• Külső szűrőt keresel?

    Akkor a következő szűrőket áttekintő tájékoztató oldal neked készült. Gyári adatok, Green Aqua ajánlás és a fontosabb paraméterek. Szűrő választási tájékoztató.

    Tudtad, hogy az EHEIM 2275-ös szűrője az egyik legnépszerűbb termék a Professional 3 szériából? A Green Aqua-ban ezt a szűrőt önállóan 120-180 literes akváriumokhoz használjuk. 240 literes akváriumaink alatt két ilyen szűrő dolgozik tökéletesen.

    Ha szűk a keret, megfelelő alternatíva lehet a Tetratec EX 1200-as szűrő. A szűrőanyagokat később itt érdemes cserélni, de induláshoz megfelelő lehet.

    Tipp: Ha egy kis Purigennel kiegészíted a szűrőd, a vized kristálytiszta és színtelen lesz.

    További külső szűrők a Green Aqua kínálatából.

  • Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

JHW-303A

vlaci

Kertész szaki
Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata JHW-303A 1400l/h külső szűrővel? JT - JHW 303 külső szűrő 1400 l/h (400-600 literhez)
Megbízhatóság, teljesítmény, szűrés hatékonyság, meghibásodás, alkatrész ellátottság, ajánlott növényes akvárium méret, stb ...

Köszi
Laci
 
Sziasztok,

Valakinek van tapasztalata JHW-303A 1400l/h külső szűrővel? JT - JHW 303 külső szűrő 1400 l/h (400-600 literhez)
Megbízhatóság, teljesítmény, szűrés hatékonyság, meghibásodás, alkatrész ellátottság, ajánlott növényes akvárium méret, stb ...

Köszi
Laci
Szia!
Nálam 2 hónapja működik "tesztüzemben" az öccse, mely 1000 l/h-t tud. Igazából a Tetra szűrők koppintása elérhetőbb árkategóriában.
Tapasztalat:
- olcsó
- könnyen összeszerelhető
- a szűrőkosarak kicsit sorjásak, de ha leszeded utána jól illeszkednek, nem tudja a víz kikerülni a kosarakat
- teljesítménye 1 hónap után sem esett látványosan
- a gyári csövek kemények, de legalább nem deformálódnak és nem törnek meg
- a légtelenítő pumpája jól működik, de én nem használom, csak kipróbáltam
- egy kosarába kb. 2 (vagy még több is) liter substrat pro belefér
- a neten rendelhető rotor+kerámiatengely ára 690 Ft!!! (szállítási költséggel 1150 Ft)
- csendes, 1,5 m-re van az ágyamtól és nincs hangja
- a rotorja 6 lapátos, van benne erő
- gyári tartozék a felszínleszívó, ami tökéletesen teszi a dolgát
Most ennyi jutott eszembe. Kínai, nem kínai, nincs vele semmi gond és olcsó. Egy 80 literes növényest szűrök vele minőségi szűrőanyagokkal, teljesen megfelel. Egy Eheim 2215 van mellette tartalékba, azt váltotta és láthatóan jobb a teljesítménye.
Remélem tudtam segíteni.
 
Nekem a kicsit nagy, 35 wattos fogyasztás szúrt szemet, Tetratec EX 1200-as 21 wattjához képest kicsit sokallom, és csak 200liter/órával tud többet (gyári adat szerint), valahol 50-60 forint között van most 1KWh, tehát havi szinten +5-600forint plusz kiadás. Árkülönbség csak 8ezer forint, így nagyjából 13 hónap után ugyanott vagy mint ha tetrat vettél volna
 
Back
Oldal tetejére