• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Kanawa Island 90x45x45

Arra gondoltam, hogy a bekarikázott növényeket beültetem bal oldalt hátra, mert nagyon teli vannak már léggyökérrel meg túl magasak is már.
A helyére ültetnék Ranunculus Inundatus-t meg valami fűfélét.
Szerintetek milyen lenne?Milyen fűszerű növényt ajánlotok?Valami vastagabb szálúra gondoltam, talán jobban kiemelkedne a Red Moor is ha nem takarná el
a mostani növény.

29680542062_80f7c3f511_b.jpgnövény by Árpád Horváth, on Flickr
 
Arra gondoltam, hogy a bekarikázott növényeket beültetem bal oldalt hátra, mert nagyon teli vannak már léggyökérrel meg túl magasak is már.
A helyére ültetnék Ranunculus Inundatus-t meg valami fűfélét.
Szerintetek milyen lenne?Milyen fűszerű növényt ajánlotok?Valami vastagabb szálúra gondoltam, talán jobban kiemelkedne a Red Moor is ha nem takarná el
a mostani növény.

View attachment 17516növény by Árpád Horváth, on Flickr
Az ötlet nem rossz, de szerintem top-old inkább vagy oda ahol van, vagy oda ahova szeretnéd de ne hagyd meg a felkopaszodott szárakat.Adj még egy-két hetet a hc-d nak ha a beállításaidat így hagyod kivirul az hamar. Pár napon belül meg kell indulnia a kis világoszöld hajtásoknak. Fűszerűnek a parvula és a mini változata is tökéletes ,könnyen kezelhető van még a Utricularia graminifolia bár pár negatív véleményt hallottam róla itt a fórumon , de konkrét magyarázatot nem hogy mi a baj vele.Viszont nagyon szép régóta szemezek vele Én is.
 
Szépen alakul a Monte Carlo, úgy gondoltam ha rendeződnek a viszonyok csak akkor kezdek ültetgetni, addig nem bolygatom.
Lehet a bal oldalon variálok a Ranunculus-al meg valami fűvel, a jobb oldalon meg topolom a meglévőt.A Ranculus milyen magasra nő?Csak nehogy úgy járjak vele mint a jelenlegivel.Viszont akkor bal hátra kell valami háttérnövény.Erre van ötleted?
 
Szépen alakul a Monte Carlo, úgy gondoltam ha rendeződnek a viszonyok csak akkor kezdek ültetgetni, addig nem bolygatom.
Lehet a bal oldalon variálok a Ranunculus-al meg valami fűvel, a jobb oldalon meg topolom a meglévőt.A Ranculus milyen magasra nő?Csak nehogy úgy járjak vele mint a jelenlegivel.Viszont akkor bal hátra kell valami háttérnövény.Erre van ötleted?
Tényleg neked nem is hc-d van hanem monte carlo. A ranunculus közép magas bár nálam szerintem a parvula is elérné a 30 cm-t.
Itt a link a növényeddel kapcsolatban többet meg tudhatsz róla. Sajnálom Én abban ,hogy mit hova ültess szeretnék de nem tudok segíteni mert Én nem tudok térben gondolkodni.Csak amit látok azt tudom elképzelni. Sose ment sajnos.
Viszont itt egy link ha ide beteszed a fotódat és segítséget kérsz, biztos vagyok benne, hogy meg kapod a választ. Ez egy topik ezen a fórumon. A dc-d színére figyelj oda ne nagyon ingadozzon ha lehet és stabilan mindennap ugyan azt a színt produkálja.
 
Alakul a gyep, később teszek fel képet, viszont már csak 3-4 CRS maradt.
Vízparaméterek vízcsere előtt :
TDS 200 GH 4 KH 4 PH 7,5

Utána :
TDS 126 GH 3 KH 2 PH 6

Miért emelkedik fel a Ph? Szerintem kicsit felmegy a Gh Kh is.Csak tiszta RO val cserélek vizet.Lehet, hogy a bazalt amivel megemeltem az aljzatot?Hogyan tartsam a Ph-t 6,5 körül?
 
Szóval jelenleg így néz ki:
30248011771_7b3edba67f_b.jpgIMG_8884 by Árpád Horváth, on Flickr

TDS 200
PH 7,5
KH 4
GH 3

A régi hajtások mindig befeketednek.Ez mitől van?PH -t mivel lehetne csökkenteni?Gondolom eddig lehúzta a talaj (Tropica).
 
Elfogyott a Tf táp, rendeltem Green Aqua Micro-macrot.Mit javasoltok, hogyan lehet aránylag zökkenőmentesen átállni? Mennyi mic -mac -ot adagoljak? 1ml/20 liter mehet?
 
Na támad a fonal alga.
Naponta Mic-Mac 9 -9 ml.
Carbo: 4ml
TDS-170
Fény 14:30-22:00
CO2: 13:00-20:30
A DC a lámpa felkapcsolásakor ilyen színű mint a képen.Később szép lime zöld lesz majd teszek fel képet.

Mi a baj?Mit csinálok rosszul?

32494680786_d737f5f41a_b.jpgIMG_8936 by Árpád Horváth, on Flickr

31723651993_1697007491_b.jpgIMG_8937 by Árpád Horváth, on Flickr

31723732163_b737d6cf25_b.jpgIMG_8942 by Árpád Horváth, on Flickr
 
október 15.
30248011771_7b3edba67f_b-jpg.19181.jpg

Január 26.

32537831055_345d47b13a_b-jpg.24939.jpg

Picit több mint 3 hónap. Ha az összességét nézed elmondható, hogy a növénymassza brutális mennyiségben szaporodott. Tehát ezen a vonalon nincs bibi.
A szőnyeged a kopottas pár szálas gyepről 4-5 cm vastag összefüggő szőnyeggé alakult. A hátsó növényeid teljesen besűrűsödtek. Lassan egy követ sem lehetne leejteni közéjük. :)

A fotó alapján fény CO2, növény kondi rendben.

Ami az alapvető hiba az a növénymassza gyarapodása és a karbantarthatóság. Sajnos a vastag szőnyeg több koszt fog meg és az alsó réteg is szépen "rohad" a fény hiányában.
A sűrű bokorban minden kosz megmarad és nincs az a szűrő ami onnan kiszedi hacsak nem szeded te ki.
A moha nincs nyírva ez is porfogó.

Tehát első körben egy alapos nyírás, igazítás. Ami nem csak az algákat távolítja el, de a problémák egy részét is megszünteti.
Kell egy rendes talajporszívózás elöl és hátul is.
Mohákat teljesen rövidre vágni.

Tápozással lehet picit el voltál maradva vagy csak a szűrőd volt régebben tisztítva. Mindkettőre érdemes ránézni a jobb oldali üveg zöldülés miatt.

Blackoutot most még nem nyomnék. Az nem fogja elvégezni a porszívózást rendrakást helyetted :)
 
Hetente porszívózok, a mohát jól visszanyírom.
A gond a hydrocotyl-nál kezdődik, azt sohasem tudom, hogy nyírjam meg.
A gyepet is letaroljam, hogy csak 1-2 cm vastag legyen?
Amúgy kb 2 hete kezdődött addig semmi gond nem volt és gyönyörű volt az aki.Hiába több co2 +ga táp megtette a hatását. :)
 
Hetente porszívózok, a mohát jól visszanyírom.
A gond a hydrocotyl-nál kezdődik, azt sohasem tudom, hogy nyírjam meg.
A gyepet is letaroljam, hogy csak 1-2 cm vastag legyen?
Amúgy kb 2 hete kezdődött addig semmi gond nem volt és gyönyörű volt az aki.Hiába több co2 +ga táp megtette a hatását. :)
Én levágtam. Szépen visszanő nyírás után, és ha nyírod, nem fog berohadni!
 
Amúgy, hogy célszerű nyírni?
Heti vízcsere alkalmával levágjam ami épp megnőtt(eddig így csináltam ), vagy 3-4 hetente nagynyírás és mindenen végigmenjek? Nem a gyepre értem hanem a teljes akira.
 
Mértem vízparamétereket:
GH : 6
KH: 4
PH: 6
NO3: 1
PO4: 0,4

Nem túl kevés a nitrát? Ehhez képest a foszfát meg sok, nem?
Lehet többet kellene adagolnom?
 
Back
Oldal tetejére