• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Második nekifutás, neve később lesz

De durva. Milyen más hangulata lett az akinak megnyírt háttérrel. Szép még mindig, képről az ecset nem látszik ;)
köszi.
A terv amúgy is egy vadabb és egy rendezett kép készítése volt. Ha sikerül elbánni az ecsettel, akkor jön a rendezett része :D
 
Jelentem az akvárium életében sok változás történt, e az ecset továbbra sem menekül. Illetve van valami szürkés szakáll algám is a levelek szélén (főleg parvula és tenellus)
Bekerült egy 2073-as szűrő substrat proval és az alsó kosárban biomech-el. Készül a lámpa tartóm és felkerül egy quad 4x24W moon LED (ez a funkciója érdekel a legjobban :D )
Sajnos a táp még nincs meg hozzá.
Szóval algafronton nem jó a helyzet. Ecsetből van a legtöbb, de elég gyorsan terjed ez a szakáll alga is (bár szerintem ez is BBA, mert sok helyen találtam róla képet ezen a néven, annyi, hogy nem lesz pamacsos). Az üvegen por és zöld pont alga, de azt lekaparom.
Tegnap feltekertem a CO2-t a mérések alapján jó volt a helyzet, de a DC csak zöld volt, nem világos zöld, hát adtam neki. Most már világos zöld, de 6,3 pH mellett 3 a KH estére, ez a táblázat szerint sok.
Elfogyott az easy fosfo már pár hete, viszont várom hogy jöjjön a boltba por, mert nem voltam megelégedve a fosfo-val. Ez remélem megoldja a zöld algát.
Ma pedig eszembe jutott, hogy rámérjek, mennyi tápot nyomok bele. 2-2 nyomás micro-macro ment bele eddig. De nemrég új flakont vettem, mert a régi kifogyott. És hopp, 2 nyomás az csak 1,25ml a fecskendő szerint O-o. Nah úgy néz ki, pár hónapja alul tápozom az akváriumot. Lehetséges, hogy ez hozta rám az ecsetet?
Lámpa ültetve van, fixen, azon nem változtatok.
Ja igen bekerült kb 25 brigi és 10 neon razbora. Az egyik razbora annyira láma volt, hogy beszorult a co2 cső és az üveg közé...a rákok reggel már ott bontották...most komolyan...
ELOS SV2 tápot kapnak, nem ajánlom kis halaknak, mert nem morzsolható rendesen, még össze sem tudom törni. Szerencsére a razborák a nagyobb falatokat megeszik, illetve a sok garnéla rárabol a lehullott maradékra.
 
és ráadásul a 6.3 pH mellett nem 3 hanem 4 kh csak elneztem a jegyzeteimet :) szoval ezert irtam h sok a tablazat szerint.
 
Helyzet: Felkerult egy 4x24w quad. Egyenlore 20 centire fuggesztve. Szemre nincs nagyobb fenye mint a 2x24w hagen-nek. Majd meglatjuk mi lesz. Az ecset tovabbra is durvul...es ez a masik is amirol majd rakok fel kepet. Sikerult szerezni foszfat port amit vasarnap ota adagolok. Vizcsere elott azert ramertem es el sem szinezodott a teszt. Szerdan mar 0,5-1ml/l volt a teszt szerint. Csak szemre megy egy kis adagolo kanal aljanyi :) vizcsere elott azert ramerek majd megint.
Ma arra lettem figyelme, hogy a mohan valami zold hosszu algafele novoget. Hat leszedtem csipesszel. Nem kellett volna, a moha viraga volt :) meg csak hajtott ezert nem vettem eszre. Tobbet nem szedtem le. Viszont ez annak a jele hogy jot tesz a foszfat por.
 
Helyzet: Felkerult egy 4x24w quad. Egyenlore 20 centire fuggesztve. Szemre nincs nagyobb fenye mint a 2x24w hagen-nek. Majd meglatjuk mi lesz. Az ecset tovabbra is durvul...es ez a masik is amirol majd rakok fel kepet. Sikerult szerezni foszfat port amit vasarnap ota adagolok. Vizcsere elott azert ramertem es el sem szinezodott a teszt. Szerdan mar 0,5-1ml/l volt a teszt szerint. Csak szemre megy egy kis adagolo kanal aljanyi :) vizcsere elott azert ramerek majd megint.
Ma arra lettem figyelme, hogy a mohan valami zold hosszu algafele novoget. Hat leszedtem csipesszel. Nem kellett volna, a moha viraga volt :) meg csak hajtott ezert nem vettem eszre. Tobbet nem szedtem le. Viszont ez annak a jele hogy jot tesz a foszfat por.
A MOHA VIRÁGA? :artist:
 
A MOHA VIRÁGA? :artist:
Igen. 2 eve tartok mohat. Eddig sosem lattam csak kepen. A karacsony moham viragzik. Nem nagy szam. Hasonlo mint a szarazfoldi mohaknal a virag. Illetve a fissidensrol is leszedtem 2 ilyen szalat. Azt annyira nem figyeltem meg. Lehet az is az volt.
 
Igen. 2 eve tartok mohat. Eddig sosem lattam csak kepen. A karacsony moham viragzik. Nem nagy szam. Hasonlo mint a szarazfoldi mohaknal a virag. Illetve a fissidensrol is leszedtem 2 ilyen szalat. Azt annyira nem figyeltem meg. Lehet az is az volt.
spóratok, esetleg? a moháknak tudtommal nincs viráguk, ezért sem kell őket szeretni ahhoz, hogy jó ember lehess.
 
Az akvárium lassan a végéhez ér, de előbb szeretném legyőzni az ecsetet. Ebben kérnék segítséget, mert nem megy. :(
ecset_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Íme a parvula. Főleg ezt és a brasiliensist támadja ez a dög. Illetve a dekorokra is ráhúzódott (redmoor és lávakő)
Illetve a Tennellusra meg ez a dög telepedett, ez is ecset?
staghorn_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Főleg az öregebb töveken van, amint idősebb lesz egy új hajtás, már be is kapja...Amíg vöröses alacsony, addig nem támadja meg. A láváról és a fáról hamar le tudom kapni, mert carbóval simán kicsinálom. De az utóbbi időben bekerültek CRS-ek, ezért ezt a megoldást már nem alkalmazom. A parvulát már 4-edszer nyírtam le fél centisre, hogy szabaduljak az ecsettől, de amint visszanő, visszajön az alga is. Értelem szerűen a levágott növények száraira is rámegy, aztán az új hajtásokon semmi...
Néhány paraméter, hogy ne kelljen keresgélni:
Világítás 4x24W T5 12:00-19:30ig
Co2 nagynyomású szett 11:00-17:30 ig
Tápozás Green Aqua Micro és macro kétnaponta 4-4 nyomás (elvileg 4-4ml)
Napi szinten foszfát por formájában
Az akvárium 1+ éves, táptalaj JBL volt, gondolom az már kimúlt.
szűrés 2073 fojtva.
Vízhő 23 most.

Az alga érdekessége, hogy nyáron jelent meg, és akkor még ex700 üzemelt és 2x24W világítás ment. Azóta fejlesztettem a technikán, a kifolyó pozíciója nem változott semmit...
Talajt legyezgettem, nem porszívóztam még. Röviden ennyi.
HELP PLOX!
 
Csapj szét egy fél literes ásványvizes palackot. A tölcsért tedd rá a leszívó csövedre és hajrá. A kiszélesített vég miatt nem lesz akkora a szívóhatás a talajon de a port és a koszt szépen felszívja majd.
 
Csapj szét egy fél literes ásványvizes palackot. A tölcsért tedd rá a leszívó csövedre és hajrá. A kiszélesített vég miatt nem lesz akkora a szívóhatás a talajon de a port és a koszt szépen felszívja majd.
Kipróbáltam 300ml-es GA micros palackkal, feljött az amazonia a parvula tetejére, azóta nem próbáltam. :D Kipróbálom palackkal. A mulmlopó amúgy mennyire hatásos?
 
Én is ugyanezzel szenvedtem a Weedyben. Nekem nem sikerült nyerni, végül szétszedtem.
Mondjuk én sokat porszívóztam a Parvulát. Lenyírtam tövig, kapott hígított Carbos kezelést is, de az is csak rövid ideig segített.
 
Back
Oldal tetejére