• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kálvária

Kicsit késve ugyan de jelentkezek a végeredménnyel. Sikerült a fura fát rombolás nélkül elforgatni, előnyére vagy hátrányára :D
szerintem a végeredmény egész jó lett, de beszéljenek inkább a képek.View attachment 40624 View attachment 40626 View attachment 40627 View attachment 40628 View attachment 40629 View attachment 40630 View attachment 40631 View attachment 40632
Nagyon szèpek ezek a színek! Jól néz ki.
Gratula, egész jó lett az átalakítás.
A H. corymbosa meg fog nagyon ott elől nőni.
A kaméleon gyönyörű!
Mennyi idős?
Lősz egy fotót a terráriumról?
 
Nagyon szèpek ezek a színek! Jól néz ki.
Gratula, egész jó lett az átalakítás.
A H. corymbosa meg fog nagyon ott elől nőni.
A kaméleon gyönyörű!
Mennyi idős?
Lősz egy fotót a terráriumról?

corymbosa ügyben az a tervem hogy hagyom egy kicsit gyökeresedni aztán tőböl kicsapom hogy bokrosabb legyen.
A gyíkarc 2ésfél éves de a terrárium nem épp szalonképes állapotban van az akváriumozás miatt :D az is tervben van hogy rendbeteszem...sok más dolog mellett :D
 
corymbosa ügyben az a tervem hogy hagyom egy kicsit gyökeresedni aztán tőböl kicsapom hogy bokrosabb legyen.
A gyíkarc 2ésfél éves de a terrárium nem épp szalonképes állapotban van az akváriumozás miatt :D az is tervben van hogy rendbeteszem...sok más dolog mellett :D
Ahaaa... jó ötlet. Nálam mindig magasra nőtt...,
csak vissza kellet volna vágnom....
Bár ez még jóval azelőtt volt, hogy az akvakertészettel megismerkedtem volna.
 
újra itt vagyok, fejlemények vannak.
Holnap megkell ejtenem az első nyírást mert az ambúlia nagyon megnyúlt van amelyik már a vízfelszínt éri, elfelezem és sűrítem. Még a legelső GA vásárlásból maradt egy kis túlélő potamogeton gayi amit eddig nem említettem mert nem volt rá érdemes, na ez most kezdi összeszedni magát hozza a hajtásokat meg a gyökereket még a végén nehogy legyen belőle valami. A corymbosa ügyben is jó a helyzet, megjelent a talaj fölötti első levélpárnál két hajtás így fölötte lecsapva elég jó kis bokrot tudok majd csinálni belőle. Viszont ami rossz hogy nemtudom mi baja az anubiasnak....az új levelek kicsik és foltosak, fehéres sárgás pöttyök vannak rajtuk. A crypto wendti néhány levele is elkezdett olvadni de szerencsére hozza az újakat. Holnap jelentkezek telős képekkel mutatóba hogy mit sikerült alkotni.
 
Megvolt a nyírás, nem akartam túlzásba vinni mert még bőven a gyökerezés közben vagyunk.

Ebből lesz a bokor, ha nagyobbak lesznek a hajtások levágom a régi leveleket is.IMG_20170922_111628.jpg

alakuló ambulia erdő
IMG_20170922_111638.jpg

a nagy túlélő :D remélem lesz belőle valami sövény féle a fák között.IMG_20170922_111700.jpg IMG_20170922_111712.jpg

és a beteges anubias...:/IMG_20170922_111743.jpg
 
Újra itt vagyok a mostanában történtekkel.
Kicsit bővült a növény paletta egy GA-s kirándulásnak köszönhetően, végre sikerült pár olyan gazt beszerezni amit régóta szerettem volna.
Be kerültek:
Ranunculus inundatus
cyperus helferi
hygrophila pinnatifida
bucephalandra broad wavy
eleocharis acicularis
hydrocotyle tripartita
Még csak pár napja vannak bent de a tripartita és a ranunculus már elkezdett növögetni, a többin nem nagyon láttam változást. És ma beindítottam teszt üzemben egy citromsavas CO2 rendszert egyenlőre nagyon kezdetleges...nincs rajta óra, tűszelep helyett csak egy egyszerű festo csap van, difi pedig a vattakorongos fecskendős DIY dolog :D nagyjábol 1bubi/2mp vel megy meglátjuk mit csinál. A helye sem az igazi de hát most ez van.
Tegnap elszökött egy tő anubias nana petite a fáról és a cérna amivel rögzítettem nyom nélkül eltűnt, keresgéltem de sehol sem láttam, gondoltam a szűrő megette. Aztán az esti etetésnél feltűnt valami furcsa :D
IMG_20170929_201911.jpg
A kis zabagépnek semmi baja megszabadult az idegen anyagtól egy csipesz segítségével... :ROFLMAO:

És a végére egy kis videó a kezdetleges kőkorszaki CO2-ről.
 
Újra itt vagyok a mostanában történtekkel.
Kicsit bővült a növény paletta egy GA-s kirándulásnak köszönhetően, végre sikerült pár olyan gazt beszerezni amit régóta szerettem volna.
Be kerültek:
Ranunculus inundatus
cyperus helferi
hygrophila pinnatifida
bucephalandra broad wavy
eleocharis acicularis
hydrocotyle tripartita
Még csak pár napja vannak bent de a tripartita és a ranunculus már elkezdett növögetni, a többin nem nagyon láttam változást. És ma beindítottam teszt üzemben egy citromsavas CO2 rendszert egyenlőre nagyon kezdetleges...nincs rajta óra, tűszelep helyett csak egy egyszerű festo csap van, difi pedig a vattakorongos fecskendős DIY dolog :D nagyjábol 1bubi/2mp vel megy meglátjuk mit csinál. A helye sem az igazi de hát most ez van.
Tegnap elszökött egy tő anubias nana petite a fáról és a cérna amivel rögzítettem nyom nélkül eltűnt, keresgéltem de sehol sem láttam, gondoltam a szűrő megette. Aztán az esti etetésnél feltűnt valami furcsa :D
View attachment 41241
A kis zabagépnek semmi baja megszabadult az idegen anyagtól egy csipesz segítségével... :ROFLMAO:

És a végére egy kis videó a kezdetleges kőkorszaki CO2-ről.
Helló!

A kövek és a zúzalék is bazalt ugye? Hány kis vitorlás maradt meg?
 
Helyzetjelentés! Több napi pakolászás és pancsolás után talán sikerült megtalálni a difi helyét és a megfelelő áramlást is!(y)
Vannak még gondok...névleg hogy megint kezd szőrösödni, de ezt betudom az összevissza COnak, már úton van egy óccó kínai citromsavas szett tűszeleppel meg ilyesmi, rendeltem "rendes" diffit és dc-t is, már csak bírjam kivárni.
Amúgy a növények rendben vannak, tripartita nő mintha muszály lenne, rotalám is úgy néz ki mint még soha, én meg majdnem kidobtam..., ranunculus is növöget szépen.
És tettem egy meglepő felfedezést!!! Az egyik vitorlás gyerek elkezdte legelni az ecsetet!:eek:
 
Újra történések voltak:ROFLMAO:
van két kis montecarlo pamacsom amik szépen gyökereznek, ezen felbuzdulva ma vettem egy HC cubát(csak az lehet, természetesen a boltban gőzük nincs mit árulnak...) lesz ami lesz alapon, a felét szétszedegettem amennyire tudtam és két szúnyogháló közé raktam, megnézzük hogy átnő-e rajta. Ha igen akkor majd felkötöm az egyik fára, már ha megmarad. A maradékot elültettem de mivel a magasabb részeken nem sok hely van így a legmélyebb területre került...a lámpát 60%ról 80ra állítottam és csökkentettem egy órával, most elvileg 9et megy. Meglátjuk mi lesz ebből :whistle: Algám így is van, mindenféle de folyamatosan bővítem az amano állományt apránként, most 12nél járok. Szűrőbe kéne még valami cucc mert ez így elég gyengusz az biztos de most ezzel kell beérni.
 
I NEED HELP!!
Kezd kiakasztani az alga helyzet...Van agancs, zöld szőr meg ecset.
Amit tudok leírok, ha valami kimarad kérdezzetek rá.
Akvárium 95x50x45 cca 200l
Világítás 340cm 6000k 2400-2500lumen/m ledszalag 10órát megy 80%on
Szűrő AquaNova NCF 1000 benne kerámiagyűrű,szivacs,lávakőzúzalék egy kis substrat proval felütve,perlon
Táptalaj JBL aqaubasis plus 5l
Talaj bazalt zúzalék több méretben
Tápok Green Aqua Micro Macro 4-4ml Easylife carbo 5ml naponta
CO2 még csak próba szinten egy citromsavas rendszer ahogy sikerül szinten, de már megfordult a fejemben hogy amíg nem jön meg a DC, tűszelep meg a difi elzárom
tesztjeim nincsenek...:whistle: keménység kb 20 körül amire emlékszem ph meg talán 7 körül.
vízcsere...nem nagyon szoktam de lehet hogy legalább 2hetente megkéne ejteni egy részlegeset...:unsure:

Amire már gondoltam: még egy szűrő vagy csere egy nagyobbra, talán sikerül egy tetra ex1200at venni substrat proval jó áron, az elég lenne egyedül vagy kell mind2? Lehet hogy a fényt is csökkentenem kéne 8 órára? Carbo lehet hogy mehetne a duplája? CO2 így hogy se tűszelep se semmi lehet hogy halvaszületett ötlet volt de előtte is volt alga...Teszteket kéne venni az biztos...Viszonylag friss az összeállítás így lehet hogy ídővel helyre áll, sok növény még csak szedi össze magát, sok új is került bele ami sok olvadó levéllel járt... Ha van valami jó ötlet szivesen meghallgatom. Sziámikon már gondolkodtam de egy kicsit ódzkodok tőlük, szereztem 30db kiszelektált red cherryt de ők csak éjjel tudnak mozogni a vitorlások miatt...:confused:
Ja és hogy tuningoljam a szűrőt pár naponta megy bele neptun biostart bacikatyvasz.
 
I NEED HELP!!
Kezd kiakasztani az alga helyzet...Van agancs, zöld szőr meg ecset.
Amit tudok leírok, ha valami kimarad kérdezzetek rá.
Akvárium 95x50x45 cca 200l
Világítás 340cm 6000k 2400-2500lumen/m ledszalag 10órát megy 80%on
Szűrő AquaNova NCF 1000 benne kerámiagyűrű,szivacs,lávakőzúzalék egy kis substrat proval felütve,perlon
Táptalaj JBL aqaubasis plus 5l
Talaj bazalt zúzalék több méretben
Tápok Green Aqua Micro Macro 4-4ml Easylife carbo 5ml naponta
CO2 még csak próba szinten egy citromsavas rendszer ahogy sikerül szinten, de már megfordult a fejemben hogy amíg nem jön meg a DC, tűszelep meg a difi elzárom
tesztjeim nincsenek...:whistle: keménység kb 20 körül amire emlékszem ph meg talán 7 körül.
vízcsere...nem nagyon szoktam de lehet hogy legalább 2hetente megkéne ejteni egy részlegeset...:unsure:

Amire már gondoltam: még egy szűrő vagy csere egy nagyobbra, talán sikerül egy tetra ex1200at venni substrat proval jó áron, az elég lenne egyedül vagy kell mind2? Lehet hogy a fényt is csökkentenem kéne 8 órára? Carbo lehet hogy mehetne a duplája? CO2 így hogy se tűszelep se semmi lehet hogy halvaszületett ötlet volt de előtte is volt alga...Teszteket kéne venni az biztos...Viszonylag friss az összeállítás így lehet hogy ídővel helyre áll, sok növény még csak szedi össze magát, sok új is került bele ami sok olvadó levéllel járt... Ha van valami jó ötlet szivesen meghallgatom. Sziámikon már gondolkodtam de egy kicsit ódzkodok tőlük, szereztem 30db kiszelektált red cherryt de ők csak éjjel tudnak mozogni a vitorlások miatt...:confused:
Ja és hogy tuningoljam a szűrőt pár naponta megy bele neptun biostart bacikatyvasz.
Ez igy eleg gaz sajna. Ha nincs satabil co nem tennek bele macrot. Erosen kedvez az algaknak amig nincs eros novekedes, (bubizas jelzi) igy elszivas is boven lehet. A co val ilyen formaban nincs mit kiserletezni mert nem tudod stabilizalni a szintet (tartalmat) ezert plussz belekavar. Carbobol 30 literenkent egy milit belevagnek, ha nem seachem excel. Lavakovet kiszornam mert a benne levo lyukacsok szama egy borsonyi subproenak a tizede. Szurest novelnem terfogatban. 10 liter szuroanyag (minosegi) legalabb 1800-2000 liter/ ora vizforgatas. Ha a carbot illetve tapozast belovod meg a minden elott mar segithet. Macrot hanyagold kezdetnek. Vilagitas siman 8 ora max.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Ez igy eleg gaz sajna. Ha nincs satabil co nem tennek bele macrot. Erosen kedvez az algaknak amig nincs eros novekedes, (bubizas jelzi) igy elszivas is boven lehet. A co val ilyen formaban nincs mit kiserletezni mert nem tudod stabilizalni a szintet (tartalmat) ezert plussz belekavar. Carbobol 30 literenkent egy milit belevagnek, ha nem seachem excel. Lavakovet kiszornam mert a benne levo lyukacsok szama egy borsonyi subproenak a tizede. Szurest novelnem terfogatban. 10 liter szuroanyag (minosegi) legalabb 1800-2000 liter/ ora vizforgatas. Ha a carbot illetve tapozast belovod meg a minden elott mar segithet. Macrot hanyagold kezdetnek. Vilagitas siman 8 ora max.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről

Nos ma vettem csíktesztet, tudom hogy nem épp a legmegbízhatóbb dolog de a semminél jobb, azt biztosra mutatta hogy nitrát kicsit túl sok van, 50 fölött...nitritet viszont nem mutatott ami jó, de a macro hanyagolását nem értem, ezt a Green Aqua Macro leírásbol másoltam: "Bár az alacsony megvilágítású akváriumokban a javasolt adagok fele sem okoz algásodást, mégis az adagolás betartását javasoljuk. A növénytáp-fölösleg soha nem okoz algásodást. A hiány viszont minden esetben." akkor hogy is van ez, lehet hogy növelnem kéne? Táblázatból arra jutottam hogy elvileg 2heti 40% vízcserével 4ml az ideális adag amit most is kap.Szűrő ügyben annyi javulás lesz hogy kedden meglesz a tetra 2liter substrat proval és majd valamikor veszek még 6ot hogy mind2be jusson. A gondom már csak annyi hogy nemtudom hogy rakjam a 2 szűrő ki és befolyó ágát. Most úgy néz ki hogy hosszában megy az áramlás esőztetővel és alatta van a szívó, ha mondjuk erre merőlegesen a hosszú falra tenném a másikat szintén esőztetővel és a szívó ága pedig a másiké mellett lenne, jó lehetne?

Tudom hogy elég nagy a katyvasz, még csak tanulom ezt a fajta akvarisztikát, eddigiekhez képest ez atomfizika meg biokémia :D
 
Na akkor itt is jelentek egyet. Megvan a szűrő tetra ex1200, használt volt, olcsó, és szívtam vele rendesen...eresztett elég durván, falsot szívott innen-onnan, de sikerült kipofozni és már üzemel. hoztam vele 2liter substrat prot és 6liter matrix tropot, szétosztottam a bejáratott meg az új cuccokat így mind2ben van mindenből, indításnál nyomtam bele biostartot biztos ami tuti alapon. Azt még nemtudom hogy lesz jó a csövek elrendezése, egyenlőre a 2szívó egymás mellett van, a kissebbik esőztetővel tolja hosszában, a tetra meg a másikvégében simán csak könyökkel nyomja a frontüvegre kicsit visszavéve.
 
Újra itt...jó hírek még mindig nincsenek(n)
Már egy hete nem adagolok macrot a magas nintrát miatt, ma vettem foszfát tesztet is így már azt is tudom mérni, első eredmény 2mg/l fölött egy kicsivel. pontosabbat nem tudok mert nincs desztvizem a hígításhoz de épp csak kicsit sötétebb kék mint a skála teteje, ehhez van 25-50 közötti nitrátom de a csík tényleg nem egy pontos dolog legközelbb abból is veszek csepegtetőst. Elvileg ha jól értelmeztem több fórumról kiszűrve akkor nitrát foszfát aránynak 10:1hez kéne alakulnia ami per pillanat megvolna de ezzel a foszfáttal azért kicsit sok, feltételezem hogy emiatt jött elő a sok szép algám...holnap kis vízcsere és várjuk a jó szerencsét.
 
Back
Oldal tetejére