• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kálvária

Újra itt...jó hírek még mindig nincsenek(n)
Már egy hete nem adagolok macrot a magas nintrát miatt, ma vettem foszfát tesztet is így már azt is tudom mérni, első eredmény 2mg/l fölött egy kicsivel. pontosabbat nem tudok mert nincs desztvizem a hígításhoz de épp csak kicsit sötétebb kék mint a skála teteje, ehhez van 25-50 közötti nitrátom de a csík tényleg nem egy pontos dolog legközelbb abból is veszek csepegtetőst. Elvileg ha jól értelmeztem több fórumról kiszűrve akkor nitrát foszfát aránynak 10:1hez kéne alakulnia ami per pillanat megvolna de ezzel a foszfáttal azért kicsit sok, feltételezem hogy emiatt jött elő a sok szép algám...holnap kis vízcsere és várjuk a jó szerencsét.
Jo uton jarsz. 5d62cda5ca4405e519b282219d4ed610.jpg

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Kis update, feljebb emeltem a lámpát kb 10centivel hogy áttudjam pakolni a szűrő csöveit és egy kicsit könnyebb legyen turkálni ha kell. Nem szép de legalább működik :DIMG_20171027_140720.jpg
Szűrő csövek így vannak elpakolva piros az aquanova ami gyengébb, kék meg a tetra így talán kicsit jobb lesz az áramlás, difit még nem tudom hova rakjam, most a kissebb szűrő nyomó ága alatt van de majd meglátjuk.Névtelen.jpg
 
Azt hiszem sikeres napot zárhatok, szépen megy a víz, sehol sincs olyan sodrás mintha slaggal veretném, nagyjábol a difi is jó helyen van mindenhova jut CO2 amennyire látom, növények is bubizgatnak, nem állat módon de azért látszik. Algákat meg szép fokozatosan mérgezem carboval minden nap amennyire sikerül, remélem már csak fogyni fog és nem szaporodik tovább :D viszont az a baj hogy túl sok a szabadidőm és már a harmadik projekten gondolkodok mikor még a következő sincs kész ami egy garnélás lesz előbb-utóbb. Utána meg a nagy böszméböl akarok csinálni egy paludáriumot amiben egy kissebb akvárium is lesz, és majd az évek során esetleg szép színes békák is benépesíthetik :D
 
Kis update, feljebb emeltem a lámpát kb 10centivel hogy áttudjam pakolni a szűrő csöveit és egy kicsit könnyebb legyen turkálni ha kell. Nem szép de legalább működik :DView attachment 42648
Szűrő csövek így vannak elpakolva piros az aquanova ami gyengébb, kék meg a tetra így talán kicsit jobb lesz az áramlás, difit még nem tudom hova rakjam, most a kissebb szűrő nyomó ága alatt van de majd meglátjuk.View attachment 42649
Jó látni az akváriumodat. Igazi, békebeli hangulata van egy ilyen vasvázas szerkezetnek. Minden nap arra gondolok, mi lesz, ha egyszer elenged a ragasztó? Neked nincs félnivalód. (y) Úgy látom, rozsdamentes. Saját gyártmány?
 
Jó látni az akváriumodat. Igazi, békebeli hangulata van egy ilyen vasvázas szerkezetnek. Minden nap arra gondolok, mi lesz, ha egyszer elenged a ragasztó? Neked nincs félnivalód. (y) Úgy látom, rozsdamentes. Saját gyártmány?

Így vettem a főnökömtől elég baráti áron egy eheim szűrővel ami nem erre volt méretezve(440l/h 200literes akváriumhoz....) :D
 
No eljött az ideje hogy megpróbálkozzak még egy kicsit javítani a helyzetemen, rendeltem egy ozmót...aquili ro Eheim Classic, olvasgattam hogy többen is használjak remélem nekem is beválik, kicsit azért tartok tőle de majd összehaverkodunk. Remélem hogy legkésőbb szerdán megkapom aztán egy darabig megy tiszta ROval a vízcsere és ha már viszonylag értelmes szintre sikerült csökkenteni a keménységet akkor felesben csapvízzel. Ha ez is megvan már csak türelem kell mire normalizálódik a helyzet, a CO2höz összerendelt cuccok még mindig sehol nincsenek ami kicsit idegesít, kéne már a DC meg a mágnesszelep sem ártana de hát kína elég messze van....:D
 
Tegnap volt egy kis fotózás, aki úgy érzi hogy sok algája van nézze meg a képeket és örüljön hogy neki csak annyi van:D
Mivel ma ráérek csinálok egy nagyobb vízcserét, először 40liter csapvíz és utána 40 RO mert csak egy hordóm van...kis nyírás is történt, lekaszáltam a limnophilát meg a fáról is leszedtem az ecsetes moha nagyrészét. Alga téren látok egy kis javulást, foltokban kopik az ecset, a zöld szőr annyira nem zavar amíg csak a fán és a nagy kövön van. Ha kitaláltam mi legyen a helyén akkor a limnophila és az echinok elfognak tűnni.

kicsit homályos de látszik hogy miféle algaszőnyegeim vannak :D
IMG_4447.JPG

növöget a HC nem akarja feladni, a szúnyoghálós projekt is halad de egy kicsit algás.
IMG_4457.JPG

potamogeton gayi is szépen erőre kapott az új helyén, már tudtam belőle máshova is ültetni és folyamatosan hozza az indákat
IMG_4458.JPG

a garnéla menedék :D sose látok egyet sem napközben
IMG_4467.JPG

rotala erdő is kezd alakulni baloldalt
IMG_4469.JPG
 
Látom a fényt az alagút végén! Már 2x cseréltem 40liter RO vízzel, de már mintha az első után intenzívebb lett volna a bubizás. Most mértem egy kicsit, tiszta RO gh:1-2 kh:0 ph:>6, az akváriumban pedig gh:18 a kezdeti 25+ helyett, kh: 12 ph: 6,5. jövőhétre tervezem a következő cserét de lehet hogy előbb megejtem. Még mindig csak micro és carbo megy citromsavas COval, macro nélkül, viszont a foszfátom még mindig nem akar lejjebb menni, 2mg/l körül van de legalább a nitrát kezd fogyogatni már csak 20körül van a csík szerint, de így meg az izgat kicsit hogy nem lesz-e abból baj hogy így elcsúszik a nitrát-foszfát arány...:unsure: majd meglátjuk.
 
No újra itt!
Bővült egy kicsit a növénylista @Micro kollégának köszönhetően, jött egy kis pogo helferi, sagittaria subulata(lehet hogy valisneria egyébként de nem lényeg), egy kis hygrophila pinnatifida mert az enyém kirohadt..., egy kis fissi és ajándékba közötte némi riccardia, és egy nagy tő microsorum pteropus.
Csináltam pár képet ültetés után de csak telefonos úgyhogy elég gáz.

Hátra ment egymás mellé a pinnatifida, a microsorum és a subulata előttük félárnyékba a fissi egy darab vasfára kötözve.IMG_20171106_131744.jpg

a kis pogok remélem itt szépen szétterjednek majd. és ott a kőre pillanatragasztózva a pár apró darab riccardia teszt üzemben hátha megnő :D
IMG_20171106_131758.jpg
 
No újra itt!
Bővült egy kicsit a növénylista @Micro kollégának köszönhetően, jött egy kis pogo helferi, sagittaria subulata(lehet hogy valisneria egyébként de nem lényeg), egy kis hygrophila pinnatifida mert az enyém kirohadt..., egy kis fissi és ajándékba közötte némi riccardia, és egy nagy tő microsorum pteropus.
Csináltam pár képet ültetés után de csak telefonos úgyhogy elég gáz.

Hátra ment egymás mellé a pinnatifida, a microsorum és a subulata előttük félárnyékba a fissi egy darab vasfára kötözve.View attachment 43144

a kis pogok remélem itt szépen szétterjednek majd. és ott a kőre pillanatragasztózva a pár apró darab riccardia teszt üzemben hátha megnő :D
View attachment 43145
A vallisneria-nak vastagabb a töve, meg a levelei húsosabbak, meg egy kicsit szélesebbek. Vallisneria nana, ami vékonyabb, de olyanon nekem nincs, és nem is volt (de még lehet). :DA sagittaria és a vallisneria, nagyon hasonlítanak, kivéve a csavartlevelűek. De aki szakértő eben, majd ki javít.

A fissi közt lehetett riccardia. Azért is osztottam az ingyenes topic-ban. Így kaptál +1 növényt.;)(y)

Ahogy látom, nagyon hamar beütött nálad a tél, szép prémes(bundás):D:ROFLMAO:
 
Időben kell készülni a hidegre....:D
Viszont a tetra elkezdett megint levegőt szívni úgyhogy szedhettem szét megint.....-.-' Most nem adok neki esélyt pillanatragasztóval nyomom be a lyukakat és remélem nem idegesít föl megint. És a nyomó ágon is csöpög a csap után, pedig a cső rajta van rendesen rá is van húzva az anya, levágok belőle egy kicsit hátha csak elöregedett.
 
Újra örömteli dolgok történtek, a pillanatragasztós megoldás nem sikerült a legjobban és éjjel megint elkezdett néha levegőt szívni a tetra, és valamitől még hártyám is lett, pedig még akkor sem volt mikor a cryptok olvadtak a változás miatt. Tippem sincs hogy most mitől lehet...hacsak nem attól hogy kicsit följebb tekertem a co-t vagy lehet hogy annak a jele hogy az algák elkezdték magukat nem túl jól érezni?:whistle: (remélem az utóbbi akkor semmi kifogásom ellene:ROFLMAO:) Bubizás megy szépen de a dc még inkább kék mint zöld, holnap átrakom máshova megnézem ott milyen.
 
najó annyira nem tuti a co2 így ahogy most van...a kis vitorlások néha azért pipálnak de rajtuk kívül senki, lehet hogy azért csinálják mert a nagyok megint ívni készülnek és folyamatosan hajtják őket és ettől stresszesek?
 
Kedves naplóm... ma megitn szétszedtem a tetrát :D most nem adtam neki esélyt pillanatragasztó és egy müanyag lap takarja a csatornát és a légtelenítő alját kinyomtam szilikonnal, ha ezen is átszív akkor kivágom az emeletről és körbetáncolom a darabjait:whistle: emellett újrakell gondolnom a flowt is mert a co2 nem igazán akar körbemenni mindenhova, lehet hogy reaktort fogok barkácsolni a közeljövőben.
 
Kedves naplóm... ma megitn szétszedtem a tetrát :D most nem adtam neki esélyt pillanatragasztó és egy müanyag lap takarja a csatornát és a légtelenítő alját kinyomtam szilikonnal, ha ezen is átszív akkor kivágom az emeletről és körbetáncolom a darabjait:whistle: emellett újrakell gondolnom a flowt is mert a co2 nem igazán akar körbemenni mindenhova, lehet hogy reaktort fogok barkácsolni a közeljövőben.
Ha jol emlekszem citromsavas cod van. Milyen difit hasznalsz, es milyen bubiszammal? Jol olvasom, hogy macrot nem hasznalsz? Milyen hosszu az akvarium?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Igen citromos cucc megy,bubiszám... hát valahol 1-2 b/s, kínai diffi elég szépen porlaszt, a hossz ha jól emlékszem 90. Már újrakezdtem a macrot de csökkentve, 4ml mic, 2ml mac, 8-10ml carbo ahogy sikerül.
 
Igen citromos cucc megy,bubiszám... hát valahol 1-2 b/s, kínai diffi elég szépen porlaszt, a hossz ha jól emlékszem 90. Már újrakezdtem a macrot de csökkentve, 4ml mic, 2ml mac, 8-10ml carbo ahogy sikerül.
Annak be kell oldodnia. Befolyoval szembe van a difi?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Annak be kell oldodnia. Befolyoval szembe van a difi?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Ez egy kicsit bonyolultabb, átlósan van a 2 befolyó a rövid oldalon és a hosszú fal mentén megy a flow hogy legyen valami körforgás és az egyik alatt van a difi így a visszaforduló víz elviszi a bubik nagyrészét, ami meg fölfelé igyekszik a másik visszakeveri. Lehet hogy átfogom rakni egy oldalra a két befolyót de ahoz nincs most elég csövem.
 
Back
Oldal tetejére