• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Valaki ismeri ezt a növényt?
plagimonium.jpg
 
peti44 said:
Valaki ismeri ezt a növényt?
plagimonium.jpg
eBayen láttam ilyent, Pearl Moss néven fut. De keress rá a neten, mert nem biztos, hogy vízinövény... Az eBayen több mohát is adnak vízinövényként, amiről később kiderül, hogy nem az, hanem szárazföldi moha (pl: Star Moss, Fissidens splachnobryoides).
 
oRphEus said:
peti44 said:
Valaki ismeri ezt a növényt?
plagimonium.jpg
eBayen láttam ilyent, Pearl Moss néven fut. De keress rá a neten, mert nem biztos, hogy vízinövény... Az eBayen több mohát is adnak vízinövényként, amiről később kiderül, hogy nem az, hanem szárazföldi moha (pl: Star Moss, Fissidens splachnobryoides).
Köszönöm a gyors választ!
Így már találtam 1-2 dolgot róla. Elvileg Ázsiából származik és könnyen tartható. A lágyabb vizet szereti... :eh: pH 6.0-7.5 Erősebb világítást igényel, és mint a többi moha, ez se nő túl gyorsan.
 
atti76 said:
Nem jön be a kép...
Sajnos nekem se, de nem csak itt, hanem más témáknál is előfordul. Lehet, hogy a képfeltöltés.hu-val van a baj?

megpróbálom az indafotóval, hátha...
126319
 
Igen, azzal. Sajnos a fórumnak nem a legjobb barátja a képfeltöltésponthu, ezért érdemes lehet másik képfeltöltő oldalt keresni azoknak, akik eddig ezt használták.
 
Tehát...ezeket a növényeket a .....hu-ról rendeltem, mint Pogostemon helferi-t(!!) Mikor megjött a csomag és megláttam a növényeket felhívtam őket,hogy szerintem valami nem stimmel. Azt a választ kaptam, hogy nyugodjak meg ez az emers formája a növénynek, várjak szépen türelemmel és majd egy hónap múlva már rá fogok ismerni. De ha mégse az lenne ,akkor hívjam fel őket nyugodtan és majd kitalálunk valamit..hm. Szóval most ott tartok, hogy egy hete vannak meg a növények ,bár még semmi változást nem látok, de várok türelemmel még három hetet, mert a türelem állítólag Pogostemon helferi-t terem..vagy mégse?
 
pogostemon helferi emers és submers vátozata között nincs nagy különbség,
viszont itt akármennyit várhatsz, úgy se lesz belőle az. megmarad rotalának .

rejtett reklám: megint egy pont a tropicanak a magyar növénytermesztők ellen. ilyen nem is szabadna , hogy előforduljon : /
 
Szia hzshalas!

Szerintem várj még egy kicsit ( maximum rotalád lesz ), de valószinűleg egy cégtől rendeltünk és nekem is elég érdekes formában jött a Pogostemon helferi. Nekem egy csupasz szárat küldtek ( hasonlót mint neked csak levelek nélkül ). Lassan azért átalakult, igaz nem nagyon hittem benne én sem .
Légyszives majd írd meg hogy mi lett.
 
Segítsetek pls. Iwagumi aksimba ilyen övényt szeretnék ültetni. Ez milyen fajta növény? Ugyanaz a kicsi fűféle és a magas is ezen a képen egyébként ?
 
Szerintem Eleocharis Acicularis , nekem is van, remélem egyszer majd ilyen lesz :D ,
a hosszú is az szerintem, bár abban nem vagyok biztos.
Üdv.
 
A kép nevét kell megnézni :) azt írja e. acicularis, a hátsó meg talán vivipara.
 
Back
Oldal tetejére