• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

@ezsolt80 tudomásom szerint neked nano akváriumaid vannak. Ne hogy azt mond hogy a fa darabok amit megszeretnél mikrózni nem férne bele.:)
@Etele már lebuktatott hogy nincs is akváriumom.
A fent linkelt képen 60×30×35ös akvárium van, a fa meg olyan 40×30as lehet. Az azért nehezen fordulna meg az otthoni mikróba. Meg szerintem magasabb is (mi lenne ha nem fűrészeltem volna meg az alját).
 
Átpörgettem a topikot és elég kevesen használnak/használtak mangrove fát... Nekem most nagyobb darab kellene, vasfát szerettem volna de nincs se a GA-ban se sehol, szóval meg vagyok lőve. Valakinek ötlete esetleg hol lehet még kapni? 45x50 alapterületre kellene két-három nagyobb tuskó...

Ami még eszembe jutott hogy mangrovevel kiváltom, az több helyen kapható. Viszont mennyire puhul/kopik idővel? Tényleg záros határidőn belül elfogy? :D
(A színezése nem érdekel, van Seachem Purigen, az nem téma.)
 
Átpörgettem a topikot és elég kevesen használnak/használtak mangrove fát... Nekem most nagyobb darab kellene, vasfát szerettem volna de nincs se a GA-ban se sehol, szóval meg vagyok lőve. Valakinek ötlete esetleg hol lehet még kapni? 45x50 alapterületre kellene két-három nagyobb tuskó...

Ami még eszembe jutott hogy mangrovevel kiváltom, az több helyen kapható. Viszont mennyire puhul/kopik idővel? Tényleg záros határidőn belül elfogy? :D
(A színezése nem érdekel, van Seachem Purigen, az nem téma.)
Nyiregyen láttam ma egy boltban vasfákat. Viszonylag nagyobb darabok.

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Az nekem iszonyat messze van sajna. :(
Tudom[emoji53]
Sajnos az sem megoldás, hogy megyek, lefotózom neked, leméretem, hogy legyen ár is majd postázzam neked. [emoji53]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Plusz az túl nagy macera is lenne neked, amit nem is várok el! :)
Pénteken elvileg megyek megint oda. Egy kis növény beszerzési körútra. Lefotózom neked meg leméretem. Ezen ne múljon, aztán eldöntöd[emoji4] belefér hidd el. Annyian segítettek már nekem itt a fórumon , hogy ennyivel tartozom a fórumnak, hogy segítsek én is úgy ahogyan tudok[emoji4]

Tapatalkkal küldve az én 6039Y eszközömről
 
Sziasztok!

Nagyon tetszik a red moor fa, viszont attól félek, hogy nem nézne ki jól rajt az anubias nana mini. Képeken vastagabb fákon szoktam látni. Mi a véleményetek? Szép lehet red moor-al is, vagy inkább gondolkozzak másik fában/gyökérben? Előre is köszi!
 
Sziasztok!

Nagyon tetszik a red moor fa, viszont attól félek, hogy nem nézne ki jól rajt az anubias nana mini. Képeken vastagabb fákon szoktam látni. Mi a véleményetek? Szép lehet red moor-al is, vagy inkább gondolkozzak másik fában/gyökérben? Előre is köszi!
Semmi gond nincs vele, bármire kötözheted, de azt azért tartsd szem előtt, hogy az anubiasok kis fényigényű, lassú növények, ha nincs árnyékban, akkor lehetnek alga gondjaid velük. Jó tanács, de ha ág, akkor inkább moha menjen rá, és az anubias meg valamilyen árnykosabb helyre. Ha megnézed a profi építéseket, akkor láthatod, hogy ezt a növényt általában így használják.
De ha az a koncepció, hogy az ágon legyenek, akkor azzal sincs semmi baj, csak tudd, hogy mire számíthatsz. :)
 
Nos, azt hiszem hogy ez a megfelelő topic ehhez. Lehetet volna még a nap képe, vagy inspiráció. De ha a moderátorok úgy látják hogy nincs megfelelő helyen, kérem helyezzék át a megfelelő topicban, vagy törűljék.
Valamikor a jövőben lesz ebből valami,kerti tóba, vagy rosszabbik esetbe, tűzi fa,:D ha majd a kerítés le lesz cserélve.
Ami úgy felhasználható belőle, igaz még majd ki kell vésnem belőle a beton oszlopot, meg kivágni belőle a hálót.:D

szélessége kb. 70 cm, magassága kb. 150+ cm , hosszússága kb. 100+ cm
DSCF8620.JPG DSCF8621.JPG
 
Nos, azt hiszem hogy ez a megfelelő topic ehhez. Lehetet volna még a nap képe, vagy inspiráció. De ha a moderátorok úgy látják hogy nincs megfelelő helyen, kérem helyezzék át a megfelelő topicban, vagy törűljék.
Valamikor a jövőben lesz ebből valami,kerti tóba, vagy rosszabbik esetbe, tűzi fa,:D ha majd a kerítés le lesz cserélve.
Ami úgy felhasználható belőle, igaz még majd ki kell vésnem belőle a beton oszlopot, meg kivágni belőle a hálót.:D

szélessége kb. 70 cm, magassága kb. 150+ cm , hosszússága kb. 100+ cm
View attachment 58221 View attachment 58222
ehhez tényleg kéne egy méretes akvárium... kerti tóba egy emers kis szigetecskét kéne inkább csinálni, mert ha bedobod úgysem látnád.
 
ehhez tényleg kéne egy méretes akvárium... kerti tóba egy emers kis szigetecskét kéne inkább csinálni, mert ha bedobod úgysem látnád.
Ha odáig eljutok, úgy is beszámolok. Emers részen én is gondolkodtam, de még olyanon is hogy a oldalán lesz egy üveg lap. Ezen viszont azon kell gondolkodnom, hogy a tófóliát és a üveget hogyan tudom vízzáróra csinálni.:hungover:
 
Sziasztok, rendelkezem 1 vasfával, amit a héten vettem. 4 napja ázik, mostmár nem sárga/barna a víz. Kérdésem, hogy főzzem-e ki?
Ezzel egyidejűleg másik kérdésem, megtaláltam a pincénkben egy "vasfa-szőlőtőke" nem tudom megállapítani, este hozok róla képet, vagy holnap? Kérdésem meddig áztassa-főzzem? emlékeim szerint nem volt kifőzve, viszont 5-6 éve szárad szépen :D
 
Back
Oldal tetejére