1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Low-tech Iron Islands

Kategória: 'Naplók', témanyitó: ClassicLook, téma nyitása: Szept 30, 2017.

1. ClassicLook
    Épp nem fórumozik ...

ClassicLook Főkertész

Tag:
    Szept 20, 2014
    Kedvelik:
    483
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Még megy az "Iron Manten" nevű setup, de már erősen érik az új scape, így gondoltam nyitok egy új naplót neki.
    A címből is látszik, hogy maradok a vasfánál, viszont most megpróbálkozok a dekorhomokkal is, mivel előtéri növényekkel nem szeretnék foglalkozni. A dekorhomokot a tervek szerint Manten kövek választanák el a táptalajtól, amely az akvárium két hátsó sarkában lenne felhalmozva szigetszerűen 3:2 arányban. Mindemellett szeretem a Trónok harcát is, igaz, a scape nem ez alapján épül...:)
    Tervezett indítás: 2017.10.23-24.
    A technika jelenleg így áll:
    - akvárium: 75x35x40 cm (105 l), hagyományos üveg, átlátszó ragasztással
    - szűrés: Oase Biomaster 250 (2 hete megy), egyelőre felesben Matrixxal és Substrat Pro-val, de az alsó szivacs cseréje után ez 2:1 arányú lesz
    - világítás: Odyssea Quad Dual 2x24 W T5 6500 K
    - fűtés: egyelőre Eheim Jager 100 W, később a szűrőbe Oase kerül
    - bútor: egyedi, ADA stílusban
    - CO2: idővel...

Utoljára módosított: Szept 30, 2017
  2. ClassicLook
    Épp nem fórumozik ...

ClassicLook Főkertész

Tag:
    Szept 20, 2014
    Kedvelik:
    483
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Sokat agyaltam a lámpatartón, mert a jelenlegivel nem vagyok teljesen kibékülve a meghajlása miatt. Olyan szerettem volna, amelyet nem kell két oldalon rögzíteni a szekrény oldalán és szemből nem annyira szembetűnő. Falról, mennyezettről való lógatást eleve kizártam. Gondolkodtam acélcső hajlításon is, de végül a legegyszerűbbnek azt találtam, ha a meglévő Jolly krőmcsöves rendszert alakítom át. Az illesztéseknél itt lehetőségem lesz a 90 fokos csőíveket annyira elforgatni, amely kompenzálja majd a meghajlást. Úgy döntöttem az egészet a hátoldalon rögzítem, így oldalt a csövek szabadon futhatnak. Az egyetlen gond, hogy látszani fog az akvárium bal hátsó sarkánál, mivel félig átlátszó fóliám van. Remélem a növények majd kitakarják...
    Nagyjából ez a terv (a szekrény lábai nincsenek feltüntetve):
    új szekrény lámpatartóval.JPG
    A szekrény méretei: 75x35x75 cm.

Utoljára módosított: Szept 30, 2017
  3. ClassicLook
    Épp nem fórumozik ...

ClassicLook Főkertész

Tag:
    Szept 20, 2014
    Kedvelik:
    483
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Mai nap megjöttek az utolsó csomagok a berendezéshez, úgy mint az ADA táptalaj, dekorhomok, általános aljzat, növények (Microsorium, Stau) és az ADA Bacter 100 (@rutilans jóvoltából). A bútor elvileg a hétvégén összeáll. A lámpatartó kiegészítő csöveit is kiszállították a hét elején.
    A halak egy részét (9 db neon) a héten összefogdostam és az előző vízcsere vízébe helyeztem, ami egy 45 l-es tárolódobozban jár egy légpumpás szivacsszűrővel (sajnos tartalék medencém nincs). Ebbe kerül majd még bele még 5 db neon, 4 db Amano és 2 db oto + 5 db helena csiga, valamint a külső szűrő is ebben fog járni kb. 3 napig (a vizet persze frissítem a mostani vízzel).
    Terveim szerint a jelenlegi Amazonia egy részét is újrahasznosítom, de ez nem tudom, mennyire lesz kivitelezhető. Szeretném kiszárítani és leszitálni. Asszony már a sütőben való "kiszárítást" is engedélyezte, csak ne a gázkonvektort használjam a nappaliban. :D

rutilans, evavigh, Szabó Henrik és 2 mások kedvelik ezt.
  4. HP3Tii

HP3Tii Nézelődő

Tag:
    Júni 20, 2016
    Kedvelik:
    2
    Szia,
    Tetszik a felfüggesztés ötleted, láttam már hasonló megoldásról képet, és én is gondolkozom egy hasonlón.
    Kiváncsiságból kérdezném hogy mekkora súlya van a lámpádnak amit függesztenél rá, illetve hogy a tartó vizszintes része meghajlik-e lefele.
    (Jolly-s rendszerhez még nem volt szerencsém, és kiváncsi lennék a tapasztalataidra)

5. ClassicLook
    Épp nem fórumozik ...

ClassicLook Főkertész

Tag:
    Szept 20, 2014
    Kedvelik:
    483
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Szia!
    Eddig csak 1 db 90 fokos elemet használtam, amely az akvárium középvonalában volt elhelyezve, így kb. 5-10 mm-es meghajlás alakult ki, nem a cső (az elég masszív), hanem a 2 db csőtoldó, illetve a csőtartó konzolok okozta hézag miatt. Ezt próbálom most kiküszöbölni azzal, hogy a 2 db 90 fokos idomot egymáshoz képest 90 fokban elforgatom, így az egyik tengely mentén tudok annyit forgatni, amely remélhetőleg ellensúlyozza a fenti deformációt... kicsit bonyolultnak hangzik, de talán a képen látszik, hogy mire gondolok (a vékony kis téglalapok a csövön a csőtoldókat jelzik). Remélem sikerül esztétikusan megoldanom...
    A lámpát nem mértem le, de egy webáruházban a komplett csomagot 2,7 kg-nak írják, szóval 2-2,5 kg-mal kell számolni 2x24 W-os Odyssea lámpánál.
    Aktuális tapasztalataimat természetesen leírom a naplómban!

Utoljára módosított: Okt 20, 2017, 13:59
    HP3Tii kedveli.
  6. HP3Tii

HP3Tii Nézelődő

Tag:
    Júni 20, 2016
    Kedvelik:
    2
    Jól hangzik, köszi szépen a visszajelzést!

7. ClassicLook
    Épp nem fórumozik ...

ClassicLook Főkertész

Tag:
    Szept 20, 2014
    Kedvelik:
    483
    Hely:
    Zalaegerszeg
    Nem tudom, hogy Ti hogy szoktátok újrahasznosítani az Amazoniát, de nekem meggyűlt a bajom vele... A terv az volt, hogy a növények kiszedése után többször átmosom az akváriumban, aztán tésztaszűrővel felfogom és tálcán kiszárítom, végül felhasználás előtt átszitálom. Na most a "tisztítás" teljes szétszedés kb. felét kitette (kb. 4 óra), rengeteg volt a mulm, de még így is igen zavaros volt a víz, mire oda jutottam, hogy akkor most már valamennyit felfogok a felső rétegből... Ez így kb. egy nagyobb tálcányi lett, szerintem nem több 1 l-nél... Ráadásul nyomokban ebben is vannak gyökérdarabok, amiket majd kézzel kiszedegetek (kezd kiszáradni).
    A cryptok kiszedése után a talaj annyira felkavarodott, hogy teljesen összekeveredett a táptalajjal, úgyhogy a többi talajt valószínűleg nem fogom már használni. Ha nagyon muszáj, akkor végül is több részletben ezt is át lehetne mosni, de egyelőre elteszem, ha másra nem, növényültetésre biztos jó lesz.
    Vettem egyébként 9 l új Amazoniát, elvileg az is elég kell, hogy legyen, csak szerettem volna bebiztosítani magam.
    Az akvárium most üresen áll, építésre vár... :) ...no meg az új szekrényre, ami holnap lesz kész.

Aktuális oldal megosztása