• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Low-tech kálvária

Ma csak képekkel jelentkezek, kicsik nőnek mint a gomba már átszoktattam őket lemezesre meg fagyira amit ollóval kicsit fölaprítok hogy betudják kapni.

A kölykök, igen egy kicsit koszos a nevelő akvárium de nem is ez a lényeg:D
IMG_20170720_160751.jpg
IMG_20170720_160851.jpg
egy kis dzsungel
IMG_20170720_160520.jpg
frissen ültetett brasiliensis (hátha megmarad...) meg a régi kopottas hydrocotyle áttelepítve.
IMG_20170720_160601.jpg
rotala bozót project még work in progress...IMG_20170720_160713.jpg
egy teljes kép hogy mégis hogy állunk(jó hogy a hőmérő leesett mert az a 33fok amit mutat kicsit ilyesztő...):whistle:IMG_20170720_160429.jpg
új kedvenc, hottonia palustris
IMG_20170720_160546.jpg és végezetül egy őslény sosem látott fotójao_O
IMG_20170720_160638.jpg
 
Milyen szép formájuk van a kis vitorlásoknak! :)

Hát elég jól vannak tartva úgyhogy legyen is :D viszont egyik másiknak sajnos torz a kopoltyúfedője... Eladni nemtudom őket úgyhogy lassan kikell találnom mi legyen a sorsuk. gondolkodom rajta hogy maradnak és átköltöztetem a 150est egy 190literesbe de nem találok hozzá fát ami nem kerül egy vagyonba...
 
Egy hónap lázas kersgélés és túrázgatás után sikerült összeszedni egy akváriumra való fát!!;)
Már dolgozom az ügyön hogy eltudjak indulni egy nagyobb akváriumban ami már 3 hónapja üresen áll a szobámban.
Jelenleg a fák áznak benne ilyen szép elrendezésben :DIMG_20170817_132516.jpg
még egy kicsit méretre kell igazítani meg hát kikell találnom hogy álljanak majd, elképzelés van de megvalósítás biztos nem lesz olyan egyszerű :D Valahol láttam egy képet ami megihletett de az istenért sem találom, rajzolni meg lusta vagyok. A terv hogy a fák az egyik végéből indulnak egy dombról, itt lenne a növények nagy része, a háttér előtt végig fut egy kisebb domb még pár növénnyel és az akvárium felétől az előtér egy sík homokos placc lenne.
Minden költözik át ide a régiből majd, plussz a kis vitorlásokat is ide tervezem költöztetni, de majd meglátjuk.

Ami lesz az új akvában:
Maga a tartály cca. 200l (95 hosszú,50 mély,45 magas) rozsdamentes keret és a fenék is lemez :ROFLMAO:(nem én csináltattam így vettem egész jó áron, de legalább tuti nem töröm el)
szűrő marad a régi AquaNova NCF1000 1000l/h (tudom kicsit kevés de nem lesz agyon tápozva)
fűtő is marad...
táp induláskor 3ml mic/mac, 5ml carbo, CO2 nincs. Ez majd úgyis alakul.
Világítás készülőben: 4m ledszalag (10k lumen, 6000kelvin) 50lumen/liter (variálható világítási szög mert így sikerült...:D)
IMG_20170817_132258.jpg
még nem egy szépség de le lesz festve és akkor nem lesz csúnya sem :D

Növények: minden ami a mostaniban van meg ami megtetszik :D
Halak: mindenki költözik plussz a kis vitik (lehet hogy sokan lesznek de majd lesz valami) és terveim szerint a megkopott fekete neon állomány bővítve lesz úgy 15-20 darabra.
IMG_20170817_132548.jpg
Itt látszik hogy egy kicsit elméreteztem a fákat :D valamelyik csak átlósan fért be...
 

Attachments

  • IMG_20170817_132503.jpg
    IMG_20170817_132503.jpg
    154 KB · Megtekintések: 0
  • IMG_20170817_132543.jpg
    IMG_20170817_132543.jpg
    155.7 KB · Megtekintések: 0
Megtaláltam a képet! Lehet hogy nem pont ez volt de valami hasonló lesz, viszont nekem magasabb dombom lesz a fák alatt, meg valamiért a másik oldalra húzok inkább.5115604748_7dc22401aa_b.jpg
 
Nagyszerű.......:mad:
Szűrőtakarítás után összerakáskor a csap elkezdett ereszteni....Az a legjobb az egészben hogy egybe van építve a csőcsatlakozóval és nemtudom hogy javítsam meg. Folyamatosan jön belőle a víz nyitva is zárva is, pót alkatrészt nem találok sehol, másik szűrőm nincs, jobbkor nem is jöhetett volna.....Egy ötletem van a megoldásra, ahol szivárog körbenyomom pillanatragasztóval, a csap így nem fog működni de talán nem szivárog majd...
 
Nagyszerű.......:mad:
Szűrőtakarítás után összerakáskor a csap elkezdett ereszteni....Az a legjobb az egészben hogy egybe van építve a csőcsatlakozóval és nemtudom hogy javítsam meg. Folyamatosan jön belőle a víz nyitva is zárva is, pót alkatrészt nem találok sehol, másik szűrőm nincs, jobbkor nem is jöhetett volna.....Egy ötletem van a megoldásra, ahol szivárog körbenyomom pillanatragasztóval, a csap így nem fog működni de talán nem szivárog majd...
Milyen szuro?

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
http://www.aqua-nova.pl/?a=produkty&opcja=show&idprod=444&idkat=4&idpodkat=58 Ilyen megoldás van benne (elég GERONIMO a konstrukció...de nyilván nem véletlenül), de csak ezt az oldalt találtam... pillanatragasztós megoldás működik de kell szereznem csapos gyorscsatit mert így szívás lesz a a takarítás..
Erre gondoltam en is. De ez nem rossz. Pont az a lenyege, hogy cserelheto legyen ha gond van vele.

Tapatalkkal küldve az én MI 6 eszközömről
 
Hoztam pár friss képet kicsit jobb minőségben( végre nem telefonos de kezdő fotós, kezdő szerkesztős) nagy változás nincs még mindig gyúrok a költözésre ezért a növényeket elengedtem hogy legyen mit ültetni, de már nagyon be vagyok sózva úgyhogy talán jövőhéten megtörténik.

Egy bepánikolt kicsi, alapbol nem ilyen színtelenek, szépen látszanak a csíkokkép2.jpg
ez egy egész jól sikerült totál, nem az eredeti fény van rajta, ideiglenesen megkapta a ledes lámpát látványos a javulás
kép.jpg
eredeti fénnyel egy kis extrával :D
kép3.jpg
 
Történt egy kissebb baki... elfogyott a zúzalék és még kéne vagy fél zsák...:D
Addig is egy kis ültetési terv ami félig meddig határozott.
Ceratopteris Thalictroides
Echinodorus Ozelot(nem biztos hogy az de erre hasonlít legjobban)

Limnophila Aquatica(egy darabig azt hittem hogy myriophillum...)(ez a citromsárga csak nem látszik...:D)
Anubias barteri var. nana
cryptocoryne wendtii brown
Cryptocoryne LDW
a fán a világos ellipszis valami moha lesz
a fehér négyzet pedig egy vagy több nagyobb kő ami még a másikban van, és ennek a két oldalán lesz 1-2 tő Hygrophila corymbosa siamensis
és terveim szerint valahova kerül még bele hydrocotyle tripartita, és itt ott elszórva egy kis najas guadalupensis.

IMG_20170914_141600.jpg
 
Történt egy kissebb baki... elfogyott a zúzalék és még kéne vagy fél zsák...:D
Addig is egy kis ültetési terv ami félig meddig határozott.
Ceratopteris Thalictroides
Echinodorus Ozelot(nem biztos hogy az de erre hasonlít legjobban)

Limnophila Aquatica(egy darabig azt hittem hogy myriophillum...)(ez a citromsárga csak nem látszik...:D)
Anubias barteri var. nana
cryptocoryne wendtii brown
Cryptocoryne LDW
a fán a világos ellipszis valami moha lesz
a fehér négyzet pedig egy vagy több nagyobb kő ami még a másikban van, és ennek a két oldalán lesz 1-2 tő Hygrophila corymbosa siamensis
és terveim szerint valahova kerül még bele hydrocotyle tripartita, és itt ott elszórva egy kis najas guadalupensis.

View attachment 40506
Mivel nem vagyok egy nagy Ryuboku varazslo, es nekem is nehezseget okozott a fak elrendezese, engedd meg, hogy savazzak..:D
Az inspiracios kep, amit mutattal, ott pont, hogy felfele ivelnek a fak, es a vegük közelit a talaj fele, nalad pedig pont forditva van...lentröl ivelnek felfele, igy pont elveve azt a legies hatast, amit az inspiracios foton a fak keltenek.
Emellett, nem tudom lesz-e dekorhomokod, de tul közel van az elsö sarokban a zuzalek az üveghez, oda csak vekonyan kellene majd a dekorhomok. Szerintem.
En valahogyan pont ellenkezöleg, fentröl lefele ivelve helyeznem el a fakat.
Illetve az az egy darab dekor ott a domb tetejen, nagyon termeszetellenesen mutat, plane a megtörese.
De gratulalok egyebkent az akihoz, jopofa ez a rozsdamentes keret, jok a fak is, csak szerintem megerdemelnek egy szebb elrendezest, mert a potencial ott van...
Benned van az "X", ahogy mondjak..
 
Mivel nem vagyok egy nagy Ryuboku varazslo, es nekem is nehezseget okozott a fak elrendezese, engedd meg, hogy savazzak..:D
Az inspiracios kep, amit mutattal, ott pont, hogy felfele ivelnek a fak, es a vegük közelit a talaj fele, nalad pedig pont forditva van...lentröl ivelnek felfele, igy pont elveve azt a legies hatast, amit az inspiracios foton a fak keltenek.
Emellett, nem tudom lesz-e dekorhomokod, de tul közel van az elsö sarokban a zuzalek az üveghez, oda csak vekonyan kellene majd a dekorhomok. Szerintem.
En valahogyan pont ellenkezöleg, fentröl lefele ivelve helyeznem el a fakat.
Illetve az az egy darab dekor ott a domb tetejen, nagyon termeszetellenesen mutat, plane a megtörese.
De gratulalok egyebkent az akihoz, jopofa ez a rozsdamentes keret, jok a fak is, csak szerintem megerdemelnek egy szebb elrendezest, mert a potencial ott van...
Benned van az "X", ahogy mondjak..

Kössz az őszinte véleményt, nem volt célom egy az egyben másolni a képet csak valami hasonlót akartam, a fák ívével nem igazán tudtam variálni mert így fértek csak be az üvegbe, ahhoz hogy lefelé konyuljanak kb a vízszintig kellett volna dombot építenem hogy ne látszódjon a vége, a félig kész képen láthatod ahol kötözve van a kőhöz hogy épp csak a végét tudtam lekötni. A törött ágú redmoor darab kicsit nekem is bántja a szemem de voltam olyan okos hogy hozzákötöztem a többihez és már bevan temetve :D rombolás nélkül nem tudom forgatni...Igen gondolkodtam dekorhomokon hogy legyen egy kis kontraszt de mikor megláttam a választékot elment tőle a gusztusom :D na meg a fekete háttér kiemeli majd a tervben lévő vörös neon rajt. Még fogok rajta alakítgatni meglátjuk mi lesz de nekem így is tetszik, és végtére is ez a lényeg vagy mi :D
 
Táptalaj stb. is alul van már?
Mert akkor nehezebb építeni újra...
Nem lett rossz, csak szerintem jobbat is ki tudtàl volna hozni belőle.
Sok múlik a növényesítésen is.
Drukkolok!:)
Az avatar képen a te kaméleonod van? Sisakos hím, ha jól látom? Vmi gyönyörű jószág!
Ha a tiéd, akkor képeket!!!:)
 
Back
Oldal tetejére