• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kanawa Island 90x45x45

Hetente porszívózok, a mohát jól visszanyírom.
A gond a hydrocotyl-nál kezdődik, azt sohasem tudom, hogy nyírjam meg.
A gyepet is letaroljam, hogy csak 1-2 cm vastag legyen?
Amúgy kb 2 hete kezdődött addig semmi gond nem volt és gyönyörű volt az aki.Hiába több co2 +ga táp megtette a hatását. :)
A hydrocotyle-t bárhogy nyírhatod. amíg marad 1-2 szál a talajban ki fog nőni ;)
 
Még mindig küzdök a zöld fonál algával.Volt szűrőtakarítás, porszívózás visszanyírtam a gyepet meg mindent ami nagy volt :).
Megemeltem a tápot, most küldtem bele 11 ml Green Aqua Micro Macro -ot naponta.
Eredmény: No3 1
Po4: 1,5 -1,8 körül
GH: 4
KH: 4
Nagyon kevés a nitrát nem?
Van itthon por KNO3, tegyek bele kiegészítésként?
Ha igen akkor mennyit?
Vagy rossz nyomon járok?
 
Milyen NO3 teszttel tudsz kimutatni 1 ppm mennyiséget? A foszfát magas, arányaiban rossz az NO3-hoz képest. Szerintem rossz az NO3 teszted, nem tudom elképzelni, hogy nincs NO3, miközben a PO4 az egekben GA táppal. Szerezz be egy másik NO3 tesztet, mert ez szerintem nagyon bevisz a málnásba. Addig nem adnék bele KNO3-t.
 
JBL NO3 teszt.A GA ból rendeltem kb. 3 hónapja...
Éppen csak sárga az kb 1 ppm.
De megismételem a tesztet, hátha....
 
Valószínűleg a MC alja is berohadt, ahogy Viktor is mondta.Azzal mit lehet csinálni? Gondolom csak teljes rescape -el lehet megoldani...vagy?
 
Valószínűleg a MC alja is berohadt, ahogy Viktor is mondta.Azzal mit lehet csinálni? Gondolom csak teljes rescape -el lehet megoldani...vagy?
Szedd ki es ultesd ujra az egeszseges reszt. Ne hagy vastagra. Ahogy novoget mindig tarra kell nyirni. Hamar visszanol ha jok a korulmenyek.
 
Milyen NO3 teszttel tudsz kimutatni 1 ppm mennyiséget? A foszfát magas, arányaiban rossz az NO3-hoz képest. Szerintem rossz az NO3 teszted, nem tudom elképzelni, hogy nincs NO3, miközben a PO4 az egekben GA táppal. Szerezz be egy másik NO3 tesztet, mert ez szerintem nagyon bevisz a málnásba. Addig nem adnék bele KNO3-t.
A dolog rem egyszeru. Fogsz egy nitros flakont 10 liter vizbe vagy 5-be elkeversz annyi nitrot Hogy fix mg/liter legyen. 5 vagy 10. Es mar tesztelheted is a tesztedet. Ha jo az ertek, akkor jo az akvaba mert nitrat szint.
 
Hát nem javult a helyzet...:(
Bár szerintem nem fonál hanem zöld szakáll algám van.Meg most már egy kis ecset is.
Ma kiszedtem az MC egy részét és újraültettem hátha megindul.
Az a baj, hogy a gyep jó része elengedte a talajt és csak lebeg.
Lehet ki kellene cserélnem ilyen kis darabonként, akkor talán nem keverem fel teljesen az aljzatot.
Mit mondotok nyomjak neki egy 3-4 nap Black Out-ot?
34032709336_cc30ffe573_b.jpgIMG_9132 by Árpád Horváth, on Flickr
34032708036_29e8c99990_b.jpgIMG_9135 by Árpád Horváth, on Flickr
 
Back
Oldal tetejére