• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

91 literes növényes

viktorlantos said:
Orph, gratulálok az akihoz. A Fissidens egyszerűen csodálatos. :D Nálam sötétebb, bár lehet nem is ugyanaz a faj. Vagy egyszerűen csak kicsit árnyékosabb helyen van. Azért a stemek mintha nálad is kezdenének kicsit kicsúszni a kontroll alól. :) Nálam teljes átalakítás vár majd a nagy akimra a stemek miatt. Egyszerűen már nem bírok velük.

A papillon difit sajnálom, bár én még sosem láttam ;)
A visszafolyásgátlóból most éppen két félét használok. Egy ADA és egy Aqua Medic. mindkettő teszi a dolgát.
Reduktorból két félét. Aqua Medic és Papillon. Szerintem a Papillon reduktor jobb mint az AM. Ha ezt választod biztos nem bánod meg.

Növénytápokat mióta tolod neki? Észrevettél valami változást?
Az Eheim szűrőt ebbe az akiba tervezted vagy egy másikba?

Semmi jóról nem maradtál le: a Papillon diffúzornak ugyan előnye lehetne a cserélhető kerámiamembrán, ami tényleg jól porlaszt. De ronda műanyagból van, és ezek szerint nem is túl tartós..
198070_z1.jpg


A visszafolyásgátlójuk kész katasztrófa: átengedi a vizet, mintha ott sem lenne, illetve egyből eltörött, amikor ki akartam szedni. Persze ez is műanyag. Most fémet használok, eddig nincs rá panasz. Tartaléknak van egy Hagen szelep, ez fémrugós, és szintén megbízhatóan működik.

A Papillon reduktort pedig valóban nem bántam meg. Már fél éve teszi a dolgát rendesen. :)

A tápokat egy hete használom, de sajnos pont most nem tökéletes a CO2 beoldásom, szóval még nem mernék nyilatkozni a kérdésben.

Az Eheim Pro 3-as majd a nagy akimnak (a tervezett 250 L-esnek) a szűrését fogja ellátni, kiegészítve egy JBL e1500-assal. De erről továbbiakat majd a másik topicban :)
 
Grat oRph. Szép az aki. A növények egészségesek és a fotó is tök jó.
A stem-ek sajnos előbb utóbb kinövik ezt az akit, de most még nagyon jól mutatnak. Na majd jó lesz a nagy akiba. :)
A selejtekről csak annyit. Láttál Papillon visszacsapó szelepet a shopban? Netán Papillon diffúzort? Azért nem, mert szarok. ;)
Azonban a reduktor első osztályú. Én is használom, Viktor is , Balázs is.
 
Szia!

Nagyon tetszik az aki az utolsó kép tiszta verseny fotó ;) .
Grat. hozzá szép kompozíció, a Papillon reduktorról csak annyit hogy nekem is az van február óta és nem volt gondom vele.
Sok sikert a továbbiakhoz és hogy meg tudd tartani az összhatást ;)
 
Szia Orpheus

Én most is csak azt tudom mondani, hogy YEAH! Az Eusterallis-al is az a gond, hogy tényleg könnyen túlnövi ezt a magasságot, és mikor le kell vágnod a csúcshajtást, eléggé összeomlik az összhatás. Ez a növény is hatalmas akváriumokba való, ahol ha egy-egy szálat kivágsz, a többi még megőrzi az egységet.
A diffúzor kérdése a mai napig foglalkoztat. Sajnos lassan tényleg úgy néz ki, hogy ha nem valami nagyon menő diffúzort veszel, nem lesz elég apró a co2 buborék és így a beoldás. Ezek a "nem márkás" termékek, sajnos hol ilyenek, hol olyanok, ki kell fogni. Én is rendeltem nem rég ezt a Rhinox diffúzort, és nem vagyok tőle nagyon elájulva. Már lassan látom, hogy ebben a növényes történetben a megfelelő co2 beoldás és eloszlatás a legnagyobb kihívás.
Az is eszembe jutott, hogy a sikereidet is nagyban a tönkrement eszközödnek köszönheted, annak ellenére, hogy elég szerencsétlen külsővel rendelkezett. Az Ehimnek is ilyen beoldója van, lehet az tartósabb darab.
 
szerintem ezek a műanyag difik nem is lehetnek tartósak már csak szerkezetéből adódóan sem. a műanyag gondolom a csavargatások miatt egy idő után elfárad. a menetes rész egy idő után elengedi a gázt. üveg difit nem láttam még tönkremenni. hacsak el nem töröd. természetesen itt is vannak lépcsők, azért valljuk be legtöbben a belépő szériás márkátlan difiket használjuk ami tömeggyártásban készül gépekkel. Ellentétben a márkásabb darabokkal ami minden esetben kézi megmunkálás eredménye.

A difi egyébként is egy érdekes kérdés. flow, beoldás, telepített növények sűrűsége.... sokmindentől függ a hatékonyság. És pl nanóban ez hatványozottan igaz sajnos.
 
Levinen said:
A diffúzor kérdése a mai napig foglalkoztat. Sajnos lassan tényleg úgy néz ki, hogy ha nem valami nagyon menő diffúzort veszel, nem lesz elég apró a co2 buborék és így a beoldás. Ezek a "nem márkás" termékek, sajnos hol ilyenek, hol olyanok, ki kell fogni. Én is rendeltem nem rég ezt a Rhinox diffúzort, és nem vagyok tőle nagyon elájulva. Már lassan látom, hogy ebben a növényes történetben a megfelelő co2 beoldás és eloszlatás a legnagyobb kihívás.
Az is eszembe jutott, hogy a sikereidet is nagyban a tönkrement eszközödnek köszönheted, annak ellenére, hogy elég szerencsétlen külsővel rendelkezett. Az Ehimnek is ilyen beoldója van, lehet az tartósabb darab.
Sajnálom a Papillont, mert a mebránját nagyon eltalálták! Valószínűleg én is közrejátszottam annyiban, hogy tisztítás után nem vettem újra használatba (egy reaktorral kísérleteztem) hagytam kiszáradni, így a sósav által elpusztított alga bennmaradt a pórusokban, nem tolta ki a gáz nyomása. Az eltömődőt pórusok miatti nagyobb nyomást meg talán nem bírta a diffúzor...

viktorlantos said:
szerintem ezek a műanyag difik nem is lehetnek tartósak már csak szerkezetéből adódóan sem. a műanyag gondolom a csavargatások miatt egy idő után elfárad. a menetes rész egy idő után elengedi a gázt.
Egyébként pont nem a menetnél ment tönkre, hanem az oldala hasadt el.. :)
 
Nekem a műanyag Aqua Medic bubiszámláló járt hasonlóan... béke poraira :lol:

Kiváncsi leszek a mostani akid után a nagy milyen lesz majd. Izgi lesz az év második fele. ;)
 
Gratulálok az akváriumodhoz, fantasztikusak a növényeid. Ahogy Viktor mondja, ezek a noname üveg diffúzorok olyanok, hogy vettem 3 db-ot, ebből egy majdnem tökéletes, egy elmegy, egy meg nem jó semmire. De hiába a jó diffúzor, meg flow, még sem tudom rendesen elosztani. Hajlok én is a reaktorra. További algamentes sikereket!:)
 
Szia

Ami az akvárium jobb oldalon a hatalmas bokorszerűvé nőtte ki magát, az a Hemianthus micranthemoides? Mert ha az, nem tudtam, hogy ekkorára nő, fel megy a víz felszínéig
 
beeex said:
Szia

Ami az akvárium jobb oldalon a hatalmas bokorszerűvé nőtte ki magát, az a Hemianthus micranthemoides? Mert ha az, nem tudtam, hogy ekkorára nő, fel megy a víz felszínéig
Szia!

Ha a régebbi képekre gondolsz, akkor a jobb oldalon elöl HM van, mögötte közvetlenül Micranthemum Umbrosum. Ha a versenyfotókra, akkor azon csak a HM van, a MU átkerült balra. És mindkettő simán felnő a vízfelszínig, ha hagyjuk.
 
Back
Oldal tetejére