• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Kezdetektől...

htibi87

Kertész szaki
Sziasztok

Szeretnék szépen lassan egy növényes akváriumot elindítani!
Olvasgattam már nagyon sok hozzászólást az oldalon és az elsődleges tervemet az akvárium méretével kapcsolatban már el is vetettem!
Ez egy 80X45X50 akvárium lett volna!
Most egy 80X40X40 es aksim van ezekkel a csövekkel: 3db Fénycső T5 HO F39W/865 daylight 6500K 16x849mm
Mivel sokan írták, hogy ezt eltolva kellene használni, így a 90X45X50 -es akvárium mellett döntöttem, ehhez ezt a
világítást terveztem: 4-5db Fénycső T5 HO F39W/865 daylight 6500K 16x849mm

Lassan fog összeállni az akvárium, mindent lecserélek rajta, a bútort, a világítást, mindenképpen szeretnék nagynyomású CO2-t.

Viszont lenne egy kérdésem:
Nekem nagyon tetszenek a hátteres akváriumok, az előzőmön is én csináltam!
Akkor belső szűrőm volt, most viszont külső lesz!
Azért gondolom a hátteres akváriumot, mert nem szeretnék csöveket látni az akváriumba!
Vagy Ti hogy oldjátok ezt meg?
Nagyon sokatok akváriumában látom, hogy nincs háttér, de cső sincs. :)

A másik kérdés, egy ekkora akváriumnak mekkora szűrő az ideális, hányszor forgassa meg a vizet az aksiban?
Továbbá, ha a háttér mellett maradok, a következőket képzeltem el!
A háttér az az oldalsó üvegre is 45° ban rátakarna!Itt a két szélén alul szívna, felül nyomná be a levegőt.
Vagy csak egyik oldalon nyomja be a vizet és két oldalt szívjon?Vagy inkább középtájon legyen a viíz visszaáramoltatása az aksiba?
Továbbá, ha CO2 diffúzort belerakom a talajba, a hátfal mögött elcsövezek mindent, valahova a beáramlott víz alá raknám és megkeverné az aksiba?

Olvasgattam más fórumokon is és megragadt bennem az hogy 3bubi/sec.Ezt általánosságban minden akváriumra lehet érteni? Vagy ez mi alapján dől el?És mekkora átmérőjű diffúzort érdemes venni?

Egyenlőre ennyi jut eszembe most, még olvasgatom tovább az oldalt :)
 
A mostani:
401052_234780899935864_1491093458_n_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Szia!
Üdv a fórumon, sok sikert, kitartás és türelmet kívánok a hobbihoz! :)
Ami a csöveket illetni, azért nem látod őket, mert a fényképezés idejére kiveszik, vagy mert üveg be és kifolyó csöveket használnak, amik szinte láthatatlanok, illetve sokkal esztétikusabbak mint egy háttér, itt hangsúlyoznám, növényes akvárium esetében. Vannak olyan aksik ahol jól mutat a háttér, de az akvakertészkedés esetében ez sokkal inkább hátrány.
 
Hali!
A 3 vitorlásnak kicsi ez az aki!
Ha 2 párba áll a harmadikat folyton űzni fogják!
De még a 2 vitinek is kicsi az aki!
Amúgy szép az akid!
 
Hali!
A 3 vitorlásnak kicsi ez az aki!
Ha 2 párba áll a harmadikat folyton űzni fogják!
De még a 2 vitinek is kicsi az aki!
Amúgy szép az akid!

Szia
Ha jól megnézed 4 vitorlás van.
1-1 pár, a fehérebbek nagyon sokszor petéztek a nagyobb levelekre, de soha nem lett belőle semmi, csak bepenészesedtek és a szülők felcsipegették őket! Ilyenkor az akvárium fel volt osztva 2 felé, a két vitorlás az egyik oldalon, a többi a másikon, senkit nem engedtek a peték közelébe! :)
 
A szűrőnél 3 db van és jobb oldalt 1?
A szűrőnél az egyiket tükörképnek néztem!:D
Nekem a 220l-ben van egy pár de nem is raknék bele többet mert szerintem kicsi lenne a hely két párnak!
Egy munkatársam nevelt fel kicsiket!
A petéket a levéllel külön akiba tette erősen levegőztette
és naponta 50% friss vizet cserélt rajtuk!(pihentetett vízzel)
 
Sziasztok!
A héten elmentem az üvegeshez, aki csinálni fogja majd az akváriumot.
90 hosszú 45 mély és 50 magas akváriumot szerettem volna.
De ő azt mondta, hogy tenne a két hosszanti üvegre merevítést a magassága miatt, de nekem ez annyira nem tetszik, mert függesztett lámpám lesz.
az új bútor 100cm hosszú lesz!
melyik jobb választás?: maradjak a 90x45x50 vagy jobb egy 100x45x45?
Szerintetek?
 
Szia Tibi!

Csinálja 10-es üvegből merevítés nélkül (ha nagyon erőlködik engedj a magasságból 5cm-ert).
A lámpák 90cm-ert tudnak jól megvilágítani (a maradék 10cm meg jó lesz eszköz pakolásra karbantartáskor).

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére