• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kálvária

Ma átköltözött a kis pókmalac az apró dobozábol egy borospohárba :D Szépen körbejárta földerítette és enni is kapott. Jelenleg a kaméleon terráriumán lakik hogy meglegyen a kb. 22-25 fok ami kell neki, ha majd elköltözik a véglegesbe ami egy használaton kívüli 30x30as kocka akvárium lesz, talán lesz benne valami fűtő is.
Néhány kép :D (ez már úgyis mindenes napló úgyhogy itt pont elfér)
IMG_20171204_122316.jpg IMG_20171204_122330.jpg IMG_20171204_122422.jpg IMG_20171204_122807.jpg
 
Tuti betonból öntött tetőt raknék rá, meg még néhány acél lemezt. Ha fel vagyok készülve rá, hogy jön, és tapizni kell, akkor nem félek tőle, de tuti, hogy 8 reinkarnációs életet elhasználnék, ha szembenézne velem reggel ébredéskor. :D Fura mód a kicsi, dundi potrohos pókoktól jobban félek, mint a nagy szőrösöktől.
Amúgy aranyos kis jószág a maga nyolc lábával. Én majd perui ördög botsáskákat akarok, és nekik berendezni egy vivárium féleséget. Majd egyszer...
 
Tuti betonból öntött tetőt raknék rá, meg még néhány acél lemezt. Ha fel vagyok készülve rá, hogy jön, és tapizni kell, akkor nem félek tőle, de tuti, hogy 8 reinkarnációs életet elhasználnék, ha szembenézne velem reggel ébredéskor. :D Fura mód a kicsi, dundi potrohos pókoktól jobban félek, mint a nagy szőrösöktől.
Amúgy aranyos kis jószág a maga nyolc lábával. Én majd perui ördög botsáskákat akarok, és nekik berendezni egy vivárium féleséget. Majd egyszer...

Kővel le van súlyozva a teteje de még csak 1centi kb az egész pók így tuti nem tud kijönni :D Ha már botsáska akkor ezt nézd meg! Achrioptera fallax Ilyen nekem is kéne :D
 
Ma átköltözött a kis pókmalac az apró dobozábol egy borospohárba :D Szépen körbejárta földerítette és enni is kapott. Jelenleg a kaméleon terráriumán lakik hogy meglegyen a kb. 22-25 fok ami kell neki, ha majd elköltözik a véglegesbe ami egy használaton kívüli 30x30as kocka akvárium lesz, talán lesz benne valami fűtő is.
Néhány kép :D (ez már úgyis mindenes napló úgyhogy itt pont elfér)
View attachment 44665 View attachment 44666 View attachment 44667 View attachment 44668
Innét már csak egy apró lépés a tengeri kígyó, a nílusi krokodil, vagy a bengáli tigris ! :eek:
 
Hát igazábol igen....:D de elötte még szerintem nyílméregbéka lesz a következő lépcső vagy ha nagyon sok pénzem lesz akkor tüskés rája XD
Ez egyébként nem is olyan vészes, nekem mindig is voltak őrült dolgaim. Na de haverom akitől kaptam...minden féle rovartól retteg még az egyszerű sáskátol is, erre 2 hónap alatt már a harmadik pókját vette:D
 
Újra itt! Jelentem az algairtás hatásosnak tűnik, az ecset nagy része eltűnt már látni a fát meg a nagy sziklát is de helyette lett ilyen hosszú zöld algám...fonál vagy valami hasonló az úgy néz ki lesz@rja az algexitet és ahhonan kipusztult az alga ilyen fehéres valami maradt hátra fán és köveken egyaránt (utolsó kép), fogkefével nem nagyon akar lejönni...valakinek valami ötlet hogy mi lehet? Amúgy a növények szépen nőnek, crypto erdőm a jobb szélen olyan mintha egyik napról a másikra megduplázódott volna, az echinok is szépen megbokrosodtak, ranunculus tényleg naponta hoz új hajtást! A hártyám még mindig megvan de azon kívül úgy néz ki hogy kezd rendbe jönni az akvárium.
IMG_20171206_111101.jpg

IMG_20171206_111159.jpg
IMG_20171206_111228.jpg
IMG_20171206_111249.jpg

Ja és hoztam egy videót is a kis pókrol ahogy eszik :D
 
Sajnos van egy kis problem, pár napja észrevettem hogy a kis riccardia pamacsom elkezd szürkülni, pedig eddig olyan szépen nőtt. Átraktam a kicsibe közelebb a lámpához és most már mintha az egész beszürkült volna, elvileg a vízparaméterek nagyon nem különböznek max a hőmérsékletben van némi változás 26-27 fokból 20-22be került. Mi lehet a baja?
 
No újra itt vagyok, jó rég jelentkeztem érdemi dolgokkal de ezt most kiküszöbölöm.
Változás igazábol nem nagyon történt azon kívül hogy lecseréltem az uvegdifit egy kínai inline szerűségre. Nem tudom hogy rendeltetés szerűen működik-e de a lilyn nem igazán jön ki buborék a növények viszont estére szoktak eregetni így felteszem működik. Ezen felül ami még változott a növénymassza! Most visszanéztem a naplót és oktöberhez képest kb 10x annyi gaz van benne :D már lassan igazi dzsungel lesz. Minden szépen nő, hetente kell kaszálni valamit, a sagittaria hajtásait meg majdnem naponta kell tépkednem hogy ne másszon el mindenhova de még így is virágzik :D, az algáim jórészt eltűntek, a fákon van csak egy kis barna, meg itt-ott elvétve egy kis ecset de nem feltűnő. Összességében elégedett vagyok a jelenlegi állapottal csak jobb képeket kéne csinálni...Na de nem szaporítom a szót jöjjön a néznivaló.
IMG_20180114_152920.jpg IMG_20180114_153123.jpg IMG_20180114_153128.jpg IMG_20180114_153135.jpg IMG_20180114_153145.jpg IMG_20180114_153303.jpg IMG_20180114_153313.jpg IMG_20180114_153319.jpg IMG_20180114_153337.jpg IMG_20180114_153346.jpg
 
No újra itt vagyok, jó rég jelentkeztem érdemi dolgokkal de ezt most kiküszöbölöm.
Változás igazábol nem nagyon történt azon kívül hogy lecseréltem az uvegdifit egy kínai inline szerűségre. Nem tudom hogy rendeltetés szerűen működik-e de a lilyn nem igazán jön ki buborék a növények viszont estére szoktak eregetni így felteszem működik. Ezen felül ami még változott a növénymassza! Most visszanéztem a naplót és oktöberhez képest kb 10x annyi gaz van benne :D már lassan igazi dzsungel lesz. Minden szépen nő, hetente kell kaszálni valamit, a sagittaria hajtásait meg majdnem naponta kell tépkednem hogy ne másszon el mindenhova de még így is virágzik :D, az algáim jórészt eltűntek, a fákon van csak egy kis barna, meg itt-ott elvétve egy kis ecset de nem feltűnő. Összességében elégedett vagyok a jelenlegi állapottal csak jobb képeket kéne csinálni...Na de nem szaporítom a szót jöjjön a néznivaló.
View attachment 47024 View attachment 47025 View attachment 47026 View attachment 47027 View attachment 47028 View attachment 47034 View attachment 47035 View attachment 47036 View attachment 47037 View attachment 47038
De jo kepek.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Jó képek bizony, és az akvárium is szépen összeállt így 4 hónap alatt.(y)
A növények szépen sűrűsödnek. CO2-t is adagolsz?

Látom a kertészed szorgosan nyírja a mohát.:hungry: Csúnyán le tudják enni a sziámik a weepinget (ha az).(n)
 
Sziasztok!

Szépen bedúsult!
Az előtér lehetne még kicsit zöldebb.
Bal elől mi az a szénaboglya szerű, kerek levelű valami (korábban lobéliának tűnt, mutálódott?)?

AmegA
 
Jó képek bizony, és az akvárium is szépen összeállt így 4 hónap alatt.(y)
A növények szépen sűrűsödnek. CO2-t is adagolsz?

Látom a kertészed szorgosan nyírja a mohát.:hungry: Csúnyán le tudják enni a sziámik a weepinget (ha az).(n)

Persze megy a co inline difivel kb 2bubi/mp. Nemtudom pontosan miféle moha lehet talán taxiphyllum barbieri amúgy a márnák nem bántják, áttértek a mindenevő életmódra főleg a lemezest szeretik :D
 
Sziasztok!

Szépen bedúsult!
Az előtér lehetne még kicsit zöldebb.
Bal elől mi az a szénaboglya szerű, kerek levelű valami (korábban lobéliának tűnt, mutálódott?)?

AmegA

Hát az előtér eredetileg csak kavicsosnak indult aztán teszt jelleggel került bele MC meg HC aztán ez lett belőle :D majd idővel alakul. A szénaboglya tarnyíráson esett át, előtte kb akkor bokor volt mint egy kézilabda, majd megint szép lesz de már kezdem érteni mekkora rutin kell hogy minden egyszerre legyen top formában. Nálam még az a helyzet hogy amikor valami szép más tuti kopaszra van nyírva :D
 
Mivel itt kezdtem el a kis pók bemutatását róla is írok egy kicsit, egy hete kibújt a régi gúnyájából és már egész szép színei lettek. 1-2 naponta megeszik egy kis tücsköt és szépen hízik, ebben a hónapban várható talán még egy vedlés. Kiváncsian várom mi lesz belőle :D
Ez közvetlenül vedlés után készült itt még kicsit halovány.
IMG_20180104_175736.jpg

ez pedig pár napja készült, látszik hogy mennyit szedett föl pár nap alatt :D
IMG_20180111_155144.jpg
 
Persze megy a co inline difivel kb 2bubi/mp. Nemtudom pontosan miféle moha lehet talán taxiphyllum barbieri amúgy a márnák nem bántják, áttértek a mindenevő életmódra főleg a lemezest szeretik :D
Az egyik képen ott lógott a mohán, azért gondoltam, de a jávait, karácsonyt valóban nem bántják.(y) Nálam eszik a tubit és a cyclopsot is rendesen, ha így folytatják, a végén a neonhalak is sorra kerülnek.:D
Az utolsó képeken az wabi tál, vagy csak DSM indítás és majd feltöltöd?:wacky: Viccet félre téve, el tudnék képzelni egy wabit berendezve a póknak.:rolleyes:
 
Az egyik képen ott lógott a mohán, azért gondoltam, de a jávait, karácsonyt valóban nem bántják.(y) Nálam eszik a tubit és a cyclopsot is rendesen, ha így folytatják, a végén a neonhalak is sorra kerülnek.:D
Az utolsó képeken az wabi tál, vagy csak DSM indítás és majd feltöltöd?:wacky: Viccet félre téve, el tudnék képzelni egy wabit berendezve a póknak.:rolleyes:

Nekem is megfordult a fejemben hogy valami növényt majd rakok be neki ha nagyobb helyre kerül de azt írják róla hogy nem egy kertész alkat :D összevesznek és ledarálja az egészet...Majd próbát teszek valami keménylevelűvel amit nem tud bántani :D
 
Az istenverte tetra....ma kitakaritottam a szűrőket délután, gondolván hogy minden jó nem is nézegettem. Erre most hogy fekszek le ránéztem és pocsolyában áll. Valszeg valahol az adapternél ereszthet vagy nemtudom de tuti nem a fejtpmítés mert a fej is televan vízzel...holnap meg dolgozok így csak este tudok vele foglalkozni.
 
Back
Oldal tetejére