• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Jaja, de a vasfa elvileg alig igényel áztatást... ELVILEG. :D
Igaz én nem használok ilyen "luxus" fákat/gyökereket, de a első áztatási fázisában, mindig meleg vizet szoktam használni. És ha már elsüllyedt, jöhet a hideg víz.
 
Általában red moort használok, egy vasfás akvám van de ott a fákat felhasználás előtt 3 hónappal bedobtam egy hordóba ott nem volt sürgős a dolog. :)
Itt már működő akvába dobtam be hogy ázzon és ragaszthassam rá a növényeket. És csak várok, várok, várok. Két darabból áll a kompozíció, a kisebik fa már lent marad.
 
Én nekem egy vasfám illetve egy 2db-os red moorom van. Mindkettőt a GA-ban vettem. Szokásos meleg vizes öblítés után (a mosogatógépes trükköt később olvastam sajnos). Mindkettő áztatás nélkül lent maradt, igaz a red moort egyik nagy ágát az elég vastag aljzatba belesüllyesztettem.(y) Viszont indítás után 2 napra a red-en meg is jelent a takony szerű fátyol. Itteni ismeretem alapján ez majd el is fog tünni, de azért segítek neki 2-3 naponta vízcserekor leszívom a javarészt, de újra termelődik. A vasfán ellenben 1 hét után kezd kis foltokban (1-2 cm2) megjelenni barnás hártya. Lehet, hogy ugyanaz a hártya csak a friss vasfa megfogja, megszínezi?:cautious: A tartós CO2 tesztbe is beleköltözik ez a hártya, ilyen látvánnyal találkozott már valaki?:wideyed::wideyed: Nem tudom mennyire befolyásolja a mérést, így rendszeresen kiveszem takarítom.
 
Sziasztok!

6-18mm átmérőjű szőlő ág kb mennyi idő alatt megy tönkre az akiban?
 

Attachments

  • 20171205_185656.jpg
    20171205_185656.jpg
    106.2 KB · Megtekintések: 3
Ha jól ki van szárítva, akkor egy évet biztos, de lehet, hogy még kettőt is. Ha van Ancid, akkor kevesebbet. :)
Több mint egy éve lett levágva, gondolom akkor elég száraz. A friss vágást mennyi ideig kell szárítani, hogy alkalmas legyen dekorálásra? Kettő ancim is van. Miért tart kevesebb ideig az algaevő mellett?
 
Több mint egy éve lett levágva, gondolom akkor elég száraz. A friss vágást mennyi ideig kell szárítani, hogy alkalmas legyen dekorálásra? Kettő ancim is van. Miért tart kevesebb ideig az algaevő mellett?
Azért meg megehetik. :) Szerintem 1 év szárítás elég egy ekkora ágnál.
 
Azért meg megehetik. :) Szerintem 1 év szárítás elég egy ekkora ágnál.
Ígértek tőkéket, különböző méretben, gondolom lesz csukló vastagságú is köztöttük, meg olyan ami frissen lesz vágva.. Azokat mennyi idő után lehet felhasználni?
A működő akibman van egy mongrove gyökér, azt ki lehet szőlőtőkével egészíteni? :pompous:
 
Ígértek tőkéket, különböző méretben, gondolom lesz csukló vastagságú is köztöttük, meg olyan ami frissen lesz vágva.. Azokat mennyi idő után lehet felhasználni?
A működő akibman van egy mongrove gyökér, azt ki lehet szőlőtőkével egészíteni? :pompous:
Az ilyen kerti dolgoknál figyeljetek a permetszerekre mert azok károsak lehetnek.
 
Az ilyen kerti dolgoknál figyeljetek a permetszerekre mert azok károsak lehetnek.
Valamelyik topikban találkoztam olyan hozzászólással, hogy a szőlőtőkét, gyógyszertában kapható, valamilyen "közömbösítő" szerbe áztatják.. erre gondolsz? A méreganyag közömbösítése?
 
Valamelyik topikban találkoztam olyan hozzászólással, hogy a szőlőtőkét, gyógyszertában kapható, valamilyen "közömbösítő" szerbe áztatják.. erre gondolsz? A méreganyag közömbösítése?
Nem tudom mi az az anyag ami mindenféle gomba, rovar és egyéb élősködő vagy betegség elleni vegyszert közömbösít. off: Egy tippem lenne, a tiszta alkohol, amivel ha leöntöd és begyújtod akkor hamuvá ég :)
 
Valamelyik topikban találkoztam olyan hozzászólással, hogy a szőlőtőkét, gyógyszertában kapható, valamilyen "közömbösítő" szerbe áztatják.. erre gondolsz? A méreganyag közömbösítése?
Jó pár éve én is egy tőkésítésbe kezdtem. Szereztem nagyon szuper gyökeret, melyet 3 hónapra egy nagy hordóban áztattam lesúlyozva és fertőtlenítő tabletta alkalmazással (neomagnol). Heti rendszerességgel cserélve a víz. A végén egy nagy üstben több órán át főztem. A végeredmény nálam nem sikerült :grumpy::grumpy: valami toxin így is az aksiban landolt. Eredmény feleződött a halak száma.:rage: Utólag talán annyit csinálnék másképp, hogy egy karanténmedencét hoznék létre (persze ha belefér ;)) mielőtt egy működő élettérbe rombolnék bele, vagy egy újjáindított aksiban amiben még nincsenek élőlények.
 
Valamelyik topikban találkoztam olyan hozzászólással, hogy a szőlőtőkét, gyógyszertában kapható, valamilyen "közömbösítő" szerbe áztatják.. erre gondolsz? A méreganyag közömbösítése?
Meg is van a válasz a Neomagnol ami nekem is így beugrik hogy azt szokták használni.
Kérdeztem egyszer patikába de valami olyan árat mondtak hogy abból veszek rendes fát amivel nincs gond.
 
Jó pár éve én is egy tőkésítésbe kezdtem. Szereztem nagyon szuper gyökeret, melyet 3 hónapra egy nagy hordóban áztattam lesúlyozva és fertőtlenítő tabletta alkalmazással (neomagnol). Heti rendszerességgel cserélve a víz. A végén egy nagy üstben több órán át főztem. A végeredmény nálam nem sikerült :grumpy::grumpy: valami toxin így is az aksiban landolt. Eredmény feleződött a halak száma.:rage: Utólag talán annyit csinálnék másképp, hogy egy karanténmedencét hoznék létre (persze ha belefér ;)) mielőtt egy működő élettérbe rombolnék bele, vagy egy újjáindított aksiban amiben még nincsenek élőlények.
Ha ezeket a tényeket figyelembe vesszük, lehet nem is érdemes vele foglalkoznom? Ott vannak az erre megfelelő fák, gyökerek.. Lehet irreálisnak tartom az árát, de nincs zsákbamacska.
 
Sziasztok!
Egy korábban átrendezett akiból kimaradt egy gyökér, ha jól azonosítom Red Moor. Néhány hónapja nincs víz alatt, a felület kissé korhadtnak tűnik. Fel lehet használni újra, vagy felejtős a dolog?
 
Sziasztok!
Egy korábban átrendezett akiból kimaradt egy gyökér, ha jól azonosítom Red Moor. Néhány hónapja nincs víz alatt, a felület kissé korhadtnak tűnik. Fel lehet használni újra, vagy felejtős a dolog?
Szia !
Persze nyugottan használhatod . De azért sikáld át rendesen és áztasd be egy kétt hétre mert fel fog emelkedni. Vagy nehezítsd le . Ha nem túl nagy és befér a mosógépbe ja és nincs othon a aszony ragd be a leghosszabb legnagyobb hőfokú programra . Persze mosószer nélkül.;)
 
Sziasztok!
Egy korábban átrendezett akiból kimaradt egy gyökér, ha jól azonosítom Red Moor. Néhány hónapja nincs víz alatt, a felület kissé korhadtnak tűnik. Fel lehet használni újra, vagy felejtős a dolog?
Aszt el felejtettem mondani , hogy azért jó ha kimosod a mosógéppel mert akkor nem jön ki belőle az a fehér trugyi egy hónapon keresztül .
Sajna a én RD fám 70 cm hosszú igy nem fér bele gépbe.:(
 
Back
Oldal tetejére