• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Hunger for Infinity

Kötözted vagy ragasztottad?
na végre számítógépnél és nem telefonról.
Nem vagyok a ragasztás híve, mindent kötözök... lehet nem is a legjobb módszerrel, öntanulásos akvarista vagyok vagy mifene :)
csak rárakom a mohát a fára és vékony damillal az egészet lekötözöm. Gondolom ezért is indul be olyan lassan mint a joghurtos, mert kénytelen más növekedésre átállni :)
és hogy ne szemeteljem tele a naplód saját képpel, csak így linkelem be. Mivel a hatalmas buce bimbót fényképeztem a moha nem mutat a legjobban, de látni milyen kis kompakt fajta.
Gondolom vízszintesen lenne ideálisabb, de majd újrarendezésnél majd vízszintben is kipróbálom.
https://www.flickr.com/photos/29366326@N07/30826390872/in/dateposted/
 
Erre a moha kérdésre alszom egyet. :)

Holnap viszont beszórom a dekorhomokot, hogy történjen valami haladás is. :D
(Amazonia powderre várok egyébként hogy feltöltsem talajjal az egészet.)
 
Vagy ha gömb moha mellet döntesz akkor papír tűző gépel oda tűzöd, egy kicsit felborzolod a mohát és már nem is látszik. Egy hónapon belül a kapocs elmállik és addigra a moha is megkapaszkodik.:)
 
Na amikor az ember hülye. :D
Jobboldali üveghez koppra odatoltam a lépésálló fehér nikecellt - nyilván most, hogy totál be van rendezve az egész vághattam ki hogy menjen a nikecell és az üveg közé amazonia... Jó volt, nőgyógyászok előnyben! :D
Nehogy @Selfedestroyer zokon vegye: a fogtechnikus szűkebb résekkel dolgozik:p
Mindenesetre jobb, mintha az alsó kövön kellene kicsit fordítanod;) Ez olyan déja vu érzés:woot:
 
Na feltöltöttem talajjal, és ahogy ment bele az amazonia, egyre kevésbé éreztem jónak a sok követ, nem adott természetes hatást... főleg az alsó részek. Így elhatároztam magam, és megdöntöttem kicsit jobban a zacskókat. Lehet hogy csalódást keltő, hogy elég sok dragont eltüntettem, de egyszerűen talajjal nem adta ki a formát sajnos. :(
Ilyen lett:

32103092563_406e8cd9df_z.jpg2017-02-15_04-57-16 by Attila Szántó, on Flickr

32917703865_2103aa8f4e_z.jpg2017-02-15_04-57-05 by Attila Szántó, on Flickr

Mondjuk jobb elöl szerintem le fogok venni a talajból mert ott kicsit sok lett.
 

Attachments

  • 32102649713_c5f5b87c00_z.jpg
    32102649713_c5f5b87c00_z.jpg
    51.4 KB · Megtekintések: 1
  • 32074539484_4837560087_z.jpg
    32074539484_4837560087_z.jpg
    52 KB · Megtekintések: 1
Utoljára módosított:
Majd holnap lövök képet, beraktam pár kisebb követ jobb elöl meg jobb hátul hogy ne érjen össze a dekorhomok és az amazonia.
 
Nagyon jó néz ki, de kíváncsi vagyok hogy milyen lesz nővényesítve. Úgy néz ki mind ha az időjárás meg dolgozta volna az ágakat.:) Legalább is én úgy látom.(y)
 
Belocsoltam vízzel, most lefóliázva várja az ültetést, szerintem a permetezés nyomát látod a fákon. :)
 
Holnap délelőtt kiugrok a GA-ba egy kis marsilea crenata és elatine hydropiper adagért (kövek közé-mellé), hogy felüssem vele a parvula mini mezőt (2 doboz marsilea hirsuta is el lesz dugdosva ide-oda). Csak beválik ez így és nem lesz unalmas. :)

Remélem délután ültetek már. Este feltöltés, de legkésőbb péntek reggel. Kopp, kopp, ha nem jön közbe semmi.
 
Elöl végig teljesen elvékonyítanám a talajt! Akkor előröl is emelkedne jobbra hátrafele. A dekorhomok szinte kezdődjön nulláról! Ės az amazonia is 1-2 centiről induljon. Amit előről leveszel azzal nyugodtan emelheted még hátul! Megkétszereznéd a térérzetet és tudnál berakni kis levezető köveket! ( Ahogy már mondtam)
Bocs hogy ezt mondom de szerintem ez a talajfeltöltés agyonvágta a szuper kis scapedet!
( míg nincs bent semmi addig próbáld ki és meglátod) ;)
 
Nagyon sajnálom hogy a talajt eltakarja a dragonok nagy részét, nagyon jól nézett ki ahogy a kövek körbeölelik a fát
 
Elöl végig teljesen elvékonyítanám a talajt! Akkor előröl is emelkedne jobbra hátrafele. A dekorhomok szinte kezdődjön nulláról! Ės az amazonia is 1-2 centiről induljon. Amit előről leveszel azzal nyugodtan emelheted még hátul! Megkétszereznéd a térérzetet és tudnál berakni kis levezető köveket! ( Ahogy már mondtam)
Bocs hogy ezt mondom de szerintem ez a talajfeltöltés agyonvágta a szuper kis scapedet!
( míg nincs bent semmi addig próbáld ki és meglátod) ;)

Ma kipróbálom!

Mondjuk akkor nehezen rakok alá növénytáptalajt, de mindegy is. Van Seachem növénytabi. :)
Amazonia is maradt még vagy 5 liter ha teljesen fel kellene túrni és keveredne a növénytáptalajjal ami most van lerakva. :D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére