvárium a cél,akkor viszont egy ilyet:
http://www.greenaqua.hu/hu/quad-t5-4-24-watt.html
 
Namármost nőből vagyok...vagy mi :D
1. Van-e egyáltalán nagyobb Watt számú ebből a típusú fénycsőből?
2. Nem lesz nagyon meleg a műanyag tető? Értem ez alatt, hogy ezeknek a gyári tetőknek nincs határ megszabva, hogy mennyi a legmagasabb teljesítményű cső, amit még biztonsággal bele is tehetek?
3. A T8 az a vékonykább, a T5 a vastagabb fénycső? szerk. megnéztem,a T5 a vékonyabb.
4. Ha nem ugyan az a méret, hogy a manóba teszem bele a foglalatába? Nem tudok szerelni, egy villanykapcsolót átszerelek simán, de ehhez nem értek.

ebben a méretben nincs, csak hosszabb csőben van nagyobb wattszám, nem lesz baja a műanyagnak :) kézmeleg de nem tud forró lenni, a T5 a modernebb jobb technikájú fénycső, nagyobb csövet gyári tetőbe barkács nélkül nem nagyon tudsz beletenni :/ a mostani FT8/18W/840 csöveid helyett pedig tényleg jobb volna 865 de nem biztos hogy azt kapsz még, 860-as is jó az elvileg 6400k az is jó(szerintem)
 
ebben a méretben nincs, csak hosszabb csőben van nagyobb wattszám, nem lesz baja a műanyagnak :) kézmeleg de nem tud forró lenni, a T5 a modernebb jobb technikájú fénycső, nagyobb csövet gyári tetőbe barkács nélkül nem nagyon tudsz beletenni :/ a mostani FT8/18W/840 csöveid helyett pedig tényleg jobb volna 865 de nem biztos hogy azt kapsz még, 860-as is jó az elvileg 6400k az is jó(szerintem)
A 860 cső 6000K-s.
 
Megvilágosodtam!
Tehát adott egy gyári tető, amibe az alap 2x F8 18Watt helyett mást nem tudok tenni. Az F5ös hosszabb, az is kilőve. Van itthon másik világításom. Megnéztem. 1x 18 W F8 :)
Mi a mandulát csináljak? Az, ami nekem tetszene írtó drága. (Két lábon álló világítás.)
Viszont...Tungsram márkabolt. Ott van még olyan, ami nekem kell. :)
 
Utoljára módosított:
Megvilágosodtam!
Tehát adott egy gyári tető, amibe az alap 2x F8 18Watt helyett mást nem tudok tenni. Az F5ös hosszabb, az is kilőve. Van itthon másik világításom. Megnéztem. 1x 18 W F8 :)
Mi a mandulát csináljak? Az, ami nekem tetszene írtó drága. (Két lábon álló világítás.)
az az "F" az "T" akar lenni :D vagy megkérsz valakit hogy csináljon neked egyedit azt megúszod alkatrészárból vagy marad a bolti lámpa :)
 
Namármost nőből vagyok...vagy mi :D
1. Van-e egyáltalán nagyobb Watt számú ebből a típusú fénycsőből?
2. Nem lesz nagyon meleg a műanyag tető? Értem ez alatt, hogy ezeknek a gyári tetőknek nincs határ megszabva, hogy mennyi a legmagasabb teljesítményű cső, amit még biztonsággal bele is tehetek?
3. A T8 az a vékonykább, a T5 a vastagabb fénycső? szerk. megnéztem,a T5 a vékonyabb.
4. Ha nem ugyan az a méret, hogy a manóba teszem bele a foglalatába? Nem tudok szerelni, egy villanykapcsolót átszerelek simán, de ehhez nem értek.
A T5 a vékonkább. Egy ismerősöm gyári aki szettet vett, s máris árulja a fedelet lámpástúl, ha beolvadnál.
Kapcsoló maradhat, de a foglalat aszem nem
 
Téves. Az első szám mindig a színvisszaadást jelöli (8-as CRI 80% felett, 9-es CRI 90% felett), az utolsó kettő a színhőmérsékletet 100-as bontásban (a 842 pl CRI80+ 4200K).
mondjuk logikus amit mondasz, így kéne valahogy lennie, de akkor valamit itt nagyon elnyomtattak :D konkrétan ilyen cső van a régi lámpámban előkerestem:
WP_20160216_19_22_00_Pro_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nenene, 6500K-sat vegyél! A 4000K Nekünk nem jó!
Rendben, akkor olyat keresgélek.
Na, ilyet találtam iziben
Fénycső T8 F18W/865 daylight 6500K 26x590mm G13 itt gondolom kevés az a 18W.
A nagyobb wattszámú (30W) már hosszabb, nem tudom beletenni a tetőbe.
 
Rendben, akkor olyat keresgélek.
Na, ilyet találtam iziben
Fénycső T8 F18W/865 daylight 6500K 26x590mm G13 itt gondolom kevés az a 18W.
A nagyobb wattszámú (30W) már hosszabb, nem tudom beletenni a tetőbe.
Szia!
Most nincs időm újra utánakeresgélni, de nemrég én is ilyen csövet kerestem. Csak arra szeretném felhívni a figyelmed, hogy a cső fényerejét is nézd meg, ez gyártónként eltérő. Én 1050lumen-től 1300-ig láttam 865-ös csöveket, természetesen itt a "minél nagyobb, annál jobb" elvet kell követni (4000K-s csövedet megnéztem, 1350lumen!). Egyébként jól értettem, hogy a LED "az akvárium oldalára van ragasztva", és nem a tetőbe?
Én azért bebarkácsoltam egy T5 24W-os csövet (ugyanekkora akim van, csak nem ívelt, meghát férfiból vagyok, vagy mi...), ezzel 39,7lm/l értéket tudtam elérni: low-tech, low-budget.:)
Üdv:Zosan
 
Back
Oldal tetejére