• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Második nekifutás, neve később lesz

No akkor egy kis segítséget szeretnék kérni, vettem a minap egy használt eheim 2071-es szűrőt és ezek a szűrőanyagok voltak benne:
2013-09-05_21.48.42_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ezt eheim pro-nak gondolnám, mivel az a gyári töltet hozzá, de ez úgy néz ki, mint a nesquik csokigolyó, amit a gyerekeim tejjel esznek :D Lehetséges ez? Vagy ez akkor valami más?
Ez meg az alsó tálca:
2013-09-05_21.49.06_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Namármost, a szűrőanyagok nedvesek, holott a szűrő jó ideje nem ment már. Ez lehetséges? Lehetséges, h annyira jól zárjon a szűrő? Hónapokról van szó.
A legnagyobb problémám az, hogy persze seachem matrix-al volt hirdetve a szűrő, de szerintem az eladó nem tudta, mi az. Amúgy a szűrő papírjai rendben vannak, számla garilevél leírás. 10052 a serial number.
 
Karamellás golyó vagy leszopogatott francia drazsé fent, lent baconös chio egy kis kutyakajával és talán rákszirom rudakkal keverve. :)

Szűrőanyag rendben van, de őszintén ha vennék is használt szűrőt, a használt szűrőanyagokat tuti kivágnám belőle. Nem tudod milyen körülmények között járt a cucc, hogyan bánt vele az előző tulaj stb. Aztán meg csodálkozunk, ha megmagyarázhatatlan ledöglések és alga hegyek lesznek. A berendezett cuccod többet ér mint két tálca szűrőanyag szerintem.
 
egyetértek. amúgyis gyanús, hogy nem is lehet tudni, mi van benne, és matrixot igértek... bár persze könnyű más pénztárcájával verni a csalánt :)
 
Köszi, szerintem akkor sütő lesz...
Megjegyzem még nem vettem új szűrőanyagot, az előző szűrőmhöz is "járt", szerintem ez azért kisebb probléma. Természetesen én is szeretnék új szűrőt venni 0 km-eset és szűrőanyagot is, de hát az ember abból gazdálkodik amije van. Választhattam, hogy új szűrőanyag a régi szűrőbe, vagy egy réginél jobb szűrő. Most az utóbbit fontosabbnak éreztem. A szalon szűrő még odébb van :)
Azért lenne jó beazonosítani, hogy tudjam használjam-e az alsó tálcát, vagy ne, de akkor oda a régi siporaxomat rakom, fent meg hagyom az eheimet. Az mégiscsak jobb szűrőanyag nem?
 
Nem bírtam ki, ezért ma reggel megint mértem:borg:
24C°
TDS:134
ph 6,8
kh: 4
GH: 4
Po4 0,5mg/l
NO2: 0,0mg/l
NH4 0,0 és 0,5 között (egyik szín sem igazából)
NH3 ez 6,8-as ph esetén (táblában a legkisebb érték 6,8) 0,003 alatti érték VESZÉLYTELEN!
Jók ezek a tesztek :)
 
Ilyen paraméterek mellett miért nem világos zöld a DC?
Helló!
Drop csekkert már egy éve nem használok,mérni is csak hetente 2hetente szoktam.....(nem feltétlenül kell követni a példámat:))De szerintem egy beállt akváriumnál elég figyelni a növényeket meg a halakat(na most lehet,hogy lekaratélyoznak a többiek:sneaky:)szóval nyugi......szuszá(vagy ,hogy szokta mondani Viktor...?)
 
Azért durva ezt látni, hogy a legszebb akváriumokat is hogy megtudja tépázni az alga. Ráadásul még csak nem is egy kezdő próbálkozása. Kitartást a háborúhoz!
 
Köszönöm szépen mindenkinek :)
Ma és tegnap nekiálltam az ecsettel harcolni. Tegnap kikaptam a tenellus felét, levágtam a parvulát, ma és a mohákat. Rengeteg ecsetet öltem ki. volt olyan levél ami olyan volt, mint egy fekete macskafarok :) Amúgy nem látszott ennyire durvának. Még így is sok maradt a parvula között, a baj, hogy az amaonia szemeken is megtalálni. Kiszedtem amennyit tudtam, és elkezdtem carbozni hátulról előlre a gyepet, aztán megyek szép sorban végig az akváriumon. Ja igen visszatettem a nagyobb lilyt, hátha az nem kavar annyira.
Van olyan, hogy a tűszelep nem jól működik a reduktoron és egy idő után elállítódik? Nincs sajnos rendes bubiszámlálóm, csak az egybeépített sera, de az mindig máshogy jár.
A tegnap esti értékek szerint már sok volt a CO2 (6,4 PH és 4-es kh)
Egyenlőre nem piszkálom meg, mert azért volt vízcsere is bőven, meg takarítás, jövő héten figyelem. Este lövök majd telefonos képet, hol tart a dolog.
 
De durva. Milyen más hangulata lett az akinak megnyírt háttérrel. Szép még mindig, képről az ecset nem látszik ;)
 
Back
Oldal tetejére