• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kanawa Island 90x45x45

Neeeee. Itt a baj. sargaszold legyen.neha a novekedes miatt utana kell allitanom akkor neznek igy ki a novenyek nekem is.adjal neki nyugodtan tobbet.fel ora mulva otthon vagyok megmutatom az enyemet.ennyi gazzal a felszivodas sem teljes a novenyeken ezert az alga

Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről
 
Világítás 7 óra 4x 39 W.

Szerintem mehetne 8 óra nyugodtan. Ugyanilyen lámpám volt.

Lehet cserélnem kéne már a fénycsöveket?

Még nincs 1 éves a napló indítása alpján. Addig nem kell.

DC színe megfelelő. A sárgás színnel az a baj, hogy ha picit többet nyomsz, jön a fonal alga.

A fotók alapján mondanám, hogy kevés fény és meleg víz volt a gond.
Főleg a gyepen látszódik a nyár.... nem lehet, hogy problémák voltak a hőmérséklettel?
 
Aha, akkor emelek a Co2-on .Világítás 15-22 ig, Co2 13-21 ig megy. Ez jó így? A bubiszámon emelek most.
Reggel amikor indul a gaz akkor adj neki picivel tobbet.De ne sokat nehogy baj legyen. Fokozatosan add ha nem vagy otthon napkozben akkor a dc re hagyatkozva. Ennyi lesz csak a problemad kulcsa.

Tapatalkkal küldve az én LG-K120 eszközömről
 
Szerintem mehetne 8 óra nyugodtan. Ugyanilyen lámpám volt.



Még nincs 1 éves a napló indítása alpján. Addig nem kell.

DC színe megfelelő. A sárgás színnel az a baj, hogy ha picit többet nyomsz, jön a fonal alga.

A fotók alapján mondanám, hogy kevés fény és meleg víz volt a gond.
Főleg a gyepen látszódik a nyár.... nem lehet, hogy problémák voltak a hőmérséklettel?



De.A CRS állomány 90%- a elpusztult, pedig csak pár napig volt meleg a víz, de akkor nagyon(28 fok).
Azóta megy egy venti és 23-24 fokon tartja a vizet.

Emelek a Co2 -on és fél órát a világításon is. Így OK?
 
A meleg jó időre hazavágja a gyepet. Vagy teljesen tönkre is teheti. Elég lassan regenerálódik minden.

Co2 fény ok. Most már hőmérséklet is. Ha ezek megvannak jöhet a táp kérdés de ezt most még nem bántanám. Nézzük meg a következő 2 hetet.
 
Szépen elindult a gyep, jövő héten teszek fel fotót akkor már többet látni.Szerintem a több táp + Co2 megoldja a gondomat.
Viszont nagyon magas a TDS szint.280- ig felment múlt héten, ezért csak RO val cseréltem vizet, nem sóztam vissza.Akkor lement 170-re viszont most megint 260.
Cseréljek megint tiszta RO -val vagy besózzam 130-ra?Nem lesz gond ha csak sima RO megy bele folyamatosan? Gondolok itt pl. a garnélákra.Gondolom a sok táp viszi fel ennyire.
 
Szépen elindult a gyep, jövő héten teszek fel fotót akkor már többet látni.Szerintem a több táp + Co2 megoldja a gondomat.
Viszont nagyon magas a TDS szint.280- ig felment múlt héten, ezért csak RO val cseréltem vizet, nem sóztam vissza.Akkor lement 170-re viszont most megint 260.
Cseréljek megint tiszta RO -val vagy besózzam 130-ra?Nem lesz gond ha csak sima RO megy bele folyamatosan? Gondolok itt pl. a garnélákra.Gondolom a sok táp viszi fel ennyire.
Nem tidom milyen garniaid vamnal nekem sakurak. Soha nem soztam meg csak sima ro.Csere utan 100 tds het kozepere 130. De majd irnak a garnisok hogy melyikkel mi a story. Orulpk, hogy kezdesz beallni.

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Nem tidom milyen garniaid vamnal nekem sakurak. Soha nem soztam meg csak sima ro.Csere utan 100 tds het kozepere 130. De majd irnak a garnisok hogy melyikkel mi a story. Orulpk, hogy kezdesz beallni.

Szabó Henrik 70/883-4940

CRS garnélák vannak, sajnos a 70 ből max 10 en maradtak. :-((((
 
Mértem egy kicsit:
Gh 6 Kh 4 Ph 7 Hőmérséklet 23 fok

Ezek nem rosszak, vagy? Talán a Ph lehetne alacsonyabb. Most is hullanak a CRS-ek,nem tudom miért.
 
Ph7?? Nalunk a csapbol is olyan folyik co nelkul. keves co-t kap au az akva valahogy ereztem. Easy c-t mennyit adsz?

Szabó Henrik 70/883-4940
 
Mértem egy kicsit:
Gh 6 Kh 4 Ph 7 Hőmérséklet 23 fok

Ezek nem rosszak, vagy? Talán a Ph lehetne alacsonyabb. Most is hullanak a CRS-ek,nem tudom miért.
Ph is eléggé a határon van,a Kh meg az egekben.Ph-t 6,5,a Kh meg 0-1 körülire lődd be.
Ha így marad,hullani is fog.
Olvasd a Bibliát,az segít!;)
 
Back
Oldal tetejére