• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kálvária

Ez egy kicsit bonyolultabb, átlósan van a 2 befolyó a rövid oldalon és a hosszú fal mentén megy a flow hogy legyen valami körforgás és az egyik alatt van a difi így a visszaforduló víz elviszi a bubik nagyrészét, ami meg fölfelé igyekszik a másik visszakeveri. Lehet hogy átfogom rakni egy oldalra a két befolyót de ahoz nincs most elég csövem.
Nem nagyon ertem sajna. Van egy keped?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
a tetrát meg lehet hogy hiába szedtem szét...még mindig nyom néha levegőt, lehet hogy a matrix topból jön? Elég könnyő cucc és némelyik darab még lebeg is.
 
Paint képességeimiet feszegetve készítettem egy ábrát :D a 2 nyíl a 2 befolyó diy lilyvel, a zöld pedig a difi és a bubik nagyjáboli útvonala.
Névtelen.jpg
 
Paint képességeimiet feszegetve készítettem egy ábrát :D a 2 nyíl a 2 befolyó diy lilyvel, a zöld pedig a difi és a bubik nagyjáboli útvonala.
View attachment 43282
Ertheto. Ha a zold pont a pontos helyet jeloli, attennem a rovidfal aljara. Pont szembe a befolyoval. A flowot annyira csokkentenem, hogy a felmeno bubikat lenyomja vishont ujra elindulna fel, de ujra lemegy. Igazabol egy korkoros mozgast vegeznenek a bubik. Ha haza ertel megmutatom az enyemet.
De ha mar lenyomja az sem rossz. Ha a bubik nem nagyok hanem picik akkor jobb a beoldas mint ha nagy lenne, mert ha lent is marad egy ideig, megtalalja a helyet ahol kiszalad.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
próbáltam már a rövidre is tenni de nem jött be, viszont azon gondolkodok hogy egy esőztetőt rakok be függőlegesen a difi mellé azzal talán jobban elvinné a bubikat.
 
próbáltam már a rövidre is tenni de nem jött be, viszont azon gondolkodok hogy egy esőztetőt rakok be függőlegesen a difi mellé azzal talán jobban elvinné a bubikat.
Haat. Vonza az ecsetet. Mi tolja most neked az aramlatot?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Így is van ecsetem...:D vagy inkább már perzsaszőnyeg... petpalackos lily van mind2 szűrőn
Leírok valamit, de remélem csak te olvasod majd, mert ezért keresztre fognak feszíteni:oops:
Easy-Life AlgExit - kéthetente vízcserekor 5ml/100 liter, tehát neked 10 ml (2 évig elég a fél literes ) - azóta még üveget sem pucoltam.
Teljesen eltűnt az ecset ( persze fokozatosan ) és minden más is. Tökéletesen algamentes az akva. Persze remélem nem csak ennek köszönhetően álltak be a dolgok, de hogy a kezdeti ecset invázión segített az biztos. Tesztnek sem lenne rossz, hogy nálad is beválik-e?
 
Leírok valamit, de remélem csak te olvasod majd, mert ezért keresztre fognak feszíteni:oops:
Easy-Life AlgExit - kéthetente vízcserekor 5ml/100 liter, tehát neked 10 ml (2 évig elég a fél literes ) - azóta még üveget sem pucoltam.
Teljesen eltűnt az ecset ( persze fokozatosan ) és minden más is. Tökéletesen algamentes az akva. Persze remélem nem csak ennek köszönhetően álltak be a dolgok, de hogy a kezdeti ecset invázión segített az biztos. Tesztnek sem lenne rossz, hogy nálad is beválik-e?

Kössz a tippet kipróbálom, de a bacikat nem nyírja ki? Talán sikerült félmegoldást találnom a flow és a co2 problémára...mennyivel egyszerűbb lett volna ha rögtön így csinálom...csak áttoltam a befolyókat a kifolyók mellé és kész így viszonylag jól keveri a dolgokat.
 
Kössz a tippet kipróbálom, de a bacikat nem nyírja ki? Talán sikerült félmegoldást találnom a flow és a co2 problémára...mennyivel egyszerűbb lett volna ha rögtön így csinálom...csak áttoltam a befolyókat a kifolyók mellé és kész így viszonylag jól keveri a dolgokat.
Zsir. Amugy a bacikat nem bantja.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
És újra itt!
Még mindig nincs új témám a szűrőn kívül de ott megint történtek dolgok...ma megint szétszedtem, burkolat nélkül vizsgálgattam hogy hol szívhat levegőt de semmi eredménye nem volt. Így arra jutottam hogy az összes tömítést újravazelinezem, közben szétszedtem a csőadaptert is ahol találtam újabb 2 tömítést....azokat is szépen bekentem meghúztam a csavarokat és lekopogom de talán sikerült megoldani a böfögés problémáját.(y) Közben folydogál a ro víz egy kis cseréhez, aztán megyek veszek algexitet meg carbot mert az meg elfogyott...
 
Történt egy kis jó is a mai napon!:rolleyes: A halasnál vásárlás közben megláttam a garnélás akiban egy kis lomariopsis lineata darabot, mondom neki hogy grátisz adja már oda úgyis csak kapták a rákokhoz, erre belemerített a hálóval és a grátisz mohámhoz kaptam 1 nagyon kék bluedreamet, 3 kis redcherryt, 1 amanot meg talán mégegyet de az lehet hogy vadas neocaridina mindezt szintén grátisz,:cool: meg vettem egy kosár brasiliensist hátha most megmarad. Sajnos a bluet meg a cherryket nem tudtam elrakni mert a garnélás még nincs kész de addig átadtam haveromnak egy kis vérfrissítésnek. Volt ma vízcsere és belocsoltam az első adag algexitet is, és a tetra még mindig kussol úgyhogy kezdek kicsit bizakodni, csak nehogy korai legyen...
 
Az a gyanúm hogy ez a kínai dc reagens nem igazán működik :S közvetlenül beraktam a difi fölé és ugyanolyan türkiz színű mint az ellenkező oldalon volt...na mind1 olcsó húsnak...majd veszek ha legközelebb GA-ba megyek.
 
Az a gyanúm hogy ez a kínai dc reagens nem igazán működik :S közvetlenül beraktam a difi fölé és ugyanolyan türkiz színű mint az ellenkező oldalon volt...na mind1 olcsó húsnak...majd veszek ha legközelebb GA-ba megyek.
Valójában a jelzőben akvárium vizel kell feltölteni , és egy csepp reagenst. És kb. 1-1,5 alatt van látszata.
 
Valójában a jelzőben akvárium vizel kell feltölteni , és egy csepp reagenst. És kb. 1-1,5 alatt van látszata.

Akkor kell vízzel keverni ha tömény oldat de erre rá is van írva hogy nem kell hozzá víz, az akváriumvízzel kevert reagens meg elvileg fals eredményt ad, ahogy itt írja keymaker.

http://www.nigro.hu/2008/10/23/keymaker-osszefoglaloja-a-co2-tartosteszt-mukodeserol/
"Miért nem használható akváriumvíz a tesztfolyadékban? A tesztfolyadék úgy van beállítva, hogy az ideálisnak számító 30ppm koncentrációjú CO2 beoldása a 4dKH-s karbonát keménységű folyadék PH értékét 6.6-ra módosítja A teszt ezt a PH értéket zöld színnel jelzi. Ha pl. 5dKH-s oldatot használnánk, akkor a zöld szín (6.6-os PH) pontosan 38ppm beoldott CO2-t jelentene. Könnyű belátni, hogy mivel a KH értéket sok tényező befolyásolhatja még a CO2-n kívül, minden akváriumnak (és minden csapvíznek) más és más az értéke. Az én akváriumom vize pl. 9-es KH értékű. Ha ezt a vizet használnám a tesztben, akkor a magas KH pufferhatása miatt a beoldott CO2-ből keletkező szénsav nagy részét lekötnék a vízben jelenlévő karbonátok és a PH érték csak rendkívül sok beoldott CO2 hatására csökkenne a teszt által zöld színnel jelölt 6.6-os értékre. A zöld színt látva azt hihetnénk, hogy a CO2 szintünk ideális, holott a halakra és más élőlényekre ilyenkor már életveszélyesen magas. Elvileg elképzelhető, hogy ha ismerjük az akvárium vizének karbonát-keménységét akkor a teszt színét egy színtáblázat alapján értelmezzük, a színek “eltolásával” (pl. a türkízkék az ideális 30ppm szint, zöld a sok és sötétkék a kevés), de a reagens színei úgy vannak beállítva, hogy a középérték zöld színt tekintsék ideálisnak, tehát a mozgásterünk mindkét irányba sokkal nagyobb 4dKH-s oldat használatával."
 
Akkor kell vízzel keverni ha tömény oldat de erre rá is van írva hogy nem kell hozzá víz, az akváriumvízzel kevert reagens meg elvileg fals eredményt ad, ahogy itt írja keymaker.

http://www.nigro.hu/2008/10/23/keymaker-osszefoglaloja-a-co2-tartosteszt-mukodeserol/
"Miért nem használható akváriumvíz a tesztfolyadékban? A tesztfolyadék úgy van beállítva, hogy az ideálisnak számító 30ppm koncentrációjú CO2 beoldása a 4dKH-s karbonát keménységű folyadék PH értékét 6.6-ra módosítja A teszt ezt a PH értéket zöld színnel jelzi. Ha pl. 5dKH-s oldatot használnánk, akkor a zöld szín (6.6-os PH) pontosan 38ppm beoldott CO2-t jelentene. Könnyű belátni, hogy mivel a KH értéket sok tényező befolyásolhatja még a CO2-n kívül, minden akváriumnak (és minden csapvíznek) más és más az értéke. Az én akváriumom vize pl. 9-es KH értékű. Ha ezt a vizet használnám a tesztben, akkor a magas KH pufferhatása miatt a beoldott CO2-ből keletkező szénsav nagy részét lekötnék a vízben jelenlévő karbonátok és a PH érték csak rendkívül sok beoldott CO2 hatására csökkenne a teszt által zöld színnel jelölt 6.6-os értékre. A zöld színt látva azt hihetnénk, hogy a CO2 szintünk ideális, holott a halakra és más élőlényekre ilyenkor már életveszélyesen magas. Elvileg elképzelhető, hogy ha ismerjük az akvárium vizének karbonát-keménységét akkor a teszt színét egy színtáblázat alapján értelmezzük, a színek “eltolásával” (pl. a türkízkék az ideális 30ppm szint, zöld a sok és sötétkék a kevés), de a reagens színei úgy vannak beállítva, hogy a középérték zöld színt tekintsék ideálisnak, tehát a mozgásterünk mindkét irányba sokkal nagyobb 4dKH-s oldat használatával."
Ezt olvastam én is, de a te kínai cuccodnak van valami leírás? , mert amit én használok , a leírásában azt írja hogy az akvárium vizel kell keverni, és jól működik, mert szoktam mérni is. Volt olyan is hogy, beleszaladt 2 csepp, 1 helyet és vagy 2 napig nem változott a színe.
 
Kínaiul van leírás de angolul rá van írva hogy víz nélkül kell használni mint a GAs cuccot mert már higitott
Akkor jó, ha az a használati utasítása
Kíváncsiságból nézegetem most a teszteket.:eek: Amennyi teszt folyadék létezik most, annyi féle módon van a használati utasítás.:D
 
Akkor jó, ha az a használati utasítása
Kíváncsiságból nézegetem most a teszteket.:eek: Amennyi teszt folyadék létezik most, annyi féle módon van a használati utasítás.:D
Green Aqua jbl reagens folyadek 2db fagyira valo. Evekig eleg. Par csepp bele, se viz semmi, es kesz.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Back
Oldal tetejére