• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Necro 140 literese

Necro said:
Ahogy szombaton elnézegettem workshop alatt GA-nál az akikat, rájöttem, hogy alacsonyra van állítva a co2 szintem.

Én meg pont azt néztem a boltban, hogyan lehet ilyen alacsonyan a CO2-t nyomatni... :twisted:
 
atti76 said:
Necro said:
Ahogy szombaton elnézegettem workshop alatt GA-nál az akikat, rájöttem, hogy alacsonyra van állítva a co2 szintem.

Én meg pont azt néztem a boltban, hogyan lehet ilyen alacsonyan a CO2-t nyomatni... :twisted:

;) Ettől olyan izgalmas ez a hobbi. :angel:
 
atti76 said:
Necro said:
Ahogy szombaton elnézegettem workshop alatt GA-nál az akikat, rájöttem, hogy alacsonyra van állítva a co2 szintem.

Én meg pont azt néztem a boltban, hogyan lehet ilyen alacsonyan a CO2-t nyomatni... :twisted:

Most már sárga közelében van a szint, de garnélák jól bírják. A következő bajom a párolgás, napi 5 liter víz "elmegy" a 4 db 12cm-es venti miatt.
 
Úgy döntöttem kigyomlálom a bal oldalról a Nesaea stemeket és a jobboldali HM vagy bacopa australis-hoz hasonló növénnyel ültetem be. Hátulra szeretnék pár szál mattogrosense-t is ültetni a scabratum mellé. :)

Kinek mi a javaslata? Olyan növényt keresek, amely nem dobálja le az alsó leveleket (mint a Nesaea) és nem kell sűrűn újraültetni. :)
 
Necro said:
Úgy döntöttem kigyomlálom a bal oldalról a Nesaea stemeket és a jobboldali HM vagy bacopa australis-hoz hasonló növénnyel ültetem be. Hátulra szeretnék pár szál mattogrosense-t is ültetni a scabratum mellé. :)

Kinek mi a javaslata? Olyan növényt keresek, amely nem dobálja le az alsó leveleket (mint a Nesaea) és nem kell sűrűn újraültetni. :)


Hát az ötletekben nagyon nem kell dúskálni, én arra gondoltam elkezdek szépen lassan átállni stemről másra, pl egy kis bolbitis-ra. Milyen lehet belőle egy "erdő?" ;)
 
Szia Necro!

Sajnos itt már leszedtem három tövet!
A kép sem az igazi!
Számolj viszont a Bolbitisnél 40cm hosszú,vízfelszínig érő, nagy árnyékot adó levelekkel!
Nálam nincsenek ideális körülmények, mégis másfél év után brutális méretű leveleket hoz!

45l-es akváriumban:

IMG_1802.JPG
 
A. Kavicsos said:
Szia Necro!

Sajnos itt már leszedtem három tövet!
A kép sem az igazi!
Számolj viszont a Bolbitisnél 40cm hosszú,vízfelszínig érő, nagy árnyékot adó levelekkel!
Nálam nincsenek ideális körülmények, mégis másfél év után brutális méretű leveleket hoz!

45l-es akváriumban:

IMG_1802.JPG


Köszi a képet. :thumbup: Nálam 50cm az aki fala, szóval lesz hova növekednie. Ha jól tudom kötözni érdemes ezt a növényt, földbe ültetve tönkremegy. Nálad hogyan van?
 
Nálam is természetesen a fára kötözve!

Kezdetben befőző gumit használtam ami két-három hónap alatt nyúlik ki (ennyi bőven elég a Bolbitisnek a megtapadásra, ha 1/2cm-esre visszavágod a gyökérzetét).
Próbáltam a fonott horgász zsinórt, amit alig tudtam levágni később.
Most a növénykötöző drótot tesztelem.
 
Volt ma egy kis nyírás. A Nesaea-val továbbra sem vagyok elégedett, hamarosan lecserélem. Szerintem miatta van az ecsetalgám is, folyamatosan dobálja le az alsó leveleket.

DSC00991.jpg


DSC00992.jpg


DSC00993.jpg
 
Telik-múlik az idő, kiszórtam közben nesaea-t, lett helyette bolbitis, így most páfrány vs. bolbitis csata alakult ki az akiban. Mostanában időm sem sok van, főleg mióta eljegyeztem páromat :D , meg vettem egy új fényképezőt is... szóval megvagyok, csak elvagyok... :D

Ezt a sejtelmes képet ma lőttem:

DSC_0023-2-1.jpg
 
Gratulálok az eljegyzéshez! ;) Tök jó lett a kép! De azért egy frontot is lőhetnél, két lánykérés között :D
 
stevo said:
Gratulálok az eljegyzéshez! ;) Tök jó lett a kép! De azért egy frontot is lőhetnél, két lánykérés között :D

Köszönöm! :)
Ööö... ez front lenne. :D De majd lövök egy világosabbat is. Ma jött meg távolkeletről az ND lencsém és ki akartam próbálni. Ez egy 38mp-es kép, csak túlságosan elsötétítettem. :)
 
Újra jelentkezem. :) Nos, megszabadultam minden stemtől, bolbitis nyerte a szabad helyet. Persze csak ha el tudja vonni a figyelmet a fissidensről. :)

DSC_0605_DxO_2.jpg
 
Az a fissidens tényleg brutális :thumbup: Nekem picit idegenül hat a crypto a bal oldalon, bár lehet egyedül vagyok így vele. Amúgy a petitellák nagyon jól mutatnak! (Neonokat eleget látok itthon :D)
 
Nigro said:
Picit sötét a kép de :thumbup:

Köszi. :) Valahogy nem sikerült még olyan szép képeket lőnöm a D90-el mint anno a kis bridge Sony DSC-H2-vel :)
 
stevo said:
Az a fissidens tényleg brutális :thumbup: Nekem picit idegenül hat a crypto a bal oldalon, bár lehet egyedül vagyok így vele. Amúgy a petitellák nagyon jól mutatnak! (Neonokat eleget látok itthon :D)

A jobb oldali fissidens még sosem volt nyírva. A bal oldalit kb 1-2 hónapja ültethettem újra, már kezd sűrűsödni. A crypto párom kedvence, azért is maradt benne. :)Petitella nekem is tetszik, de csak 3 darab van. Anno hiánycikk volt, így lett helyette neon. A császárlazacok nekem viszont jobban tetszenek, bár ezen a képen éppen nem látszik egy sem. Ja bicolor meg szépen megnőtt. :)

DSC_0519_DxO_2.jpg


DSC_0612_DxO_2.jpg
 
Back
Oldal tetejére