• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kis növényhatározó, avagy mi ez a növény?

Növényes kollegák! Mi az isten ez??
Ma kaptam ajándékba.. be merjem tenni vagy vmi ősi húsevő gyilkos?..
IMG_1540jpg.jpg
IMG_1539jpg.jpg
Segítséget előre is köszönök..
 
Itt valami nagyon nem oké a képekkel, nem a href-es linket kell betenni, hanem aminek jpg. a vége....
 
óriási darab egyébként.. nem tudom mennyire látszik ez a képen - azt tudom h a kép az maga is óriás lett :oops: bocsi.. kicserélem kisebbre, ha megszerkesztettem. Van vagy huszonöt centi magas.. és vmi kis bimbóizéi is vannak.. átnyálaztam csomó vízinövényhatározós oldalt már de sehol semmi eddig.. de a boltos váltig állította gyanakvó kérdésemre, h vízinövény :?
 
Tök olyan a szára mint valami paprika palántának :lol: :lol: ...... Lehet egyszer teremni is fog :D
 
hahaha :)
de ez ugyanúgy be volt ültetve olyan kis kübribe tudjátok ilyen fekete műanyag lábaskába.. az csak jelent vmit??

Jiffi! Jiffibe volt ültetve..
 
Lobeliara már én is gyanakodtam, de ennek a növénynek teljesen kerek a levélcsúcsa, és a levélzete púpozott.. Mindenesetre az hiszem kiveszem a vízből.. Más fórumokon is keresem közben, már nem mint vízinövényt, h mi lehet ez.. Eddig még semmi. De ilyet többet nem csinálok, h számomra ismeretlen növényt veszek..
 
Láttam már ilyet, de nem ugrik be, hogy természetes vízben, vagy akváriumban, vagy salátáspulton :)
 
sziasztok megint..
akit érdekelnének a rejtélyes növényke fejleményei.. azóta jó sok fórumot bejártam, pl az index növényhatározósát, és ott hosszú tanakodás után azt mondták h leginkább Alternathera fajokra hajaz, viszont az ugye nem vízinövény..
Itt is egy kép erről: (ez nem az én növényem hanem az említett alternathera):
Alt.%20White.jpg

Viszont..tegnap kiemeltem külbi vízbe az akváriumból, és másnapra kissé megfonnyadt, úgyh visszahelyeztem.
Ez betudható annak h vmilyen módon mégiscsak vízinövény?? vagy a hirtelen váltás miatt történhetett ez?
 
Sziasztok!

Kb négy hónapja vettem egy kis kupac növényt leginkább HC-ra hasonlított. Szépen beültettem az 50 cm magas akiba és vártam a csodát. A csoda el is érkezett csak kicsit másképp mint ahogy vártam. Az akvárium aljáról a növény szép lassan eltűnt. (Besegített négy termetes torocatum is a folyamatos turkálásával) végül a növénykéből már csak néhány leveles hajtásdarabka sodródott a vízben míg végül meg nem találta a helyét.

PlantOnTheWall.jpg


Felköltözött oda ahol a fény is több és harcsák sincsenek. :D Azóta társult hozzá egy kis kupac riccia is. A felszínre is szépen kihajtott emers leveleket és üdezöld gyepszőnyeget csinált a háttér és a hátfal közötti hálón. Néha megszoktam nyírni mert erősen növekszik.
 
Back
Oldal tetejére