• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Milyen fát, gyökeret használhatunk

Sziasztok!
Egy korábban átrendezett akiból kimaradt egy gyökér, ha jól azonosítom Red Moor. Néhány hónapja nincs víz alatt, a felület kissé korhadtnak tűnik. Fel lehet használni újra, vagy felejtős a dolog?
Nekem egy vasfám volt 1 hónapig víz nélkül (előtte 4 évig víz alatt). Újra telepítéskor áztattam és dörzsöltem, de mintha egyfolytában esne szét, zuhany alatt öblítettem és kis darabok folyamatosan váltak le. Én jómagam nem mertem belerakni vettem egy újat.
 
Nekem egy vasfám volt 1 hónapig víz nélkül (előtte 4 évig víz alatt). Újra telepítéskor áztattam és dörzsöltem, de mintha egyfolytában esne szét, zuhany alatt öblítettem és kis darabok folyamatosan váltak le. Én jómagam nem mertem belerakni vettem egy újat.
Szia vas fával nincs tapasztalatom de Rd vel igen .
Én fél év utan raktam vissza a Rd fát és semmi ilyen nem történt. ;)
 
Szia vas fával nincs tapasztalatom de Rd vel igen .
Én fél év utan raktam vissza a Rd fát és semmi ilyen nem történt. ;)
Nekem egy vasfám volt 1 hónapig víz nélkül (előtte 4 évig víz alatt). Újra telepítéskor áztattam és dörzsöltem, de mintha egyfolytában esne szét, zuhany alatt öblítettem és kis darabok folyamatosan váltak le. Én jómagam nem mertem belerakni vettem egy újat.
Ennek is valami hasonló a felülete, olyan mint ha kissé korhadt lenne... tegnap még vizes volt, egy vékony réteget (ami repedezve van a felületen) le lehet morzsolni. :snaphappy:20171217_165307.jpg
 
Ennek is valami hasonló a felülete, olyan mint ha kissé korhadt lenne... tegnap még vizes volt, egy vékony réteget (ami repedezve van a felületen) le lehet morzsolni. :snaphappy:View attachment 45330
Igen szárazon hasonló volt vizesen meg esett szét. Én ugy gondoltam, hogy 4-5 évente egy pár ezer forintos tétel belefér számomra.
 
Nekem 3 évig volt vízben a Rd fám és 6 honap pihi után került vissza a vízbe.
De ez csak a én tapasztalatom.
A bekarikázott fárol beszélek.
 

Attachments

  • 20171217_184502.jpg
    20171217_184502.jpg
    167.6 KB · Megtekintések: 10
Nekem 3 évig volt vízben a Rd fám és 6 honap pihi után került vissza a vízbe.
De ez csak a én tapasztalatom.
A bekarikázott fárol beszélek.
Persze gondolom a vízminőség is befolyásolja az élettartalmat. Nekem egy évig "kölcsönben" volt az aksim költözés miatt, igy ekkor eléggé leromlott. :cry:
 
Amúgy ez mekkora aksiba volt? :cautious: A szekrényhez viszonyítva nem egy nano! :ROFLMAO:
Nem nano . Egy 240 literes
Sajna rá kellet rakjak egy kis nehezéket mert még felemelkedett.
 

Attachments

  • IMG-9753d6f46ac4e3a4f9b2f2db1c89c973-V.jpg
    IMG-9753d6f46ac4e3a4f9b2f2db1c89c973-V.jpg
    173.2 KB · Megtekintések: 13
Azóta kivettem mert nekem már soknak tűnt . Ugy gondoltam inkább növények legyenek a helyén.
Most igy néz ki 2 hetes .
Szombaton végre be tettem a alga zabáló kis hadseregemet :) mert a víz is be ált.
Most igy néz ki.
Sajna a nagy Rd fa még mindig felemelkedik mert a bal oldali 10 cm er már nem fért be a ásztatóba:(. De szerintem pár nap s kikerülhet a fehér márvány
 

Attachments

  • 20171217_190747.jpg
    20171217_190747.jpg
    167.8 KB · Megtekintések: 7
@viktorlantos nektek mennyi volt a leghosszabb idő míg áztatni kellett egy fát? Vettem egy jó vastag ADA vasfát, több mint két hónapja ázik (de inkább két és fél) és még mindig felúszik de nem gyengén. Már le kellett súlyozni mert a növények csak lebegtek muszáj volt "tereprendeznem" és felragasztanom rá, de értetlenkedek, mert a vasfa elvileg a legnehezebb fa, hamar le kéne süllyednie, nem?
 
@viktorlantos nektek mennyi volt a leghosszabb idő míg áztatni kellett egy fát? Vettem egy jó vastag ADA vasfát, több mint két hónapja ázik (de inkább két és fél) és még mindig felúszik de nem gyengén. Már le kellett súlyozni mert a növények csak lebegtek muszáj volt "tereprendeznem" és felragasztanom rá, de értetlenkedek, mert a vasfa elvileg a legnehezebb fa, hamar le kéne süllyednie, nem?

Általában lent marad 3-4 hét után max. Talán 1-2 alkalommal volt amikor bizonytalan volt a szerkezet, de ezt a telepítésnél megoldottuk.
Akváriumban áztatod?
 
Igen. Eddig lebegett egy kis kővel lenyomva hogy minden része víz alatt legyen, de most muszáj volt lesúlyoznom a helyére és ráragasztani a bucékat. Kezdtek rottyra menni.
 
Igen. Eddig lebegett egy kis kővel lenyomva hogy minden része víz alatt legyen, de most muszáj volt lesúlyoznom a helyére és ráragasztani a bucékat. Kezdtek rottyra menni.
Ne add fel! :) Nekem is ázik már 2 hete az old twity wood fagyökerem és még mindig felúszik. Nagyon zavar rajta a lesúlyzó kő. Remélem lenn marad egyszer.
 
2 hét... én már több, mint két hónapja szívok vele és még mindig úgy úszik fel mintha fuldokolna és levegőt akarna venni. :D :D
 
Sziasztok!

2 hét... én már több, mint két hónapja szívok vele és még mindig úgy úszik fel mintha fuldokolna és levegőt akarna venni. :D :D
Mennyire vaskos? Lehet van benne valahol egy üreg amiből nem tud kiszökni a levegő (lehet meg kéne fúrni!).

AmegA
 
Hm erre nem is gondoltam...
Lehet valamikor kikapom és a vastag részeknél megfúrkálom vékony fúrószárral.
Egyébként a legvastagabb részen olyan 16 centi vastag.
 
Hm erre nem is gondoltam...
Lehet valamikor kikapom és a vastag részeknél megfúrkálom vékony fúrószárral.
Egyébként a legvastagabb részen olyan 16 centi vastag.
Szia!Ha vasfa akkor lent kellene maradnia.Szerintem nem tud annyi levegő benne maradni.Biztos vasfa?
 
Back
Oldal tetejére