• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Második nekifutás, neve később lesz

Nem lehet, hogy a kimerült táptalaj miatt tud így bedurranni ez a dög?
Nálam akkor nézett ki így a parvula, amikor nem volt táptalaj az amazonia alatt. Most van táptalaj, és most is van ebből a dögből, de messze nem fertőz annyira könnyen/gyorsan.
 
Nem lehet, hogy a kimerült táptalaj miatt tud így bedurranni ez a dög?
Nálam akkor nézett ki így a parvula, amikor nem volt táptalaj az amazonia alatt. Most van táptalaj, és most is van ebből a dögből, de messze nem fertőz annyira könnyen/gyorsan.
Nem tudom ezt. Nyáron jött elő ez a dög és úgy, hogy nem változtattam semmit a technikán akkor. egyszer csak ellepett.Nem volt nagyobb átalakítás sem, semmi.
Még megpróbálom kitakarítani akkor az amazoniát, aztán kap még egy nyírást ami ecsetes. Meglátjuk. Mondjuk egy másik kiömlő sem lenne rossz, ami máshogy keveri a vizet.

Más kérdés. Van pár CRS egyedem ami az utóbbi időben kiszürkült. Azt olvastam, hogy kevés ásványi anyag tartalomra utalhat ez, de ebben az esetben mit tegyek be nekik? 120-140 között mozog a TDS és általában KH 4, mostanában nem mértem KH/GH-t de ma megteszem. Melyik paraméter fontosabb a CRS-eknek ezek közül?
 
A mai napon csak szopattam magamat, de keményen. Sose álljatok neki akváriumot takarítani, ha lelkiekben nem vagy teljesen ott...
Megcsináltam a palackos aljzattisztítómat még tegnap este. Alig vártam, hogy kipróbáljam.
A cső szerintem túl vastag lett, olyan hamar lejött a vödör víz, hogy a végére sem érte. Jelentem túl sok koszt nem szedett ki, viszont az amazoniát felpörgette a parvula tetejére. Jee
Hát mondom akkor ha már nekiálltam megtakarítom a csöveket is. Szűrő szétkap. Az EHEIM egyik nagy hátránya, hogy nem lehet a vizet normálisan leengedni a csőből...gondoltam. TEhát a másik végén álltam neki. Mivel az adapter nem fér át a lyukon, hát leszereltem a ki/befolyót és fejleg állítva, kiengedtem a vizet. Ekkor jutott eszembe, hogy baz, az adapterből is folyna a víz....NA mindegy. Csövek megtisztít, család már reggelizik, apa nem jön. Gyors visszaszerelem, víz feltölt. Szűrő bekapcs, hogy ehessek végre...hát olyan koszt nyomott vissza az akváriumba, hogy sokkolva néztem 3 percig... Na de jó, hogy kiporszívóztam a parvulát...
Na de mondom akkor már visszarakom a diffuzort, amit este áztattam és megtakarítottam. Jövök vissza hallom valami sistereg. Hát a fűtőt nem tettem vissza, és az asztalon a műanyag fedélen szépen dolgozott. A műanyag már ráolvadt, na mondom király, opció 1 akiba vissza...nem jó, műanyag van ráolvadva, és mivan ha szétrobban. De tuti mindjárt szétrobban, hát szerencsére opció 2: a vödör vizet nem öntöttem még ki. Vödörbe bele, sistergés, gyorsan kihúztam. Szét nem robbant, csak egy szép repedés van rajta és ment bele víz is. utólag lehet elég lett volna, ha kihúzom és megvárom amíg lehűl...DE AKKOR VÉSZHELYZET VOLT! Szerintem a kevésbé rosszat választottam lol.
Most elmegyek reggelizni és nem érdekel a víz hőmérséklete...
Kérdés: Szerintetek mennyire gáz, hogy víz ment bele? Lehetne azért használni?
 
Szerintetek mennyire gáz, hogy víz ment bele? Lehetne azért használni?
Hát, max olyan lenne, mint egy villanypásztor, csak kicsit kraftosabb. Én nem rizikóznék vele, az biztos.
Kitartást, és ciccents ki egy két sörpit, mielőtt folytatod. Közé betolhatsz szendvicsnek egy kis nehézvizet is és tuti, hogy nyugis lesz a nap további része karbantartás ügyileg.
Én most csak nagyon visszafogottan csinálom a heti karbantartásokat, mert nagyon érzem magamon ezt a rohadt év végi stresszt. :(
 
HAC 12 holtversenyben :) szóval lehetek 11 is. Az a pár pont hiányzott, az álomhoz, innen is üdvözlöm az Olaszt :LOL:
Köszönöm szépen, a kitűzött célom teljesítve, és a pontozók véleményével maximálisan egyet értek. Voltak szebb napjai is az akváriumnak és a jobb oldal sosem volt tökéletes.
Az ecset nyár végén elbánt vele rendesen, és ennyire sikerült feltámasztani egy fotó erejéig :)
Azt hiszem most már nyugodt szívvel szedhetem szét és jöhet az utód, a cél pedig előrébb végezni :)
(még az ecsettel felveszem a harcot!)
Ja igen, jövőre a fotózásnak is komolyabban állok neki! Elképesztő mennyit számít egy tiszta/éles kép...

Szerk.: a kitűzött célom a top20 volt, és a vágyam a top 15...iksz :)
 
Segítséget szeretnék kérni. Szeretném fejleszteni a szűrőanyagomat. DE egyszerűen nem jutok előrébb...
Jelenleg 64L-re fut egy eheim 2073-as. alsó kosár eheim biomech amit adtak hozzá (gondolom 1 liter) felette mindkét tálcában összesen 2 liter eheim substrat pro.
Mivel 1 kosár ha jól tudom 1,5L befogadására képes, ezért azt tervezem, hogy még 2 liter szűrőanyagot venék ezek mell/helyett.
2L bio rio 2 1literes zacskóban, vagy 2L Seachem matrix zacskó nélkül? Plusz benne maradna a 2L substrat pro. a maradék helyet meg kitöltené a bio mech. Így 4,5 liter szűrőanyagom lenne.
Érvek, ellenérvek eddig:
- Bio Rio, olcsóbb, prémium termék, nem másolt, nincs gagyi utánzat, több összetevő, viszont kell hozzá zsák, mert szétszéled, tömörödik ergo fojtja a szűrőt (van tartalék bőven :) )
- Seachem matrix, prémium szűrőanyag, amit másolnak/tak (és jelentősen olcsóbb), ezért kicsit sokallom az árát (drága), utána járva sokkal olcsóbb egyes országokban, és ugye a vita hogy igazából habkő...ennyi pénzért nem lennék vidám. Mondjuk ha beáztatom a lábamat, akkor mindig lesz otthon amivel reszelgessem a sarkamat :D
- Substrat pro? Még ez is drágább, mint a Bio rio, és gondolom nem jobb annál.
 
A GA-ban vegyél Matrixot és akkor tuti nem habkövet kapsz.
Egyébként meg szerintem teljesen mindegy melyiket veszed, mert ekkora akváriumra nem kell ennyi bio anyag. Persze ha van az sosem baj;)
 
A GA-ban vegyél Matrixot és akkor tuti nem habkövet kapsz.
Egyébként meg szerintem teljesen mindegy melyiket veszed, mert ekkora akváriumra nem kell ennyi bio anyag. Persze ha van az sosem baj;)
Ott terveztem venni persze, csak tudod idegesítő, hogy valami ami ugyan olyan jó lehet? harmad annyiba kerül. Ezért vennék inkább bio riot, mert azzal nincs ilyen problémám :)
Amúgy meg miért ne kéne?
 
Először is gratula a HAC-hoz, nekem személy szeirnt nagyon tetszik az akváriumod. A bal oldal az különösen. :)
Na de szűrőanyag, nekem a mátrix nagyon bejött, hihetetlen mennyit dobott a biológiai szűrésen, sokkal stabilabb az aki, kevesebb az alga. :) Hogy most miből van nekem nem fontos, a lényeg hogy tényleg szuper. Persze ez csak az én véleményem. :)
 
Tudom hogy mind a 2 jo. Ez nem is kerdes. Igazabol azert is hajlok az ada fele mert tobb osszetevoje van. Mintha olvastam volna azt is hogy elmult a hartya utana. A matrixra meg sokan azt irjak h nem barnul be hasznalattol. Valoszinu az erosebb flow miatt. De akkor az azt is jelentheti hogy kivul nem hasznositjak a bacik a feluletet.
 
Szia ,én is gratulálok neked,tényleg nagyon impozáns az akvád,jó volt látni téged is vasárnap a többiekkel:).Figyelem a naplódat,és csak egy kérdés:mikor lesz neve a művednek???:)
 
Gratula a HAC-hoz.Szerintem a 10-20.helyig érdekesebb munkák voltak voltak mint az első oldalon.Tudtam volna kivel cserélni a tied a top10-ben;)

A képen jól titkoltad a fekete ecset problémát;)Kösz egyébként a riccardiat,pont annyit tudtam megmenteni belőle ami az új kicsibe kellett.
 
Amúgy meg miért ne kéne?
A GA-ban két növényes alatt is "csak" egy 2075 ketyeg. Mindezt 182 literre. Ehhez képest nálad harmad akkora akváriumra egy nem sokkal kisebb 2073 szűrő pöfög.
Mondom ezt úgy, hogy nálam eddig két Tetra 1200 működött 6+6=12 liter biológiai töltettel. Szóval ártani nem árt, ha ez Téged megnyugtat akkor tedd bele azt amelyik a legszimpatikusabb. A dzsungeles verzióknál engem is megnyugtatott a tudat, hogy bőven anyag a szűrőkben:)
 
De a 60-as alatt meg ex1200 es 2073-as. Az ereje azert kellett mert szeretnem reaktorral es kulso futovel hasznalni. No meg jol megtomni szuroanyaggal. A szurokozeg merete miatt vettem inkabb a 73ast a 71 helyett. Akkor csak ki kene hasznalnom nem? :) fura hogy azt mondod nincs sok ertelme.
 
fura hogy azt mondod nincs sok ertelme
Ez így nem igaz, inkább azt mondanám, hogy addig amíg minden rendben van az akváriumban addig nincs értelme a giga méretű szűrőanyagnak. De ha valami baj van, akkor nagyon is hasznos tud lenni. A reaktor meg a fűtő miatt viszont tényleg jól jön a teljesítmény. Mondjuk ezek alapján az erősebb fojtás miatt viszont a Bio Rio kilőve.
 
Mondjuk ezek alapján az erősebb fojtás miatt viszont a Bio Rio kilőve.
Olyan sokat fojtana a Bio Rio, hogy nem lenne elég még ez sem? Elvileg ugye 1050l/h a szűrő az több picivel mint 16szoros megforgatás. A külső fűtő talán nem fojt annyit, a reaktor meg lehet DIY lesz arra sokan mondják, hogy nem vészes a fojtása. Ezek alapján mertem Bio Rio-ban gondolkodni :)
Megmondom őszintén arra hajlok inkább, a több összetevő miatt is.
A seachemmel a fő bajom az, hogy mekkora ártöbbletet pakolnak rá amiatt, mert normálisan be van csomizva, de igazából van esély rá, hogy az is csak habkő :) És ha az, akkor azt meg tudok venni olcsóbban...Csakhogy ez nem fog kiderülni :)
Úgy látom meg kell kérdeznem a boltot is, mert ide nem sokan néznek be már :D
 
Köszönöm a gratulációt mindenkinek!
Jövőre jobban oda teszem magamat, akár csak Magyar lesz, akár bevonnak másokat :)
Természetesen ezek után ahol lehet indulni fogok az újjal. Remélem az is jó lesz. :)
 
Back
Oldal tetejére