• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech Medicopter Land

Szia! Köszi, este rákukkantok, most futok, mert sietek. Amúgy mikroszkópra és nyomkövetőre is szükségem lesz a vizsgálathoz, mert már eltűnt és olyan nagyon kicsike mint egy fél gombostűfej :pompous:
Akkor az lehet, hogy csak pajzscsiga. Ha sok apró fehér pöttyöd lesz az üvegen, akkor az. :D
 
Akkor az lehet, hogy csak pajzscsiga. Ha sok apró fehér pöttyöd lesz az üvegen, akkor az. :D
Szia csigaszaki! :)
Találtam még két kis pöttyöt az oldalsó üvegen. Nem zavarnak, sőt örülök is, hogy lett csigám. Remélem ártalmatlanok, főképp a növényekre nézve. Átolvasom mindjárt a csigás linket. ;)
 
Szia csigaszaki! :)
Találtam még két kis pöttyöt az oldalsó üvegen. Nem zavarnak, sőt örülök is, hogy lett csigám. Remélem ártalmatlanok, főképp a növényekre nézve. Átolvasom mindjárt a csigás linket. ;)
Közben én is átfutottam, és csak az utolsó oldalakon van pár kép. :D Rosszul emlékeztem. Próbálj meg akváriumi csigákra keresni Google-ben, ha nem tudod lefényképezni őket. Talán megtalálod a betolakodókat. Nem vagyok csigaszaki, mint mondtam, 1 darab normál méretűm van, meg a kis pajzsok. Utóbbiak megértek a törölgetésre.
 
A betolakodók!

Nos, úgy néz ki, hogy a csiguszokkal egyre többen és többen leszünk az akváriumban. Napokkal ezelőtt csak egy apróság volt szem előtt, most már van, hogy 5-6db csúszkál a front üvegen, korcsolyapályának nézve azt. Ha nem karcolják össze a mini kuckóikkal, akkor ám legyen, megkapják tőlem a lakhatást. Az egyik közülük igazán megnőtt, valószínűleg már hetek óta itt bujkált, de csak most merészkedett elő. Gondolom ő lehet a nagypapa. Úgy fél centire saccolom a lábbelijét. Tisztán látszik már a csavart, áttetsző házikója. Valószínűleg üvegpalotában lakik. Ha úgy tetszik, az akváriummal együtt végül is kettőben. :cool:
 
3 hónapja vettem két Helenát hólyagcsigák ellen. Hólyagcsiga az már nincs, de jelenleg legalább 10 darab félcentis Helena gyermeket nevelünk, és még látok petéket itt-ott, szóval ha kell, ingyen bármikor tudok adni kicsiket :)
 
@Meskó @adam3
Piszok dolog lenne rögtön ráküldeni a bérgyilkosokat. :) Élvezzék csak a környezetet, én meg legalább megismerkedem velük is. Akkor ezek hólyagcsigák? Épp most olvastam róluk, hogy van egy jellegzetességük, miszerint a többi csigával ellentétben nekik balra csavarodik a házuk. Meg is nézem közelebbről, ha újra előmerészkedik :pompous: Azt írják, hogy ártalmatlanok a növényekre nézve és hogy nem szaporodnak túlontúl. Egyébként a későbbiekben, ha mégis zavaróan elszaporodnának és felbérelnék ellenük egy bérgyilkosnőt (Helenát), akkor azt mi garantálja, hogy az időközben bekerülő garnélákat és szaporulataikat, továbbá sün, zebra vagy egyéb díszcsigát nem fogják kicsinálni? Gondolom szerződést hiába íratok alá vele.
Mesi! A szörföző tányércsigát honnan szerezted? Jól néz ki nagyon. Az nem szaporodik túl?
 
@Meskó @adam3
Piszok dolog lenne rögtön ráküldeni a bérgyilkosokat. :) Élvezzék csak a környezetet, én meg legalább megismerkedem velük is. Akkor ezek hólyagcsigák? Épp most olvastam róluk, hogy van egy jellegzetességük, miszerint a többi csigával ellentétben nekik balra csavarodik a házuk. Meg is nézem közelebbről, ha újra előmerészkedik :pompous: Azt írják, hogy ártalmatlanok a növényekre nézve és hogy nem szaporodnak túlontúl. Egyébként a későbbiekben, ha mégis zavaróan elszaporodnának és felbérelnék ellenük egy bérgyilkosnőt (Helenát), akkor azt mi garantálja, hogy az időközben bekerülő garnélákat és szaporulataikat, továbbá sün, zebra vagy egyéb díszcsigát nem fogják kicsinálni? Gondolom szerződést hiába íratok alá vele.
Mesi! A szörföző tányércsigát honnan szerezted? Jól néz ki nagyon. Az nem szaporodik túl?
Az a baj ezekkel a véletlenül bekerült csigákkal, hogy iszonyatosan el tudnak szaporodni. És ahhoz képest, hogy pici csigák, bizony sokat kakilnak. Minél többen vannak, annál jobban szennyezik a vizet. És a hasznosságuk elenyésző tud lenni ahhoz képest, amit a vízminőséggel művelnek. De ezt csak olvasásból tudom én is, érdemes neked is utánuk olvasni. Meg egy képet próbálj meg vadászni, sokkal okosabbak lennénk. :D Tudom, hogy picik, de egy próbát megér.
Az én szörföző csigám teljesen egyedül van. Hála egy véletlennek, vagy a tremazol jótékony, puhatestű-irtó hatásának. Ezt az egy csiguszt kiraktam a kezelés idejére. Ha volt bent egyéb csiga, akkor az kinyiffant, mielőtt felnőhetett volna. Bezzeg a pajzscsigákat nem bántotta a gyógyszer. (Amúgy ez a csiga ki fogja magát nyírni. Amikor pár napja takarítottam a fákat, be volt szorulva két ág közé. Alig tudtam kiszedni, attól féltem összeroppan a háza az ujjaim között.......)
A Helena bizony nem válogat a csigák között, úgyhogy vagy megvárod, amíg legyalulja a hívatlan csigapopulációdat, és csak utána veszed meg őket, vagy a mészárlás idejére külön teszed őket.
Megoldás lehet még, hogy csinálsz egy kis akváriumot törpe gömbhalaknak, és megeteted velük a csigákat. :D Nagyon édes kis jószágok, és iszonyatosan érdeklődő fajták. Ahonnan hoztam az első szűrőmet, volt egy akva az asztalon, és amíg a pali töltötte a papírokat, én velük szemeztem. Tünemények. :love: Majd egyszer lesznek nekem is.
 
Az a baj ezekkel a véletlenül bekerült csigákkal, hogy iszonyatosan el tudnak szaporodni. És ahhoz képest, hogy pici csigák, bizony sokat kakilnak. Minél többen vannak, annál jobban szennyezik a vizet. És a hasznosságuk elenyésző tud lenni ahhoz képest, amit a vízminőséggel művelnek.
Akkor inkább mégsem nevezem el őket, pedig már a névnaptárt lapozgattam. Kár, hogy így szennyezik a vizet az akvában, erre nem is gondoltam. Ha látom, hogy nagyon sok van belőlük, legfeljebb begyűjtöm őket és bedobom a helyi holtágba. A törpe gombóchal tényleg jópofa. Kicsit olyan béka / hal hibridnek tűnik első látásra. Jó fej, pufifej :)
 
Egy kis naplózás következik az utóbbi napokról.

Mivel nem tudtam elmenni a hétvégén a Mic-Mac tápokért, ezért a növények állapota továbbra is amolyan satnyácska. Látszik szegényeken a küzdelem az életben maradásért. Ha még egy hetet kibírnak, az kész csoda lesz. Van értelme emelnem a Profitó adagolását, vagy ilyen esetben már nem számítana, mert tudjuk, hogy a macro az ami hiányzik nekik? A Cabomba kezdeti kb. 30 centi magassága mára csak a fele. Lassan de biztosan szét foszlott szegény és mindenhol van a darabjaiból. Persze takarítom folyamatosan, de mindig találok belőle. Kicsit a Ricciához tudnám hasonlítani, annyi különbséggel, hogy míg a Riccia élő egészséges darabkái úszkálnak szerteszét, a Cabombának az elbarnult, foszlott darabkái. Ezt a növényt, bár hozzáteszem, hogy nagyon mutatós és szép, kihúzom a listámról, többet ilyet nem veszek. A korábbi hengerezése, miszerint egy kerámiahengerrel majd az aljzaton tartom, míg nem gyökerezik le, nem bizonyult jó megoldásnak. A szára a hengerben a kötegelőnél szétmállott, így a hátsó üveg hosszán kerámiahengerek és kötegelő darabkák sorakoztak, míg a hínárok odafent keringtek a felszínen. Most utolsó esélyként újra visszadugtam őket szimplán a talajba adva ezzel még egy esélyt az életben és az akváriumban maradásuknak.
A Tripartita felét ki kellett dobnom, szó szerint elfeketedett.
A mindenféle algainvázió, ami az elején meglátogatott egész jól eltűnt. A zöld pixelek (zöld pont alga) mára sehol sincsenek. Nem kell már órákig üveget políroznom a hétvégi vízcserével és a növényeken is kevesebb van jóval. Van még olyan ami végleg eltűnt, ilyen pl a zöld szőr, pedig abból mennyi-mennyi volt. Viszont, hogy a nyugalmam ne legyen meg algafronton, most az előtérben, a kis HM szálakon, szárakon megjelent apró, szürkés szöszmő formájában valami új parazita. Gondolom ezt hívjuk ecsetnek.
Korábban a Microsorum gyökérzetén volt 1-2 nagyobb pamacs, nem több, de azt a Gébek leszaggatták róla már az első napokban mikor bekerültek. Ezek viszont sokan kezdenek lenni és aprók. Erről még olvasnom kell. Ami még megrázó volt a napokban, hogy 2 Ottókát elveszítettem. Az öt fős cáparajom így már csak 2 főből áll. Nagyon sajnálom őket. Pláne azért mert volt köztük egy pár, akik már udvarlási fázisban voltak. Az utóbbi héten a víz kétszer volt cserélve, tényleg nem tudom mit csinálok rosszul. Már-már az is megfordult a fejemben, hogy a vízcsere miatt történik. Emlékszem, hogy az első Ottókát is egy vízcsere után veszítettem el. Viszont a carbo adagolását is akkor kezdtem és betudtam annak. Nem tudom, hogy valaha veszek e még ilyen halat. A többi lakó nagyon jól érzi magát. A Hengelik olyan bátrak lettek, hogy egy apró koppintás az üvegen és máris ott rajzanak. Ha beleteszem a kezem az akvába, ott legyeskednek körülötte. Sosem voltak még ilyen jó fej halaim, élvezem. Ami pedig különösen jó látvány, hogy közel egy hónap után (holnap lesz a hóforduló) az Amanók végre folyamatosan kint matatnak. Egyesével dobálják a kis kavicsokat, mindent megmozgatva. Nagyon jópofák. Gondolom ennyi időre volt szükségük, hogy rájöjjenek, hogy senki sem bántja őket. Őszintén, ki merné velük összeakasztani a bajuszt, mikor nekik ilyen hosszú? :jimlad: A legyező garnélám kétszer akkora, mint a nagyobbik Amanó, mégis az Amanó bajsza hosszabb mint maga a legyező garnéla. Ezeket szerettem volna feljegyezni, megosztani. Épp jó, hogy végeztem vele, kezd kifogyni a tollam.

A holnapi, hófordulós viszontlátásra!
Sziasztok!
A tápozástól se várj azonnali csodát! Beöntöd, és a növények kiugranak az akvából... Neeem. Ami a növényekkel történik, az hetekben, hónapokban mérhető. Ha nincs zöld pontalgád se, az nem túl jó jel. Az minden egészséges akvában van. (persze nem úgy, hogy mindent ellep) Ha a növények az állatok, és a világítás egyensúlyban vannak, akkor minden egyéb behatás nélkül ÉL az akvárium. A folyamat rém egyszerű: beöntöd a halaknak a kaját, azok trágyázzák a növényeket, amitől azok nőnek. Pont annyit nőnek, amennyi kaját beöntesz a halaknak. Se többet, se kevesebbet. Ha túl sokat öntesz be, akkor az ammónia miatt, a halak elpusztulnak, nincs aki trágyázzon. Ha keveset öntesz be, akkor nem lesz micro-macra tápanyag a vízben, azért nem nőnek a növények. A növényes akváriumokban jellemzően alig van hal, csak pár garnéla, meg valami mini hal úszkál. Ezek nem trágyáznak eleget, tehát jön a micro-macro adagolás. Amikor ezzel kezdtem foglalkozni, akkor szóba se került, hogy a növényeket tápozni kellene, mégis nőttek. Mert megvolt az akváriumban az egyensúly! Amíg nem találtam erre az oldalra, nem is hallottam róla, hogy "tápozni az akváriumot...". De azóta más a világ: Számolatlanul öntjük a pénzt az akváriumba (jómagam is), majd vödör számra öntjük ki az elburjánzott növényeket. Na, ja... ez a hobby!
Szerintem, ez alapjában nem az ideges emberek sportja. Türelem kell mindenhez, és kitartás. Hatalmas szerencse, hogy már van internet, és ez a fórum. Köszi a fenntartóknak. De a legtöbbet, mégis saját hibájukból tanulnak az akvaristák. (y)
 
A tápozástól se várj azonnali csodát! Beöntöd, és a növények kiugranak az akvából... Neeem. Ami a növényekkel történik, az hetekben, hónapokban mérhető. Ha nincs zöld pontalgád se, az nem túl jó jel. Az minden egészséges akvában van. (persze nem úgy, hogy mindent ellep) Ha a növények az állatok, és a világítás egyensúlyban vannak, akkor minden egyéb behatás nélkül ÉL az akvárium. A folyamat rém egyszerű: beöntöd a halaknak a kaját, azok trágyázzák a növényeket, amitől azok nőnek. Pont annyit nőnek, amennyi kaját beöntesz a halaknak. Se többet, se kevesebbet. Ha túl sokat öntesz be, akkor az ammónia miatt, a halak elpusztulnak, nincs aki trágyázzon. Ha keveset öntesz be, akkor nem lesz micro-macra tápanyag a vízben, azért nem nőnek a növények. A növényes akváriumokban jellemzően alig van hal, csak pár garnéla, meg valami mini hal úszkál. Ezek nem trágyáznak eleget, tehát jön a micro-macro adagolás. Amikor ezzel kezdtem foglalkozni, akkor szóba se került, hogy a növényeket tápozni kellene, mégis nőttek. Mert megvolt az akváriumban az egyensúly! Amíg nem találtam erre az oldalra, nem is hallottam róla, hogy "tápozni az akváriumot...". De azóta más a világ: Számolatlanul öntjük a pénzt az akváriumba (jómagam is), majd vödör számra öntjük ki az elburjánzott növényeket. Na, ja... ez a hobby!
Szerintem, ez alapjában nem az ideges emberek sportja. Türelem kell mindenhez, és kitartás. Hatalmas szerencse, hogy már van internet, és ez a fórum. Köszi a fenntartóknak. De a legtöbbet, mégis saját hibájukból tanulnak az akvaristák. (y)
Szia!

Nem, dehogy. Nem csodát várok az új (Mic-Mac) tápoktól és nem is azonnal, hanem végre eredményt. Tudom, látom, hogy valami hiányzik a növényeknek a fejlődéshez. Nálam korábban megtorpantak, egyszerűen mintha megállt volna az élet odabent. (Nem akarom elkiabálni, de most mintha kicsit mozgolódnának, holnapra talán többet tudok erről írni) Mivel az igényükhöz a tápozáson kívül minden adott, így egyértelműen csakis itt lehet a hiba. Gondolom én. Nyilván előrébb lennék, ha tesztekkel megmérném a vizem paramétereit, de jelenleg erre nincs lehetőségem. Én is, és valószínűleg mindenki más is az alapoktól kezdte ezt a hobbyt. Nem is lehet ezt másképp, ahhoz túl összetett dolog ez az akvarisztika, még ez a low tech részleg is. Kezdőként én sem hallottam korábban a növénytápokról, sőt, megállás nélkül sorolhatnám, hogy mennyi mennyi új ismeretre tettem szert, a fórum olvasása közben. Egy új, óriási információs halmaz került a fejembe. Pufifej lettem, mint Mesi hala, ott fentebb :rolleyes:
Ezt próbálom most kamatoztatni és életre bírni vele, egy életképes akváriumot. Az algával kapcsolatban, a zöld pont alga jelen van az akváriumban, például az üvegen is. Viszont jelenleg annyira csekély mennyiségben, hogy a két kezemen megtudnám számolni a pöttyöket. Maradjon is így! Továbbá egyik-másik növény levelén szintén akad belőle. Leginkább az Anubiason és a Crypton. (nem a Superman bolygón) :)
Van viszont olyan alga, amiből sajnos több is van, de ez sem vészes, ilyen pl. az ecset. Ez sem riaszt el. Az easy carbós dédelgetésnek köszönhetően naponta fogyatkozik. Az új tápozással pedig nekem is az a végcélom, ha beválik, hogy végre az elburjánzott növényeim feleslegét, egy vödörbe tegyem és bárkinek, akinek szüksége van rá, neki adjam. Én a kiöntés helyett inkább a felajánlásra szavazok. Jó volna felkerülni az ingyenes növényeket adók listájára. Abban teljesen igazat adok neked, hogy ez bizony nem kapkodó idegbetegeknek való hobby, pláne azért, mert ez a türelemjáték a növényekkel olykor még a türelmesebb emberek türelmét is felemészti. Így jártam én is.

Köszönöm a hasznos véleményed! ;)
 
Keresgéltem, hogy hol kellene feltennem a soron következő kérdésem, de nem találtam a megfelelő topicot. Átgondolva talán épp ez a megfelelő hely.
Van még egy fontos része az egész rendszernek, amiről még nem olvastam eleget és ez nem más, mint maga a víz. Tudni szeretném, hogy a helyi csapvíz értékei megfelelőek-e számomra (az akváriumnak), illetve azt, hogy az értékekből mit szűr le egy hozzáértő. Nekem még kicsit idegen, mert nem tudom a határértékeket az akváriumon belül, de kezdem ezeket az infókat is felkutatni, csak több időt igényel. Előre is köszönöm a segítséget ezzel kapcsolatban!

Csatolom mellékletként.
 

Attachments

  • Víz paraméterek.jpg
    Víz paraméterek.jpg
    105.1 KB · Megtekintések: 1
Ami ebből fontos: keménység, ph, nitrit, nitrát, klór. A legjobb az lenne ha vennél ph és keménység mérő tesztet. A Neptunos megfelelő és olcsó. Van a Jbl- nek 6 in 1 tesztje,azzal nitritet, nitrátot, klórt is lehet mérni, bár nem pontos, azt jelzi ha baj van. A csapvízben lévő klórt,kloramint a vízkezelők semlegesítik. Pl. Seachem Prime, gazdaságos, nem olcsó, cserében sokáig elég-hónapokra.
A lágyabb vízben a növények jobban felveszik a tápanyagokat, ergo gyorsabban nőnek. A legtöbb trópusi hal is igényli a lágyabb vizet, meg kell nézni az igényeiket.

Egyébként módosíthatja a csapvizet az akváriumba helyezett kövek és az aljzat is. Nálam a Manadó vitte fel régebben 23-ra a keménységet, ezért kezdtem lágyítani a vizet. Ph- nál a 8 már magas. Átlagosan 7-7,5 már jó, de vannak állatok amik ennél alacsonyabb ill. magasabb ph-t igényelnek. Pl. Diszkoszok, Caridina garnélák.
 
Utoljára módosított:
Keresgéltem, hogy hol kellene feltennem a soron következő kérdésem, de nem találtam a megfelelő topicot. Átgondolva talán épp ez a megfelelő hely.
Van még egy fontos része az egész rendszernek, amiről még nem olvastam eleget és ez nem más, mint maga a víz. Tudni szeretném, hogy a helyi csapvíz értékei megfelelőek-e számomra (az akváriumnak), illetve azt, hogy az értékekből mit szűr le egy hozzáértő. Nekem még kicsit idegen, mert nem tudom a határértékeket az akváriumon belül, de kezdem ezeket az infókat is felkutatni, csak több időt igényel. Előre is köszönöm a segítséget ezzel kapcsolatban!

Csatolom mellékletként.
Szia!
Tapasztalt növényesek mondják, hogy a növények számára bármelyik csapvíz jó Magyarországon. A magasabb klór, nitrit, nitrát, csak a magasabb rendű élőlényeknél okoz(hat) gondot.
A másik okosság, hogy megfelelő (mikro-makro) tápozással és heti 30% vízcserével, bármelyik növényes akva működtethető, más élőlények nélkül is.
Az általános javaslat az, hogy NE költsünk drága víztesztekre, inkább a növénytápokra és a vízcserére összpontosítsunk.
Persze én is vettem 6 in 1 víztesztet és megtudtam, amit már e nélkül is tudtam (leírásokból, olvasmányból): minden OK, de a csapvíz kemény (Budapest). Otthonomban nem tudom milyen a csapvíz. A mellékelt táblázatod azt mutatja? A kemény víz a növényeknél nem probléma (Ez sem az én okosságom. Olvastam...)
Még egy fontosság: ha csak a növénytápokra támaszkodsz (állatok nélkül) akkor nem lesz elég a CO2 a vízben, és hiába nyomod bele a tápot, a növények nem fogják azt felvenni !!! Ergo: kell egy CO2 rendszer is!
A világításod ezek szerint közel elégséges lehet, ha van valamennyi zöld algád.
Hajrá! ;)
 
Szia!
Tapasztalt növényesek mondják, hogy a növények számára bármelyik csapvíz jó Magyarországon. A magasabb klór, nitrit, nitrát, csak a magasabb rendű élőlényeknél okoz(hat) gondot.
A másik okosság, hogy megfelelő (mikro-makro) tápozással és heti 30% vízcserével, bármelyik növényes akva működtethető, más élőlények nélkül is.
Az általános javaslat az, hogy NE költsünk drága víztesztekre, inkább a növénytápokra és a vízcserére összpontosítsunk.
Persze én is vettem 6 in 1 víztesztet és megtudtam, amit már e nélkül is tudtam (leírásokból, olvasmányból): minden OK, de a csapvíz kemény (Budapest). Otthonomban nem tudom milyen a csapvíz. A mellékelt táblázatod azt mutatja? A kemény víz a növényeknél nem probléma (Ez sem az én okosságom. Olvastam...)
Még egy fontosság: ha csak a növénytápokra támaszkodsz (állatok nélkül) akkor nem lesz elég a CO2 a vízben, és hiába nyomod bele a tápot, a növények nem fogják azt felvenni !!! Ergo: kell egy CO2 rendszer is!
A világításod ezek szerint közel elégséges lehet, ha van valamennyi zöld algád.
Hajrá! ;)
Szia!
A CO2 rendszer még távlati terv. Addig van még mit gyakorolnom. Igen, a táblázat az itteni vízzel kapcsolatos "friss" adatok. Ahhoz, hogy tesztekkel megmérjem a vizem és ez már @Szella neked is szól, tudnom kellene a megfelelő értékeket, ami például a nitráthoz tartozik, vagy épp a foszfáthoz és így tovább.. Ezeket még meg kell keresnem a fórumon. Bár nem akarok rendszeres méréseket végezni, azért egy teszt jól jönne. Ha mást nem, a makró anyagok végett. Úgy néz ki ez egy kis segítséggel meg is oldódik, de nem akarom elkiabálni.
 
Lesem a JBL tesztcsíkról:
NO2 nitrit 0 mg/ l jó, 0,5 mg/l narancs riasztás
NO3 nitrát 0-25 mg/l jó, 50 mg/l narancs riasztás
Klórnak szintén nem szabad benne lennie, ugye az baktérium ölő.

Én nem költöttem drága tesztekre, a tesztcsík és az olcsó ph és keménységmérő elég. A tesztcsíkon ha a nitrit 0, a nitrát határértéken belül van, akkor lehet bele állatokat tenni. Néha rámérek a nitritre és a nitrátra, ha magas az érték akkor vízcsere.
 
Lesem a JBL tesztcsíkról:
NO2 nitrit 0 mg/ l jó, 0,5 mg/l narancs riasztás
NO3 nitrát 0-25 mg/l jó, 50 mg/l narancs riasztás
Klórnak szintén nem szabad benne lennie, ugye az baktérium ölő.

Én nem költöttem drága tesztekre, a tesztcsík és az olcsó ph és keménységmérő elég. A tesztcsíkon ha a nitrit 0, a nitrát határértéken belül van, akkor lehet bele állatokat tenni. Néha rámérek a nitritre és a nitrátra, ha magas az érték akkor vízcsere.
De jó, köszi szépen! Közben már én is találtam érdekességeket, jegyzetelek :pompous:
 
Helenákra visszatérve: én 4 db-ot vettem 288L-re. Amikor megvettem olyan 200 látható csiga lehetett az akvába, nem néztem milyen. Csak nagyságrendileg számoltam. S kb még ennyi amit nem láttam. :D

Takarításkor hetente kivettem 20-at amit épp megláttam, ezzel nem csökkent a számuk. 8. hétre kis csüggedés fogott el, mert kb 120 csiga volt...azaz látszott nem birkóznak meg ennyi csigával. Helenából is 1 feladta. Aztán 10. hétre bumm eltűnt minden csiga. Sejtésem szerint ez egy exponenciális folyamat. 200 csigát és szaporulatát lassan tudják csökkenteni.

Most kíváncsi lennék ha kivenném a Helenákat lenne ami elszaporodik vagy mindent kiirtottak?
 
Back
Oldal tetejére