• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Második nekifutás, neve később lesz

Furcsa dolgok történnek az akváriumban mostanában.
Az ünnepekre egyedül maradt, csakkb 2 naponta kapott egy kis tápot. Foszfátot egyáltalán nem. A halak jó sok kaját kaptak hála a szomszédomnak :)
Rengeteg víz elpárolgott, rá kell keresnem erre a Hydor utántöltőre, ilyen esetekre perfect lennek.
Na de mikor hazaértem jó sok nyírni valóm volt. Az ecset visszamászott a parvulára, hiába csaptam le tarra 4-szer, hiába porszívóztam 3 szor (az utolsónak sok értelme nem is volt, mert alig jött ki kosz). Szóval most hagyom, hogy ellepjen mindent, hátha kinyírja saját magát.
A növényeken sok korcs levél nőtt, gondolom a táp hiány miatt. Sajnos annyira igyekeztem, hogy elfelejtettem vízparamétereket mérni...
De vízcsere másnapján a következő adatokat mértem:
TDS 119
PH 6,4
KH 4
GH 5
PO4 0,5-1 között nem tudtam 100% megmondani
No2 0
NH3-Nh4 szintén 0
Világítás napi 7,5 óra (12:00-19:30)
CO2 11-18:30
Hogy miért furcsa? Mert reggel mértem 10 órakor, a CO2 meg csak 11 kor kapcsol be. Ilyen alacsony ph-m csak akkor van, mikor a CO2 kikapcsol este. Így hát rámértem este is, szintén 6,4 volt...Ez mitől lehet?
Az ecset miatt a co2-n sem csavarnék már..Más ötlet valakinek? Nem jól van beállítva a CO2? A diffi pont a parvula felett van, nem gondolnám, hogy nem jut oda. (pont telibe kapja)
Nekem már csak az az ötletem van, hogy szétszedem az egészet :) (Nem találom a megfelelő köveket...)
 
Hjúszton baj van :D
Rámértem a pH-ra és bement 6 alá :stop:
Ha 4-es KH-val számolok, akkor igencsak Co2 túladagolásnak kéne lennie, de a DC zöld. Mi a fene folyik itt? A pH mérő "elvileg" jó.
 
Hjúszton baj van :D
Rámértem a pH-ra és bement 6 alá :stop:
Ha 4-es KH-val számolok, akkor igencsak Co2 túladagolásnak kéne lennie, de a DC zöld. Mi a fene folyik itt? A pH mérő "elvileg" jó.

Full lágy víz, nulla tápozás, de fény ment egész héten. A tápanyagok elfogytak a talajodnál előjött a buffer probléma a full lágy víz és a tápok hiánya miatt.
A pH elkezdett lefele mászni.

Kb ugyanezt látni mondjuk a bemutatótermi akváriumon. (60-as ADA)
pH kontrollerrel mérve viszonylag stabil a pH egész héten. De minden nap amikor betápozunk a pH szint megemelkedik.

Az ADA erre mondja, hogy nem foglalkoznak a lágy vízzel mert az agyagos aljzat és a napi tápozás megoldja a buffer problémákat egy pörgős növényesben.
Nálad valószínűleg ez a buffer csökkent a táp hiány miatt. Ha elkezded tápozni visszaáll minden eredetibe.
 
némi tápot kapott, de akkor ne is foglalkozzak vele?
Akkor most 1 hétig bízzak a DC-ben? :) DE akkor azt nem értem, hogy a táblázat ilyen esetben nem jól számol? Én azt hittem ez a 2 érték teljesen összefügg, vagyis ha a ph csökken, akkor vissza kell vennem a co2 adagolást mivel a KH nem változik. Aztán ha beállt a pH akkor tekerhetem vissza. Nem így van?

Illetve ez akkor azt jelenti, hogy kimerült a talajom is? Korábban ha 1 hétre magára hagytam nem volt ilyen probléma. Mondjuk nem is ment felette 4x24W...ez mikor hazajöttem akkor jutott eszembe, hogy 2 csövet kikapcsolhattam volna...

A pH elkezdett lefele mászni.
 
némi tápot kapott, de akkor ne is foglalkozzak vele?
Akkor most 1 hétig bízzak a DC-ben? :) DE akkor azt nem értem, hogy a táblázat ilyen esetben nem jól számol? Én azt hittem ez a 2 érték teljesen összefügg, vagyis ha a ph csökken, akkor vissza kell vennem a co2 adagolást mivel a KH nem változik. Aztán ha beállt a pH akkor tekerhetem vissza. Nem így van?

Illetve ez akkor azt jelenti, hogy kimerült a talajom is? Korábban ha 1 hétre magára hagytam nem volt ilyen probléma. Mondjuk nem is ment felette 4x24W...ez mikor hazajöttem akkor jutott eszembe, hogy 2 csövet kikapcsolhattam volna...

Igen a fényt csökkenthetted volna. 1 hét full pörgetésen sok táp nélkül. Főleg egy idős akváriumnál ahol a talajban sincs már annyi kraft.

Az előbbi eszmefuttatást a CO2 témával én is csak a profilux pH kontrollerrel tudtam megfigyelni. A pH/KH táblázat ettől még jó, csak ahogy a nálunk is történt vannak olyan esetek ami kicsit bezavar a képletbe.
 
6e5evezy.jpg

Szetkaptam a regi akvariumot. Elkepeszto mennyi retek volt benne olyan helyeken ahol nem is gondoltam. Kihalasztam mindenkit kiveve a gebet es bekoltoztek ideiglenes otthonukba:
8e3ate2y.jpg

A kerdesem hogy amig nem bekoltozheto az uj, addig nyomassam a napi tapozast meg a co2-t?
A co2-t kicsit visszavettem mar a regiben is meg a tapot is. Meg is jott a fonal alga a mohakra. Ja es mivel csak 40*30*30 az ideiglenes szallas, ezert csak 2 cso megy. Velemeny?
 
Felmerült egy kérdésem. Most mosom át az amazóniát az akváriumban, de a JBL táptalajban volt homok is. Mennyire szokás átmosni a talajt hogy fel tudjam használni? Teljesen esélytelen, hogy csak amazonia maradjon. A homokos koszos részt dobjam inkább ki vagy mehet alulra?
 
Én szitával szoktam vízbe átmosni. Azon átmegy az apró szemcse a nagyobb amazonia pedig benne marad
 
Én szitával szoktam vízbe átmosni. Azon átmegy az apró szemcse a nagyobb amazonia pedig benne marad
Hat tesztaszurom meg sima szurom van. Utobbin a homok sem megy at. De akkor hekkelek egyet szunyoghalobol. :) szitam nincs itthon...vagy megvarom hogy kiszaradjon es akkor probalom meg.
 
Back
Oldal tetejére