• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos IAPLC 2023

Nagyon bírom a stílusát az erdős scape nagyon erős nála, sokkal előrébb vártam Őt is.
 

Attachments

  • FB_IMG_1693153769876.jpg
    FB_IMG_1693153769876.jpg
    88.1 KB · Megtekintések: 34
  • FB_IMG_1693153757753.jpg
    FB_IMG_1693153757753.jpg
    85.8 KB · Megtekintések: 34
Nagyon bírom a stílusát az erdős scape nagyon erős nála, sokkal előrébb vártam Őt is.
"The hardest part of this tank is to find the wood of the size that I want. That is very difficult, but fortunately I have many woods at my house so I could choose it whatever I want."

Ebből már lehet :D

iaplc2021_04_01.jpg

Nekem is az egyik kedvencem amúgy...
 
Nem csak a vidi jo!Szep munka!Es akkor ez nincs bent a top 100-ba?

Minden évben van valami a rangsorolással amin lehet dühöngeni. Sajnos ez a része nem igazán változik.
Szerintem simán úgy válogatják a top 100-at hogy legyen benne egy kis ez egy kis az, változatos legyen a mezőny. Lehet van benne egy kis politika is.
Emiatt viszont sokkal gyengébb a top 100 mint várná az ember. Ha valahol akkor ezen a versenyen tényleg meg lehetne csinálni hogy 100 igazán ütős legyen.
Reméljük ez nem veszi el a kedvét az indulóknak. Kár lenne érte. Idén is nagyon sok szép akvárium készült. Ha nem is láthatjuk mindet.
 
Nem zavar, hogy a szélek üresek? Nagyon szép akvárium, de nekem így befejezetlen hatást kelt. Valahogy várnám, hogy kerettől keretig tart a látvány. A tükröződés a végső fotón nagyon zavaró.
Ja, én nem az akváriumról beszéltem ám, hanem a thai fickóról. Ez az akváriuma a nagy kedvenc, 2021-ből:

iaplc2021_04_00_.jpg


De ha az idein zavarnak az üres szélek, akkor parancsolj ;) :D

FB_IMG_1693153757753 (1).jpg
 
Először is gratulálok @keszalvo és @kuchi
Mindkét munka gyönyörű és szerintem a 181.hely miatt sincs miért csalódottnak lenned, közel 1900 indulóból, az egy előkelő helyezés szerintem! :)

Az első két helyezettel maximálisan egyetértek, szerintem oda került mindkettő ahová valók. Lélegzetelállító mind a kettő. Korábban már írta @Jopet is, Josh Sim aksijánál, értetetlen számomra is, hogy a hosszú, rendezetlen fűszálak mit keresnek az előtérben…

Összeszedtem pár művet, amik nagyon tetszettek és amiket egyáltalán nem értek. Ezek lennének:

Nálam ez az abszolút befutó, minden szempontból.
IMG_2357.jpg
Ez monumentálisra sikerült, az én szememben ez az igazi “nature” akvárium.
IMG_2354.jpg
Ez egy kicsit túl színes lehet sokaknak, de nekem pont ez tetszik benne.
IMG_2353.jpg

Következzen két alkotás, amikről viszont fogalmam sincs hogy mégis mit keresnek a top60-ban.

IMG_2356.jpg
Nem vagyok egy világszínvonalat képviselő akvarista, sem elismert pontozóbíró, de amikor megláttam hogy ez 15. azt hittem leesek az ágyról 🙈
IMG_2358.jpg
 
Nem vagyok egy világszínvonalat képviselő akvarista, sem elismert pontozóbíró, de amikor megláttam hogy ez 15. azt hittem leesek az ágyról 🙈
View attachment 177622

Ezek az akváriumok az ADA galéria 20-25 évvel ezelőtti akváriumainak másolatai. Egy másik is van már itt belinkelve kicsit feljebb. Szerintem ezzel céljuk volt, hogy visszaerősítsék az ADA által képviselt “vonalat”.
 
Ezek az akváriumok az ADA galéria 20-25 évvel ezelőtti akváriumainak másolatai. Egy másik is van már itt belinkelve kicsit feljebb. Szerintem ezzel céljuk volt, hogy visszaerősítsék az ADA által képviselt “vonalat”.
Igen, én voltam, bár a 3-4 ilyenből csak a legimpozánsabb fotóját tettem be. Nekem az a bajom ezzel, hogy ezek az eredmények - ezekkel az akváriumokkal - szerintem csak kétféleképpen jöhetnek létre. Filmes oldalakon találkozom gyakran hasonló kommentekkel, mint pl. "szerintem ez a film egy gyenge 7-es, de mivel csak 5 ponton áll, adok neki egy 10-est"... miközben ugyebár pont az lenne a lényeg, hogy a vélemények átlagát mutassa a pontszám. Ilyen helyzetből is adódhat az erős pontszám a fenti iwagumiknál, de ez csak a kisebbik rossz. A másik lehetőség, hogy összebeszéltek, vagy "neadjisten" előre eldöntötték..
 
Nem vagyok egy világszínvonalat képviselő akvarista, sem elismert pontozóbíró, de amikor megláttam hogy ez 15. azt hittem leesek az ágyról 🙈
View attachment 177622
ez teljes dráma...

Ezek az akváriumok az ADA galéria 20-25 évvel ezelőtti akváriumainak másolatai. Egy másik is van már itt belinkelve kicsit feljebb. Szerintem ezzel céljuk volt, hogy visszaerősítsék az ADA által képviselt “vonalat”.
nem csak építésben, de még színvilágban is bakker olyan érzésem volt jó pár fotónál mintha egy 2002-es sera katalógust lapozgatnának előttem
 
143, ha jòl emlékszem, nagyon jó szerintem….

Az idei győztes, nem emlékeztet titeket Fukada győztes akváriumára? Szerintem nagyon hasonlít rá, vagy inspirálta legalábbis.
 
Az idei győztes, nem emlékeztet titeket Fukada győztes akváriumára?
Csak a koncepció. Sok hasonló akvárium van, részleteikben viszont eltérők - ami a savát borsát adja. Ez itt (Zhemin Fan féle) a középső magaslattal és a jobb oldali völggyel nálam most tarol, per pillanat (lehet hogy csak mert új) ütősebbnek érzem mint Fukadáét.
Igazából annyira jó, hogy erre még Viktor sem merte rásütni, hogy üresek/le lettek vágva a szélek ;) másikat kellett kipécézni :D
 
Uhh, ez a #198-as nagyon brutál! Érteni vélem, hogy miért nem került a legjobbak közé, de nagyon arányos és dinamikus az építmény és nekem a diszkrét növényesítés is tetszik.
 
Csak a koncepció. Sok hasonló akvárium van, részleteikben viszont eltérők - ami a savát borsát adja. Ez itt (Zhemin Fan féle) a középső magaslattal és a jobb oldali völggyel nálam most tarol, per pillanat (lehet hogy csak mert új) ütősebbnek érzem mint Fukadáét.
Igazából annyira jó, hogy erre még Viktor sem merte rásütni, hogy üresek/le lettek vágva a szélek ;) másikat kellett kipécézni :D
A koncepció mindenképpen, viszont felismerhető. Szupernek tartom így is, de szeretem ha tényleg egyediek, nem pedig emlékeztet első látásra egy másik akváriumra, pláne, ha az egy egykori nyertes akvárium.
 
Back
Oldal tetejére