• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Második nekifutás, neve később lesz

BBálint

VIP kertész
8205473249_5b49d3c890_b.jpg


Végre sikerült kitalálni és megszerezni az új berendezéshez a cuccokat, köszi annak, aki segített(y)
Az elképzelés az lenne, mintha egy fa egy szikla szélén nőne, a szikla felőli oldalon a gyökerei csak lógnak a levegőben, a másik oldalon pedig egy szép növényes réten ki-kikandikálnak. Hogy a szikla előtt se legyen üres, oda homokot tervezek, mindig is tetszett és szerintem itt jól fog mutatni, akár egy folyópart.
Technika adott:
  • üveg: 60x30x36 új szerzemény
  • szűrés: ex700-as siporax-al töltve
  • világítás 2x24W hagen glo (függesztve lesz, ha eljutok odáig is)
  • DIY bútor aka. ADA STYLE
Berendezés:
  • JBL táptalaj
  • ADA Amazonia, még nem tudom mennyi megy bele
  • ADA colorado sand
  • Fuji kövek
  • Red Moor gyökérzet
Növények (még csak tervezés)
Néhány kép az első változatról:





 
nah megtörtént a berendezés. Közel sikerült megcsinálnom, amit akartam, itt egy gyorsan készült kép:

Nigro: belement majdnem mind a 9 liter amazonia...
Növények:
bal oldal/hátra staurogyne és crypto kerül. a nagy lyukba microsorum/anubias, lávaköveket mohák díszítik majd (karácsony/weeping a terv) hátra fa mögé indica/rotundifolia, a nagy területet parvula, míg a kövek tövében itt-ott glosso vagy elatine. a jobb felső sarokba brasiliensis. Plusz néhány helyre megy tenellus és crypto. a bolbitisnak HM-nek még nincs helye...
apropó mit javasoltok a fa tetejére?

Ha ebben sem úszkálnak a halak, akkor garnélázok :D
Várom a kritikákat és simán jöhetnek más növény ötletek!
 
Kétszer raktad be ugyan azt a képet.

Jó kritika,bár egy kicsit száraz!:oops::LOL:
Nekem egyedül a gumó része nem passzol,amúgy egészen kis folyó parti hangulata van!
Ha csak simán az ágak,mint gyökerek nyúlnak ki itt-ott a kövek között és másol,szerintem nagyobbat ütni,de Neked legyen igazad,kíváncsi vagyok,hogy oldod meg! :)
ui.:remélem,jók a kövek!?:rolleyes:
 
Jó kritika,bár egy kicsit száraz!:oops::LOL:
Nekem egyedül a gumó része nem passzol,amúgy egészen kis folyó parti hangulata van!
Ha csak simán az ágak,mint gyökerek nyúlnak ki itt-ott a kövek között és másol,szerintem nagyobbat ütni,de Neked legyen igazad,kíváncsi vagyok,hogy oldod meg! :)
ui.:remélem,jók a kövek!?:rolleyes:

Bocs, már kissé fáradt vagyok. Na ez után megyek is aludni. Azt hittem a második képnek már növényekkel berendezettnek kellene lennie:banghead:
A gumó nekem sem tetszik. Nem természetes, hogy egy fa a feje tetejére áll. Ráadásul nincs az a növény ami teljesen eltakarja. Az én víz alatti fűrészelésemből kiindulva azt tanácsolom, hogy szedd ki, vágd le róla az ágakat és kezdjél el vele legózni újra. De neked kell tetszenie.
 
Este úgy tűnt, hogy az első bejegyzésem megsemmisült. Ezért van duplán, de már töröltem.
A gumó gondoltam, hogy problémás lesz:)
A magyarázat, amiért benne hagytam, hogy szerettem volna, ha a törzs is látszik, a probléma onnan kezdődött, hogy nem ér fel a víz tetejéig rendesen. A másik ok amiért megmaradt, hogy majd egy másik tönköt ráaplikálva szeretnék kivezetni az akiból növényt:)
Most vagy nem engedem fel teljesen vízzel, vagy lefuttatok rajta mondjuk hydrot esetleg egy mohagombócot.
Rákerestem találtam két példát, hogy mit szerettem volna:


A lyukakat a növények teljesen be fogják nőni, ezért nem simulnak rá nálam a gyökerek a kövekre.
 
Ez így már jobban hangzik:)
Viszont akkor már két gumód is lesz egymáson, ha jól gondolom. Az már túl sok lesz, szerintem. Én beszerezném minél előbb azt a másik fát is és mind a kettőnél levágnám legalább a felét a gumónak. Azokat összeillesztve ki lehetne hozni olyasmit mint a képeken. De még mindenképp a vízfeltöltés előtt. Utána nagy szívás.
 
pff...ilyesmit akartam csak nem ilyen vékony magas fával:D, de hogyan tekerte ilyen pontosan oda az ágakat a kövekre?
érdekes, köszi a linket:)
 
Nem lehet,hogy ez valami olyasmi fa,mint amit vessző fonáshoz használnak?
Azt is áztatás után nagyon jól lehet tekerni,hajlítani és ha megszárad,csak simán fixálódik!
 
Tegnap kezdve, mára virradóra sikerült beültetnem a növények nagy részét. Sajnos a parvula kevés lett, ha valakink van eladó szóljon. Ami még hiányzik, az a jobb hátsó dombról a brasiliensis és a kövek széléről az elatine. A tenellus egyenlőre marad, bár nem találtam meg a helyét még, ahol van nem a legjobb, de máshol meg nem tudom elképzelni:) Lehet lecserélem blyxa-ra.
Íme egy septiben elkapott kép:

a víz letisztult, ma este lesz egy 20 literes vízcsere. Tápozás nincs, még várok, hogy megszívják magukat a kisebb ágak, és akkor több gyökér lesz, ami a homokba vezet. Ja igen a nagyobb ág is a talajon lesz, csak felemelkedett feltöltésnél:)
 
Második vízcsere után:

Egyenlőre nem nyúlok a szűrőcsőhöz:)
Az egyik lávakövön és a fissidensen megjelent az ecset alga. Lecarbóztam de egyenlőre semmi. Más rendkívüli még nincsen, remélem elkerülnek a rossz dolgok.
2x24W megy napi 4 órában. a víz 24 fokos, csapvízzel cserélek. Kéne vennem legalább Tecsós ioncseréltet, mert a beSoft-ot nem ráztam fel ezért szúrós szagú lett. Felöntöttem egy kis desztvízzel, de nem lett meggyőző az eredmény. Nem merem használni...
Remélem holnap kapok fóliát háttérnek.
Szerintetek elég az indica a háttérbe? Valakinek esetleg eladó Blyxa Japonica?
 
Az Indica CO2 nélkül ki fog zöldülni, de az is lehet, hogy ......Na ezt inkább hagyjuk. Ha megnő, akkor elfoglalja a fél akváriumot.
Ha megnőnek a növények, akkor csaknem teljesen el fogják takarni a gumót.
Néhány észrevétel:
Az Anubias jól néz ki nagyon ott fent, de jó eséllyel nagyon algás lesz. Lehet érdemes lenne valamire lecserélni később. Moha?
A törzstől jobbra azt a meredező ág kicsit bántja a szemem. Ha a hardscape egy félig kidőlt fát akar megjeleníteni, akkor OK. De ha nem, akkor szerintem jobb lenne levágni és átrakni bal oldalra úgy, hogy a bal oldalsó kővőn fusson le.
Egyébként klassz lett(y)
 
A homokos,köves,ágas része tetszik nagyon!
Egyedül a jobb oldal fura egy kicsit,hogy egyből arcba van tolva a talaj!Remélem,hogy ez a hatás majd elmúlik,ha a növények rendesen beindulnak!(y)
 
A homokos,köves,ágas része tetszik nagyon!
Egyedül a jobb oldal fura egy kicsit,hogy egyből arcba van tolva a talaj!Remélem,hogy ez a hatás majd elmúlik,ha a növények rendesen beindulnak!(y)
Ha bedúsul és le lesz nyírva a Parvula, akkor jó lesz az, mert hátra fele viszont emelkedik rendesen a talaj.
 
Sziasztok, köszi az indicat meglátjuk, remélem nem zöldül ki, de te biztos jobban ismered. a rotundifolia sem lett zöld nálam korábban. Ha bezöldül, akkor majd bepirosodik ha meglesz a CO2(y)
A parvula zavaró elöl, mert magas, de ilyen volt, megvárom amig begyökeresedik aztán nyírom és jó lesz. a felemelkedő ág azért van, mert nem áztattam a fát előtte és még nem szívta meg magát:) jobb hátra még bejön a brasiliensis az még jobban megdobja a kis dombot és akkor a jobb oldal sem lesz annyira üres szerintem. És igen hátrafelé emelkedik.
Az anubiason én is gondolkodtam, hogy nagyon magasan lesz, mohát kicsit macerás rákötni oda, de ragasztóval majd kipróbálom.
Köszi
Bálint
 
Na sikerült beszereznem még pár növényt. Bekerült az Elatine, ez borzasztó kis gyöngyszem:), a zselét lemosni is macerás, és olyan sűrű, mint vmi karfiol vagy inkább brokkoli. Nem szedtem apró darabokra, inkább csak félbevágtam a kis gumókat. Így 10 kisebb darabot kaptam, elég is lett. A parvula minit nem mertem keverni a régi parvulával, inkább kiszedtem pár tövet jobban szétszedtem és szétszórtam, meglátjuk. Pár hétig kibírja a kis dobozban. A dombra sajnos nem kaptam brasiliensist :( Balázs rábeszélt a Littorellára, így az került be. Végül lehet ez is visszaadja majd amit szeretnék. Bár a brasiliensis sötétebb, de lehet csak a profi körülmények miatt(y) Amúgy meglepően sok növény volt a dobozban, biztos nem annyira kelendő ezért felduzzadt:D, már nyomta fel a tetejét a doboznak. Azt sajnálom, hogy a Crypto "Tropica"-nak nincs helye...
A fa szépen nyálkásodik, ecsetalga továbbra is jelen, próbáltam fogkefézni a lávakövön, de nagyon ragaszkodik a kis szemét:)
Ja igen a friss hajtásai az indicanak zöldek. nagyon kíváncsi leszek, hogy pár hét múlva milyen lesz, egyenlőre jó:)
A Brasiliensist picit sajnálom.
Még valami, ezek az új süncsiguszok fantasztikusak, zebra helyett ők kerülnek be az akiba(y) (hagyjatok 2-3 darabot nekem)
 
Bekerült a végleges flora, most már csak várnom kell, hogy összeérjen.
  • bolbitis heudelotti
  • microsorum pteropus narrow
  • karácsony moha
  • rotala indica
  • HM
  • staurogyne
  • 3 tő tenellus
  • 2 tő crypto beckettii
  • parvula
  • Littorella
  • elatine
  • fissidens
  • anubias barteri nana
  • 1 tő Blyxa
Nem maradt hely egy kis crypto wendtii "tropicanak" sajnso, pedig a színe illene bele, de túl nagyra nőtt a másik akiban, remélem a beckettii-t jobban kordában tudom tartani:)
Hamarosan teszek fel képet is!
 
Back
Oldal tetejére