• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Ha azt én tudnám... fene sem emlékszik. :)

De ha nem vasfa, több, mint két és fél hónap áztatás szerintem bármelyik fának elég kellene hogy legyen víz alatt. Vagy nem?
Volt 3x vastagabb red moor gyökerem ami ennyi idő után már lent maradt simán.
 
Na nekiduráltam magam, kiszedtem a fát, mondom megfúrom.

Ja.

Fél centire jutottam a fúrószárral mikor már CSONTSZÁRAZ fát fúrtam. Azt hagyjuk is hogy a fúrófej füstölt mint állat már ennyitől is (szóval tuti vasfa).
Nem is fúrkáltam tovább, visszaraktam egy becsomagolt kalapáccsal lesúlyozva. Ronda, de ez van.

Ki tudja mikor szívja meg magát... max. nevezek a Guiness rekordok könyvébe vele. Szerintem iszonyatosan ki volt száradva, és lehet ki kellett volna főzni mikor megvettem de franc se gondolta.

Majd lövök fotót.

RE: az ígért kép. Iron hammer? :D

39912215212_0df16a131d_z.jpg2018-01-28_01-37-46 by Attila Szántó, on Flickr
 
Utoljára módosított:
Vadszőlő fut a kerítésünkön legutóbbi ritkítás óta hagytam pár 2 méteres szálat száradni egy sarokban. Fél éve szárad. Sose tettem még be gyűjtött fát a vízbe, mit kell tenni?

Megpróbáljam lehántolni? Vékony nem biztos, hogy sikerül. Kifőzzem? Víz alá tegyem hónapokra?
 
Na nekiduráltam magam, kiszedtem a fát, mondom megfúrom.

Ja.

Fél centire jutottam a fúrószárral mikor már CSONTSZÁRAZ fát fúrtam. Azt hagyjuk is hogy a fúrófej füstölt mint állat már ennyitől is (szóval tuti vasfa).
Nem is fúrkáltam tovább, visszaraktam egy becsomagolt kalapáccsal lesúlyozva. Ronda, de ez van.

Ki tudja mikor szívja meg magát... max. nevezek a Guiness rekordok könyvébe vele. Szerintem iszonyatosan ki volt száradva, és lehet ki kellett volna főzni mikor megvettem de franc se gondolta.

Majd lövök fotót.

RE: az ígért kép. Iron hammer? :D

View attachment 479222018-01-28_01-37-46 by Attila Szántó, on Flickr
Én a depo-s tuskókkal jártam mindig így. Az annyira kemény (pedig korhadt fának néz ki) hogy kész szenvedés fűrészelni, és utána fél év után is szinte lebeg az aljzaton.
Ezek a tömör dögök nagyon lassan szívják meg magukat. Horgászboltban vettem a legnagyobb horgász ólomból néhányat és azzal súlyoztam le (mielőtt mindenki felhördül, bezacsiztam őket). Azt néhány hetente egyet-egyet ki tudtam venni. De ezek szerintem soha nem fognak stabilan lent maradni...
31141980194_a79cf891f4_c.jpgP1230440 by Zsolt, on Flickr
31985724095_9e1578e59c_c.jpgP1230456 by Zsolt, on Flickr
Vasfából volt már vastag darabom de az rendesen süllyedt...
 
Ez a carbo root. Ilyenem nekem is volt, nálam lent maradt olyan 4 hét után. :)

Egyébként ha megszívják magukat, stabilabban lent maradnak mint a red moor pl... de egy örökkévalóság mire nem akar feljönni. :(
Én most duplán bezacskózott kalapáccsal súlyoztam le. Marad is így.
 
Vadszőlő fut a kerítésünkön legutóbbi ritkítás óta hagytam pár 2 méteres szálat száradni egy sarokban. Fél éve szárad. Sose tettem még be gyűjtött fát a vízbe, mit kell tenni?

Megpróbáljam lehántolni? Vékony nem biztos, hogy sikerül. Kifőzzem? Víz alá tegyem hónapokra?
Hántold le, főzd ki, majd a maradék háncsot is szedd le. Aztán áztatás. Forróvizes fürdő időnként, akkor megszívja magát és lent marad. Nekem ez a módszer bevált.
 
Ez a carbo root. Ilyenem nekem is volt, nálam lent maradt olyan 4 hét után. :)

Egyébként ha megszívják magukat, stabilabban lent maradnak mint a red moor pl... de egy örökkévalóság mire nem akar feljönni. :(
Én most duplán bezacskózott kalapáccsal súlyoztam le. Marad is így.
hát nálam már a második kör ilyen dekor fut, de a mostani is épphogy lent marad, pedig nálam van főzés is akváriumba kerülés előtt és már megy néhány hónapja az akvárium. De a lényeg hogy nem úszik el és már a súlyok is kikerültek (annak ellenére hogy nem hiszem hogy halálos mennyiségű fém oldódik ki a vízbe ;) )
Az én vizemmel lehet valami... extra felhajtó erő van, vagy a gravitáció túl kicsi a lakásban, mert a lefűrészelt rész Henriknél egy nap alatt lent maradt.
 
Nos, én úgy csináltam, hogy 4 óra áztatás forró vízben, utána 4 perc mikró, 10 perc áztatás, újra 4 perc mikró. Ezt 10x eljátszottam, és miután újra vízbe raktam, elsüllyedt .Ez csak olyanra vonatkozik, ami belefér a mikróban. Bocs ha elvettem a kedvűket azoknak akinek nagyobb fa darabjaik vannak.:)
 
A 4 percet azért írtam, mert az volt a maximum idő, ahol nem éget meg a fa. Próbáltam több idővel is, de azzal megjártam, korom fekete lett a fa és még a mikró is füstölt.:banghead::banghead::banghead::D:LOL::ROFLMAO:
 
Nem tudom, lehet hogy a ráragasztott bucékat megviselné a forralás meg a mikrózás. :D
Meg be sem fér a mikróba, de kisebbeknél jó ötlet megmikrózni, kicsit puhítja.
 
Nos, én úgy csináltam, hogy 4 óra áztatás forró vízben, utána 4 perc mikró, 10 perc áztatás, újra 4 perc mikró. Ezt 10x eljátszottam, és miután újra vízbe raktam, elsüllyedt .Ez csak olyanra vonatkozik, ami belefér a mikróban. Bocs ha elvettem a kedvűket azoknak akinek nagyobb fa darabjaik vannak.:)
bakker lelőtted a poént... az első sor olvasása után már készültem visszaírni hogy jó lenne ha akkora mikróm lenne amibe befér... Már a forralás is kihívás. Nővérem ásott elő egy 30 éves hatalmas lábast a fészerből, különben még főzni sem tudnám a fákat :p:D:notworthy:
Ezúton is boldog névnapot kívánok nővéremnek és minden Dórának (kétlem hogy bármilyen Dóra is olvasná a fórumot) ;)
 
bakker lelőtted a poént... az első sor olvasása után már készültem visszaírni hogy jó lenne ha akkora mikróm lenne amibe befér... Már a forralás is kihívás. Nővérem ásott elő egy 30 éves hatalmas lábast a fészerből, különben még főzni sem tudnám a fákat :p:D:notworthy:
Ezúton is boldog névnapot kívánok nővéremnek és minden Dórának (kétlem hogy bármilyen Dóra is olvasná a fórumot) ;)
@ezsolt80 tudomásom szerint neked nano akváriumaid vannak. Ne hogy azt mond hogy a fa darabok amit megszeretnél mikrózni nem férne bele.:)
 
Back
Oldal tetejére