• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Lewe Ewoqui

Kevés időm akad a napokban, hetekben, de nem szerettem volna tovább húzni a napló indítását. Így kezdésnek csak pár kép lesz, de aztán jövök infókkal és kérdésekkel is.

Nem maradhat el a köszönet minden fórumtársnak, mert első akváriumunk indításához rengeteg hasznos információt, tanácsot találtam az akvakertesz.hu-n. Köszönöm!:)
 
Szemed az látom van hozzá, Még egy kis finomítás ráfér, ezt majd a nagyok úgy is elmondják de alapvetően tetszik.

Tudom tudom az idő, de légyszi egy pár szót a technikától. :)
 
Nem az én stílusom az iwagumi, nem szeretem - de a Dragon kő annyira magával ragadó, imádom. :ROFLMAO:
Jó lett az összkép (scape:rolleyes:)! :);)
 
Szia. Jó "kis" minimál lesz ez.
Nekem első ránézésre tetszik és még a baloldali "elfektetett" kövek sem törik meg a harmóniát. Az összkép jó, ez a fontos. Bár én piszkálnám még, de hidd el ez semmit nem jelent :)
Lehet hogy csak a látszat csal, de úgy tűnik, hogy némelyik nagyobb kő szinte csak rá van ültetve a talajra. Jó lenne, ha indítás előtt azokat úgy stabilizálnád, hogy fogkefés sikálás hatására se tudjanak elmozdulni ;)
 
Utoljára módosított:
Szépnek indul :) Nekem a jobboldali nagy köved kicsit bumszlinak tűnik a többihez képest,lehet érdemes lenne forgatni rajta,de így is jó,lehet hogy csak nekem nem nyílt még ki a szemem rendesen így kora reggel :D
 
Szerintem a jobb oldal oké, én inkább azon morfondíroztam, hogy igaz bár nem tudjuk az aki méreteit, de milyen arányokat fog alkotni a növénytömeg? Mekkorák a kövek ténylegesen? Mert a parvula vagy HC.... Még egy pár centit elcsal a magasságon. :)
 
Örülök, a jó hangulatú trécselésnek:)

A köveket nem sikáltam a rendezgetés előtt, csak lemostam zuhany alatt és mosódott ki sár, de ami maradt az most elég masszívnak tűnik. Jelen állapotában szerintem tűrné a fogkefét, aztán hogy víz alatt hogyan fog változni, majd kiderül.

Jopet, követem a naplód, tudom mit jelent, hogy „bár én még piszkálnám”:D
 
Tegnap lemaradt, hogy a hétvégén megtörtént az ültetés is. Pénteken hajnali háromig köveket pakolásztunk asszonypajtival. Szombaton meg hajnali négyig füvet ültettünk szálanként:) Kapcsolat kovácsolók ezek az élmények. Különösen, hogy hangos "ajjaj" kíséretében összedőlt a scape. Telitalálat volt a kőstabilizálás tanács, igaz nem a fentiekkel volt a gond hanem a két nagy kő esett hasra. Szerencsére még menthető volt minden, táptalaj alig bukkant elő, azt is gyorsan lefedtük. Csak sok időt vesztettünk a víz alatt történő újrarendezéssel. Igazi tanuló akvárium lesz ez:)
 
Mennek a napi vízcserék (60l). Pöfög a CO2. 4órát világít két cső (2x54w), 1órát 4 cső (4x54w). 7-7-7 ml a napi micmac+carbo adag. Kell ezen változtatni?
 
Utoljára módosított:
Sziasztok!

Akkor jöjjön az a poszt amivel kezdeni kellett volna, technika meg miegymás...

Akvárium: 120x35x40cm azaz 168l. Először kicsit féltem a 35cm-es mélységtől, de a kövek rakosgatása közben rájöttem, hogy nincs gond a nem szabványos méretekkel, max serkenti a kreativitást.
CO2: 5kg Messer palack + GW CO2 reduktor, nyomáscsökknető, mágnesszelep + DIY külső reaktor
Világítás: Giesemann lámpa + 2x54W 6500 kelvines Giesemann cső (Giesemann Tropic) + 2x54W növényes cső (Giesemann Super Flora)
Szűrés: DIY rozsdamentes acél szűrő Eheim Compact 2000 pumpával (2000l/óra). GA lily pipe + kínai üveg befolyó.
Szűrő töltet: 12l Eheim Substrat Pro + 4l EheimMec + 100 ml Purigent még nem raktam be.
Felszínleszívó: kínai vuppa koppintás
Egyéb: Hydor ETH 300W külső fűtő
Hókuszpókusz: Twinstar Nano. Az első hónap után talán kiveszem, mert az egyetlen csúnya technikai eszköz az akváriumban.
Tápozás: Green Aqua Micro, Macro, Easy Carbo
Táptalaj: 4.8l DenerleDeponitMix 9in1
Talaj: 30-40l Tropica Aquarium Soil melyből pár liter powder

A cél az volt, hogy ne a technika legyen a szűk keresztmetszet.
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére