• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

Helenákra visszatérve: én 4 db-ot vettem 288L-re. Amikor megvettem olyan 200 látható csiga lehetett az akvába, nem néztem milyen. Csak nagyságrendileg számoltam. S kb még ennyi amit nem láttam. :D

Takarításkor hetente kivettem 20-at amit épp megláttam, ezzel nem csökkent a számuk. 8. hétre kis csüggedés fogott el, mert kb 120 csiga volt...azaz látszott nem birkóznak meg ennyi csigával. Helenából is 1 feladta. Aztán 10. hétre bumm eltűnt minden csiga. Sejtésem szerint ez egy exponenciális folyamat. 200 csigát és szaporulatát lassan tudják csökkenteni.

Most kíváncsi lennék ha kivenném a Helenákat lenne ami elszaporodik vagy mindent kiirtottak?
Hellóka!
Nem olvastam még a Helenákról. Ők nem szaporodnak ugyanúgy el, mint a többi csiga, mert akkor végül is csak csigacsere történik az akváriumban? o_O
200 csiga, te jó ég :woot: Micsoda gyorsasági versenyeket rendezhettek az akvádban. :ROFLMAO:

 
Utoljára módosított:
Fontos észrevétel!

Fogalmam sincs, hogy az idő múlása, vagy a hamarosan lentebb részletezett gondolataim miatt, de „sokat” javult a növényeim állapota. Látok végre új hajtásokat, új leveleket, több növényen is. Így például a Sagittarián, az Anubiason és a Crypton is. A Crypto már nem ellapul, hanem szinte kimerevedtek a levelei. A petrezselyem is nőtt és szép világoszöld lett a levél végein. Ahol korábban bebarnult, az le is szakadt róla. A Tripartita úgyszintén kezd helyrejönni, de látom, hogy neki még több időre van szüksége. Ami új, hogy szinte minden nap apró kis buborkák lebegnek felfelé az akvában és délutánra ellepik a felszínt, ilyet eddig nem láttam, pláne nem ekkora mennyiségben. Érdekessége a dolognak, hogy semmin sem változtattam. Mondjuk a víz hőfoka csökkent, ennyi talán mégis változott. A Mic-Mac táp még mindig a bolt polcain vár rám, szóval továbbra is csak a Profito az, amiből profitálhatnak a növények. Arra gondoltam, bár lehet, hogy ez téves gondolat, hogy az aktív szén kivétele óta valamiből több jut, marad, a növényeknek. Ez létezhet, vagy csak véletlen egybeesés, hogy pont azóta látom a javulást, napról napra? Megköthet bármit a szén, a Profito alkotóelemei közül olyannyira, hogy a növények teljesen behúzzák emiatt a kéziféket és megtorpannak? Nem tudom, viszont azt megmagyarázná, hogy az elmúlt időben, miért nem láttam ezidáig új, üde, friss, világoszöld levelet, bármely növényemen. Ellenben, ha mégsem produkál ilyet az aktív szén, akkor tényleg hosszú időbe telt, mire a növények rájöttek arra, hogy igenis jó helyen vannak, baráti kezek között. S, hogy megtartsák eme jó szokásukat, a gazdi hamarosan megrendeli végre, a világ hálóján keresztül, a híres Green Aqua Micro / Macro ivólevet.

ui.: Egy kis premier a holnapból.

Itt a fórumon, egy Kedves fórumozó jóvoltából, a low tech körülmények általi, lassú növekedési tempó miatt, a növények tér hódítását mesterségesen előidéztem, azaz ismét ültettem... Köszönöm Neked...

folyt.köv. holnap este. ;)
 
Nem lelombozni akarlak, de a növények a tápváltást is megsínylik állítólag. [emoji14] Nem tapasztalat, olvastam. Nyilván gyorsabb lesz a rendbejövetel, mivel jobbra váltasz, de ne ess kétségbe, ha kókadni kezdenek az új táp miatt. :)

Tapatalkkal küldve az én LG-H420 eszközömről
 
Szia!
Ne már, megint? Csodás.
Üm, a nagyobbik csigáról kiderült, hogy 100%-ig hólyag csigusz, viszont az ablakon felbukkanó apróságok még mindig olyan picik, hogy rejtély a fajuk. Gondolom hasonlóképpen hólyagosok ők is, mert hát mennyi esélye van annak, hogy kettő vagy többféle csiga kerül hozzám? Holnap, ha jön a fotósom és látom őket, akkor lesifotózok :pompous::snaphappy:
 
Pajzscsigát könnyebb összeszedni, mint influenzát télvíz idején egy taknyos ovisokkal tömött buszon.
Ha így néz ki, akkor pajzscsiga:
pajzscsiga.jpg
Körömpiszok méretűek. Ők nem sok vizet zavarnak, csak nem szépek, ha elszaporodnak. Üvegről egy sima mosogatószivaccsal szoktam letörölni őket. Az is megoldás, ha összeroppantod az üvegen, a garnélák állítólag elintézik a többit.
 
Hellóka!
Nem olvastam még a Helenákról. Ők nem szaporodnak ugyanúgy el, mint a többi csiga, mert akkor végül is csak csigacsere történik az akváriumban? o_O
200 csiga, te jó ég :woot: Micsoda gyorsasági versenyeket rendezhettek az akvádban. :ROFLMAO:

Helenák lassan nőnek és lassan szaporodnak és nagy csigák. Azt kézzel ki tudod irtani amennyiben akarod. Szerintem rendkívül szépek, szóval dísze az akvának. Meg amúgy is amíg új palántákat is vesz az ember addig mindig hozhat be új csigákat.
 
Oké!

Rendeletet kell hoznom. Ezek a csigák orgiát rendeznek odabent, amivel nem is lenne baj, de hát ma reggelre tele a képernyő pulyával :confused:
Csak elérik, hogy beköltözzenek a bírák.
@Meskó Taknyos ovisok :woot: Akkor pajzscsiga is van már a vízben, mert nagyon hasonlóak a képhez.
@Cipo3 Valószínűleg akkor nálam is dísze lesz az akváriumnak (y)
 
Naplóbejegyzés!

Itt, a fórumon, egy Kedves fórumozó jóvoltából, a low tech körülmények általi, lassú növekedési tempó miatt, a növények tér hódítását mesterségesen előidéztem, azaz ismét ültettem. Próbálok én türelemmel ülni az akvárium előtt, és várni a növények fejlődését, növekedését, de csak nem megy. Az ingyenes növények topicjában, meglátva egy bejegyzést, miszerint kedvemre való, és a low tech körülményeknek megfelelő növények elvihetők, kaptam az alkalmon és írtam egy üzenetet a hirdetőnek. A növények mind mennyiségben, mind minőségben, minden várakozást felülmúltak. Gyönyörű, nagyon jól tartott, egészséges növényekhez jutottam. Bízom benne, hogy nálam is jól fogják érezni magukat éppúgy, mint ahonnan érkeztek. Az ültetés során, a gyökérzetük táplálásához kaptak JBL golyókat. Remélem ezzel, és a folyékony Profitóval beérik a tápváltásig. Fontos megemlítenem, hogy a korábban, a gébek által lebontott Riccia teraszt, sikerült újjáépíteni. Immáron Fissidens mohából áll, ami gyönyörű és egyben tökéletes leszállópálya lesz, a medicoptereknek. Jelenleg kissé bozontos a nagyobb mennyiségű növény a háttérben, amit egyébként a vízben lakók nagyon is élveznek. Nem gondolták szegénykéim, hogy milyen jót teszek velük, amikor legutóbb felemeltem a tetőt. A végeredmény kárpótolta őket a zűrzavarért, amit a növényzet telepítésével okoztam. Látszott az öröm rajtuk. Szóval a növényeket nem akartam az ültetés fáradalmai után, még egy nyírással is sokkolni, ezért, mint azt már írtam, kócosak vagyunk. Ez idővel megváltozik majd, hiszen a kezdetek óta a fejemben van az összkép, hogy miként kell mindennek kinéznie. Hogy az eddigi látványon emeljek, elmentem és vásároltam öntapadós fóliát, az akvárium hátfalára. Statikus fólia nem volt, ezért hoztam az öntapadóst. Meguntam, hogy a sárgás-barnás árnyalatú lambéria látszódik és a tető vezetéke, plusz a szűrő csövezése. A fórumon olvastam erről is, hogy miként kell felhelyezni és azt mondhatom, hogy tökéletes lett. Jégkaparó, spricnis üveg, mosogatószer és víz, és sehol egy buborék, a szélek passzolnak és a látvány... váóó... a látvány csúcs! A fekete fólia úgy kiemeli a növények színét, hogy odaszegezi a tekintetet. Nem enged el egy percre sem, sőt, ezen kívül valami elképesztő térbeli hatást kelt. Mintha mélyebb lenne az akvárium tőle. Nyilván ez csak optikai csalódás, de nagyon kellemes. Néhány helyen látszódik még 1-2 nedves folt (nem bubi, ez csak vizesedés), ott úgy tűnik, mintha hullámos lenne, pedig nem, csak még száradnia kell a fóliának. Gondolom ez pár napon belül magától elmúlik. Jó látni, hogy halad az akvárium, tényleg némi aprósággal nagyot lehet lendíteni az állapotán, kinézetén. A minap érkezett növényekről csatolok egy fotót mellékletként. Amit láthattok rajta, az rengeteg HM, Rotala rotundifolia, Myriophyllum matogrossense, Riccardia, Fissidens, Ludwigia Palustris, M.sp.Monte Carlo, és végül egy kisegér. Hogyan került oda? Megmagyarázhatatlan dolgok történnek olykor. Végezetül még annyit szeretnék leírni, hogy sajnos mégsem jött ma a fotósom, így nem teszek fel képet, a megváltozott állapotról. Azt már írtam, hogy a jelenlegi fényképezőgép elég rozoga képeket készít, pláne üvegen keresztül (homályos), de ha nem lesz más, holnap megpróbálok vele összehozni valamit. Ha sikerül, itt a helye a naplómban, ha nem, akkor még néhány nap kell mire megmutatkozunk. A soraimat pedig mi mással zárhatnám, mint azzal, hogy megköszönöm kiemelt támogatómnak, hogy ilyen remek állapotban lévő, életteli, friss növényekkel járult hozzá, az akváriumom előrehaladásához:

Hálás köszönet mindezért, Möszjő @Trappista úr! ;)
 

Attachments

  • DSCF9324.JPG
    DSCF9324.JPG
    350.7 KB · Megtekintések: 1
Azért remélem az egeret nem ültetted be valamelyik sarokba. :D Én is mindig ácsingózok az ingyenes topikban, de az esetek 90%-ban a világ végén vannak azok a növények és gazdáik. :( Majd egyszer eljön az én időm is.
A felsorolásodat látva hatalmas dzsungelt hozhattál ott össze. ;)
 
Köszönöm a kedves szavakat! Bizton állíthatom nem szolgáltam rá. Amit én adtam postára, abban biztos nem volt egér, meg a növények sem voltak tálcán. Szóval most vagy elcserélték a csomagot, vagy egyszerűen csak rossz híremet akarod kelteni a nem macska tartó tálcaellenes szaktársak között. ;)
Beültetett képet legyél szíves!

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
 
Azért remélem az egeret nem ültetted be valamelyik sarokba. :D Én is mindig ácsingózok az ingyenes topikban, de az esetek 90%-ban a világ végén vannak azok a növények és gazdáik. :( Majd egyszer eljön az én időm is.
A felsorolásodat látva hatalmas dzsungelt hozhattál ott össze. ;)
Szia itt is!
Az egeret természetesen visszaadtam a gazdájának, csak a fotó erejéig kaptam kölcsön. :)
Ha csak ott állsz, lemaradsz, fuss utánuk! Ne gondold, hogy hozzám közel voltak a növények. Nem! Távol vagyok én mindenkitől. Nekem ez most úgy sikerült, hogy megkérdeztem, hogy postai úton feladhatóak a növények, vagy sem. Az olcsóbb ár miatt végül a futárszolgálat mellett döntöttem, döntöttünk. A becsomagolás után, pedig már másnap itt voltak. Persze ehhez egy ilyen remek ex gazdi is kell, mint akit én kifogtam. Kitartás! Egyébként, ne gondold, hogy akkora nagy dzsungelt sikerült létrehoznom. A nagy mennyiség miatt én is azt hittem, hogy még marad is, de nem. Elnyeli ám az akvárium. Még bőven van hely más növények számára, de ez nem is baj. Legalább még vásárolhatok más fajta, új növényeket a későbbiekben. Tudom is, hogy mik lesznek azok.
 
Köszönöm a kedves szavakat! Bizton állíthatom nem szolgáltam rá. Amit én adtam postára, abban biztos nem volt egér, meg a növények sem voltak tálcán. Szóval most vagy elcserélték a csomagot, vagy egyszerűen csak rossz híremet akarod kelteni a nem macska tartó tálcaellenes szaktársak között. ;)
Beültetett képet legyél szíves!

Tapatalkkal küldve az én PLK-L01 eszközömről
Helló!
Dehogy! Én azt kaptam, amit rendeltem. Hogy te a figyelmetlenséged közepette miket dobáltál még a csomagba, arról én aztán egyáltalán nem tehetek. Egyébként meg nem kell szabadkozni, ha van egér a háznál, hát van egér a háznál. Ki így, ki úgy válik meg tőlük. A tálcaelleneseknél meg kidumállak ;) (köszönöm még egyszer:whistle:)
 
Ennél sajnos nem tudok jelenleg szebb, jobb, élesebb fotóval szolgálni. Ha közelebb megyek, még ennél is jobban homályosodik. Ha vakuzok, világosabb ugyan, de akkor kitakarja a képet a felvillanó fény. Ha kikapcsolom a vakut, akkor pedig fentebb látható, hogy milyen az eredménye. Olyan :rolleyes:
Amint sikerül a részletesebb fotót elkattintanom, rögtön kitűzöm ide, a naplómba.
Jó hétvégét kívánok, minden akvárium tulajdonosnak! (y)
 
Napló cetli!

Egy rövidke kiegészítés jön, a fóliázással kapcsolatban. Mint azt már korábban írtam, miután felkerült a fólia és kisimítottam a bubikat alóla, itt-ott vizes maradt. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy nem vizes buborékok voltak ezek, csupán csak az átázott fólia és vízfolt. Ez szemből úgy nézett ki, mintha 1-2 centis vékony, szürkés, néhol csalókán, átlátszó csíkok lennének a fólián, mintázatként. Ráadásul az egész fólia felülete bemattult. Nem az a szép fényes fekete felület látszódott, mint amit a fólia ragasztó nélküli oldala mutat. Ha valaki belefogna és ezt tapasztalná, figyelem! Nem kell elkeseredni, nem szabad bántani, eltűnik és bármilyen hihetetlen, egyre jobban kifeketedik a szürke árnyalat és szép fényes, fekete lesz. Néhány nap és tökéletes a háttér. Egy nap elteltével szinte óránként lehet látni, ahogyan fogyatkoznak a szürke és áttetsző vizes területek. Leginkább azért írtam ezt ide, mert bennem is felmerült a gondolat, hogy valamit rosszul csináltam a simítás közben, és inkább le kellene szednem. Még jó, hogy nem tettem. Magától elpárolog. Ez a folyamat vége, és egyben a cetlimé is.
 
Egy újabb fecni!

Milyen érdekes, hogy a legutóbb kapott növények közül a HM, mennyire különbözik az általam korábban már elültetett HM-től. Lehet, hogy csak nekem újdonság ez, de azért leírom gyorsan, hogy mik az észrevételeim ezzel kapcsolatban. A most érkezett HM, gyönyörű, óriási, világoszöld levelekkel van ellátva, míg az egy hónapja elültetett, apró, sötétzöld leveleket hoz. Sajt úrral már beszéltünk erről, hogy valószínűleg a tartása befolyásolja a növények kinézetét. Érdekes számomra, hogy ennyire megváltozhat ugyanaz a növény, a körülményekhez képest. Ami viszont a korábbi beszélgetést ténylegesen alátámasztja, az a mostanra (néhány nap után) látható változás, az új HM-en. A megnyurgult, nagyobb levelek összehúzódtak és a világos színük, árnyalatokkal sötétebbé lett. Kezd hasonlítani az elsőként ültetett HM-hez. Nagyon látványos példa volt ez nekem arra, hogy tényleg érdemes a fényen, vagy valami máson korrigálni, mert szebb eredményeket lehet elérni és mutatósabb lehet, az adott növény. Ez a más, kizárásos alapon csak a CO2 lehet.

A két képen jól látszik a szembetűnő különbség, a két HM között. Az uborka közepében épp egymás mellett van, az új és régi HM. Feltűnő a különbség. :pompous:
 

Attachments

  • WP_20170817_16_42_25_Pro.jpg
    WP_20170817_16_42_25_Pro.jpg
    175.8 KB · Megtekintések: 1
  • DSCF9470.JPG
    DSCF9470.JPG
    211.3 KB · Megtekintések: 1
@Meskó

Meghoztam a csiguszaim. Szörnyű a kép, de azért kivehető, hogy ő egy hólyag. Az, ugye? Ott van néhány kicsike is körülötte, a leveleken. A leveleken, amiket pénteken levágok a növényről, mert pixelesek. A képernyőn pedig számtalan apró, kicsi csiga vándorol, de csak a lámpa lekapcsolása után jönnek elő és amikor felkapcsol, eliszkolnak. Azért írtam, hogy számtalan, mert a számolásuk közben, 50 után, nem az 51 jött, hanem a te jó ég.. :woot: Gondolom ezek pajzscsigák lehetnek.Tényleg szaporák, még jó, hogy nem nőnek nagyobbra. Kitörne az üveg a súlyuktól.
 

Attachments

  • DSCF9505.JPG
    DSCF9505.JPG
    46.5 KB · Megtekintések: 1
Én a mezei IP20-as védettségűt vettem, elvileg 6500K-es, és mindenestül kb. 10eFt-ban állt meg. Alu profilban van fedéllel végzáró dugókkal, nem félek attól, hogy "beázik". Én a könnyebb beépíthetősége miatt választottam a ledet.
Szia @Rebal !
Figyelj csak! Ez a led szalag amit használsz, a 8520-as? Ha ebből egy méteres darabot vásárolok és levágom méretre (kb.70cm), majd beszerelem a tetőbe, akkor ehhez milyen, mekkora tápegységet kell vásárolnom, hogy működésre bírjam? 2-3 amperes tápegység elég lehet? Dimmer (még most olvasok utána, hogy mi is ez) mindenképpen kelleni fog hozzá, vagy az elhagyható? Köszönöm előre is a segítséged!
 
Back
Oldal tetejére