• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lewe Ewoqui

Újra dzsungel:
View attachment 21745
Közben rájöttem, hogy a blyxa a kevesebb fény miatt úszott fel.
Tetszetős, de nekema verticillatak nagyon nem illenek bele a képbe, nagyon nagyok és eltolják az amúgy tök jó arányokat. Valami sokkal kompaktabb növénykét megnéznék helyette, pl valami picurka cryptot. A jobb oldalt pedig megtoldanám kicsit bal felé, hogy szűkebb, aranymetszéshez közeli "rés" legyen csak.
 
Tetszetős, de nekema verticillatak nagyon nem illenek bele a képbe, nagyon nagyok és eltolják az amúgy tök jó arányokat. Valami sokkal kompaktabb növénykét megnéznék helyette, pl valami picurka cryptot. A jobb oldalt pedig megtoldanám kicsit bal felé, hogy szűkebb, aranymetszéshez közeli "rés" legyen csak.
A verticillatával én sem vagyok megelégedve. Direkt fény alatt túl nagyra és túl gyorsan nőnek. Rendszeresen ritkítom, de kitartóbbak, mint én:) A réssel kapcsolatban is igazad van, de jelentős változtatást már nem csinálok ezzel az akváriummal. Jövő év elején szét kell szednem költözés miatt.
Köszönöm a tanácsokat!
 
Huh, nagyon régen jártam itt. Az akvárium szépen beállt, minimális karbantartással elketyeg. Amit nagyon jól tesz, mert január óta kétlaki életet élünk. Szeged és Pest között ingázunk. Néha hetekre magára marad. Szerencsére közel lakik a világ legjobb szomszédja és a napi tápozás, haletetés feladatát átvállalta, így az élővilág jól elvan.

Csúcs formáját kb. a HAC után két héttel érte el, de azért beküldtem egy fotót a versenyre, amivel nagy örömömre a 23. helyet érte el. A teljesség kedvéért szerepeljen itt is.

33048699553_6eb8027c2e_o.jpg
 
Van apropója is a jelentkezésemnek. Április 14-én szétszedem az akváriumot és Pesten újraépítem. Más lesz a növényesítés, így rengeteg új gazdát keres. Lesz sok rotala, hemiathus micranthemoides, blyxa, hydrocotyle verticillata, hottonia, cryptocoryne flamingo, cryptocoryne petchii pink, parvula mini itt-ott lillaelpsis brasiliensis-szel keverve. A mohákat megtartom, főszerep jut nekik az új építésben. Cserébe esetleg más növényeket elfogadok, amelyek illenek az elképzelésbe, de ha nincs az sem baj. Privátban jelentkezzetek, ha valami érdekel.
 
Back
Oldal tetejére